ניתוק קשרים ממערכות יחסים רעילות

מדיטציית הגשר ותרגיל האינסוף

מאת לילה דסי

מאנגלית: סמדר ברגמן

בשפת המרפאים, שיתוף של אנרגיה נעשה דרך "חבלים אנרגטיים". חבל זה מייצג צינור אנרגטי המחבר שני פרטים. תינוקות נולדים כשהם מחוברים בחבל הטבור אל אימם, וזה טבעי. אך מגיע זמן שבו על האם לנתק את ילדיה ולאפשר להם לצאת אל העולם לבדם, וכך הולם. אם האם אינה מנתקת את חבל הטבור האנרגטי, הילד ינסה בסופו של דבר לעשות זאת בעצמו. וגם זה הולם.

איננו אמורים לשאוב אנרגיה מאנשים אחרים. כמו כן, איננו רוצים לאפשר לערפדים אנרגטיים לשאוב את האנרגיה שלנו.

זיהוי מערכות יחסים לא בריאות

העולם מלא במערכות יחסים לא בריאות. במערכות יחסים אלה, הפרטים דבקים זה בזה ומאפשרים להיווצרות של צינורות אנרגטיים ביניהם. רק לעתים נדירות השיתוף הוא שווה. למעשה אם שיתוף האנרגיה היה מתבצע באופן שווה, לא היה כל צורך בצינור שכזה. אפשר לנהל מערכת יחסים מבלי ליצור צינורות אנרגטיים בין הפרטים, וכך עדיף. בני זוג שחולקים צינור אנרגטי יוצרים בדרך כלל מערכת יחסים אשר בה פרט אחד הופך חלש יותר, והאחר חזק יותר. האדם החלש מרגיש תשוש, כיוון שהוא מוותר על מקור החיים שלו. האדם החזק מרגיש טוב לזמן מה, אך התאבון שלו עשוי לגבור, והוא ישתוקק לעוד ועוד מהאנרגיה המשותפת.

פרידות מכאיבות

ישנם סוגים שונים של מצבים קשים עמם אנו מתמודדים בחיים. סיום מערכות יחסים נמצא גבוה ברשימה זו. אין זה משנה אם אתם האדם שהחליט להיפרד או אם מישהו עזב אתכם, האובדן מורגש בכל מקרה. מכאיב במיוחד הוא המקרה שבו מערכת יחסים מסתיימת ללא סגירת מעגל הולמת. לרוע המזל, לעתים קרובות כאשר אנשים "נפרדים" הם אינם מבינים שהם עלולים להיות עדיין מחוברים באמצעות צינורות אנרגטיים. הצינורות שנותרו על כנם שומרים על ערוץ הזנה פתוח בנוגע לרגשות ולחרדות של בני הזוג.

אם אתם חווים כאב הנובע ממערכת יחסים מנוכרת או נישואים בעייתיים נסו את מדיטציית הגשר או את תרגיל האינסוף כדי לנתק בעדינות את צינורות האנרגיה ולשחרר את עצמכם מתחושות מתמשכות של עצב ונפרדות.

מדיטציית הגשר

דמיינו גשר להולכי רגל. דמיינו את עצמכם עומדים בצדו המרוחק של גשר זה. כעת דמיינו את האדם ממנו הנכם רוצים לנתק את צינור האנרגיה ניצב בצדו האחר של הגשר. כאשר אתם מרגישים מוכנים להתחבר אנרגטית עם האדם האחר, התחילו לצעוד לאט לאמצע הגשר. אפשרו לאדם האחר לצעוד גם הוא לכיוונכם, כאשר אתם נפגשים באמצע הגשר. כעת אתם מביטים זה בעיני זה ומתחילים לשוחח באמצעות דו-שיח פנימי. ספרו לאדם האחר על רגשותיכם. אין זה זמן לכעוס או לשמור טינה – אתם משחררים את הקשרים. אמרו לאדם זה שאתם מצטערים על כל הדברים שעשיתם או שאמרתם שפגעו בו. אמרו לו שאתם סולחים לו על כל המילים או המעשים הפוגעים שאמר או עשה במסגרת מערכת היחסים ביניכם. היפרדו לשלום, אחלו זה לזה חיים טובים בנפרד. הסתובבו ורדו מהגשר.

הערה: זה בסדר אם האדם האחר נותר על הגשר, במידה ואינו מוכן עדיין להתנתק מכם כפי שאתם מוכנים, ואפשר שיהיה עליו להסתגל לניתוק מהאנרגיה שלכם.

תרגיל האינסוף

תרגיל זה נעשה עם האדם האחר. אם האדם ממנו אתם מעונינים להתנתק רגשית מוכן להשתתף בתרגיל, הוא יהיה בעל תועלת רבה. במידה ולא, בחרו מישהו שישמש כמחליף לאדם ממנו הנכם רוצים להתנתק. אם אין לכם מחליף, בצעו זאת בדמיונכם. מוטב כך מאשר בכלל לא.

שני האנשים ניצבים זה מול זה במרחק של כשני מטרים. שרטטו בדמיונכם ללא הרף את סימן האינסוף זורם ביניכם (הספרה שמונה המונחת על צדה), שוב ושוב במעגלים אינסופיים. כל אחד מכם ניצב בתוך עיגול אחד של הספרה שמונה, כאשר ההצלבה של הקווים נמצאת ביניכם. כל חצייה של סימן האינסוף ביניכם מסמלת את חיתוך הצינור שקושר אתכם רגשית ואנרגטית זה לזה. ניתן לבצע תרגיל זה בדממה או בתוספת שיחה המביעה סליחה וסגירת מעגל. אתם יכולים לדמיין את סימן האינסוף בצבעים שונים, בעת שאתם מתמודדים עם רגשות שונים בעת התרגיל. אדום – לשחרור תשוקות או כעסים, ורוד או ירוק להרגעת כאב הלב, וכן הלאה. חזרו על תרגיל זה עד אשר תרגישו מסופקים שהניתוק אכן התרחש.