האנרגיות בחודש פברואר

פברואר 2017

ג׳ניפר הופמן

מאנגלית: סמדר ברגמן

 

שלא כמו ינואר, פברואר מתחיל ללא נסיגת פלנטות, אירוע בלתי רגיל למדי אך מבורך, בעת שאנו נעים אל מרחב של אנרגיה חדשה לאחר חודש ארוך מאוד. לאנרגיה של פברואר תחושה רעננה, חדשה ובהירה וסיבה חלקית לכך היא שהתחלנו את שנת 2017 בעודנו סוגרים עדיין את שנת 2016, ואנו יכולים להתחיל רשמית את האנרגיה של השנה הזאת עכשיו, חופשיים מהשיעורים והנטל של השנה הקודמת.

פברואר מביא הזדמנויות רבות לאהבה, בדרכים שאולי לא ציפינו להן, ונעבד עוד אנרגיה ככל שנמשיך בנתיב האינטגרציה של הממדים השלישי והחמישי. אחד הנושאים הגדולים של פברואר הוא שחרור פרדיגמת אטלנטיס, אותו נחווה עם האנרגיות הגבריות והנשיות המתעוררות, ושחרור האשמה שמקורה באטלנטיס, אשר הגבילה את היכולת שלנו לקבל אהבה ולאהוב את עצמנו באופן מלא. המעבר שלנו להולמות אלוהית נמצא עתה בתאוצה מלאה, האינטואיציה שלנו היא הנווטת שלנו, האינטואיציה שלנו היא מפת הדרכים שלנו, והיעד הוא כל דבר שמביא לנו הגשמה ושמחה גדולים יותר.

השיעורים העיקריים של פברואר סובבים סביב אהבה והתעוררות האנרגיות הגבריות והנשיות האלוהיות. החודש הזה עוסק באהבה ואני לא מדברת על ״חג האהבה״ שחל ב-14 לחודש. אני מדברת על אהבה עצמית שמשוחררת מאשמה, משיפוט ומביקורת, על קבלה ללא תנאי שעלינו להעניק לעצמנו תחילה כדי שנוכל לזכות בכל האהבה, התוקף, האישורים והקבלה שאנו רוצים מאחרים. הרצון שלנו באהבה נתמך על ידי צמידות מאדים ונגה במזל טלה כל החודש, שהוא המזל הראשון בגלגל המזלות, המזל הנשלט על ידי מאדים ושנמצא בבית ה-12 של נגה, והאופן שבו אנו מנהלים אותו מאותגר כל החודש על ידי הזווית הריבועית המתמשכת של שבתאי וכירון, הצמידות של אורנוס ואריס, צדק במזל מאזנים לטובת האיזון, ופלוטו שמפקח על כל ההיבטים הללו עם התזכורת שלו שטרנספורמציה היא שם המשחק הזה.

מאדים מושל במזל טלה, ולכן הוא מרגיש כאן בבית והתשוקה לפעולה היא חזקה. אבל נגה לא מרגישה בבית במזל טלה ולכן האנרגיה שלה חלשה יותר כאן, אף על פי שהיא עוטה אנרגיה רוחנית יותר שתעניק לה גישה מבינה יותר. הדבר יעזור לאנרגיה הנשית להיות תובענית פחות כלפי האנרגיה הגברית ופחות חסרת אונים, כדי להיענות לצרכים שלנו ולהעניק להתעוררות זו את הזמן הדרוש לה. נגה תהיה בצל או בנסיגה ישירה מה-28 בינואר ועד ה-19 במאי, תחזיק במרחב האנרגטי לטרנספורמציה של חודש זה, שכוללת את המרכיב של אטלנטיס. שמתי לב לכך שנסיגת נגה מעלה לפני השטח בעיות של מערכות יחסים, הכוללות בעיות של אהבה עצמית וכיצד אנו מתייחסים לאנשים אחרים.

הזרמים התת-קרקעיים של האנרגיה של אטלנטיס חזקים עכשיו, והם חלק מהאנרגיות הדומיננטיות של החודש. בספרי The Atlantis Legacy, אני כותבת על הפרדיגמה הזאת שנוצרה לאחר נפילת אטלנטיס. אחת מההסכמות הראשונות שלה הייתה שהאנרגיה הגברית תהיה דומיננטית (לאחר עידנים של שלטון האנרגיה הנשית) ושהדבר יוביל לריפוי ולהרמוניה. התוכנית הזאת לא ממש יצאה לפועל והיא הובילה לשלילה המוחלטת של האנרגיה הנשית ולשליטה גברית מוחלטת, שחזור של מה שאירע באטלנטיס, אך להפך. אבל התעייפנו ממצב זה, אנחנו רואים שהוא לא עובד, והגיע הזמן להחזיר את שתי האנרגיות הללו לאיזון, בשנה זו של הרמוניה הולמת.

האשמה שמקורה באטלנטיס היא המכשול הגדול העומד בדרכנו והיא שבראה את פרדיגמת המרפא שהוא קדוש מעונה, במסגרתה אנו מנסים לכפר על העוולות שאנו מאמינים שעשינו לאנשים אחרים. הדבר מייצג את האשמה שלנו ביחס לתרומה שלנו לנפילת אטלנטיס, בין אם ישירות או בעקיפין, באמצעות אמון או אמונה שגויים, אשר השמידה את כדור הארץ ואת רוב אנשיו.

כיפרנו על מעשינו באמצעות היותנו מרפאים ועל ידי נשיאת ״חטאי העולם״ על כתפינו, האמנו שאיננו ראויים לשלווה, לאהבה ולשמחה שהתאמצנו כל כך לברוא בשביל אחרים, אך שמנענו מעצמנו. ומנענו מעצמנו גישה לתרומות החיוביות שהאנרגיה הנשית יכולה להעניק לעולם, על ידי כך שאיפשרנו לאנרגיה זו להיות מדוכאת, מודחקת, הסכמנו שיתעלמו ממנה ושימעיטו מערכה. אך כדי להגשים את הנושא של השנה הזאת, שהוא הרמוניה הולמת, אנו זקוקים לשתי האנרגיות, הגברית והנשית, בצורתן האלוהית, כשהן מאוזנות בנו ובעולם באופן שווה. ואנו יכולים להתחיל בכך עכשיו.

הולמות והרמוניה אמיתיות בין האנרגיה הנשית והאנרגיה הגברית מחייבות שותפות שווה, כבוד הדדי וחזון הולם לאיזון ולהרמוניה, התחלה חדשה שמתחילה עם ההערכה והמודעות המועצמות זה כלפי כוחו ויכולותיו של זה. בכל מערכת יחסים, כאשר אנו מנהיגים מתוך העוצמה שלנו, שהיא בעלת מודעות עצמית, אנו שלמים והולמים ושואפים להתרחבות יצירתית גדולה יותר, במקום לריפוי, כדי שנוכל להרגיש מסופקים. האנרגיה של פברואר מכינה את הקרקע לכך ומעודדת אותנו לחפש אחר השלמות (מלשון שלם) שלנו תחילה ואז לברוא מערכות יחסים מנקודה זו.

יש לנו שני ליקויים בפברואר, שתמיד מבשרים על זרמים של אנרגיה חזקה יותר. ב-10 בפברואר, יחול ליקוי ירח מלא על ציר מזל אריה/מזל דלי ב-22 מעלות ועם השמש (השליטה של מזל אריה) במזל דלי, אורנוס (השליט של מזל דלי) במזל טלה, מאדים במזל טלה ושבתאי, המושל המסורתי של מזל דלי, במזל קשת, יש לנו אנרגיה תומכת רבה לבריאת סיומים כדי שהתחלות חדשות תוכלנה להיווצר. כל התחלה מחייבת סיום כנקודת המוצא שלה, כיוון שסיומים משחררים מרחב אנרגיה למה שאנו רוצים לברוא בהמשך. ליקוי ירח מלא זה מפעיל גם את הצמידות של אורנוס ואריס, את כירון (המרפא הפצוע), ואת הריבוע של שבתאי וכירון, שלושה מהנושאים העיקריים של השנה.

התרחשותו ממש לפני ״חג האהבה״ מעניקה לנו פרץ עוצמה נוסף להתאהב או לדעת שהגיע הזמן לנוע הלאה. קבלת אהבה תהיה נושא עיקרי לחג האהבה, בניגוד לאהבה שאנו מעניקים. האם הנתינה והקבלה שלנו מאוזנות? האם יש אנשים בחיינו שנוטלים את אהבתנו ולא נותנים דבר תמורתה? האם כל האנשים בחיינו ״אוהבים, מכבדים ומוקירים״ אותנו? במקרה זה, צפו לדעת מתי הגיע הזמן לבצע שינויים במערכות היחסים שלנו, לקבל את הרצון והמוטיבציה לבצע אותם, יהיו אשר יהיו.

צדק מתחיל בנסיגה השנתית שלו בשבוע הראשון של פברואר וחוזר לתנועה ישרה במאי. כל השיעורים הקשורים למערכות יחסים שלמדנו מאז שהוא נכנס למזל מאזנים בשנת 2016 חוזרים עתה שנית כדי שנוכל לקבל החלטות ביחס אליהן. אף על פי שאנו נוטים לחשוב על מזל מאזנים כקשור לתחום מערכות היחסים ואז אנו חושבים על אהבה ורומנטיקה, מזל זה עוסק למעשה באיזון (הסמל הגרפי שלו הוא מאזניים). היכן אנו מאוזנים בנתינה ובקבלה שלנו בכל מערכות היחסים שלנו, לא רק הרומנטיות? האם אנו פתוחים לקבל אהבה עכשיו בדרך מאוזנת, הולמת והרמונית? האם אנו מרגישים ראויים למערכות יחסים אוהבות עם כל האנשים בחיינו? אנו יכולים להרהר בכך בזמן נסיגת צדק. תהיה לו גם זווית ריבועית במזל גדי פעמיים נוספות השנה, וכך תהיינה לנו הזדמנויות נוספות לבחון את איזון מערכת היחסים שלנו, לקבל החלטות ולבצע שינויים הולמים.

ב-26 לחודש יש לנו ליקוי ירח חדש במזל דגים, שצמוד בדיוק לנפטון, הפלנטה שמייצגת אשליה, רמאות ורוחניות. זה יהיה נושא דומיננטי כל השנה, הפרדת המציאות מהאשליה ומציאת האמת ברמאות. בחיינו האישיים, נראה היכן בראנו הולמות מזויפת, שבה אנו ממשיכים לפעול ומקווים שהכול יהיה בסדר, במקום הולמות אמיתית, שהיא הזרימה ההרמונית של בריאה והתרחבות. עם הולמות מזויפת אנו עושים מה שאנו מאמינים שהכרחי, ובכלל זה מתעלמים מהאומללות שלנו, כדי לגרום לנו תחושה טובה. עם הולמות אמיתית, יש לנו חיים שמרגישים טוב ואנו מאושרים ומסופקים באמת.

איננו יכולים לדחוף אינטגרציה זו כך שתהיה מהירה יותר מכפי שהיא, אף על פי שאנו מאמינים שאם נמהר לא יהיו לנו בעיות רבות כל כך, אבל זה לא נכון. מה שאירע עד כה, וימשיך להתרחש, הוא חשיפה של רובדים עמוקים יותר של אמת אנרגטית, וכך אנו נמצאים עתה ברמות הליבה של הטראומה, האשמה, הבושה ותודעת הקורבן שלנו. ויש לנו ברירה להישאר באנרגיות הללו או למצוא נתיבים מעצימים ומספקים יותר. יהיה לנו חודש נהדר אם נוכל לזכור, כל החודש, שאנו יכולים לבחור כיצד להשתמש באנרגיה שלנו, ברמות הרטט האנרגטי שלנו, ולהשתמש בבחירה זו כדי להשיג התעצמות, הגשמה, שלמות והולמות.