האנרגיות בינואר 2015

ג׳ניפר הופמן

מאנגלית: סמדר ברגמן

 

בפעמים היחידות שבהן נסעתי ברכבת הרים (אני לא כל כך אוהבת אותן; הן מפחידות אותי ואני תמיד מתחרטת שעליתי ברגע שהנסיעה מתחילה), שמתי לב שהרבה זמן מוקדש לבטיחות ולהכנות. בדיקת גובה כדי להבטיח שהנוסעים גבוהים מספיק ולא יפלו החוצה או יזרקו מהמושב, המפעיל בודק את חגורת הבטיחות של כל נוסע, נותן הוראות כדי לוודא שכולם יודעים מה לעשות בזמן הנסיעה, והנסיעה מתחילה לאט מאוד שעה שהרכבת מטפסת על הגבעה הראשונה. אז לאחר כמה דקות מסמרות שיער הנסיעה מסתיימת. ההכנות לינואר היו איטיות ולפעמים נדמה יהיה שהאנרגיה נעה לאט, אבל הנסיעה החלה ואנחנו על הרכבת עד אשר היא תעצור לגמרי בתחנה האחרונה.

החודש מתחיל בירח מלא ב-5 בינואר, שמפעיל את הזווית הריבועית שבין אורנוס לפלוטו ואנו מקבלים תזכורת ל״עוצמה של כוונה משותפת״ או ל״עוצמת הקולקטיב״. באמצעות כוונה ומטרה, אנו מסוגלים לעשות כל דבר, כל עוד אנו זוכרים שאנו עוצמתיים ושלכולם מקור עוצמה זהה. הפעלת העוצמה שלנו מתרחשת בדרכים שונות, לפעמים באמצעות פחד, לפעמים באמצעות כאב או מחסור, בדידות, ייאוש או אותו רגע שבו אנו מבינים ש״נמאס לנו ודי״. אין זה משנה כיצד הגענו לרגע הזה, כאשר אנו מגיעים לנקודה זו אנחנו מוכנים לשינוי ואין דרך חזרה. ינואר עשוי להיות אחד מאותם חודשים.

הירח המלא חל במעלה 14 סרטן/גדי ומגדיל את עוצמתו של הירח, שהוא ברומטר רגשי, כמו גם הריבוע אורנוס/פלוטו. הירח שולט בגאות ובשפל ובמזג האוויר – כיוון שהוא נשלט על ידי זרם בלתי נראה של לחות שמעל לשטח כדור הארץ, המכונה ״הנהר האטמוספרי״. אנרגיה רגשית רבה תופעל וקיים היבט נוסף של מזל סרטן והוא נושא הבית. מה סרטנים מסוימים נושאים על גבם? את ביתם. הנושא של הירח המלא הזה הוא ״להיות בבית היכן שאנו״, או ״בית הוא המקום בו נמצאת האנרגיה שלנו״. זה חומר למחשבה, נכון? בכל מקום אליו אנו הולכים, ״הבית״ שלנו נמצא איתנו.

חזרתי וכתבתי, מאז התחזיות לשנת 2012, שחשיפת סודות תצבור תנופה והיא נמצאת עתה במלוא כוחה. אם נדמה שהדבר אורך זמן רב, חכו, כמה מהסודות האלה היו נסתרים במשך זמן רב מאוד ומאמץ גדול מאוד הושקע כדי להבטיח שישארו נסתרים. אבל האור מגלה הכול ושום דבר לא יכול להימלט מפניו.

החודש, כל הפלנטות, חוץ מאורנוס שנמצא במזל טלה וצדק שנמצא במזל אריה, נמצאות בארבעת המזלות האחרונים של גלגל המזלות, עם ריכוז במזל דלי החודש. מזלות אלה מייצגים את העולם, האנושות ואת המסע המשותף שלנו מאנושות לאלוהות, מריפוי לשלמות, ממרפא שהוא קדוש מעונה למרפא בעל מודעות ומיקוד בעצמי, ומקורבן למנצח. גדי מייצג תאגידים ומבני שליטה ישנים, דלי מייצג תנועה או קהילה חברתית, ודגים מייצג רוחניות. ברגע זה הפלנטה היחידה ששוהה במזל גדי היא פלוטו, שמביא טרנספורמציה באמצעות הרס וחיסול מוחלטים. עד מארס הן כולן תהיינה במזל אריה, ואנו נסגור מעגל, נחזור להתחלה, עם ירח חדש ואחרון במעלה 29 במזל דגים, המעלה האחרונה של המזל האחרון בגלגל המזלות.

אני מוצאת שזה מעניין שעם כל תשומת הלב הזאת שמתמקדת במזל דלי החודש, אורנוס, השולט שלו ניצב איתן במזל טלה, סמל החלוץ. במזל טלה, אורנוס מעצים את זרמי האנרגיה, מנקודת הנחישות הנחרצת של החלוץ – חשבו על תינוק שנחוש בדעתו ללכת ולא מפסיק לנסות. צפו לתנועה חברתית רבה ולדרישה לשינוי, יחד עם חשיפות של עסקאות שבוצעו בחדרי חדרים, תמרונים של תאגידים, פרוטקציות ועסקאות כפולות שמותירות את העשירים עשירים ואת העניים, עניים. זכוכיות המגדלת נשלפו ושום דבר לא נראה כשורה ברמת זו של בדיקה דקדקנית.

החודש חל ירח חדש נוסף במעלה אפס ב-20 בינואר, והוא חל במזל דלי, וממשיך ליצוק את היסוד לאבולוציה חברתית. תנופה לשינוי מתקבצת, האם נמתין לראות מה יתרחש או האם נתחיל במיני-מהפכות פנימיות משלנו? שינוי מתחיל עם כל אחד מאיתנו ומתרחב מאיתנו. אנו יכולים  לחכות שהעולם ישתנה או לשמש לעולם דוגמה לשינוי – אחד מאלה יתרחש הרבה יותר מהר מהאחר. זהו הרביעי מתוך חמישה ירחים חדשים במעלות אפס, ואפס היא נקודת המקור. היא מייצגת את הריק, המכל לכל הדברים, את מקום האפשרות האינסופית והפוטנציאל הטהור. זוהי נקודת ההתגשמות, היכן שהאנרגיה הופכת לחומר. יש לנו את העוצמה לברוא כל דבר עכשיו, כל שעלינו לעשות הוא לבחור משהו. מאז אוקטובר 2014 אנו חווים ירחים חדשים אלה במעלה אפס וכל אחד מהם בונה את הפוטנציאל להתחלות חדשות ולטרנספורמציה קבועה וממושכת.

הפער הופך ברור החודש; זה הניתוק בין המקום שבו אנו נמצאים למקום שבו אנו רוצים להיות, המציאות הנוכחית שלנו והכוונה החדשה שלנו, המגבלה שלנו וההתרחבות שלנו, התוהו ובוהו והשלווה, האהבה והפחד. ככל שהפער גדול ביותר כך ברור לנו יותר מהו, מה נמצא בו, ומה הוא מייצג עבורנו. הפער לא יכול להיסגר כאשר אנו מפחדים או מדליקים את אור הקורבן שלנו. הוא נסגר כאשר אנו מאפשרים לשטף הריפוי, השלמות, ההשלמה והסגירה להדריך אותנו למודעות עצמית ולנצחון. עלינו לחזור להתחלה ולהתחיל מסע חדש. אחת מהאפשרויות שלנו עתה היא לחזור לעבר או להתפתח לפרדיגמה חדשה עבור האנושות.

בינואר אנו ממשיכים לנוע קדימה, מסירים את החסימות והמגבלות, אחת אחרי השניה, שעה שאנו מביעים כוונות חדשות שיחליפו את מה שנעלם או משוחרר עכשיו. סגירת המעגל שאתם מקבלים החודש היא קבועה אבל אתם מוכנים לקראתה. תיהנו מהמסע והדבר עשוי לעזור לכם להישאר ממוקדים במה שנמצא למולכם, היו נחושים בכוונתכם, ואל תפנו יותר מדי את מבטכם למה שנמצא מאחוריכם.

שיהיה לכם חודש נפלא.