האנרגיות בחודש מאי 2018

ג׳ניפר הופמן

מאנגלית: סמדר ברגמן

באופן מסורתי, ה-1 במאי (May Day) ידוע כחג תחילת האביב, צמיחה חדשה ופוריות; וקריאת המצוקה המוכרת. זהו משחק מעניין של אנרגיה וסמל רב עוצמה למקום שבו אנו ניצבים עכשיו. מצד אחד, אנו במצוקה ומצד אחר, אנו מתחברים לעוצמה היצירתית שלנו. באיזה נתיב נתמקד? האחד הוא נתיב הפחד; האחר הוא נתיב הטרנספורמציה, ההתפתחות וההתעלות.

אחד מהנושאים של מאי הוא ״קוף המחט״, שהוא סמלי ללידה שאנו עוברים כאשר הפתח נראה כה צר ואיננו סבורים שנצליח כלל לעבור בו. אנו יכולים, אבל עלינו לשחרר תחילה את המטען האנרגטי שלנו. הדבר לא קל, אך יש לנו יתרון התחלתי לאור כל העבודה שעשינו בעשורים האחרונים ומאז ינואר 2018. האם נבקש רשות? או נעניק לעצמנו רשות לברוא את החיים, המציאות והעולם שאנו רוצים לחיות בהם? זו שאלת המפתח לחודש זה.

מאי מתחיל עם הד הירח המלא במזל עקרב שחל ב-29 באפריל, מנקה אנרגיה רב עוצמה שנותן את הטון לחודש שיצויין במעברים חזקים. שימו לב שאני אומרת מעברים, לא שינויים. אנרגיית מעבר נגישה; עלינו להחליט כיצד אנו רוצים ליישם אותה כדי לבצע שינויים. נהיה עדים לכך שכל הפלנטות האישיות (מרקורי, נגה, מאדים) מחליפות מזלות, כמו גם אורנוס שעובר למזל שור, מסיים מחזור שהחל בשנת 2011.

ולכן יש לנו אנרגיה רבה לשינוי, אבל מה נעשה איתה? ויותר חשוב, מה יקרה אחר כך? אפשר וקיים רצון בשינוי, אבל אם לא נדע לאן הוא מוביל אותנו או מה יקרה לאחר שנבצע שינויים, אנו נישאר היכן שאנחנו. מדובר בדבר מה שאני עדה לו אצל לקוחות רבים מזה זמן מה: ברגע שהם מביעים כוונה למקום שאליו יובילו אותם השינויים, קל להם יותר לבצעם.

ללא יעד או תוצאה, ביצוע שינויים פשוט יוצר ריק או חור בחיינו. אנו מנסים להימנע מאותם מקומות חשוכים ומפחידים, אז מדוע שניצור אותם בכוונה? זו אחת הסיבות העיקריות מדוע קשה כל כך לצאת מאותה ״תקיעות״, כיוון שאנו יודעים היכן אנו תקועים, איננו יודעים לאן נגיע כאשר נצא למרחבים, נחפש אחר מקום חדש לנחות בו ונקווה שהוא טוב יותר מהמקום בו היינו.

השימוש באנרגיית המעבר של חודש מאי מחייב שני דברים, אם ברצוננו לברוא לעצמנו מציאויות חדשות. תחילה, עלינו להפחית את המטען הרגשי שלנו כדי לעבור ב״קוף המחט״ ושנית, עלינו להיות מוכנים לאפשר לעצמנו לברוא את השינוי. זהו תהליך כניעה שלא קשור לויתור, זה תהליך של ״אפשור וקבלה״. זכרו פשוט שהכול הוא תהליך שאנו משלימים, צעד אחר צעד, ואנו מקבלים בחירות אלה בכל יום, גם אם איננו מבינים זאת. האנשים בחיינו מקבלים בחירות אלה גם כן, כאשר הם מחליטים עם אילו אנרגיות הם יכולים להיערך ולשלב.

על ״קוף המחט״ התחלתי לדבר בשנים 2012 ו-2013, והזכרתי זאת בתחזיות השנתיות של שנת 2014, הנה הקטע הרלוונטי ממאמר זה, אותו תוכלו לקרוא בקישור זה:

״קוף המחט״ שאליו התייחסתי פעמים רבות מוזכר בברית החדשה, מתי י״ט-24, שבו נאמר ״נקל לגמל״ לעבור דרך קוף מחט מהיכנס עשיר אל מלכות  האלוהים״. אני מאמינה שההתייחסות ל״איש עשיר״ היא תרגום קלוקל והמונח צריך להיות ״איש הנושא נטל״. הנטל כאן מתייחס פשוט לקרמה, לאשמה, לבושה ולכל דבר שאנו נושאים עמנו כנטל על כתפינו, שמתייחס גם לכאב העבר. איננו יכולים לעבור דרך השערים הצרים ואל ממדים גבוהים יותר, החופשיים מקרמה, כאשר אנו נושאים את נטל העבר.

מיזוג הממד השלישי והממד החמישי מתקדם בכמה שלבים החודש עם המעבר של אורנוס אל מזל שור. כיוון שאורנוס מחליף מזל בכל שבע או שמונה שנים, הוא משפיע רבות הן על הפרט והן על הקולקטיב. כל האנרגיה המהפכנית שצצה בשל ה״הארה״ של חשכה ושחיתות עצומות בעולם, עם המעבר של אורנוס למזל טלה והצמידות שלו לאריס, לוחמת הנשמה למען הצדק, מקבלת כעת הזדמנות להתקרקע במציאויות האנרגטיות שלנו, בעת שאורנוס עובר למזל שור.

חשיפת הדחיסות של הממד השלישי היא דבר אחד, ההחלטה מה ברצוננו לשנות וכיצד הדבר יתרחש, היא דבר אחר. קל לבקר את השחיתות ולדבר נגדה, אבל היא הופכת לעניין אישי כאשר אנו נוקטים בפעולה קולקטיבית, מניחים בצד את ההבדלים שבינינו כדי לפעול לטובת מטרה משותפת, לשנות את המערכת כולה. בנינו את היסוד לכך בשבע השנים האחרונות, כעת בואו נראה מה אנו יכולים לעשות כדי להפעיל את האנרגיה ולהשתמש בה לטובה בעולם.

יש לנו שינויים פלנטרים רבים החודש גם כן, יותר מן הרגיל. כל הפלנטות האישיות (מרקורי, נגה, מאדים) יחלפו במזלות רבים. מרקורי במזל טלה, שור ותאומים; נגה במזל תאומים ובמזל סרטן, ומאדים עובר ממזל  גדי למזל דלי. וזכרו שכירון גם החליף מזלות בחודש שעבר, עבר ממזל דגים למזל טלה. מה משמעות הדבר עבורכם?

היבטי אנרגיה שונים ורבים נגישים לנו ותוכלו לעבוד עם חלקם באופן טוב יותר מאשר עם אחרים. הביעו את כוונתכם לחיים שלכם ואז בצעו תיקוני מסלול בהתאם לצורך. מולד הירח ב-15 מתרחש במזל שור, מדגיש את כרזת ״ברוך הבא״ עבור כניסת אורנוס למזל שור בתאריך זה. הירח המלא חל ב-29 לחודש במזל קשת, מדגיש את כניסת מרקורי למזל תאומים (המזל הראשון בו הוא מושל והמזל המנוגד למזל קשת). כל הדברים הללו מצביעים על העצמה של אנרגיה כל החודש, כך שנקודות השיא עשויות להיות גבוהות יותר ואולי נקודות השפל מעט נמוכות יותר. שמרו על אנרגיה גבוהה, המעבר זקוק למיקוד אנרגטי רב.

לנוכח כל התנועה, הפוטנציאל, המעבר והעוצמה הללו, אחד מהפחדים הגדולים ביותר שלנו הוא שלא נעשה שימוש הולם, חכם או מלא באנרגיה. איננו עושים טעויות, אנו יכולים תמיד לשנות את דעתנו כאשר דברים לא עובדים עבורנו כפי שרצינו שיעבדו, ועלינו להעניק לעצמנו תקופת ניסיון לפני שנתחייב לדבר מה. אל תפחדו לצעוד קדימה ודעו שאם יתגלה שלא מדובר בדבר לו ציפיתם, אתם יכולים תמיד לחזור חזרה ולנסות דבר מה אחר. זה יהיה חודש גדול, ולכן היו מוכנים לכמה רגעים סוערים, לתגליות גדולות, לפוטנציאלים חדשים, וזכרו להמשיך ולהאיר!

***

אתר זה קיים כבר כעשרים שנים. אין עוד כמוהו בארץ. הוא משמש כספריית עצומה של תרגומים וחומרים מקוריים, הנגישה לכל מי שמעוניין להיכנס ולקרוא. הכניסה חופשית. יכולתי לשים בכניסה עמדת תשלום, למכור מנויים… אבל זה לא מרגיש לי נכון. אולם, כדי להמשיך בעבודת התרגום אני זקוקה לתמיכה ולעזרה שלכם – הקוראים.
לחצו על הלב ותנו מהלב. ~ סמדר