האנרגיות בחודש מאי

ג׳ניפר הופמן

מאי 2016

מאנגלית: סמדר ברגמן

 

אם קראתם דיווחים שונים על הכמות הבלתי רגילה של הנסיגות שמתרחשות עתה, יכול להיות שאתם תוהים אם משהו בכלל יתרחש החודש. אך לפני שתחליטו ״לוותר״ על מאי כיוון ששום דבר חשוב לא יתרחש, חשבו שוב, משום שכל הנסיגות הן הזמנה לקחת חלק בהתעצמות האישית שלנו, לא לסגת ממנה, ולבצע את אותו ״סדר פסח״ אנרגטי סופי שאולי דחינו. מאי מציע מתנות רבות, חלקן נסתרות, אחרות ברורות מאוד. זהו חודש ״לחפור לעומק ולעוף גבוה״, בעת שהעבר, ההווה והעתיד יבואו לידי ביטוי באופק ההתעלות, ואם נעניק תשומת לב נוכל לזכות ברווחים גדולים החודש.

כאשר אני בוחנת את האנרגיה של חודש מאי, אני חושבת על חבילות קטנות הארוזות בתוך חבילות גדולות יותר. כאשר הילדים שלי היו קטנים, אם המתנה שלהם הייתה קטנה, הייתי עוטפת אותה בקופסה גדולה יותר. כיוון שהם התרשמו יותר מגודל הקופסה מאשר מהמתנה שבתוכה, הם התרגשו לפתוח קופסה גדולה, גם אם המתנה הקטנה לא הייתה כה חשובה או לא בדיוק מה שהם רצו. לפעמים אנו זקוקים לקופסה גדולה כדי להוקיר את ערך המתנה, וזה אחד הדברים שנקבל עם האנרגיה המלאה של חודש מאי. הרבה ממה שמאי מביא עשוי להגיע בחבילות בגודל של קונטיינרים, שיכילו ניצוצות זעירים של הארה, מודעות, התעלות ושמחה חדשות.

אחד הדברים שיבחנו בחודש מאי הוא היכולת שלנו להתייצב בשני צדי חיינו, בעבר ובהווה ולמיין את החוויות שלנו כדי שנוכל לבחור איזה מהן אנו רוצים לשמור ומאיזה חוויות נסכים להיפטר. נקודת ההחלטה היא המקום שבו אנו רוצים להיות בעתיד והנכונות שלנו לאמץ את עוצמתנו, ללא פחד מפני שיפוט או ביקורת, או אכזבה של אנשים אחרים. לעתים כה קרובות אנו חיים במציאויות המקוטבות האישיות שלנו – העולם שבו אנו חיים והעולם שבו אנו רוצים לחיות. כמה החלטות אנו מקבלים למען עצמנו וכמה אחוזים מעוצמת הבחירה שלנו מושקעים באנשים אחרים, בין אם בשל אהבתם, האישור שלהם או הקשר שלנו עמם? באיזו תכיפות אנו מביטים בעולם ״האחר״ שלנו ותוהים אם אי פעם נצליח לחיות בו? אנו יכולים לחיות בו, אם נהיה מוכנים לבצע כמה חפירות.

אולם לא מדובר רק בתקופת החיים הנוכחית, זוהי סקירה של השותפים הקרמתיים, התחייבויות הנשמה והמחזורים הקרמתיים שלנו. מתי נשחרר את עצמנו לחלוטין מאותן התחייבויות ונבין שלא משנה מה אירע בזמן ובמקום אחרים, שלאדם האחר הייתה יכולת בחירה גם כן והוא יכול היה לפעול בדרכים אחרות? אנו לוקחים על עצמנו התחייבויות קרמתיות כאשר אנו מאמינים שפגענו באחרים, אבל איננו יכולים להמשיך ולקחת אחריות כלפי בחירות של אנשים אחרים, או כלפי היעדר פעולה מצדם, בעבר או בהווה. זו אחת המתנות של הנסיגות של חודש מאי והיא ההבדל שבין גירוף קליל על פני השטח של העבר הקרמתי האינדיבידואלי והקולקטיבי שלנו לבין הבאת דחפור לשם חפירה עמוקה וגדולה.

הנסיגה של מאדים החודש היא חשובה, כיוון שמעכשיו ועד תחילת אוגוסט, היא שוהה באותן מעלות בעקרב ששבתאי שהה בהן מדצמבר 2014 ועד ספטמבר 2015. אם אתם זוכרים, שבתאי שהה אז במעלות האחרונות של מזל עקרב במשך ארבע חודשים, הביא לנו זמנים מאתגרים ביותר. הפעולה של מאדים היא אינטנסיבית מעט פחות אבל לא פחות תובענית. כל הדברים עליהם עבדנו אז חוזרים לבחינה סופית. האם הגיע הזמן לשחרר? רק אנו יכולים לקבל החלטה זו ועלינו לבחון מה אנו רוצים להחליט עכשיו. האנרגיה הישנה שוב לא תהלום את חיינו אבל עלינו להחליט האם ננסה שוב, או נתקדם.

צדק מתיישר החודש, לאחר שנסוג מאז תחילת ינואר, אבל הוא נמצא עכשיו היכן שהיה באוקטובר 2015, ולכן נושא החזרה לעבר ובחינת העבר שב ומופיע, וזה יהיה נושא שיחזור שוב ושוב בחודש מאי. המיקום שלו במזל בתולה, שתמיד מסמן את תחילת מחזור ההתעוררות הרוחנית בן 12 השנים, מודגש על ידי ראש הדרקון במזל בתולה, וכירון ונפטון במזל דגים. ועם פלוטו במזל גדי והפעילות של מזל שור החודש, אנו מקבלים אנרגיית אדמה משולשת בפעולה – מישהו זקוק לעוד קצת קרקוע?

זוהי התעוררות רוחנית על סטרואידים, ואנו נמצאים על סף התרחבות אנרגטית משמעותית שמקורקעת במציאות של האנושות, ובו בזמן מרחיבה את המודעות שלנו לאלוהותנו. אבל הדבר לא יקרה בשעה שאנו ממתינים בנשימה עצורה ומקווים שהכול יסתדר, אנו אלה שיושבים במושב הנהג. האנרגיה נמצאת שם וממתינה שניקח פיקוד. והדברים אותם אנו מוכנים למיין ולשחרר הם שיקבעו כמה מרחב, רטט ותדר אנרגטיים נקבל לטובת הטרנספורמציה שלנו.

ראוי להזכיר גם את נסיגת מרקורי, כיוון שהיא מתרחשת במזל שור, ואליה מצטרפות גם נגה והשמש. בדרך כלל, צמידות של השמש, נגה ומרקורי היא הזדמנות נדירה לפנק את עצמנו, אך הפעם מרקורי מקלקל מעט את המסיבה. לפני שנתפנק, עלינו לוודא שטיפלנו בעניינים החשובים בחיינו. כיוון שנסיגת מרקורי תומכת בשחרור, בסקירה מחודשת, בשיקול מחודש, בחזרה על דברים ובמשא ומתן חוזר, צפו לראות חלק מהעבר שלכם צץ מתוך הפינות האפלות בהן שהה. מרקורי נסוג במשך החודש כולו, ולכן יהיה לנו מספיק זמן לעבוד עם האנרגיה שלו.

מולד הירח של מאי חל במזל שור ב-6 לחודש ומגיע עם הבטחה לתמיכה אוניברסלית, אך כיוון שהוא גם צמוד לפלוטו, יש לתמיכה זו מחיר (האנרגיות החודש הן בלתי מתפשרות). בעודו בבית השני, מזל שור, הוא נחשב למושל בכסף, אך למעשה הוא מושל בערך, איך אנו מעריכים את עצמנו וכיצד אנו מתקשרים לאנשים אחרים בכל הקשור לערך שלנו. והוא קרוב למעלה של ליקוי הירח המלא שחל באוקטובר 2004, כאשר צדק השלים זה עתה את מחזור נגה של 2003/2004 שלו, הזמנה נוספת לחזור לעבר כדי שנוכל לנוע קדימה ללא הפרעות. פלוטו דורש טרנספורמציה מוחלטת – ללא חזרה לאחור, ללא מחשבה שניה, ללא חרטות. מה התרחש בשנת 2004 שעשוי לצוץ שוב בחייכם עתה? אילו החלטות או בחירות קיבלתם אז שחוזרות עכשיו לבחינה מחודשת? לעבר יש מנהג מוזר לחזור ולצוץ כאשר איננו מצפים לו כלל והאנרגיה החודש מציבה את העבר וההווה זה לצד זה כדי שנוכל לראות איזה מהם מוצא חן בעינינו  יותר ומה אנו רוצים בעתיד.

לא נשכח כמובן את הצמידות של אורנוס ואריס שצוברת כוח, אף על פי שתחול במדויק רק ביוני. כאשר מציבים את פלנטת המהפכה יחד עם פלנטת חוסר ההרמוניה, הולך להיות ״בלגן״. צפו לעוד חשיפות ומהפכים בכל תחום בעולם עתה, לא בהכרח מבחינה גאוגרפית אלא גם בעולם הפוליטי והתאגידי. אנו יודעים מזה זמן רב שהעולם מנוהל על ידי קבוצת אנשים קטנה וסודית שלא אכפת לה כלל מהאנושות, אלא רק מהגשמת סדר היום שאינו יודע שובע שלה לעוצמה, לכסף ולשליטה. ובכן, עם אורנוס ואריס, לא ניתן לשמור סודות ושינוי עוצמתי ופתאומי הוא שם המשחק.

אני חושבת שמעכשיו ועד חודש יולי נגלה מידע חדש שיחשוף במידה רבה כמה מעט אנו יודעים מה באמת מתרחש מאחורי אותן דלתות סגורות. ההתעלות הגיעה למומנטום קריטי ואף על פי שמשמעות הדבר היא שלא ניתן לעוצרה, היא זקוקה עדיין למאמץ מתמשך מצדנו כדי לשמור על המומנטום כך שינוע במהירות האור.

אך תכלית הצמידות של אורנוס ואריס היא לסייע לנו לדרבן את מטרת חיינו לכדי כוונה ממוקדת יותר לסוג העולם שבו אנו רוצים לחיות. אנו, כמשפחת האנושות הקולקטיבית, קובעים את האנרגיה של העולם האינדיבידואלי ושל העולם הקולקטיבי שלנו. האנשים שיודעים שיש לנו מערכת יחסים סינרגטית עם כדור הארץ והיקום, הם אלה שמהווים מכלי אנרגיה ערוכים ועוצמתיים ביותר עבור האנרגיה האוניברסלית. ה״ענווים״ אשר יורשים את הארץ אינם הקורבנות הצנועים, השפלים והנרדפים, במקרה זה ״ענווים״ משמעותם בעלי מודעות עצמית. האנשים שמכירים את עוצמתם, בעוצמתם ושלוקחים עליה בעלות, הם אלה שיכולים לקחת בעלות על כדור הארץ ולקבוע את זרמי ורטטי האנרגיה כאן. הגיע הזמן להתמודד עם המוזיקה שלנו עכשיו, האם אנו רוקדים לצלילי שיר אבל או לצלילי מוזיקה קצבית ועליזה יותר?

הירח המלא שחל ב-21 לחודש, במעלה הראשונה במזל קשת, חשוב אף הוא, כיוון שהוא צמוד למאדים הנסוג. זהו דבר בלתי רגיל, בייחוד משום שמאדים נסוג כל שנתיים, ולכן צפו לעוד קצת ״בלגן״ גם אז. כפי שאמרתי, האנרגיות החודש הן בלתי מתפשרות אבל בדרך הטובה ביותר. אף על פי שאנו ״אומרים״ שאנו רוצים שלום על פני האדמה, אנו מרגישים שאין בעוצמתנו לברוא אותו. אף על פי שאנו ״אומרים״ שאנו רוצים אהבה ושפע, אנו מרגישים חסרי יכולת להביא להגשמתם.

זאת משום שאנו ניגשים למצב מצד הבעיה ולא מצד הפתרון, שהוא אנחנו. כאשר אנו מחליטים שזה מה שאנו רוצים, ואנו בוראים מרחב למענו במכלי האנרגיה שלנו, כאשר אנו ברורים מאוד לגבי מהותנו, לגבי הדברים שאנו מסוגלים לברוא, ומשחררים את מטעני האנרגיה הרעילה שלנו – הקרמה, ההתחייבויות, חוקי הנשמה, המחוייבויות, החרטה, האשמה, הבושה והגינוי העצמי – אז אנו הופכים ליורשים בעלי מודעות עצמית של הארץ ולמאסטרים של היקום האינדיבידואלי והיקום הקולקטיבי שלנו.

החודש יהיה חודש עמוס והנסיגות מאיצות למעשה ולא מאיטות, את הכול. אבל יהיה עלינו לחפור מעט כדי להשתמש באופן הטוב ביותר באנרגיה זו. ברכות רבות נמצאות בדרכן אלינו, חלקן בחבילות קטנות מאוד, חלקן בקרטונים ענקיים, אבל כולן מכוונות אותנו לאותו כיוון. המחזור של צדק ונגה של שנת 2003 היה החניכה שלנו, המחזור של 2015-2016 קשור לטקס הסיום. כאשר צדק יכנס למזל בתולה בספטמבר, אנו נהיה מוכנים לצעוד בביטחון לרמה הבאה של תהליך זה.

אטמו את הפתחים, נקו את הסיפונים, במלוא המהירות קדימה ושיהיה לכם חודש נפלא.