חוק המשיכה

מאמרים מאת ונדי בטריני

מאנגלית: סמדר ברגמן

 

אתם חוק המשיכה!

האם אתם נאבקים כדי לגרום לחוק המשיכה לעבוד עבורכם? האם אתם מרגישים שחייבים להיות כמה מחסומים פנימיים חמורים שמונעים מכם למשוך אל תוך חייכם את הדברים שאתם רוצים באמת?

מכשול אחד שבו אתם עלולים לפגוש הוא הפיתוי לראות את חוק המשיכה ככוח מיסטי כלשהו אשר גדול מכם. האם אתם מרגישים שתכופות אתם "מתחננים" בפני היקום שיעניק לכם את מבוקשכם? האם אתם חוששים שמא אינכם "טובים מספיק" ושהבקשות שלכם לא תתגשמנה? האם אתם מאמינים שעליכם להתנהג בדרך כלשהי כדי שהיקום יעריך אתכם כראויים למה שאתם רוצים?

סוג חשיבה זה יכול לברוא בעיות גדולות, משום שהוא מנתק אתכם באופן אוטומטי מהעוצמה הפנימית שלכם!

חשוב להבין שהיקום רק משקף חזרה אליכם את מה שאתם מביעים בפניו:

היקום לא מונע מכם את הדברים שאתם רוצים ~ אתם עושים זאת!

היקום לא מברך אתכם בשמחה ובשפע ~ אתם עושים זאת!

היקום לא גורם לדברים להתקלקל בחייכם ~ אתם עושים זאת!

היקום לא מאלץ אתכם להישאר בנסיבות קשות ~ אתם עושים זאת!

היקום לא מפקפק בעוצמה היצירתית שלכם ~ אתם עושים זאת!

הכל נובע מתוככם, משום שאתם חוק המשיכה.

חוק המשיכה פועל על פי המחשבות, הרגשות, האמונות והציפיות שלכם! אם אינכם חיים עדיין את החיים שאתם רוצים לחיות, קרוב לוודאי שאינכם פועלים נכון כדי לברוא אותם. והדבר מוביל אותנו לשאלת מליון הדולר: כיצד תוכלו להשתמש בחוק המשיכה כדי להפסיק לחוות את מה שאינכם רוצים, ולהתחיל למשוך את הדברים שאתם כן רוצים?

ראשית, הקדישו מעט זמן ונסו להבהיר לעצמכם מה אתם באמת רוצים. לא מה שאתם חושבים שאתם יכולים לקבל; לא מה הן הפשרות שלכם; לא מה שאנשים אחרים אמרו שאתם יכולים לקבל ~ אלא מה אתם רוצים! אם הייתם יכולים לברוא כל דבר עכשיו, מה היה הדבר הזה? כתבו אותו בפרטי פרטים.

אז התחילו להתמקד באיכות או בחוויה הזאת בכל עת שתוכלו ~ מתוך נקודת המבט שכבר קיבלתם אותו. כיצד תרגישו אם כבר היה לכם בדיוק מה שאתם רוצים? הנה כמה אפשרויות: אתם עשויים להרגיש רגועים, מרוצים, מאושרים, שמחים, אסירי תודה, מבורכים, נרגשים או מלאי הקלה. כמה פעמים ביום, הביאו איכות או מהות זו אל הכרתכם והרשו לעצמכם להרגיש בדיוק כפי שהייתם מרגישים אילו כבר היה הדבר בידכם. דמיינו שהוא בידכם, ואפשרו לרגשות החיוביים שלכם לזרום בעוצמה הרבה ביותר שתוכלו! הניחו לרגשות הפליאה, השמחה, ההתרגשות וההודיה למשול בכל גופכם. הניחו להם לזרום אליכם ודרככם עד אקסטזה כמעט.

לבסוף, התחילו להסיט את תשומת הלב שלכם מהדברים שאינכם רוצים. קל לומר וקשה לבצע, נכון. אבל הדבר הכרחי ביותר ועליכם להפסיק למשוך דברים אלה אל חייכם! למדו כיצד להתנתק רגשית מבעיות, מתהפוכות ומאנשים קשים שאתם פוגשים. באופן מהותי, נסו להתעלם מהם ככל שתוכלו, אפילו אם עליכם לקיים שיחה עם עצמכם ולומר, למשל: "לא אתרגז משום שאני בוחר לכוון את האנרגיה שלי לדברים חיוביים יותר". הדבר דורש תרגול, אבל בסופו של דבר אתם תהיו מסוגלים לבחור במודע לאן לכוון את האנרגיה שלכם ~ לכיוון הדברים הטובים!

אם תוכלו לבצע שלושה דברים אלה דרך קבע, התוצאות יפתיעו אתכם! נסים והזדמנויות יופיעו בחייכם בפרץ שמחה גדול ~ ואתם תבינו סוף סוף שהעוצמה הייתה בידכם כל העת. אינכם צריכים להמתין לאף אחד ולשום דבר כדי להחליט על הכיוון של חייכם ~ אתם צריכים רק לזכור שאתם חוק המשיכה.

הימנעו מטעויות אלה הקשורות לחוק המשיכה

השימוש המודע בחוק המשיכה הוא תהליך פשוט למדי, אבל קל גם לאפשר למחשבות השליליות ולהרגלים המושרשים שלנו להסיח את דעתנו. אנו חושבים שאנו עושים הכל כהלכה, אבל עדיין דבר אינו קורה ובסופו של דבר אנו תוהים היכן שגינו!

האם התיאור הזה מתאים לכם? אם הגבלתם את הצלחת חוק המשיכה בחייכם, בחנו את שלוש הטעויות השכיחות הללו ולמדו כיצד לפתור אותן:

1. ספק וחוסר אמונה

האם אתם מאמינים באמת שחוק המשיכה עובד? האם אתם מאמינים באמת שאתם ראויים לדברים שאתם רוצים, ושאתם יכולים לקבלם? אם יש בכם ספק קל שבקלים, קרוב לוודאי שלא תשדרו את התדר או הרטט המתאימים שיביאו את תשוקותיכם אל תוך חייכם.

במובן מסוים, אתם שולחים מסרים סותרים אל היקום: "אני רוצה, אבל אני לא מאמין שאני יכול לקבל".

הדבר קשה בייחוד עבור אנשים שחוק המשיכה חדש עבורם, והם מסרבים להאמין שהוא עובד עד אשר יקבלו "הוכחה" לכך בחייהם. אם אתם שייכים לקבוצה זו, הביעו כוונה והתחייבות לאמץ רמת אמונה חזקה על אף אי הידיעה. למעשה עליכם לבחור לדעת, במקום לדעת. הדבר דורש תרגול, אבל ניתן לבנות רמת אמונה מוצקה אפילו ללא הוכחה.

2. תסכול וחוסר סבלנות

מובטח לכם ששני הרגשות הללו ישדרו את תדר האנרגיה הלא-נכון למשיכת רצונכם אליכם! במקום להתמקד במה שאתם רוצים, אתם מתמקדים במה שאינכם רוצים ובמה שאין לכם. קשה ככל שזה נשמע, עליכם להמשיך ולכוון את עצמכם לכיוון מחשבות ורגשות חיוביים יותר בכל פעם שאתם מבחינים שאתם מתחילים "לפספס". ככל שתרבו לעשות זאת, כך יהיה לכם קל יותר לשמר מחשבות ורגשות חיוביים לאורך זמן.

3. היעדר רגש

האם אתם חייכם כל יום על "טייס אוטומטי", אינכם מרגישים דבר עד אשר משהו בסביבה הפיזית שלכם מפעיל את רגשותיכם? קרוב לוודאי שזו הטעות השכיחה ביותר שאנשים עושים, פשוט משום שהם לא אומנו לבחור את המצב הרגשי שלהם.

כאשר אתם עושים זאת, אתם מאפשרים להשפעות חיצוניות לקבוע את מצבכם הרגשי ~ דבר הקובע את התדר שאתם משדרים אל היקום! ברור שבדרך זו קשה לכם הרבה יותר למשוך אליכם את הדברים שאתם רוצים.

במקום זאת, בכל יום למדו לבחור ברגשות חיוביים לעתים קרובות ככל שתוכלו. עשו "הפסקת שמחה" וחשבו על משהו שגורם לכם אושר. לעתים קרובות במשך היום עשו "הפסקת הודיה", "הפסקת אהבה", "הפסקת שלווה", וכך יהיה לכם קל הרבה יותר למשוך אליכם את הדברים שאתם רוצים.

מהו אפשור וכיצד הוא נעשה?

כאשר אתם חושבים על אפשור בהקשר לחוק המשיכה, קרוב לוודאי שאתם חושבים על הימצאות במצב שבו אתם מוכנים לקבל את הדברים אותם ביקשתם. זה נכון, אבל למעשה מדובר במצב עמוק יותר בהרבה.

למעשה, משמעות האפשור היא הימצאות במצב של חוסר התנגדות.

תופתעו אולי לדעת מה הם מצבי ההתנגדות ~ כיוון שיכול להיות שאתם נכנסים אליהם מבלי לדעת זאת! אלה הם: פחד, דאגה, ספק, מתח, אי נוחות, חרדה, תסכול וחוסר סבלנות.

מצבים אלה מציבים אתכם באופן אוטומטי במקום של התנגדות, כיוון שאתם מפקפקים שחוק המשיכה פועל עבורכם, מתמקדים יותר במה שאינכם רוצים, ומצהירים שעדיין לא קיבלתם את הדברים שיביאו לכם אושר וסיפוק. אתם מתחילים לשדר תדר חזק של מחסור וחוסר אמונה, ואת התדר הזה חוק המשיכה חייב להשיב אליכם.

כאשר אתם מצויים בסוגים אלה של מצבים מנטליים ורגשיים, אתם חוסמים את כניסת הדברים הטובים אל חייכם. כדי להפוך את המצב על פיו, עליכם לאמץ הלך רוח ורגש רגוע וחיובי יותר.

במקום לדאוג ולהיות מוטרדים באופן אובססיבי לגבי השאלה מה שגוי בחייכם, התחילו להתמקד יותר בדברים הטובים הסובבים אתכם, ובכל הדברים הנפלאים שיתווספו אל חייכם בקרוב. אינכם חייבים לדעת מתי הם יגיעו, רק הצהירו שהם אכן יגיעו והיו מוכנים ומזומנים כאשר יופיעו.

קשה לעתים לשנות מיקוד כאשר אתם נלכדים ברגשות כגון אלה, אבל הדבר הכרחי אם ברצונכם לחזור למצב של אפשור.

אז, מקדו את תשומת הלב שלכם במידה רבה יותר על הישארות מכוונת במצב של אפשור. אתם יכולים לעשות זאת על-ידי בחירה מכוונת במחשבות וברגשות חיוביים יותר, באמצעות מדיטציה, הדמיה ושימוש בהצהרות חיוביות.

אין זה משנה באיזה טכניקה תבחרו, מה שחשוב הוא שתבחרו לוותר על המיקוד השלילי ולאמץ מיקוד חיובי, בכל מחיר. נסו לאמץ רגשות אלה לעתים קרובות ככל האפשר: אהבה, שלווה, שמחה, קלות, אושר, הומור, כיף, אופטימיות, שפע.

אם אתם מתקשים לעורר רגשות כגון אלה, נסו למצוא פעילויות שיעזרו לכם בכך! צפו בסרט מצחיק בטלוויזיה, או השאילו סרט די.וי.די של סדרות הסיטקום האהובות עליכם. קראו ספרים אשר ירימו את המורל שלכם, והקדישו זמן לבילוי עם אנשים מצליחים ודינמיים. חשבו על הימים המאושרים בחייכם, על הפעם הראשונה שהתאהבתם, על הולדת הילדים שלכם, או על חוויות מרגשות מן העבר. רכשו ספר בדיחות, קראו בו בכל יום וצחקו הרבה.

באמצעות שליטה מודעת במצבי הרוח ובהלך הרוח שלכם, אתם תהיו מסוגלים להישאר במצב של אפשור לעתים קרובות יותר, דבר שיסייע לכם לשפר את התוצאות שלכם בכל הקשור לחוק המשיכה.

אמון וחוק המשיכה

כאשר אנו באים להשתמש בחוק המשיכה באופן מכוון, אמון הוא עניין מהותי! מדוע? משום שרמת האמון שלכם היא השתקפות ישירה של האמונות הפנימיות שלכם ~ וחוק המשיכה מודרך על-ידי האמונות שלכם.

רמה נמוכה של אמון משמעותה שהאמונה שלכם אינה מוצקה דיה, והדבר יניב תוצאות רעועות. רמת אמון חזקה חושפת אמונה יציבה כסלע ~ ומניבה תוצאות עוצמתיות!

הנה כמה עצות שיעזרו לכם להגביר את האמון שלכם כאשר אתם עובדים עם חוק המשיכה:

1. אמון בעצמכם.

ראשית כול, עליכם להאמין שאתם אכן בוראים עוצמתיים בזכותכם שלכם. זהו אתגר עבור רבים מעמנו, משום שהתרגלנו לראות את עצמנו כקורבנות. אם במשך תקופת זמן כשלהי חשתם חסרי אונים בשל הנסיבות, אפשר ועליכם לעמול קשה כדי לשכנע את עצמכם שהכול נמצא בשליטתכם.

התחילו להצהיר באוזני עצמכם שאתם יכולים לבחור את הנסיבות שלכם אך ורק על-ידי עוצמת המחשבות, הרגשות והאמונות שלכם. הזכירו לעצמכם שוב ושוב שכאשר אתם בוחרים במה להתמקד, אתם מושכים נסיבות תואמות אל תוך חייכם.

2. אמון ביקום.

עליכם לפתח גם מידה של אמון שהיקום פועל לטובתכם, במקום נגדכם. רבים מאתנו חונכו על ברכי דעה שלילית כלפי "כוח עליון" ~ בין אם אנו משתמשים במונחים "אלוהים", "יקום", "אלוהות" או כל מושג אחר. אנו מתהלכים על קצות האצבעות, פוחדים פן נעורר את חמתו ונענש.

אולם, רק אתם יכולים להחליט מהי תפיסת היקום שלכם, ללא קשר למה שלמדתם. דרך טובה להתגבר על התניה שלילית היא פשוט לעבוד בכל יום על תפיסה של יקום חביב, אוהב וחכם שרוצה באושרכם. כאשר אתם משנים את התפיסה שלכם ביחס לכוחות הפועלים ביקום, אתם תבחינו שהיקום מגיב בהתאם ומשקף חזרה אליכם את האמונות והציפיות שלכם. האמינו שהיקום יתמוך בכם ויעודד אתכם, וכך יהיה!

3. אמון בתהליך.

לבסוף, עליכם לפתח רמה מסוימת של אמון בתהליך הבריאה של חוק המשיכה עצמו. הדבר עשוי להיות מאתגר, בייחוד בהתחלה כאשר עדיין אין תוצאות. פשוט המשיכו לעבוד ולבנות את האמונה שחוק המשיכה אכן עובד, וככל שתמשיכו, אתם תתחילו לראות את ההוכחות לכך במו עיניכם.

אם אתם נאבקים כדי לפתח סוג זה של אמונה, התחיל בכך שתבחרו להאמין ~ אפילו אם יש לכם עדיין ספקות. פשוט הזיזו את הספקות הצדה והצהירו בקול רם שאתם בוחרים להאמין שחוק המשיכה פועל. האמינו או לא, סוג זה של "אמונה פעילה" הוא עוצמתי ביותר! באמצעות תרגול אמונה ואמון חזקים, אתם מפעילים שטף של אנרגיה וכוונה מועילות שיכולות לחולל שינוי גדול ביכולות המשיכה שלכם!

ביסודו של דבר, אמון קשור לאמונה! ככל שתחזקו את האמונה שלכם בעצמכם, ביקום ובתהליך כוח המשיכה, כך יגבר הביטחון שלכם והאמון שאתם נותנים בעצמכם כבוראים מודעים.