האנרגיות בחודש נובמבר 2017

ג׳ניפר הופמן

מאנגלית: סמדר ברגמן

אוקטובר יזכר כחודש שבו החלה המהפכה, כיוון שזה הזמן שבו האנושות התעוררה למציאות המפוכחת של כל הכרוך בכוח, בשליטה ובפיקוח של הממד השלישי. מהטבח בלאס וגאס שהתרחש ב-1 לחודש ועד למבול הדיווחים על ההתעללות וההטרדות המיניות מצד בעלי העוצמה בהוליווד, היה זה חודש של התעוררות למציאות עגומה. מציאות שויתרנו בה באופן קולקטיבי על העוצמה שלנו, עוצמה שעלינו להחזיר לעצמנו. זה המקום שבו אנו מתחילים את חודש נובמבר והתרחשויות רבות למדי יתמכו בנו בכיוונים חדשים אלה. אבל איננו יכולים פשוט להחזיר לעצמנו את עוצמתנו מבלי לבצע את ההתאמות הפנימיות ההכרחיות שיבראו מקום עבורה, כמו גם את ההתאמות האנרגטיות העמוקות יותר שיאפשרו לנו לקבל עוצמה חדשה, שבה נוכל להשתמש כדי לשלב את המרחבים האנרגטיים של הממד השלישי והממד החמישי, ולא את העוצמה התלת ממדית הישנה ששוב אינה תקפה או רצוייה לנו. זה יהיה חודש של שינוי עבור כולם, בכל דרך.

בואו נתחיל במילות המפתח של חודש נובמבר – הערכה עצמית ומודעות עצמית – ומה המשמעות שלהן עבורנו בזמן הזה. הערכה היא מדד לאהבה, לכבוד ולהוקרה שאנו מעניקים למישהו או למשהו. הערכה עצמית היא מדד לאופן שבו אנו אוהבים, מכבדים ומוקירים את עצמנו. אף על פי שאלה הם דברים שאנו רוצים לקבל מאנשים אחרים, לא תמיד אנו מבינים שמה שהם נותנים לנו רק משקף את המידה שבה אנו נושאים איכויות אלה בתוך עצמנו. אנו ״מעריכים מאוד״ אנשים אחרים ובו בזמן משמשים כשופטים הביקורתיים, השליליים  והרעילים ביותר של עצמנו.

זו דוגמה למה שאנו רואים כעת בסקנדלים בהוליווד – כת הידוענים והאנשים שהערכנו ושהוקרנו כל כך מוצגים עתה כאשמים בהתנהגות סוטה במשך עשורים. אבל הדבר מתרחש לא רק בהוליווד, הוא מתרחש גם בממשלה, בפוליטיקה ובתאגידים. השיעור שלנו הוא שאסור לנו לוותר על העוצמה שלנו ולהעניק אותה לאנשים אחרים, או להתייחס אליהם בכבוד ובהוקרה רבים מאלה להם הם ראויים.

וחשוב מאוד שלא נכבד ונוקיר אדם כלשהו יותר מאשר את עצמנו. כל אדם או דבר שאנו מציבים על כן גבוה, יפול ממנו בסופו של דבר.

זה שיעור נוסף של חודש נובמבר, לשנות את התפיסה שלנו לגבי מי ראוי ובעל ערך. לעתים קרובות כל כך אנחנו מאשימים את עצמנו כאשר אנשים אחרים לא אוהבים, מכבדים ומוקירים אותנו, אך הדבר חסר תוקף, כיוון שאנשים אינם יכולים להעריך מישהו שלאמונתם זוהר באור גדול יותר מהם. אוי – באמת אמרתי את זה? זה נכון. אף אחד לא יכול להעריך משהו שאינו בעל ערך עבורו. ממש כפי שאני לא מעריכה כל כך קמפינג או עגבניות, כיוון שאני לא אוהבת אותם, כך האור, האנרגיה והעוצמה שלכם לא זוכים להערכה או להוקרה מצד אדם שרוצה להישאר בחשכה, בדחיסות ובחוסר העוצמה של תודעת הקורבן שלו.

היבט נוסף של חודש נובמבר, שיהווה השראה להחלטות האנרגטיות שלנו, הוא המשך הזווית הריבועית בין שבתאי לכירון, אשר מייצגת את הקרב שבין המרפא שהוא קדוש מעונה לבין המאסטריות רבת העוצמה. היבט זה מלווה אותנו כל השנה. נובמבר כולל את היבט הריבוע האחרון שמתרחש לפני ששבתאי עובר למזל גדי בחודש דצמבר. היבט זה מייצג את הבחירה שבין האור והחושך, בין הממד השלישי לבין הממד החמישי, הקורבן והמנצח. מה נבחר באופן אינדיבידואלי וכקולקטיב? האנשים שנפלו קורבן להתעללות המינית בידי הפושעים מהוליווד מספרים לנו על המחיר הכבד המתלווה לכך והתגובה היא חוסר שביעות רצון עז מצד תוכניות הבידור, שרק כמה חודשים קודם לכן היו עדיין עיוורות מאור ״הכוכבים״ והניצוצות המזוייפים שלהם. אני חושבת שהבחירה נעשית, אך רק למקרה שנזדקק לתזכורת אחת אחרונה, אנו מקבלים החודש זווית ריבועית נוספת של שבתאי וכירון.

נובמבר הוא החודש ה-11 ושנת 2017 היא שנת ״1״ ולכן יש לנו אנרגיה של 111 כל החודש, יחד עם חמישה ימים שבהם אנרגיה זו מתעצמת – 1, 10, 11, 19 וה-29 לחודש. זהו חודש עוצמתי עם ימים עוצמתיים רבים, בשנה עוצמתית. איזו דרך לתת לדחיסות התלת ממדית את הדחיפה האחרונה שלה החוצה, כיוון שבדצמבר שבתאי עובר למזל גדי שם הוא יפגוש בפלוטו. זה הולך להיות מעניין.

פלוטו שהה במזל גדי משנת 1762 עד 1778, זמנים של התקוממות אזרחית גדולה כנגד דיכוי ושליטת הממשל והמלוכה. הוא נמצא כעת באותן מעלות ושבתאי יצטרף אליו לצמידות רבת עוצמה, במקום הזווית הריבועית של שבתאי ופלוטו של תחילת שנות השישים של המאה ה-18 (1760). זוהי פרדיגמה חדשה שתעניק פרשנות חדשה לקריסת המערכת הישנה של מודל ״השליטה״ של הממד השלישי. אף על פי שהמלוכה נאלצה להיענות לדרישות הריבונות העצמית בשנות השישים של המאה ה-18, היא לא באמת הסתלקה, היא פשוט המציאה את עצמה מחדש והפכה לחלק מהממשל.

אולם הפעם פני הדברים שונים. לפלוטו יש מדיניות של ״אדמה חרוכה״ בכל הקשור להתנגדות לטרנספורמציה, והקולקטיב האנושי יחד עם צווי אנרגטי מתדר חדש וגבוה יותר ישנה באופן דרמתי מצב זה. אנו רואים זאת בחיינו האישיים כמו גם בקולקטיב. וכדי שהסיפור יהיה מעניין יותר, מרקורי מתחיל לסגת בחודש דצמבר ותקופת הצל שלו מתחילה ב-8 לנובמבר. הפעם היא מתרחשת במזל קשת, במסגרת מעלה אחת של הנסיגה שחלה בינואר 2017, הזדמנות לסיים דברים בלתי גמורים לפני שאנו נכנסים לשנה חדשה ולתדר חדש לחלוטין.

שבתאי נוגע גם הוא במעלת נסיגה זו בדצמבר לפני שהוא עובר למזל גדי. זוהי הרוחניות החדשה אבל לא זו של ״העידן החדש״ אלא של ״עידן האור״, המעבר מחושך לאור. למדנו שהניסיון לאפשר לחושך להתקיים לצד האור לא יעבוד, כיוון שהדרך היחידה שבה הדבר יכול להתרחש היא שאנו נעמעם את האור. הגיע הזמן שכולנו נאיר באור גדול ונאפשר לחשכה להצטרף לאור. אם היא לא רוצה, זה בסדר, כיוון שאין ברירה – האור תמיד יאיר את החשכה. ובנוכחות האור, החשכה הופכת חסרת משמעות.

מה שמתרחש בנובמבר אכן גורם ל״ממסד״ לצאת כנגד האנשים, גורם ל״סדר העולם החדש״ בעל סדר היום של שליטה, כוח ופיקוח לצאת נגד חירות הריבונות האנרגטית, המודעות העצמי וההערכה העצמית. הממד החמישי הוא פרדיגמה של חיבור, שיתוף פעולה וקהילה והוא לא יכול להתקיים במסגרת סביבה שדורשת שליטה, פיקוח, כניעה וכוח מוחלטים. באמצעות הנכונות שלנו להאיר, קיבלנו את החלטתנו ועכשיו יש לנו מקהלת קולות ושדה של אור שפעם כלל קולות קטנים וכמה אורות מפוזרים על גבי מעטה רחב של חשכה.

הגלגל התהפך, אנו נכנסים לעידן האור כמשואות של אור וזה הזמן שלנו להאיר. נובמבר יכול להיות חודש נהדר לטרנספורמציה – ההזדמנויות תהיינה שם – אבל היא לא תהיה קלה או נטולת התנגדות. תמיד ידענו שהאנרגיות הדחוסות יאבקו ועכשיו הן משליכות עלינו את כל שידן משגת. דבר שמצד אחד, נראה כפעולה נואשת, וזה נכון, ומצד שני, גורם לנו להתאחד. דבר שאנו חייבים לעשות כדי להביא באופן קולקטיבי את שלב מחזור ההתעלות הזה לכדי סיום, כדי שנוכל להתחיל במאמץ לקרקע עוד מאנרגיית הממד החמישי אל תוך מציאות הממד השלישי ולפצוח בעידן אור של שלום, שמחה, אהבה ושגשוג.

שיהיה לכם חודש נהדר.

ואל תשכחו להעניק תמורה לחצו על התמונה