ניסוי החיים הגדול

מאת אומני
באמצעות ג'ון פאין
מאנגלית: סמדר ברגמן

רבים מכם סבורים שאתם כאן כדי להוכיח את עצמכם ראויים לסמכות גבוהה יותר כזו או אחרת, או שאולי הוצבתם כאן על ידי אלוהים מסוג כלשהו, עד אשר אלוהים זה יחליט שאתם ראויים לחיות במקום מהנה יותר. רבים אמרו לכם שאתם כבולים בכבלי הקרמה, שנועדתם לחזור תקופת חיים אחר תקופת חיים עד אשר תהיו טהורים וטובים מספיק כדי לחיות באושר עילאי נצחי, כאילו שאושר עילאי נצחי זה הוא תחנת סיום כלשהי, מקום של השלמה או של שלמות.

אנו אומרים לכם שדבר מכל זה אינו נכון, אלא אם כן אתם מאמינים בכך כמובן, כיוון שכאשר אתם מאמינים בדבר-מה, הוא הופך לחלק מהמציאות שלכם. לכן, אם אתם מאמינים שאתם נמצאים כאן כדי להוכיח את עצמכם כראויים, אז המחשבות והפעולות שלכם הנובעות מן המחשבות הללו יביעו אמונה זו ואכן ישאירו אתכם במקומכם וירחיקו אתכם מפרס השלמות שאתם מדמיינים.

אתם כאן כיוון שבחרתם להיות כאן, ממש כפי שאנו בחרנו לתקשר באמצעות אדם אחר. ההבדל היחיד בין אלה מאתנו השוהים במציאות אחרת לביניכם, הקוראים, הוא המיקוד שלנו. אין לכך דבר וחצי דבר עם היותכם זכאים או ראויים. מדוע אפוא אתם נמצאים היכן שאתם? מדוע נברא מישור הקיום הארצי? מהות האלוהים (כל-היש) שואפת להכיר את עצמה ולכן זו מהות הנשמה שלכם, העצמי הגדול יותר שלכם. העצמי הגדול שלכם שואף להכיר את עצמו כבורא בממדי הבריאה הרבים, וכדור הארץ הוא אחד מהם. אתם ישות רב-ממדית, ובין אם אתם מודעים לכך או לא, החלק הגדול שלכם שהוא נצחי, שאינו יודע מוות, שהוא סך כל ההתנסויות שלכם, נוכח במודע במציאויות אחרות בנוסף למה שאתם מזהים כמציאות שלכם, ככדור הארץ.

העצמי הגדול יותר שלכם בחר לבוא למציאות מסוימת זו, ביודעו בידיעה מוחלטת שהוא לא יזכור מי הוא באמת, כיוון שהוא רוצה להכיר את עצמו כבורא במציאות זו גם כן. אתם מבינים, כאשר ישות יודעת שהיא מחוברת לכל החיים ושיש רק אהבה כלפיה, אזי כל הבריאה מבוססת על אהבה זו. אולם, על ידי הירידה אל אי-הידיעה, באמצעות הירידה אל השכחה, הבריאה נותרת בידי השכל הלא-מודע עד אשר יהפוך מודע.

כדור הארץ שלכם הוא ניסוי קבוצתי. הוא נברא על ידכם כדי שתוכלו ללמוד להכיר את עצמכם כבוראים במישור הפיזי. אתם כבר בוראים במישור הלא-פיזי, וברמה זו או אחרת, כולכם ידועים כמאסטרים הבריאה. אולם, הנשמה שלכם ביקשה את התנסות הבריאה, היא ביקשה לברוא מתוך אי-הידיעה. לפני עידנים רבים מאוד, נשאלה שאלה בנוגע לרצון החופשי. השאלה נשאלה בהקשר לבריאת דברים באמצעות אהבה והרמוניה. האם ישויות שאינן יודעות שהן חלק מכל היש יבראו עדיין עולם של אהבה? לכל שאלה תשובות אפשריות רבות, וכדור הארץ שלכם הוא ההסתברות החיה לתשובה לשאלה זו.

הנשמה שלכם נמצאת כאן כדי לשפר את מיומנויות הבריאה שלה, אף על פי שייתכן ודומה שהסיכויים נגדה. כאשר מדברים על נשמה צעירה או נשמה בוגרת או נשמה עתיקה, למעשה מצביע הדבר על המיומנות שיש לאותה נשמה בהיותה נוכחת על כדור הארץ, על מודעותה למשימתה, על מודעותה לתשוקתה לברוא הרמוניה. המונח נשמה צעירה יותר או עתיקה יותר אין לו דבר וחצי דבר עם מספר הגלגולים שאותה נשמה חוותה, אף על פי שמקרים רבים דומה שיש מתאם בין השניים.

אתם כאן כדי לברוא, לברוא התנסות, ולהגביר את הווייתכם באמצעות הדברים שאתם בוראים. אינכם כפופים לתנועות אסטרולוגיות או לסמכות גבוהה יותר. יש הדרכה, כן, אבל אין שיפוט או סמכות שיכולים לומר לכם מה אתם יכולים או לא יכולים לעשות, לקבל, לומר או להיות. יש לכם את החופש לברוא כרצונכם. ההדרכה הפנימית שלכם, העצמי הגדול יותר, הנשמה שלכם מדריכים אתכם מרגע לרגע. הם עושים זאת בעזרת תחושות ובאמצעות השראה אינטואיטיבית.

אתם נבראתם בצלם האלוהים, ולכן לכל אחד מכם גישה לארבעת עקרונות הבריאה. עקרונות אלה הם אהבה, בריאות ורווחה, שפע ויצירתיות. טבעו של כל אחד מכם הוא לרצות דברים אלה כיוון שהם חלק מהותי ממי שאתם, מהעצמי הגדול יותר שלכם, מאלוהים. לכן, תמיד תשאפו לביטוי מלא יותר של תכונות אלה בחייכם. אפשר שרבים מכם לא ראו התגשמות רבה של תכונות אלה בחייהם, אך התשוקה אליהן קיימת בתוך כל אחד מכם. המתנה הגדולה הנוספת שקיבלתם היא כוח המחשבה, כיוון שמחשבות הן בוראות והן הורסות יקומים. הדמיון הוא הבמה עליה אתם מתחילים ליצור את חלומותיכם ולהפכם למציאות. הדברים שאתם מדמיינים, מרגישים ומצפים להם, מגיעים.

המחשבה היא הבסיס לכל הבריאה. יש לדמיין דבר-מה או לחשוב עליו לפני שהוא מתגשם. כל ההמצאות הועלו בדמיון קודם שהפכו למציאות – זהו העיקרון היסודי של כל הבריאה. מחשבה המלווה ברגש היא בעלת עוצמה רבה אף יותר, ולכן התשוקה היא המנוע שמאחורי התהליך.

יש שאמרו לכם שעליכם להיפטר מן התשוקה. אנו אומרים לכם ששום דבר ביקום לא היה קיים אלמלא קיומה של התשוקה. הדבר אליו אתם משתוקקים יתגשם, ונכון לומר שאם יש משהו שאתם רוצים, שעדיין לא נמצא במציאות שלכם, אזי לא רציתם בו די. אין דרך אחרת.

מה שעליכם להבין הוא שכל מחשבה בוראת, אפילו מחשבות שדומה שהן הרסניות. וכל מחשבה המלווה ברגש חזקה אף יותר, ותביא אליכם במהירות רבה אף יותר את מושא המחשבות שלכם, ובכלל זה דברים שליליים. לכן, כאשר אתם מרגישים עניים אינכם יכולים לברוא עושר; כאשר אתם מרגישים חולים, אינכם יכולים לברוא בריאות; כאשר אתם מרגישים פחד, אינכם יכולים לברוא ביטחון. הסיבה מדוע אינכם חיים את החיים אליהם אתם משתוקקים היא מכיוון שאתם מקדישים תשומת לב לדברים שאינכם רוצים בחייכם. זה עד כדי כך פשוט, אהובים.

כיוון שלרבים אין את הדברים שהם רוצים, הם המציאו סיבות רבות מדוע חסרים דברים אלה בחייהם. הם אומרים לכם שזו הקרמה שלהם; הם מספרים לכם שהסיבה טמונה במפה האסטרולוגית שלהם והם ינסו לשכנע אתכם שהם "נשלטים" על ידי פלנטה זו או אחרת או קבוצת-כוכבים זו או אחרת, עד כדי כך הם משוכנעים שאין ביכולתם לקבל או לברוא את מה שהם רוצים. אחרים יספרו לכם שהסיבה היא רצון גבוה יותר או "שזה פשוט לא אמור להתרחש", כהצדקה לכך שלא קיבלו את שרצו לקבל.

אנו מציעים לכם שאף לא אחת מהסיבות הללו היא הסיבה מדוע לא קיבלתם את רצונכם. הסיבה היחידה מדוע לא קיבלתם את רצונכם היא בגלל החשיבה שלכם ובגלל האמונות שלכם שגורסות ש"לא מגיע לכם" ושאינכם ראויים. האסטרולוגיה שלכם היא פשוט תבנית אנרגיה עמה העצמי הגדול יותר שלכם בחר לעבוד בתקופת החיים הנוכחית, ולא יותר. הקרמה שלכם היא מחשבות ואמונות מן העבר שעדיין פעילות, לא יותר ולא פחות. שנו את האמונות שלכם ואת החשיבה שלכם, ותשנו את הקרמה שלכם – זהו חוק, דבר אינו פשוט מכך.

ומה בנוגע לרצון גבוה יותר? אתם סבורים שרצון גבוה יותר משמעותו רצונות ותשוקות של ישות עליונה הבוחרת את הגורל שלכם עבורכם. לא! רצון גבוה יותר הוא הכוונה והתשוקה של העצמי הגדול יותר שלכם, של עצמי הנשמה שלכם, ועצמי זה הוא אחד עם כל היש. הכוונה והתשוקה של העצמי הגבוה יותר הן שכל הישויות במציאות זו יחיו חיי שמחה, לא יותר ולא פחות. תשוקתו של כל היש היא שכל אחד מכם יכיר את עצמו כמאסטר של המציאות הזאת, לא יותר ולא פחות. הנשמה שלכם, החלק הגדול יותר של עצמכם, רוכשת לכם אהבה עזה ורוצה להעניק לכם את כל שלבכם חפץ.

אולם, אנו שומעים קול קורא: "איך נוכל להבדיל בין תשוקת נשמה לתשוקת אגו?" שאלה זו עולה כיוון שאתם חושבים שהאגו הוא הגורם לכל הבעיות שלכם, שהוא פגום בדרך כלשהי, שהוא אשם בדרך כלשהי. אם האגו כה רע, מדוע שהנשמה בכל חכמתה תברא אותו מלכתחילה?

פחד הוא המקור לבעיות שלכם, לא האגו. יש רק שני רגשות, אהבה ופחד, או במילים פשוטות יותר, יש תחושות טובות ויש תחושות שגורמות לכם להרגיש רע. אם יש לכם תחושה טובה, היא תומכת במי שאתם ומעצימה את התנסות העצמי שלכם. אם אתם חווים תחושות רעות בנוגע לדבר-מה עליו אתם חושבים, אזי הוא אינו נמצא בהרמוניה עם מי שאתם ולא יביא לכם את ההתרחבות ואת החוויה המשמחת של עצמכם כבוראים. רגשות שליליים הם הדרך באמצעותה הנשמה שלכם מתקשרת אליכם שאינכם נמצאים בהרמוניה עם התכלית הגדולה יותר שלכם או שהדבר עליו אתם חושבים או שבו אתם מאמינים אינו נמצא בהרמוניה עם התכלית הגבוהה יותר שלכם. התכלית הגבוהה יותר שלכם היא לחיות חיי שמחה, להכיר את עצמכם כאלוהים במציאות הזאת כפי שאתם עושים בממדי קיום רבים אחרים.

הכוונה והתשוקה שלנו הן להביא לכם ידע זה שאתם הבוראים, שאתם יכולים לברוא את כל שלבכם חפץ. הכוונה שלנו היא להזכיר לכם שיש לכם עצמי גדול יותר, נשמה, ושעצמי זה מכיל את כל החוויות והידע להם תזדקקו אי פעם, ושאתם יכולים לזמן חלק זה של עצמכם שיעזור לכם בכל שאתם בוראים, או להפוך מודעים יותר לדרך שבה הוא מסייע לכם, כדי שתוכלו להבחין מתי הוא מציע כיוון שונה.

ארבעת עקרונות הבריאה הם אהבה, בריאות ורווחה, שפע ויצירתיות – אלה הן התכונות האלוהיות הטמונות בכם. זו זכותכם מלידה לחוות את התכונות הללו במלואן. מעל לכל, אתם הבוראים של ההתנסות שלכם. אל תחכו למישהו אחר שיאמר לכם מה אתם יכולים לקבל, אלא פתחו את זרועותיכם, הביעו את הכוונה שלכם ודעו שאתם הבוראים ושאתם ראויים ממש כפי שאתם.

אתם מושלמים בכל רגע. אינכם שלמים, כיוון שהלמידה נמשכת לנצח נצחים, אבל שלמות קיימת בכל רגע. לכן הפסיקו להיות רציניים לגבי הנתיב הרוחני שלכם, היו רציניים רק בכוונתכם, לא בהתנהגותכם. אינכם צריכים להשביע את רצונו של אף אחד אחר, רק את רצונכם! היו אנוכיים וחשבו על עצמכם ועל מה שאתם רוצים. כיוון שכאשר אתם נעים לקראת השמחה, הלב שלכם יהיה כה פתוח לרווחה שסיוע לאחר יהפוך לטבע שני ולא למטלה. כאשר אתם מעניקים לעצמכם, קל לתת לאחרים, כאשר אתם קמצנים כלפי עצמכם, קשה מאוד לתת לאחרים. אתם יכולים לתת לאחרים רק את מה שיש לכם!

לכו ובראו אהובים, לא חשוב מה. אם זו עוד אהבה, בקשו אותה, בראו אותה, דמיינו אותה וקבלו אותה. אם זה יותר כסף, עשו את אותו הדבר; אם זו בריאות, עשו את אותו הדבר. חשבו מה אתם רוצים והפסיקו לחשוב על מה שאינכם רוצים.