מדיטציה לשחרור האפלה שבתוכנו

 מאת סמדר ברגמן

שבו בנוחות, הדליקו קטורת בחדר, השמיעו מוזיקה, וצרו לעצמכם את המצב האופטימלי למדיטציה. נשמו מספר נשימות עמוקות. דמיינו כיצד מלמעלה יורד משב רוח רענן לאט לאט. בכל מקום שבו ייגע משב רוח זה, אותו מקום יירגע לחלוטין ויהפוך רפוי וכבד. תחילה הוא נוגע בקצה ראשכם. משב הרוח העדין יורד מקצה ראשכם דרך שרירי המצח והפנים ומגיע לשרירי הצוואר. הפנים רגועים, שרירי הצוואר רגועים לגמרי. משב הרוח העדין ממשיך בדרכו מטה, שרירי העורף הופכים רפויים וכן גם שרירי הכתפיים, הגב העליון ובית החזה. נשמו משב זה לתוך הראות, גם בתוך הגוף משתחררים מתחים. הזרועות הופכות רפויות. הבטן התחתונה והגב התחתון הופכים רפויים עם נגיעתו של משב הרוח הקליל. אגן הירכיים, הירכיים, הברכיים ועד לשוקיים, הכל הופך רפוי, נינוח, כבד. כפות הרגליים הופכות רפויות וכבדות. כל המתח השתחרר מהגוף.

נשמו נשימה עמוקה. כעת התחילו להעלות בדמיונכם דימוי המסמל עבורכם את האפלה האישית, הפרטית שלכם. אולי נחש, או זוחל אחר. אולי דמות שד, אפשר ציפור שחורה, אולי מכשפה. הביטו בדימוי וראו אותו לפרטי פרטיו. זוהי החשכה הפרטית שלכם, היא קיימת בכם. אל תנסו להתכחש לה, היא שלכם, היא אתם. זכרו שהאירועים המתרחשים בעולם החיצון מהווים השתקפות של דימוי זה שלכם. הביטו בדימוי, קבלו אותו כשלכם, קחו עליו בעלות. המשיכו לבחון דימוי זה שלכם. הפכו מודעים לאופייה של החשכה שלכם, לדרך התנהגותה, למניעיה. ערכו עמה היכרות עמוקה. אפלה זו שרתה אתכם היטב שעה ששהיתם בממד הדואליות. הכירו בה.

עתה התחילו לנשום פנימה את האלוהות שלכם. נשמו עמוק מספר פעמים את האלוהות שלכם. האלוהות מייצגת את ממד ורטט האחדות. עתה משרטט הדואליות עובר מן העולם, גם על החשכה לעבור עמו. התחילו לשחרר את החשכה שלכם מתוך עצמכם. ראו את הדימוי שלכם משתחרר מתוככם, ראו את הנחש זוחל ונעלם, את הציפור השחורה מתעופפת ומתרחקת, את השדים נעלמים בענן עשן, את המכשפה ממריאה על המטאטא ונעלמת. בקשו מהחשכה הפרטית שלכם להשתחרר, היא אינה דרושה עוד לאדם האלוהי שאתם. שחררו אותה בנעימות, הודו לה, ובקשו ממנה ללכת. ראו אותה יוצאת ומתרחקת, נעלמת. שוב נשמו פנימה את האלוהות שלכם, את האלוהות המייצגת את האחדות, את השלום, את האהבה, את האיזון המושלם. כעת אתם ישות אלוהית, מאוזנת, שלווה ואוהבת. החשכה שעזבה הותירה אתכם נקיים, טהורים, מאוזנים, אוהבים ושלווים. עתה דומה שאין דבר שלא תוכלו להתמודד עמו בחיי היום-יום. כל אירוע שיתרחש במציאות החיצונית שוב לא יעורר מרבצה את החשכה הישנה, אלא ישיק אל האדם האלוהי, יעורר את החמלה שבכם, את האהבה שבכם.

נשמו מספר נשימות עמוקות, וחזרו לכאן ועכשיו.