האנרגיות בחודש מארס 2014

ג׳ניפר הופמן

מאנגלית: סמדר ברגמן

 

בדומה לאמרה, ״מארס נכנס כלביא ויוצא ככבשה״. הדבר עשוי להיות נכון ביחס למזג האוויר, כיוון שמארס מתחיל באופן טיפוסי במזג אוויר חורפי ומסתיים בטמפרטורות חמימות יותר, המבשרות על בוא האביב. אבל ביחס לכל שאר הדברים, אני חושבת שחודש מארס יתחיל כלביא חסר שיניים לכאורה ויסתיים כאריה רעב, בעל מערך שיניים חדש, המחפש אחר הארוחה הבאה שלו. סבלנו חודשים רבים של חוסר פעולה, עכשיו אנחנו מוכנים לכמה שינויים וכמעט כל דבר יספק אותנו בנקודה זו. השינויים הללו יגיעו באפריל, ובכל הקשור למארס, תוצאות גדולות ומשנות חיים אינן נתמכות עדיין, אבל ההחלטות והבחירות שמאחוריהן – כן.

מרקורי התיישר עתה, אבל מאדים ושבתאי נמצאים שניהם בנסיגה. משמעות הדבר היא שהתקשורות עשויות להתגבר אבל הפעולות לא. מאדים נסוג בערך כל שנתיים והוא פלנטת הפעולה, כך שכאשר הוא נסוג, הדבר דומה מעט לנהיגה במכונית עם הרגליים על דוושת הגז ועל דוושת המעצור, כך שמתקבלים רעש ועשן רבים, אבל אין הרבה פעולה ותנועה קדימה. אין משמעות הדבר שפעולה אינה אפשרית, רק שזה הזמן לפעול באופן מודע ושקול ולשאול שאלות כגון: ״האם אני רוצה לעשות זאת״ או ״מדוע אני עושה זאת״, במקום לפעול ממקום לא שקול. יכול להיות שיהיה עליכם לנוח יותר ושלא תרצו לעשות כלום לפעמים, הכול חלק מנסיגת מאדים, שמסתיימת ב-20 ביולי (כולל תקופת הצל).

אין זה דבר רע, כיוון שאם תבחנו את תנועות האנרגיה שחווינו מאז 2012, הכול החזיר אותנו לעצמנו, אל הליבה והמרכז שלנו. כיצד אנו מקבלים החלטות ובחירות, באילו קריטריונים אנחנו משתמשים והיכן אנו מציבים את עצמנו, בהתחלה, באמצע ובסוף התהליך? או האם אנו מחשבה כלאחר יד, אשר בה הצרכים שלנו מטופלים לאחר שהכול וכולם טופלו? כיצד הדבר משפיע על היכולת שלנו להגשים את מה שאנו רוצים ואולי איננו מגשימים את מה שאנו רוצים כיוון שאנו מבקשים בשם כל האחרים?

החודש נראה היטב היכן האנרגיה שלנו ממורכזת ויהיה לנו זמן לבצע כמה שינויי נתיב. אם מצב אינו נע קדימה, עשו בדיקת בהירות וכיוון – האם אתם עושים את מה שאתם רוצים לעשות והאם ברור לכם מה הדבר? אם לא, נסיגות מעודדות פסק זמן, חשיבה מחדש, הערכה מחדש ולעתים קרובות מאוד, שחרור. אם אינכם מקבלים תמיד החלטות בדרך שקולה וזהירה, יהיה לכם זמן לעשות זאת עתה. לכן במקום לאוץ החוצה ולהגיע ליעד שלכם רק כדי לגלות שהשארתם את הארנק או מסמכים חשובים בבית, או שאתם נועלים עדיין את נעלי הבית, כיוון ששכחתם לנעול נעליים, האנרגיות של מארס יאטו אתכם במידה מספקת שתסייע לכם לתכנן בקפידה רבה יותר.

אולי אתם עושים יותר מדי ועליכם להסיר כמה דברים מסדר היום. אולי דחיתם כמה דברים, כיוון שלא היה לכם זמן ועכשיו הם לוחצים ודורשים את תשומת לבכם. אם זה המצב הרגיל ״הישן״ שלכם, יש לכם הזדמנות ליצור מצב רגיל ״חדש״. שמתי לב לכך שהמצבר במכוניתי מתחיל לגמגם בשבוע האחרון, אבל לא היה לי זמן לקנות מצבר חדש. אז נתקעתי בשדה התעופה עם מצבר מת (בטמפרטורות קפואות), נזקקתי להנעה בעזרת כבלים ועצרתי לקנות מצב חדש בדרך הביתה. כעת למכוניתי יש מצבר חדש, כך שהבעיה נפתרה. אילו המצבר הישן לא היה מתפגר בשדה התעופה, הייתי ממשיכה לדחות את הקץ, אבל היה עליי לטפל בבעיה כיוון שידעתי שהוא מת ולא יניע שוב.

בחנו אילו מצבים צצים עבורכם החודש כהזדמנות לפתור בעיה שקרוב לוודאי שאינה חדשה, ושפשוט דחיתם את הטיפול בה. אולי ישנם דברים שמהם התעלמתם משום שחשבתם שהם קשים מדי, אולי רק התעייפתם מלטפל בדברים ורציתם שהם יעלמו או יפתרו מעצמם, או אולי פשוט התעייפתם מן המאמץ המוגזם. עלינו לנוח ולהירגע לפעמים, לסדר מחדש את סדר העדיפויות שלנו ולוותר לעצמנו. עכשיו יש לכם את ההזדמנות לעשות זאת ואתם יכולים להפוך את התהליך לחסר מאמץ, אתם פשוט צריכים להפוך אותו, ואת עצמכם, לעדיפות. זה בסדר לעצור ולהריח את הפרחים, והעולם לא יגיע אל קצו אם תעשו זאת.

שלוש הפלנטות האישיות, מרקורי, נגה ומאדים, היו בקטעי נסיגה מאז תחילת דצמבר 2013, תופעה נדירה מאוד. האנרגיה שלהן משפיעה על כל שאנו עושים, על התקשורת, התנועה והנסיעות, על כל החיבורים הרגשיים, הפעולה, התשוקה, הכעס והשמחה. האם אתם מרגישים שנעדרתם מחייכם? החודש הזה תוכלו להתחיל לחשוב על הפעולה שברצונכם לבצע, ועליכם להתחיל במה שאתם רוצים ואז לבחון את מה שניצב בדרככם או את מה שמגביל את ההתקדמות שלכם. זה חודש נהדר לחשוב על הדברים פי שתיים מהרגיל, לתת לכל תוצאה הזדמנות לחלחל.

שבתאי נמצא בנסיגה בערך שישה חודשים בשנה, לכן אנו רגילים לכך והדבר מוסיף אנרגיה להצעה שאנו בוראים את עצמנו מחדש בדרכים חדשות. הוא מעודד אותנו להיכנס עמוק פנימה וליצור קשר עם אותם היבטים של עצמנו מהם התעלמנו לעתים קרובות, כיוון שדברים ואנשים אחרים היו חשובים או עקשים יותר. כיוון שהתנועה קדימה חסומה במקצת, אתם יכולים להקדיש זמן ולחשוב על הדברים בקפידה רבה יותר, להרחיב את התוכניות שלכם כך שיכללו אפשרויות או רעיונות חדשים. זה זמן להיות גמישים ופתוחים לרעיונות חדשים, ולהתכונן לאנרגיות של אפריל, שהן זרז עוצמתי לשינוי. וכולנו יכולים לחגוג עכשיו שמרקורי נע קדימה ושפברואר הסתיים.

שיהיה לכם חודש נהדר.