האנרגיות בחודש מארס 2015

מאת ג׳ניפר הופמן
מאנגלית: סמדר ברגמן

 

כניסה לחודש שיש בו פעילות אנרגטית רבה על כך עשויה להיות מעט מטרידה. אנו יודעים מה עומד להגיע, אבל איננו יודעים כיצד הוא ישפיע עלינו. הרשו לי להתחיל בכך שאומר ששום דבר לא ״קורה״ לנו, אנו בוראים את חיינו על פי צרכי הריפוי והטרנספורמציה שלנו. אבל אנו נמצאים עכשיו בנקודה שבה אנו יכולים לעקוף את השיעורים הקשים ולחיות חיים מספקים ושמחים יותר. יש לזכור זאת שעה שאנו משרטטים את הנתיב לחודש זה.

בתחזיות לשנת 2015 הצגתי בפניכם היבט אנרגיה שקראתי לו ״האלפא והאומגה״. חלק ״האלפא״ החל עם הירח החדש במעלה אפס במזל דגים ב-18 בפברואר, עם הצמידות של מאדים, נגה והירח במעלה אפס במזל טלה ביום המחרת, ומסתיים באומגה ב-20 למארס עם ליקוי הירח החדש במעלה 29 במזל דגים, שהוא גם יום השוויון. אם תבחנו את הסמלים של האלפא והאומגה, האות הראשונה והאות האחרונה באל״ף בי״ת היווני, מתרחש משהו מעניין. עגלו את הקצה העליון והסירו את הקו האמצעי, צרו בסיס יציב יותר (מקורקע יותר), והאות אלפא הופכת לאומגה; ההתחלה הופכת לסוף. במקום זה אנו נמצאים עכשיו, משחררים את ״הצעיף״, את ההפרדה שלנו, בהם השתמשנו כדי להסוות את האלוהות שלנו כדי שנוכל לבצע את עבודת האנושות, להפוך את עצמנו מחדש לאלוהיים, לחזור לנקודה שבה התחלנו. האלפא והאומגה אינם נפרדים, הם גרסאות שונות של אותו הדבר.

מה כל כך מיוחד בחודש מארס ואם אנו נעים אל תוך קיום נטול זמן, מדוע אנו כה ממוקדים על תאריך לוח השנה? כדי להבין זאת עלינו לבחון את הנומרולוגיה ואת רטט המספרים. מארס הוא החודש השלישי בשנת 8 (2015 = 8, 8 + 3 = 11). אף על פי שהיו לנו חודשים שנשאו את רטט המספר 11 מאז שנת 2000, נובמבר 2000, אוגוסט 2001, יולי 2002, יוני 2003, מאי 2004, אפריל 2007, ינואר 2010, יולי 2011, יוני 2012, מאי 2013 ואפריל 2014, עד כה לא היה לנו שילוב של סיום מחזורים ואת האנרגיה שאנו מרחיבים עכשיו, בנוסף לשנת 8. זה מה שהופך את מארס לשונה. חמש עשרה השנים האחרונות היו קשות ולא הגענו לנקודה זו במחזור ההתעלות עד עכשיו. וחווינו את השפעת הזווית הריבועית של אורנוס ופלוטו מאז יוני 2012, שהטילה מעטה אפל על כל מה שהתרחש מאז.

לכל חודש יש מילת מפתח והמילה לחודש זה היא ״חזון מחודש״. אם העולם שאנו חיים בו הוא אשליה, אנו יכולים לשנות את האשליה על ידי יצירה של אשליה שונה שתחליף את הראשונה. אנו מקיימים אינטראקציה עם אשליית העולם בחיי היום-יום שלנו, ואנו מגיבים לאשליית העולם או בוראים לעולם חזון ייחודי משל עצמנו. ראו את המילים ״לברוא״ ו״להגיב״ (create, react), הן מכילות את אותן האותיות המסודרות באופן שונה (נכון, למילה ״create״ יש “e” נוספת). כאשר אנו בוראים אנו מובילים את האשליה באמצעות החזון שלנו; כאשר אנו מגיבים האשליה מובילה אותנו באמצעות החזון שלה. מה תעדיפו לעשות, לברוא או להגיב (ולמילים הללו אותיות זהות [באנגלית])? הבריאה עוצמתית הרבה יותר ואנו בוראים-שותפים עם היקום, ולכן עלינו לברוא את העולם שבו אנו רוצים לחיות, ולא להמתין שהעולם ישתנה למעננו.

החודש מתחיל עם משולש גדול מקסים בין צדק, נגה ואורנוס במזלות אש, במעלה 14, שהיא גם קרובה למעלה של הזווית האחרונה של אורנוס לפלוטו (עוד על כך בעוד רגע). זה זמן לפעולה, הזדמנות לשלב מזל וברכות, יופי וערך, פעולה והתפתחות, בפרץ של פעילות שמזכיר לנו לחלום בגדול ולהתכונן לשינוי. הוא נמשך רק כמה ימים אבל מהווה פתיחה חיובית מאוד לחודש.

אז, ב-5 לחודש יש לנו ירח מלא במעלה 14 במזל בתולה, ששוב מדגיש את מעלת הריבוע בין אורנוס לפלוטו ואת הזווית הריבועית של נגה. זה עשוי להיות זמן לתכנן פעולה, אבל לא ממש זמן ליישום עד אשר נהיה בטוחים שיש בכך ערך. ודאו שאתם מעריכים את השינויים שאתם עורכים ושהמשמעות שלהם עבורכם ברורה. מזל בתולה עשוי לעסוק בפרטי הפרטים, כמו האמא שמזכירה לכם ללבוש תחתונים נקיים למקרה שתהיה לכם תאונה למרות שאתם כבר בני ארבעים וחמש. אבל הוא מוסיף רובד תמיכה נוסף לריבוע הקרב כמה ימים אחר כך. האם אתם רואים כיצד האנרגיה נבנית ברובדים? זה מה שיתרחש כל החודש.

האירועים הגדולים במארס הם הריבוע בין אורנוס לפלוטו ב-17 לחודש כאשר מאדים בזווית ריבועית לפלוטו, ליקוי הירח החדש ב-20 לחודש ויום השוויון, כולם מתרחשים באותו שבוע. זה הריבוע האחרון מבין שבעה ריבועים של אורנוס ופלוטו ויש לו כמה היבטים מענינים. הוא היחיד שבו גם אורנוס וגם פלוטו נעים קדימה (בכל האחרים לפחות אחד מהם היה בנסיגה או נייח), הדבר תואם לצ׳אקרת הכתר, או מקור האלוהות שלנו, מאדים בזווית ריבועית לפלוטו, היבט בלתי יציב למדי, והוא סוגר מחזור בן 50 שנים שהחל בשנת 1962 עד 1966, עם צמידות אורנוס/פלוטו. זה היה זמנם של ילדי הפרחים, שלום ולא מלחמה, אהבה חופשית ומהפכה חברתית. תנועה שהחלה כנגד ממסד מבוצר. אנו דוחפים תנועה זו לרמה הבאה עכשיו – הפרטים עשויים להיות מעט שונים אבל המסר זהה. אנו מתכנסים יחד, עם האינטרנט, הפייסבוק, הטוויטר, האינסטגרם ופינטרסט כ״וודסטוק״ של המאה ה-21 שלנו, כדי לנקוט יחד עמדה למען החזון שלנו לחברה ולעולם.

דרושות לפלוטו 248 שנים כדי לעבור את כל גלגל המזלות והפעם האחרונה שהוא היה ב-14 מעלות במזל גדי החלה המהפכה באמריקה – הוא היה ב-14 מעלות במזל גדי במסיבת התה בבוסטון וכאשר התחולל הטבח בבוסטון. זה זמן מושלם לתנועות שיערערו את הסטטוס קוו, אינדיבידואלית וקולקטיבית. הדרך שבה הדברים ״תמיד עבדו״ לא תעבוד עוד. אנו בוראים עכשיו פרדיגמות חדשות, שמתאימות לתשוקה שלנו לשלום עליי אדמות, לחיבור, לשוויון, להוגנות, לאהבה ולחמלה. זה נכון לגבי הקולקטיב, וזה נכון לגבי הפרט. המקומות בהם אנו מקבלים את הסטטוס קוו, בהגבלת החלומות שלנו, חוסר ביטחון ביכולות שלנו, פחד באופן כללי, או היעדר חזון גדול ואמיץ לחיינו, אלה חייבים להשתנות כדי שנוכל להשתמש באנרגיה הזאת ביעילות.

נסיגת שבתאי מתחילה ב-14 במארס ומסתיימת ב-1 באוגוסט. הוא יחזור למזל עקרב, לבחינה אחרונה של השיעורים והמצבים משנת 2014. אין צורך להיכנס לפניקה, שבתאי נותן לנו הזדמנות שניה לבחון את העבר לפני שנשחרר אותו סופית. השאלה שיש לשאול היא: ״האם אני רוצה זאת בחיי עכשיו או לא?״ ולפעמים אינכם צריכים כלל לשאול את השאלה כיוון ששינויי האנרגיה שלכם יוצרים אפקט גלי שמורגש על ידי כל האנשים בחייכם. הם עשויים לעזוב לפני שתשאלו בכלל את השאלה וזה בסדר, כיוון שהם יוחלפו על ידי אנשים שמכווננים יותר לתדר ולרטט החדשים שלכם.

זה חודש לתנועה קדימה, להיות בעוצמה הרבה ככל הניתן. לשם מה אנו מתפשרים או סובלים? היכן אנו מוכנים להיות אמיצים ונועזים? איך נוכל לשחרר את העבר, לברוא את האומגה מהאלפא, בתנועה אמיצה וחלקה אחת שמאפשרת לנו לחצות את גשר הממד הרביעי ואל מודעות הממד החמישי? האם באמת אנו יכולים לראות את עצמנו כישויות רב-ממדיות, עוצמתיות, מחוברות, הן במסגרת משפחת האנושות והן ביקום? אם אי פעם היה זמן שבו היה עלינו ״לקיים את ההבטחה״, זה הזמן. התאמצנו מאוד להגיע לכאן, ואיננו יכולים לוותר בדיוק כאשר מחזור ההתעלות מסתיים. ביצענו את העבודה שהיה עלינו לעשות, עכשיו הזמן לקצור את הפירות וליהנות.

האנרגיה בחודש זה תומכת בנו אבל היא לא תאמר לנו מה לעשות. עלינו לעשות זאת והגיע הזמן שנשיל את היבטי המרפא הקדוש המעונה ושנערך עם התודעה הנעלה שלנו. נאבקנו מספיק, הזלנו מספיק דמעות, ואנחנו מוכנים להוביל את המערכה מריפוי לשלמות, מהפרדה לאחדות, מהגבלה להתרחבות. אם אתם ״בעניין״, אז היו מוכנים לחגוג חודש שיביא לכם השראה, יאתגר ויאלץ אתכם לברוא את החיים שאתם רוצים לחיות, ולחוות שמחה עמוקה על ידי הפיכתכם ל-360 + 1, הצעד האחד שעליכם לצעוד כדי לצאת מהמחזור הישן ולהיכנס לחדש. זוהי לידה של השנה החדשה, שמתחילה ביום השוויון. אז אם חגגתם את ״עזיבת הישן וכניסת החדש״ ב-1 בינואר, החיו חגיגה זו עם הוקרה חדשה לעצמכם ולעוצמתכם, ובואו נסיים מחזור זה כהלכה.

שיהיה לכם חודש נפלא.