האנרגיות בחודש נובמבר 2013

מאת ג'ניפר הופמן

מאנגלית: סמדר ברגמן

 

האנרגיות בחודש נובמבר עוסקות בקשירת קצוות לא סגורים, בניקוי הארונות הרגשיים, המנטליים והרוחניים שלנו ובהתבוננות ממושכת במה שאנו רוצים לשנות בחיינו. אין משמעות הדבר שאיננו יכולים להתחיל דברים חדשים, אבל ייתכן שהאנרגיה לא תהיה שם כדי לתמוך בהתחלות חדשות בדרך קלה או נוחה כעת, חלקית משום שנסיגת מרקורי תשאיר אותנו על נתיב הניקוי כל החודש. אנו נערוך שינויים רבים החודש, אך ייתכן שהם לא יתגלו עד דצמבר. זכרו שהדחיסות (הממד השלישי) היא המקום האחרון שבו השינויים הופכים גלויים ולא הראשון. עד אשר הם מחלחלים לתלת-ממד ואנו יכולים "לראות" אותם, הם כבר חלחלו לכל הדברים מבחינה אנרגטית. מתחילת שנת 2013, היינו בתהליך של טרנספורמציה משמעותית, באופן אינדיבידואלי וקולקטיבי, ואם נמנענו מנושאים מסוימים, נגלה שעלינו להתמודד עמם ולבחור בנתיב שלנו. יש כרגע רק שתי אופציות, העבר או ההווה, האחת מותירה אותנו היכן שאנו, האחרת מניעה אותנו אל עתיד לא ידוע.

נובמבר מתחיל בזווית הריבועית הרביעית מתוך שבע של אורנוס ופלוטו, עם נסיגה של מרקורי (בעקרב), ועם ליקוי ירח חדש בעקרב (שבתאי משפיע על כל אלה ונמצא אף הוא בעקרב). כוחות השינוי נוקשים על הדלת הקולקטיבית שלנו, האם נפתח אותה? אם האנרגיות של נובמבר יכלו לדבר, הן היו אומרות: "הגיע הזמן לבצע את המהלך שלכם" או לכל הפחות, לשקול אותו, כיוון שלא משנה מה נבחר, כל עוד אנו בוחרים במשהו. אנו מחליטים להישאר באזור הנוחות של העבר שלנו כאשר אנו מפחדים מדי להתמודד עם אזור אי הנוחות של הפוטנציאל הבלתי ידוע שלנו. ואף על פי כן, כאשר פוטנציאל זה זועק בקול רם מספיק, עלינו להניח בצד את הפחדים ולהחליט לבחון מה עוד נגיש לנו. אנו יודעים שהגיע הזמן לשנות משהו כאשר שום דבר לא עובד ואנו חשים תקועים, אך האם אנו מוכנים לשינוי זה או לא ומוכנים לפעול להשגתו הוא סיפור אחר לגמרי.

אם נבחן את שבע הזוויות המרובעות של אורנוס ופלוטו כתואמות לשבע הצ'אקרות, כפי שכתבה קרול סיוקו, אזי הזווית הזאת תואמת לצ'אקרת הלב, שהיא הצ'אקרה הרביעית. חשבו על פתיחת הלב, על הלמידה לקבל, להעריך את עצמנו, לפתור בעיות הקשורות לאהבה – הן בהיבטים האנרגטיים והן בהיבטים הרגשיים, חשבו על תיקון אנרגיית הלב השבור, על השבת אנרגיית האהבה ועל למידה לאהוב את עצמנו. האם הדברים הללו מזכירים לכם את השינויים עמם אתם מתמודדים עתה? כל הברכות מתחילות באהבה עצמית, ואם אינכם מרגישים מבורכים, הגיע הזמן לערוך רשימת מצאי של אהבה עצמית ולעבוד על צמיחה אל תוך האהבה.

מילת המפתח של נובמבר היא כרייה, או לחפור עמוק ואז לאזור אומץ ולחפור עמוק עוד יותר. כל כך הרבה ממה שחוסם אותנו ממתין שנשחרר אותו, אך עלינו לחפור ולגלותו תחילה. רבות מהתנסויות החיים שלנו מסייעות לנו עתה לזהות במדויק תחומים אלה שבהם האמונות, החוויות, הגישות, הפחדים, השיפוטים והזיכרונות שלנו חוסמים אותנו ומותירים אותנו במקומנו. אך שחרורם הוא רק נקודת ההתחלה, עלינו גם להביע כוונה לשלבים הבאים או שנברא ריק שאותו לא נדע כיצד למלא.

כמו כל דבר אחר בחיינו, זהו תהליך, עלינו לחפש ולמצוא, לשחרר ולאמץ, להתכווץ ולהתרחב, להתרחק מן העבר ולהתקרב אל ההווה, שעה שאנו בוחרים את המרחב האנרגטי שלנו בכל רגע. כפי שכתבתי בתחזיות לשנת 2013: "נובמבר – החודש מתחיל בנסיגת מרקורי, בזווית הרביעית שבין אורנוס לפלוטו ובליקוי, ולכן הוא יהיה חודש מעניין. אלה שמקורקעים בחוזקה בשינויים שביצעו כל השנה (ואפילו בכל העבודה שעשו בעשור האחרון), לא ירגישו בלחץ החודש הזה. למעשה, תהיה תחושה של מתן תוקף לכל העבודה שעשו. תהיה תחושה חזקה שאנשי העולם מתאחדים ביצירת עולם בר קיימא, אוהב ותומך יותר. 'אין לאן לברוח, אין איפה להתחבא', הוא הביטוי שעולה בראשי כשאני חושבת על נובמבר, אלה שאין להם דבר להסתיר – לא יהיה להם ממה לפחד. אל תניחו לתוהו ובוהו להסיח את דעתכם, זכרו – השינוי בלתי נמנע, התוהו ובוהו הוא רשות בלבד".

בעודנו חווים חודש זה, שימו לב למחשבות שלכם העוסקות בעבר, בפגיעות, בחרטות, בדברים שעדיין לא עשיתם שברצונכם לעשות, בדברים שמהם נמנעתם או שחשתם שאינכם מוכנים אליהם, בייחוד דברים מן העבר, דבר בו מצטיינת נסיגת מרקורי ושמועצם כאשר הוא מתרחש במזל עקרב. אנו מסיימים מחזור ליקוי (eclipse cycle) בן 19 שנים שמעלה נושאים מהשנים 1992 עד 1994 לחזית הבמה. מה עשיתם אז ומה אתם יכולים לעשות עתה שהוא שונה, תומך ומספק יותר, ועם מיקוד במה שמבורך בכם ובחייכם? נסיגת מרקורי מסתיימת ב-10 בנובמבר ולחלוטין תסתיים עד ה-27 לחודש, ואתם עשויים לחוש שחשיפת האמיתות שלכם דחופה מעט יותר או כבדה, כל החודש.

אל תתייאשו, המשיכו לנוע קדימה ותצליחו להתקדם. יש לנו עדיין עוד חודש אחד בשנת 2013 ואנו נעבוד על כך עד לדקה האחרונה. שנת 2014 תציג בפנינו מערך אופציות והזדמנויות שונה לגמרי – תחזיות לשנת 2014 יפורסמו בסוף חודש דצמבר 2013.

אם תרצו לקרוא מה כתבתי על חלק זה של שנת 2013, אתם יכולים לקרוא את התחזיות שלי לשנת 2013.