האנרגיות בחודש נובמבר 2016

ג׳ניפר הופמן

מאנגלית: סמדר ברגמן

 

בשעה שאנו מסיימים עוד חודש מאתגר למדי, מפתה לשאול מתי כל זה ייגמר. זו לא שאלה טובה לשאול עכשיו, משום שהיא רומזת שאנו טרמפיסטים בנסיעה זו ושאין לנו שליטה על התוצאות. אבל אנו הנהג וכל השליטה בידינו, כפי שנראה בנובמבר. מהאנרגיה של הספרה 1 של אוקטובר, אנו נעים לאנרגיה של הספרה 2 של נובמבר, אבל זוהי ספרה 2 שמצומצמת מהספרה 11 (נובמבר הוא החודש ה-11) שמסמלת שילוב של רוח וחומר, אנושי ואלוהי. האם אנו מוכנים לקצור את פירות המאמצים שלנו עתה, או האם אנו ממתינים לרשות להסב אל שולחן משתה הניצחון של החיים? הדבר תלוי בנו ונגלה בנובמבר שהגמול נמצא שם, אך שאנו חייבים לעלות על הבמה ולתבוע אותו לעצמנו. נובמבר יכול להיות ״נסיעה כייפית״ אם נהיה מוכנים לשחרר, להמריא ולזהור.

נובמבר מתחיל במולד ירח חדש שמתרחש בסוף אוקטובר. אף על פי כן, האנרגיה עדיין מהדהדת בנו והיה זה מולד ירח עסוק ביותר. הוא מציג היטב את נושא האינטגרציה הרוחנית של נובמבר, עם השמש, הירח ומרקורי הנמצאים כולם בהיבט משולש של 120 מעלות לנפטון במזל דגים. כאן יש לנו את שני המאורות (השמש והירח), כמו גם את מרקורי, הפלנטה של הקרמה, המקיימים כולם ממשק עם נפטון במזל דגים, הבית האחרון בגלגל המזלות. המסר עבורנו הוא להפוך בוגרים רוחנית – לקבל את עצמנו כמאסטרים רוחניים עוצמתיים ולשחרר מחשבות ואמונות כלשהן הגורסות שאיננו ראויים או ״טובים מספיק״. אך המצב משתפר, כיוון שצדק גם הוא קרוב (השליט המסורתי של מזל דגים), ולכן הוא מעצים את האנרגיה הרוחנית בה עלינו להשתמש לטובת הטרנספורמציה והמעבר שלנו לרטט ההתעלות. מצב זה הוא המשך להשפעה של צדק מספטמבר 2015 כאשר אנו נעים קדימה אל השלב השני של מחזור ההתעוררות הרוחנית שלנו שהחל באותו זמן.

ואז יש לנו את הצמידות של נגה ושבתאי שמתרחשת אף היא. מה מתרחש כאשר שמים את פלנטת היופי, האהבה והשותפות באותו מרחב קטן עם שבתאי, שהוא המחנך ומורה המציאות של גלגל המזלות? ויכוח לוהט או שתיקה רועמת. האנרגיה של האיחוד הזה היא בדיקת מציאות עבורנו בתחום מערכות היחסים, החל עם מערכת היחסים שיש לנו עם עצמנו, כמו גם מערכות היחסים שלנו עם אנשים אחרים.

האם אנו כנים עם עצמנו, נותנים לעצמנו את אותה מידת דאגה, חמלה והתחשבות שאנו נותנים לאנשים אחרים?

היכן אנו ממקדים את האנרגיה שלנו ומה אנו רוצים לברוא בחיינו, שעה שאנו מפרידים את הצרכים, הרצונות והתשוקות שלנו מאלה של אנשים אחרים?

נגה רוצה הכול ולא תמיד בדרך מאוזנת או בת השגה. שבתאי שואף למקד את ההתלהבות שלנו במה שאנו רוצים באמת ולחסל את המגבלות, הסחות הדעת, הדאגות והפחדים שמונעים מאיתנו להגשים את חלומותינו. נגה היא כמו פעוט בן שלוש שרוצה את העוגיה, שבתאי הוא האם שאומרת: ״לא, לא לפני ארוחת הערב״. האם עושה זאת לטובת הילד, אבל הוא לא מבין זאת. התגובה שלנו כאן חשובה, האם נמשיך להתנגד ל״לא״ או האם נבין מדוע ה״לא״ קיים שם ונתכנן תוכניות אחרות? האם אנו נמצאים בהכחשה ביחס לדבר כלשהו במציאות שלנו או האם אנו מוכנים להסיר את ״המשקפיים הוורודות״ ולהתחיל לעשות את הדרוש והרצוי לאושרנו? האם הרגשתם נטולי מוטיבציה, איטיים מעט ובאופן לא מודע בחנתם בחינה עמוקה ומדוקדקת את חייכם? אתם יכולים להאשים את מאדים, כיוון שבחודשים האחרונים הוא התמודד עם הכוחות הכבדים – שבתאי בספטמבר ופלוטו בנובמבר, כמו גם עם זווית ריבועית מול אורנוס ואריס בשבוע האחרון. אנו רגילים לכך שהאנרגיה של מאדים נעה במהירות רבה (חוץ מהעת שנע קדימה ואחורה במזל עקרב, מינואר עד אוגוסט השנה) וקופצת מעל למשוכות. אבל היה עלינו להסתגל לאנרגיית מאדים חדשה ובוגרת יותר השנה, אנרגיה שלא ממהרת, מעמיקה, שוקלת, שוקלת שנית ומעריכה את השטח לפני שהיא נעה קדימה. אף על פי שזוהי אנרגיה מכוונת יותר של מאדים, אנחנו מעדיפים מאדים שנע במהירות, אך נקבל זאת רק בשנת 2017.

פעולת מאדים/פלוטו מסתיימת בשבוע הראשון של נובמבר, אבל האנרגיה שלה הייתה מדכאת למדי לאחרונה. הסיבה לכך היא שיש לנו את מאדים, ששולט בבית גלגל המזלות, מזל טלה, הצועד עם פלוטו, שהוא (לכאורה) הפלנטה האחרונה במערכת השמש שלנו (תתעלמו מההורדות בדרגה הפלנטריות וממשחקי האסטרונומיה). חשבו על ילד קטן שמבלה עם סבא קשיש – הילד מאט כדי להתאים את הקצב לגיל סבו, והסבא מתאים את השיחה לגיל הילד. מדובר בטוב שמשני העולמות, האטה כדי להרהר, לשקול, להעריך ולהתחבר ברמה משותפת. אבל כאשר הדבר מתרחש בחיים האישיים שלכם, יש דברים שעליכם לעשות, ואין לכם זמן ל״סוטול״ אזוטרי, כיוון שאתם זקוקים לפעולה שמתרחשת עכשיו, הדבר עלול להיות מתסכל. ואף על פי כן, מדובר בחלק מנקיטת פעולה, כיוון שאנו חייבים להתרגל להיערך אנרגטית לפני שנקפוץ אל תוך טריטוריה לא ידועה, מבלי לוודא שהיא הנכונה והטובה ביותר עבורנו ושהיא משהו שאנו רוצים להשתלב עמו ולהכניס אל המציאות שלנו.

הייתה תכלית לכל הפעילות הזאת באוקטובר, חודש הספרה 1 – להביא אותנו לנובמבר – חודש הספרה 2. לא מדובר במערכות יחסים, ברומנטיקה ובהילולה, אף על פי שיש הזדמנות לדברים הללו. בראש ובראשונה מדובר במערכת היחסים המרכזית שלנו, עם עצמנו.

אנו לבד באנושיות שלנו או שותפים עם האלוהות שלנו, היכן שהאדם של ה-1 הופך לאדם האלוהי של ה-2.

מה עלינו לאמץ לגבי עצמנו, ובכלל זה היופי, השלמות, החכמה והפוטנציאל שלנו, כדי לאפשר לדבר זה להתרחש?

מה עלינו לשחרר, להסיר וממה עלינו להתרחק, ובכלל זה הצורך שלנו בהסכמה ובאישור, אמונות בחוסר ערך, פחדים לגבי העתיד וחוסר יכולת להכיר בעוצמה שלנו, כדי לפנות מקום לאלוהות שלנו?

ההיפך מאלוהות אינו רשע, אלא גידוף/חילול (profanity), שהוא היעדר אלוהות. מציאות שכזו אינה מציאות שמלאה בקללות; זו מציאות שאין בה מקום לאלוהי; אי לכך, היא תמיד תרגיש לא שלמה, כיוון שהאלוהות הופכת אותנו שלמים והולמים באנרגיה האישית שלנו ומקרבת אותנו להימצאות בהולמות קולקטיבית.

דברים רבים בחודשים האחרונים, ובכלל זה התעלולים המגוחכים של הבחירות לנשיאות ארצות הברית, הראו לנו כיצד יראה עולם מלא גידופים והדבר דחף אנשים רבים לכיוון הנגדי, לחיפוש אחר חכמת ועוצמת האלוהות. ״לכל פוטנציאל חשוך יש תכלית מוארת״, כאשר אנו זוכרים שהאור תמיד נמצא שם ושהחשכה תמיד נכנעת לו. אם אירועי השנה הזאת חשפו בפניכם חילול וגידוף, קבלו החלטה מכוונת לשלב את עוצמת האלוהות אל תוך חייכם. נובמבר הוא חודש מתאים לשם כך.

הנעת גידופי הממד השלישי אל האנרגיה האלוהית של הממד החמישי בנובמבר מחייבת אותנו לנקוט בפעולה, שמתחילה באופן אנרגטי. התהליך מתחיל בכוונה לאפשר לאמונות חדשות, לדעות חדשות ולהיערכויות חדשות להפוך לשותפות האנרגטיות שלנו. האם אנו משתוקקים לאנרגיות בעלות תדר גבוה יותר, כגון שמחה, בחיינו? אלה נבראות כאשר אנו מסכימים להיערך עם אנרגיות הממד החמישי.

אני חייבת להזכיר את הירח המלא שיחול ב-14 בנובמבר, שמערב את השמש/הירח במזל שור/מזל עקרב ושנמצא ב-22 מעלות, מהדהד את מעלת הליקוי של ה-13 בנובמבר, 2013, מיד לאחר כניסתו הראשונה של שבתאי למזל עקרב. התחושה היא שהאנרגיה המטרידה של מזל עקרב לא תסתלק, היא תשאר עד סוף השנה. היא חלק מהטרנספורמציה העמוקה שמתרחשת ושדוחפת אותנו בשלבים האחרונים הללו של ההתנגדות להתעלות שלנו.

אז, בשנת 2017, נקבל מדי פעם תזכורת למזל עקרב (ככלות הכול, הוא חלק מגלגל המזלות), אך לא באותה עוצמה שחווינו מאז 2012. זהו ירח מלא מיוחד מאוד, משום שהירח יהיה קרוב יותר לכדור הארץ משהיה מאז שנת 1948, ולכן תהיה לו השפעה נוספת. אם אתם מסתובבים בחוץ, כדאי שתעניקו תשומת לב נוספת לנהיגה שלכם ואנשים עלולים להיות רגשיים ומוטרדים מאוד.

החודש נקבל גם את האנרגיות המתמשכות הרגילות, ובכלל זה את האנרגיה המתמשכת של כירון, אך עם מיקוד חדש. איך נחבר דברים יחד כדי לברוא פרדיגמות חדשות עמן חיכינו להיערך ולהשתלב? כל כך הרבה מהזמן שלנו הוקדש לפירוק דברים השנה, עכשיו הזמן לחבר אותם שוב – לא באותה דרך, אלא אם זה מה שאנו רוצים, אלא בדרכים חדשות ושונות שמשרתות את הכוונה שלנו לשמחה, לשלווה, לאהבה, לשפע, לסיפוק ולהרמוניה הולמת, הנושא שלנו לשנת 2016.

נובמבר הוא חודש לבגרות רוחנית, שעה שאנו מניחים בצד את חרטות העבר ומתחילים להסתכל קדימה ולפעול בכיוונים חדשים, מאמצים לגמרי את העוצמה שלנו לברוא מציאות ועולם שבהם הרוח והאדם עובדים יחד, בשותפות, שהיא הדרך היחידה שבה נאפשר לאנרגיות הממד החמישי להישאר. אם נמשיך להתמקד בשילוב הממד החמישי – הממד השלישי לא יעלם או יסתלק, ההתעלות היא אינטגרציה, לא השתלטות – נתחיל לראות התקדמות החודש.

אבל נובמבר לא מאופיין בעבודה ללא הנאה, הוא גם חודש לשמחה ויכול להיות מהנה אם נהיה מוכנים להפסיק לעבוד קשה כל כך כדי להביא את שאר האנושות לכדי היערכות עם אנרגיות ההתעלות ולבלות קצת. זו תהיה אחת מהמשימות שלנו בשנת 2017, להנהיג באמצעות אנרגיה קלילה יותר ומתדר של שמחה, להיות פחות ״עובדי״ אור ויותר ״משואות״ אור, ליהנות מהמסע שלנו תוך כדי כך שאנו עובדים כדי להגשים את משימות הטרנספורמציה וההתעלות האישיות והקולקטיביות שלנו.

וזכרו שאנו מוכנים לאנרגיה של 2017, השינוי החל בספטמבר ולכן אינכם צריכים לחכות עד ינואר להתחלות החדשות והשמחות שלכם, אתם יכולים ליישם אותן עכשיו. למקומות, היכון ובואו ננסוק אל תוך פרדיגמות הממד החמישי החדשות שלנו, הכול מוכן להמראה. ושבו בכיסא הנהג, אתם לא טרמפיסטים בפרדיגמות חדשות אלה. כמו כן, משמעות היותכם הנהג היא שאתם שולטים במהירות ההגעה אל היעד שלכם. הגיע הזמן ללחוץ בחוזקה על דוושת הגז וליישם את כל שלמדנו לכדי פעולה.

שיהיה לכם חודש נפלא.