קרן האמת והידע הטהורים

מאת סמדר ברגמן

דמייני את עצמך ניצבת מול קרן האמת והידע הטהורים. דמייני קרן זו כצינור אור זהב נפלא ושקוף ואת עומדת לפתחו. הפתח גדול דיו כדי להכיל אותך. את יודעת שאת יכולה לצעוד קדימה, להיכנס לקרן זו, לרחוץ באורה. את מביטה פנימה ורואה מראות נהדרים, הצבעים מדהימים, ואת מסוגלת לחוש מה תהיה ההרגשה שלך כאשר תכנסי לתוך קרן זו. הקרן מושכת אותך, מזמינה אותך אל חיקה.

את מנסה לצעוד קדימה ולהיכנס לתוכה, אך דבר מה מונע זאת בעדך. משום מה דומה שאינך יכולה לעבור בפתח. את שמה לב שאת נושאת על גבך שקים רבים, הם מתנשאים לגובה ובולטים לרוחב ומונעים ממך את הכניסה. השקים שאת נושאת אינם מאפשרים לך להיכנס. מתוך הקרן זורמת אליך התובנה: השליכי את השקים הללו מאחורי גבך, הם המונעים ממך את הגישה. אפשר שקשה לך להיפרד מן השקים, את מבינה כעת שנשאת אותם זמן רב, ואף התרגלת אליהם. אך הקרן מושכת אותך כבחבלי קסם, את יודעת שאת רוצה להיכנס לתוכה.

את מתחילה כעת להשליך את השקים שאת נושאת מטה אל האדמה. את מביטה בכל שק שאת משליכה. הנה השק האומר שיש לך צורך לבקש רשות, הנה שק גדול נוסף שבו החזקת את הפחד שלך לצעוד קדימה. שק שמן אחר מכיל בתוכו את התחושה שלך שמישהו אחר צריך להגן עליך. שק ענקי נוסף מכיל זיכרונות עבר מגלגולים קודמים. גלגולים של דיכוי, רדיפה ותחושת חוסר ערך עצמי. שק משמעותי נוסף שאת מטילה לאדמה מכיל את חוסר האמונה שלך בעצמך. את ממשיכה לזרוק שקים רבים נוספים, את משליכה אותם והאדמה כאילו פוערת את פיה ובולעת אותם. אחד אחד הם נעלמים בתוכה, נמוגים לתוך מרכז הלבה הלוהטת שלה. הנה השק שמכיל את חוסר האמונה שלך בעוצמתך. והנה השק האחרון, מושלך ונעלם.

כעת את חשה קלילה. רק עכשיו את הופכת מודעת לנטל הכבד שנשאת עמך. את פונה שוב לפתח קרן האמת והידע הטהורים. עתה היא נראית מפתה אף יותר, המראות שאת מבחינה בהם בתוכה יפים אף יותר. את מנסה, את צועדת צעד אחד קדימה. הקרן מחבקת אותך, ומאמצת אותך אל לבה. את נשאבת לתוכה בקלות ובביטחון, את רוחצת באורה הזהוב, ואת חולפת דרכה באושר, התובנות והידע הגבוהים ביותר עומדים לרשותך. את חווה אהבה, אמת, ידע, אור, חום, אושר ושלווה.

את יודעת שתמשיכי כעת ללכת מוארת בקרן האמת והידע הטהורים כל ימי חייך. המשאות שנשאת הושארו מאחור. האמת הגבוהה ביותר שייכת לך מעתה ועד עולם. הידע הטהור ביותר שייך לך מעתה ועד עולם. אינך זקוקה למתווכים, אינך זקוקה לאחרים שיביאו לך אמת וידע אלה. שלך הם, זוהי זכותך מלידה ועתה תבעת אותה לעצמך לעד.

וכך הוא.