האנרגיות בפברואר 2014

ג'ניפר הופמן

מאנגלית: סמדר ברגמן

 

הרבה קורה החודש מבחינה אנרגטית ורבים מהדברים הללו יתרחשו ברמה פנימית. לפני שתתחילו להיאנח: "רק לא עוד פעם", תתעודדו, כיוון שלא תהיה זו העבודה הפנימית השוחקת מהשנים האחרונות. זה יהיה קליל וזורם יותר, אף על פי שאני נמנעת משימוש במילים "קל יותר", כיוון שלא רק שמדובר במשהו סובייקטיבי, הן גם מרמזות על השוואה שלא ניתן לעשותה. לכל אחד גרסה משלו לקל ולקשה, לזורם ולתקוע, ולבעיה בניגוד להזדמנות. החודש יהיה מלא בהזדמנויות שעשויות להתחפש לבעיות, אך יהיה מראן אשר יהיה, הפתרונות יהיו נגישים גם כן.

שלושה אירועים אנרגטיים גדולים מתרחשים החודש. הראשון הוא שנגה חזרה לנוע ישר. לפיכך, פלנטת האהבה והיופי נעה קדימה וכל נושאי האהבה התקועים יכולים עתה להיפתר. אם יש לכם מערכות יחסים כלשהן שלא נעו קדימה או אם קיבלתם החלטות בנוגע למערכות יחסים, אפשר ותראו את כל אלה נפתרים עתה. האירוע הגדול השני הוא נסיגת מרקורי במזלות דגים ודלי, שמתחילה ב-6 בפברואר ומסתיימת ב-28 בפברואר. האזהרות הרגילות המתלוות לנסיגת מרקורי נכונות גם כאן: אל תחתמו על חוזים, אל תתחילו הרפתקות חדשות (אלא אם הן תוכננו קודם לנסיגה), בדקו וחזרו ובדקו את התקשורות שלכם, בצעו גיבוי למחשב שלכם, חשבו פעמיים לפני שאתם בוחרים, או כמו שאומר השיפוצניק שלי: "למדוד פעמיים, לחתוך פעם אחת".

נסיגת מרקורי זו מתרחשת במזל דגים שהוא המזל הרוחני ביותר בגלגל המזלות. היא גם חוברת לנפטון בתחנה זו, דבר שמעניק לה חתימה רוחנית חזקה ביותר. מרקורי מושל בשני מזלות, תאומים ובתולה. בתאומים, הדבר דומה לבן שנתיים שחוצה בריצה את הרחוב ברגע שאתם משחררים את ידו. במזל בתולה, זהו הילד שמתענה בגין כל החלטה. במזל דגים, הוא שקול יותר, אבל משום שהוא חייב להיות, לא תמיד בגלל שהוא רוצה. כאשר אנו לוקחים את הזמן, שוקלים עוד אפשרויות ואז בוחרים בזו שתואמת לכוונה שלנו, אנו מתקדמים בדרך מאוזנת ונכונה יותר. חשבו על הפעם האחרונה שבה קיבלתם החלטה מהירה ואז החלטתם, לאחר שחוויתם את תוצאותיה תקופה מסוימת, שאינכם אוהבים את התוצאה ועליכם לשקול מחדש את החלטתכם.

תקופת נסיגת מרקורי זו טובה כדי להבטיח שכל בחירה נעשית מנקודת טובתנו הגבוהה ביותר ומה שמשרת אותנו. היא טובה להבעת כוונות בדרך מודעת, שקולה ונשמתית יותר. מרקורי מושל בשכל ולפעמים אנו צריכים להניח לו מעט כדי שנוכל להניח לאור הנשמה לזהור. הוא נסוג אל מזל דלי, מזל אוויר, שידגיש את הצורך להעניק מחשבה מודעת רבה יותר למה שאנו עושים, במקום לנוע קדימה בעיניים עצומות, לקוות שהכול יהיה בסדר ברגע שנגיע לקו הסיום. הוא יצא לגמרי מצל הנסיגה ב-21 במארס.

האירוע הגדול השלישי בפברואר הוא ראש הדרקון שנע למזל מאזנים (וזנב הדרקון במזל טלה) ב-18 לפברואר. ראש הדרקון משנה מזלות כל שנתיים והיה במזל עקרב ובמזל שור מאז ה-30 לאוגוסט, 2012. רוצים לדעת על מי להטיל את האשמה בגין כל הבעיות שהיו לכם מאז 2012? ראש הדרקון במזלות עקרב ושור אחראי לכך באופן חלקי. כל מזלות המים הודגשו מאז, והדבר דמה לנזילת מים נסתרת בביתכם, שאינכם יודעים עליה עד אשר הרצפה שוקעת כאשר אתם צועדים עליה (הדבר קרה בביתי והיה עליי לשפץ לגמרי את חדר האמבטיה שלי כדי לתקן את החורים ברצפה).

במזלות מאזניים וטלה, הראש והזנב (של הדרקון) מוצאים איזון ויוצרים הרמוניה ומבנה ונוקטים בפעולה מכוונת. כאשר חייכם זזים מהמרכז, עליכם להיות מסוגלים ליצור מרכז חדש, עם דגש על "חדש". כל דבר מן העבר ששוב לא יכול לשרת את כוונתכם לחוות שמחה, אהבה, שלווה, הרמוניה, שפע והצלחה שוב אינו נגיש לכם. אתם יכולים לברוא משהו חדש עכשיו, ואתם זוכים בתמיכה לשם כך. אבל אם תנסו להקים מחדש את הישן ולעצבו מחדש לטובת חייכם כיום, יכול להיות שתתקלו בכמה בעיות.

בחודשים הבאים נלמד שיעור מתמשך, כיצד לראות את עצמנו כישויות אנרגטיות תחילה, ורק אחר כך כישויות פיזיות, תוך שאנו יוצרים איזון בין שני ההיבטים. אנו נוטים להיות כה מקורקעים בגוף הפיזי שאנו שוכחים שהדרך שבה אנו מתפקדים בכל רמה היא על גבי זרמי האנרגיה. מה שאנו חשים כהאטה, הוא למעשה ניסיון לגרום לנו להתבונן בעצמנו בדרך חדשה זו. כאשר עלינו להאט, זהו רמז לוודא שאנו משתמשים בכל המרכיבים שלנו, שכל ורוח, בכל מצב. מקור האנרגיה שלנו נמצא בתוכנו, לא מחוץ לנו. כל שמתרחש בעולם החיצון הוא השתקפות של מה שמתרחש בפנים ומשקף את האופן שבו אנו משתמשים באנרגיה.

החודש גם מאדים נמצא בצל נסיגה, ויתחיל לסגת ב-1 במארס, יתיישר ב-20 במאי, ויצא לגמרי מהנסיגה ב-22 ביולי. זה זמן ממושך לפלנטת הפעולה להיות בנסיגה, אבל היא משרתת מטרה, ומאפשרת לנו להאט, לשקול מתוך הנשמה את האפשרויות שלנו, ואז לפעול באופן שמשרת את הכוונה שלנו בדרך הגבוהה ביותר האפשרית. החדשות הטובות הן שנגה נעה כעת קדימה, ואי לכך יש לנו תמיכה מפלנטת האהבה והיופי. החודש מילת המפתח היא "לחזור למרכז", למצוא מרכז חדש עבור עצמכם שבו תוכלו לחיות באהבה, בשלווה, בשמחה ועשו זאת בנחת, יש די זמן לפעול, ברגע שיהיה לכם ברור לגמרי מה אתם רוצים וברגע שתעניקו לעצמי האנרגטי שלכם הזדמנות להשתתף בפעולה. שיהיה לכם חודש נהדר.