מדיטציה – הודו לעצמכן

מאת סמדר ברגמן

שבי בנוח והירגעי. נשמי מספר נשימות עמוקות לתוך בית החזה העליון. עם כל נשימה המתח עוזב את שרירי הגוף. עם כל נשימה מחשבות הסרק נוטשות את מוחך ההופך נקי, צלול וממוקד.

כעת, ראי את עצמך, את דמותך יושבת מולך. ראי אותה כדימוי הנמוך שיש לך על עצמך: לא מוצלחת, לא יפה, לא חכמה, לא רזה וכדומה. הדמות שמולך מתחילה לדבר. שימעי כיצד היא מדברת ונותנת ביטוי לכל תחושות חוסר-הערך העצמי שלה, לכל הפחדים שלה. את יושבת ומאזינה, אינך מתערבת. את רואה עננים שחורים סביבה. התבונני והקשיבי. אולי את מרחמת עליה מעט. את יודעת שהיא לא רואה את האמת, את יודעת שהפחדים מסתירים מפניה את האמת. הניחי לה לדבר כל זמן שתרצה…

כעת היא סיימה לדבר, סיימה להוציא מתוכה את כל "האשפה".

עכשיו הזמיני את העצמי הגבוה שלך, הכניסי אותו לתוכך. התחילי לחוש אהבה רבה כלפי הדמות שלך היושבת מולך. הניחי לעצמי הגבוה שלך לומר לה דברים טובים על עצמה. רק דברים טובים. העצמי הגבוה שלך אומר לדמות היושבת מולך דברים טובים…

את רואה כיצד הדמות שמולך משתכנעת, היא מתחילה לזהור. העננים השחורים שהיו סביבה נעלמים. את חשה המון אהבה כלפיה. העצמי הגבוה שלך ממשיך לדבר ואת רואה את פני הדמות שמולך מתבהרים. הדמות שמולך נוצצת באור זהב, כל סביבתה מלאה אור זהב נוצץ. היא מחייכת.

כעת מתחיל העצמי הגבוה שלך להודות לדמות שמולך. העצמי הגבוה שלך מודה לה על הדרך הקשה שעשתה. על האתגרים הרבים שעמם התמודדה, על השיעורים שלמדה באופן מוצלח כל כך. על הכאבים שכאבה. על העבודה שעשתה ועושה במסירות רבה כל כך. על הנכונות להיות עובדת-אור. על הנכונות להביא את הרטטים הגבוהים יותר לכדור הארץ. העצמי הגבוה שלך מודה לדמותך הזוהרת על כל הדברים שיצרה. התודה שייכת לה – לא לאחר. העוצמה שייכת לה – לא לאחר. העצמי הגבוה מסיים כעת את דברי התודה שלו. את מביטה בדמותך שיושבת מולך. היא זוהרת, עוצמתית, אלוהית. האהבה שאת חשה כלפיה עזה ביותר.

זוּ את.

כעת את יכולה להזמין אותה אל תוכך. ראי כיצד היא קמה ממקומה, קומי גם את. היא צועדת צעד קדימה, את צועדת צעד ואתן מתמזגות.