ההיבטים הרבים של ההתעלות


המלאך הנעלה מיכאל

באמצעות רונה הרמן

ינואר 2009

מאנגלית: סמדר ברגמן

מאסטרים אהובים, ברצוננו להמשיך בשיעורים בנושא תהליך ההתעלות. חשוב שתבינו שהכלי הפיזי שלכם קודד לשיבה לממלכות אור מעודנות יותר ובעלות רטט גבוה יותר מראשית התנסות ההתגלמות הארצית שלכם. כמו כן, ככל שהאנושות התפתחה, רכשה חכמה והפכה מודעת יותר למדע ולמורכבות ההתעלות, נערכו התאמות רבות לתהליך במשך כמה מאות השנים האחרונות. כמה מההליכים הראשונים של ההתעלות בוטלו והוספו דרישות מתקדמות יותר. בעבר, ההתעלות הייתה אפשרית רק לנבחרים מעטים. רק אלה שהגיעו לכדור הארץ כדי לשמש דוגמה ולהראות את הדרך ושהיו מתקדמים מבחינה רוחנית הורשו להיכנס לקודש הקודשים של בתי הספר לתורת הנסתר. הדוקטרינה הסודית ניתנה רק לאלה שנחשבו לתלמידים החזקים והמסורים ביותר. השיעורים, המבחנים והאתגרים היו קשים ורבים מתו בתהליך או שלא השיגו את מטרתם במשך גלגולים רבים. דבר זה השתנה כעת, משום שהזמן אוזל להתעלות של כדור הארץ והאנושות אל רמת המודעות הבאה, והיתרים אלוהיים רבים וסיוע רב מוצעים לאלה שמתאמצים להתמודד עם האתגרים והמבחנים של ההתעלות.

התודעה הקולקטיבית של האנושות משתדלת להכיר בדואליות הקיצונית שקיימת בכדור הארץ. כל אדם ואדם, ברמה מסוימת, נלחם להשיג מודעות עצמית, שחייבת לכלול אימוץ הן של האור והן של הצד האפל של העצמי, תוך מאמץ לשוב לטווח מקובל של דואליות וקוטביות. כל אחד מכם חייב להכיר בצד האפל שלו, בשדים הפנימיים ולתבוע אותם לעצמו, כדי שגם הם יוכלו לאמץ את אור הטרנספורמציה. הסבל האנושי הוא תוצאה של חשיבה נוקשה, של תחושת עליונות ושיפוט כלפי אחרים, שמובילות להפרדה במקום לאחדות ולסובלנות כלפי דעות מנוגדות. האם אתם יכולים לקבל את ההנחה שצורות המחשבה השליליות שלכם מחפשות אף הן אחר השחרור? הן עולות לפני השטח של התודעה שלכם, מחפשות הארה ואמת, ממש כמותכם. אתם חייבים לקבל אחריות כלפי מה שאתם בוראים, בכל רגע ורגע. התוצאה של מחשבות ופעולות שליליות היא בריאוֹת מעוותות ותוהו ובוהו.

הסברנו שכל נשמה, לפני שהיא מתגלגלת אל תוך הכלי הפיזי, מקבלת הקצבה של חלקיקי היהלום של החיים לשימוש אישי במשך כל תקופת חייה. אם נעשה שימוש בהקצבה של האדם מתוך כוונה אוהבת לטובת הכלל הגבוהה ביותר, אזי זרם הטווח המלא של האור ימשך במשך כל תקופת חייו. אולם, כאשר אדם הופך לא-אוהב, שלילי ומריר, הגישה ללב המקודש ולחלקיקי החיים של האלוהים שוב אינה קיימת. לכן, יש לו גישה רק למחצית מטווח האור, או חומר כוח החיים הראשוני, שאותה ניתן לשייך מחדש ולעשות בה שימוש בדרך שלילית או חיובית. זכרו, ניתן להפעיל את חלקיקי היהלום של אור הבורא או להשתמש בהם רק באמצעות כוונה אוהבת לטובת הכלל הגבוהה ביותר.

מרכז הלב של ילד צעיר פתוח לרווחה וחלקיקי האלוהים זורמים בחופשיות. אולם הזמן בו נותר מרכז הלב פתוח תלוי באהבה ובהזנה שהילד מקבל מהוריו ומהסובבים אותו. נשמות יקרות רבות הניחו מגן הגנה אתרי סביב מרכז הלב שלהן כדי שהכאב והסבל לא ישפיעו עליהן באופן כה דרסטי, ובכך, הן סגרו את הדלת למקדש הפנימי המקודש שלהן אשר בו מאוחסנים חלקיקי האלוהים של הבריאה.

יחד עם ההקצבה של חלקיקי היהלום שהונחו בתוך מרכז הלב המקודש של כל אדם, הונחה גם כמות קטנה יותר בתוך כל צ'אקרה עיקרית של הגוף הפיזי. החלק הגדול ביותר הונח בצ'אקרת השורש אותה כינו אנשי קדם בשם "קונדליני", נחש האש המלופף, או האש המקודשת.

חניכה פלנטרית מואצת נמצאת כעת בעיצומה, והיא משפיעה על הכול במישור הארצי, בייחוד על ישויות חשות. קיימים פחד ומתח רבים בעת שהתודעה הקולקטיבית של האנושות עוברת את השינויים הדרמתיים שמתרחשים בעת סיומו של עידן אחד ותחילתו של עידן מתקדם יותר, ובייחוד כאשר הרבה ממה שנחשב לבעל חשיבות מכרעת על המישור הארצי נעלם לאיטו. ארמגדון הוא חלק ממציאות הממדים השלישי והרביעי; אולם אם חתימת האנרגיה שלכם היא בעלת תדר מאוזן וגבוה יותר, אף אחת מאנרגיות השינוי המשבשות לא תשפיעה עליכם ישירות. קיימת גם תחושה רבה של ציפייה והתרגשות אצל אלה שלמדו להישאר ממורכזים בתוך הלב המקודש. קיימים עתידים אפשריים רבים עבור כל אחד מכם, וחשוב שתישארו ממורכזים ברגע ההווה. אפשר שתונחו לשנות נתיב כמה פעמים בעת שאתם נעים לאיטכם אל תוך נזילות הממדים הגבוהים יותר; אולם אם תאפשרו ללב המקודש שלכם ולעצמי הגבוה שלכם להאיר את הדרך, לעולם לא תולכו שולל. קווי הזמן של העתיד מובילים לקרקע גבוהה ויציבה יותר, הרחק מהטווח הרחב של הדואליות ואשליית ההפרדה.

אתם נמצאים בתהליך של שילוב החלקים הרבים של העצמי שבראתם בעת ההתגלמות הפיזית, כהכנה למיזוג עם ההיבטים הרבים של משפחת הנשמה שלכם, הן על המישור הארצי והן בממדים הרבים שבכל רחבי מערכת השמש והגלקסיה, ובסופו של דבר ברחבי היקום. חייב להתרחש איחוד מחדש עם העצמי ושיבה למרכז העוצמה שלכם ששוכן בתוך לבכם המקודש. ברגע שתתחברו עם העצמי הגבוה שלכם, ותתחילו בתהליך של איחוד מחדש עם כל ההיבטים של העצמי האלוהי שלכם (נוכחות האני הנני), הדחף להתאחד מחדש יהפוך לכוח מגנטי שלא ניתן יהיה להתעלם ממנו. הנשמה שלכם, אשר מורכבת ממהות הבורא, היא המדריכה המודעת ובת הלוויה שלכם בעת שאתם בכלי הפיזי. במשך זמן רב הנשמה הייתה רק לחישה חלושה עבור מרבית האנשים, כיוון שאישיות האגו הייתה חזקה ודומיננטית מאוד. תהליך החניכה מתחיל כאשר אתם מפלסים לאט דרך לנשמה והיא תופסת את מקומה ההולם כבמאי חייכם, דבר שמאפשר בסופו של דבר לעצמי הגבוה לתפוס פיקוד על המסע שלכם חזרה לממלכות האור. בהדרגה, חוט הכסף הצר, שהוא חוט החיים שלכם אל הבורא, מתחיל להתרחב עד אשר בסופו של דבר הוא ברוחב כתר ראשכם. אז אתם מתחברים לזרם של נוכחות האני הנני האלוהית שלכם וחלקיקי האהבה והאור של הבורא מתחילים לזרום דרככם ומכם דרך סימן האינסוף. האש הנפלאה, המקודשת והזוהרת מעניקה לכם גישה ל"אוצרות המאוחסנים בשמיים" והיא מקור בלתי-מוגבל של אור הבורא, כל עוד היא מוטענת באור האהבה שלכם ונעשה בה שימוש לטובת הכלל הגבוהה ביותר.

תרגיל הרצף הבינארי/נשימת האינסוף, אשר בו הנשימה עוברת דרך המוח המוארך (צ'אקרת ההתעלות שבבסיס הגולגולת), מחבר אתכם לנשמה של כדור הארץ ולממלכות האור הרבות בהן שוכנים ההיבטים הרבים של העצמי, עד אשר בסופו של דבר, אתם מתאחדים עם נוכחות האני הנני האלוהית או העצמי האלוהי שלכם. לנהר החיים פלגים רבים בכל רחבי היקום; ורבים מכם, בעת שאתם מתחברים למוח המקודש שלכם ולומדים להישאר ממורכזים בתוך הלב המקודש, הופכים למוליכים של חלקיקי היהלום של תודעת הבורא. ראשית אתם חייבים לכוונן את בלוטות האצטרובל ויותרת-המוח לעצמי הגבוה שלכם, דבר שמתחיל בתהליך של המסת ממברנות האור אשר שומרות על המוח המקודש. המוח המקודש שלכם מבצע את החיבור ללב המקודש, וברגע שחלקיקי היהלום המופעלים של תודעת האלוהים מתחילים לזרום מהלב המקודש אל המוח המקודש, תהליך ההארה מאיץ. אור הבורא זורם דרך צ'אקרת הכתר ונכנס לבלוטת האצטרובל, מקדם מודעות תאית בעת שהוא מפעיל את בלוטת יותרת המוח ואת בלוטת ההיפותלמוס ושוצף דרך מבנה המוח ואל המוח המקודש שלכם. לאחר מכן הוא זורם מטה אל הלב המקודש, שם חלקיקי אור הבורא מופעלים עוד יותר באמצעות הכוונה האוהבת שלכם. חלקיק אור האלוהים המופעלים הללו מוכנים עתה לסייע לכם בבריאת כל שאתם רוצים, כל עוד הכוונה שלכם היא לטובת הכלל הגבוהה ביותר. קול העצמי הגבוה שלכם הופך ברור יותר ודחיפות הלב המקודש שלכם, המכונות האינטואיציה שלכם, הופכות חזקות יותר.

נשאלה השאלה: "מה ההבדל בין אינטואיציה לבין השראה?"

האינטואיציה משמעותה הבנת תפיסה או מידע מסוים באופן מיידי, ללא הגיון מודע. העצמי הגבוה שלכם מדבר אליכם באמצעות האינטואיציה, ובסופו של דבר, סולל את הנתיב אל העצמי האלוהי שלכם ואל החכמה המאוחסנת בתוך הרשומות הקוסמיות. האינטואיציה שלכם גם מעבירה לכם סימנים באמצעות תחושה שמשהו נכון או מהווה את האמת שלכם, או תחושה של חשש או חוסר-נוחות כאשר משהו אינו נכון או לא ערוך עם האמת/האור.

השראה משמעותה התהליך או האיכות של התעוררות ההשראה, כגון רעיון בלתי רגיל או רעיון פתאומי שמגיע בדיוק בזמן, לעתים בקשר למשהו שלא הייתם מודעים אליו קודם לכן, שמופיע בראשכם. תקשור או מסרים מהמדריכים והמורים המלאכים שלכם מובילים לעתים קרובות לתפיסות רבות השראה או למודעות לדברים שמעבר לממלכת הידיעה שלכם. האינטואיציה זוכה לאישור באמצעות השכל תחילה ואז באמצעות הלב, בעוד שההשראה מאושרת תחילה על-ידי הלב ואז על-ידי תהליך החשיבה של השכל.

תפיסת הזמן והמרחב שלכם משתנה במהירות בעת שאתם לומדים להתמקד יותר ברגע העכשיו במקום להתנדנד בין העבר לעתיד, ולהקדיש רק רגעים ספורים של מודעות מרוכזת להווה. תחושה של הפרדה/בידוד ושיפוט מוחלפת בתחושה של תודעת אחדות, שתוביל בסופו של דבר לתחושת אחדות עם הבריאה כולה. כדור הארץ והאנושות נמצאים בתהליך הפיכתם לישויות הרמוניות/מאוזנות מהממדים השלישי והרביעי. אין מתנה גדולה יותר מאשר להתחבר, פעם נוספת, לטווח המלא של אור הבורא כדי שתוכלו למגנט אליכם את הכמות הגדולה ביותר של חלקיקי אור היהלום. אתם חייבים אז לחלוק את המתנה על-ידי הקרנת כמות מקסימלית של אור ואהבה אל העולם, לאחר שלקחתם את הדרוש לכם באופן אישי. ברגע שנהר החיים יתחיל לשצוף דרך הגוף הפיזי שלכם, אתם תהיו בדרככם למאסטריות עצמית, והעולם האישי שלכם ישתנה לעד.

זכרו, הסברנו לכם בעבר שהממדים השלישי והרביעי אינם "רעים" או "מרושעים"; העניין הוא שמטוטלת האור והצל נעה הרחק מדי מהמרכז בעידנים הרבים שעברו. ההתעלות מחייבת כל אדם לרפא את העבר או במילים אחרות, לנקות את דפוסי הרטט הלא-הרמוניים העיקריים שבתוכו, כדי שהחתימה האנרגטית שלו תהיה מכווננת פעם נוספת לרמות דואליות מקובלות, לכל הפחות, שבשבעה תתי-הרמות של הממדים השלישי והרביעי. הנשמות הארציות אשר מתעוררות ואשר החלו במודע במסע ההתעלות נמצאות בתהליך הפיכתן לישויות מהממד הרביעי. אולם, התודעה של נשמות מתקדמות רבות, אלה שאנו מכנים בשם "זרעי הכוכבים", נמצאת בתהליך של התחברות למודעות הממד החמישי ואף למעלה מזה. אתם תשמרו את גופי הבשר שלכם; אולם הבריאוּת שלכם תשתפר והחיוניות ותחושת הרווחה שלכם תגברנה. כדור הארץ יהיה עדיין מוצק, והדואליות/הקוטביות יהיו נוכחות; אולם טווח האור והצל שוב לא יהיה כה משמעותי. בעת שתדרי האור הגבוהים יותר חודרים לכדור הארץ ודפוסי האמונה של התודעה הקולקטיבית משחררים בהדרגה את התפיסות הישנות ומתחילים לשלב את האמיתות הגבוהות והמעודנות יותר, אלה שממשיכים להחזיק בדפוסי החשיבה השליליים והלא-מאוזנים הישנים שלהם יחוו את השפעות הבחירות שלהם במהירות רבה הרבה יותר, לפעמים כמעט באופן מיידי.

האמינו או לא, אבל היו כמה יתרונות בביטול חלק משמעותי מיכולות ההגשמה שלכם בעבר. אמרנו לכם שהאדום (הצבע הפיזי או האזוטרי) של הקרן הראשונה של הרצון האלוהי והעוצמה לברוא הוסר במידה רבה לאחר שכדור הארץ והאנושות שקעו אל תוך דחיסות הסביבה של הממד השלישי והממד הרביעי הנמוך יותר. הדבר נעשה כדי שהאנושות לא תשמיד את עצמה בעידן הדואליות הקיצונית. תקופה זו מסתיימת במהירות בעת שהאנושות מתעוררת ומשיבה לעצמה את היכולת להכיל אור רוחני רב יותר. בעת שאתם מתקדמים אל הממד הרביעי העליון יותר ואל הממד החמישי התחתון, הגוף הפיזי שלכם יהפוך נהורני יותר ככל שאור הבורא יתחיל לזהור בעוצמה רבה יותר מבפנים.

זכרו, הובאתם ממרכז הלב המקודש של הבורא העליון כישות אש לבנה, ומכאן נובעת האימרה "בצלמו בצלם אלוהים ברא אותם". אור הבורא מכיל אנרגיה, אינטליגנציה ואת כל הנדרש כדי לברוא עולמות אין סוף ולהגשים את התכנית האלוהית. ניתנת לכם הזדמנות להפוך לבוראים-שותפים מהסדר הגבוה ביותר; אולם אתם חייבים לצאת מאזור הנוחות שלכם ולתבוע את זכותכם האלוהית מלידה. לכו בנתיב האור, אהובים; זמן האיחוד מחדש הגדול קרב. אתם אהובים מאוד.

אני הנני המלאך הנעלה מיכאל.