האנרגיות בחודש מארס 2018

ג׳ניפר הופמן

מאנגלית: סמדר ברגמן

ירח חדש קרב ובא בעודנו ממשיכים להתקדם במהירות בנתיב המהיר של ההתעלות. הייתה זו נסיעה פרועה למדי עד כה ובחודש ששמו (באנגלית) הוא אותה מילה שמתארת צעידה קדימה, נהיה עדים לפעולה זו, אף על פי שמרקורי מתחיל לסגת ב-22. החודש חלים נקודת השוויון, השנה האסטרולוגית החדשה, פעילות רבה של כירון ומזל דגים (פצעי נשמה עולים לפני השטח כדי להירפא), התחלות חדשות עם תחילת השנה האסטרולוגית החדשה במזל טלה ושני ירחים מלאים. אך עם כל ההתמקדות הזו בתנועה, הנושא של מארס הוא פעולה המתבצעת מנקודת מבט בריאה, שלמה והולמת, שפותרת את העניינים הבלתי גמורים לפני שאנו צועדים קדימה בכיוונים חדשים. החזיקו בכובעים שלכם, אפשר שאת כמה מהפניות החודש ניקח על שני גלגלים.

מארס מתחיל בירח מלא גדול, שציפינו לו לאחר השינויים והתזוזות שהתרחשו ללא הרף בחודש פברואר, כיוון שלא היו ירחים מלאים בפברואר. משמעות הדבר היא שאפשר שחלה דחייה בסיומים (ירחים מלאים הם סיומים וסגירת מעגלים), כדי שנוכל לזכות בבהירות מוחלטת לגבי מה שצריך להירגע, להסתיים, להשתחרר, הכול כדי לפנות את המרחב להתחלות חדשות החודש. ראו את המאמר שלי על ״סיום וסגירת מעגל״ (יתורגם בהמשך).

אך לפני שנזכה בסגירת מעגל, למארס יש כמה מתנות עבורנו, ובכלל זה הכניסה של נגה ומרקורי למזל טלה, המעודדת אותנו לפעולה, המאוזנת עם פעילות כבדה של כירון בחלק הראשון של החודש, וירח חדש הצמוד במדויק לכירון ב-17 לחודש. כירון מייצג את הפצעים שלעולם לא נרפאו, את אותם היבטים אנרגטיים שיוצרים אזורים של ריכוזים אינטנסיביים בשדות האנרגיה שלנו, חורים שחורים רגשיים שמהווים טריגרים ונקזי אנרגיה חזקים. אם אינכם מכירים את העבודה שלי על ״חורים שחורים רגשיים״, אתם יכולים לקרוא על כך במאמר הזה.

אנו נראה את הנושאים הללו צצים החודש גם כן ואני שמתי לב לכך שהירח החדש שיחול ב-17 לחודש, ש״יושב״ על כירון״, מתרחש ביום פטריק הקדוש. אנו חוגגים את יום פטריק הקדוש כיוון שהוא גירש את כל המכשפות מאירלנד, זמנים אפלים שבהם מיליוני אנשים שעסקו במסורות הפאגניות העתיקות נרצחו או גורשו מאירלנד ומחלקים רבים אחרים של אירופה. ההערכה היא שהכנסיה הקתולית חיסלה באותם זמנים שנים-עשר מיליון איש, רובם נשים.

האם זו הזדמנות לריפוי עבור כל מי מאיתנו שנושא עדיין טראומת נשמה של רדיפה ואף גרוע מכך, בשל היותנו מרפאים, בעלי ראייה על-חושית ונשים חכמות בזמני קדם? זהו אחד מהמחסומים העיקריים בדרכנו לקבל את האינטואיציה ואת כישורי הריפוי שלנו, פחד מפני שיפוט ורדיפה בגינם. האם ה-17 במארס, הירח החדש בכירון, ישחרר אותנו מטראומה ומפחד אלה, כדי שנוכל להמשיך בביטחון באינטגרציה החומרית/רוחנית שלנו של פרדיגמת ההתעלות של הממדים השלישי והחמישי? אני חושבת שכן, ואני מקווה שיתרחשו ריפוי וניקוי רבים בתחום זה.

מארס הוא תחילת השנה האסטרולוגית החדשה, כאשר השמש נכנסת למזל טלה ב-21 בחודש, ממש בעת שמרקורי מתחיל לסגת במזל טלה ב-22 לחודש. האם משמעות הדבר היא שאנו נסוגים? לא, אך המשמעות היא, יחד עם הירח החדש ב-17 לחודש, שבמקום לעבור בשער במהירות, ההתקדמות שלנו עשויה להיות שקולה, מכוונת ומתוכננת יותר. מרקורי במזל טלה יכול להיות מעט ספַּסטִי ונסיגה זו שמתחילה בשנה האסטרולוגית החדשה, יחד עם האוריינטציה לפעולה של מארס, היא פשוט תזכורת לכך שלמכוניות המירוץ שלנו יש מעצורים שיכולים להאט אותנו מעט ושיש לכך סיבה.

אני מאמינה שכל התנועה של מארס מעודדת אותנו לנוע בדרך רב-כיוונית – לא קדימה ואחורה, אלא קדימה והחוצה, כדי שנוכל להתקדם ולהתרחב באופן רב-ממדי, במקום פשוט לנוע קדימה בקו ישר מבלי להרחיב את האנרגיה שלנו לפוטנציאלים חדשים. ההתקדמות שלנו לא יכולה עכשיו להיות ליניארית, היא חייבת להיות התקדמות ב-360 מעלות ומעבר לכך, בקשת המתרחבת כל העת של הפצת האור, האנרגיה והאמת שלנו אל תחומים רבים של חיינו. לפעמים כאשר אנו מרגישים שאנו יכולים להתקדם, אנחנו עושים זאת בדרך ליניארית מאוד, אנו רצים קדימה ומנסים להתקדם כמה שיותר כדי לפצות על כל ״הזמן האבוד״ ו״ההזדמנויות המפוספסות״.

מפתה לנסות להתרחק מהמגבלות שלנו ברגע שאנו מרגישים שהשלשלאות ירדו, אבל ההתקדמות שלנו מתועלת אל נתיבים חדשים והדבר מתחיל החודש. בנוסף להיותה ערוכה עם הכוונות האישיות שלנו, התנועה שלנו חייבת גם לתמוך בהתרחבות האנרגיה הקולקטיבית. איננו מפספסים הזדמנויות; במקום זאת, עלינו להפיץ את האנרגיה סביב, לחקור פוטנציאלים חדשים, לשקול אלטרנטיבות אחרות שלא שקלנו קודם לכן.

החודש אנו יכולים להתקדם, אבל עלינו לזכור שני דברים:

  1. אנו בוחרים מתי אנו מפסיקים לרפא ומתחילים לפעול, ואנו מחליטים מתי לא נמשיך עוד במחזורי הריפוי האינסופיים שמקבעים אותנו בדרמה ישנה, בטראומה, בכאב ובסבל. לעתים כה קרובות אנו בוחנים התקדמות של אנשים אחרים כדי להחליט מתי הריפוי שלנו הושלם, אבל אין לנו שליטה על מה שאחרים עושים. השאלה הטובה ביותר שנוכל לשאול עכשיו היא: ״לאיזה דבר חדש אני מוכנה עכשיו?״ ולא ״האם הם נרפאו כבר ואני יכולה לסיים תהליך זה?״
  2. יש לנו משימה כפולה, לשהות באור ובאנרגיה שלנו ולהאיר אור ואנרגיה אלה לאחרים, כדי שיוכלו לראותם וכדי שאלה יהוו להם השראה. מעובדי אור הפכנו למשואות של אור, ואנו יוצאים מהעידן החדש ונכנסים לעידן האור. מהירות האור היא כ-300,000 קילומטרים לשנייה – האם אנו מוכנים להתקדם במהירות זו? יש לנו את הידע, הכלים והמודעות לאמץ את גוף האור שלנו ולשלב אותו אל תוך הגוף האנושי שלנו. ולכן התשובה היא ״כן״, אבל עלינו לעשות זאת במכוון ועם מודעות מלאה לגבי היעד או התוצאה שאנו רוצים להגשים.

עם המיקוד האינטנסיבי של החודש על יציאה ממחזורי הריפוי הקרמתיים שלנו ושחרור פצעי הנשמה שלנו המבוססים על טראומה, אנו מתכוננים לשינוי המיקוד שלנו מתדלוק החורים השחורים הרגשיים ומרוקני האנרגיה שלנו, להתרחבות רב-ממדית של האנרגיה שלנו. כאשר אנו תקועים בדחיסות האפלה של פצעי הטראומה של הנשמה שלנו, הדבר חוסם את היכולת שלנו להפוך מודעים לנתיבים אפשריים אחרים.

פתחו את הראייה שלכם החודש, שאלו את עצמכם מה אפשרי – מה הנתיב שיאפשר לכם לחוות את השמחה, השלווה, האהבה, השפע והשגשוג הגדולים ביותר? אז הביעו כוונה להתקדמות זו וצעדו את הצעדים הראשונים בכיוון זה.

שיהיה לכם חודש נהדר.

***

אתר זה קיים כבר כעשרים שנים. אין עוד כמוהו בארץ. הוא משמש כספריית עצומה של תרגומים וחומרים מקוריים, הנגישה לכל מי שמעוניין להיכנס ולקרוא. הכניסה חופשית. יכולתי לשים בכניסה עמדת תשלום, למכור מנויים… אבל זה לא מרגיש לי נכון. אולם, כדי להמשיך בעבודת התרגום אני זקוקה לתמיכה ולעזרה שלכם – הקוראים.
לחצו על הלב ותנו מהלב. ~ סמדר