האנרגיות בחודש מאי 2015

ג׳ניפר הופמן
מאנגלית: סמדר ברגמן

מאי הוא חודש לקבלת החלטות ולנקיטת פעולות, אף על פי שמרקורי יהיה בנסיגה כל החודש ויכול להיות שהצעדים הבאים שלכם לא יהיו ברורים לכם. המפתח לשימוש הטוב ביותר באנרגיה של חודש מאי הוא להעריך בכנות את הביטחון העצמי שלכם וכיצד אתם מקבלים החלטות. בחודש ששמו (באנגלית) ״יכול״, חשבו כיצד אתם מנסחים את הכוונות שלכם, כשאלה כאשר אתם תוהים: ״אני יכול?״ או כהצהרה: ״אני יכול!״ דרך אחת מבקשת רשות, האחרת יודעת שהיא לא זקוקה לרשות’ כיוון שזו כבר ניתנה. הדואליות מושלת בחודש מאי, והדואליות האישית שלנו תתגלה, בין אם אנו מאמינים או פוחדים, בטוחים או מפקפקים, מתמקדים בשפע או במחסור, מבקשים רשות או פועלים מתוך ביטחון עוצמתי. איזון הוא נושא חשוב בכל החודש, בכל רמה.

בחודשים האחרונים הערכנו את הנתיב והבחירות שלנו, סילקנו מכשולים מהדרך, התמהמנו מאז מארס, כיוון שהתזמון והאפשרויות לא היו ערוכים. עכשיו אנחנו מוכנים לפעול אבל אנו מהססים, תוהים אם זה הזמן הטוב ביותר, אם התנאים מתאימים, אם כעת ניצב למולנו נתיב פנוי מתחילה ועד סוף. איננו יכולים לדעת זאת, כיוון שהדרך היחידה שבאמצעותה ניתן לדעת אם קיבלנו את ההחלטה הנכונה היא כאשר אנו חוזרים ובוחנים את התהליך ממקום התוצאה שכבר בראנו. זכרו פשוט שתמיד נוכל לנסות שנית ואם דבר אחד לא עבד, משום שיש דבר מה אחר שנוכל לבחור בו.

כתבתי על סוף מחזורי הריפוי מזה כמה שנים, וככל ששנה זו תחלוף נראה היכן וכיצד הם ממלאים תפקיד בחיינו. בחודש מאי אתם עשויים לקבל שיחת טלפון ממחזר או מאהוב ישן, או לראות משהו צץ ועולה מן העבר שחשבתם שנעלם לתמיד. אף על פי שאפשר והמצב הסתיים, הריפוי והסיום אולי לא. זו הזדמנות לבחור בחירה אחרת והפעם להציב את עצמכם במקום הראשון. מה הם הצרכים שלכם, מה אתם באמת רוצים, כיצד תשרתו את צמיחת הנשמה שלכם, ומה אתם מוכנים לאפשר לעצמכם להפוך להיות? האם אתם ממתינים לקבלת רשות, למישהו שירה את יריית הפתיחה ויגיד לכם שזה בסדר להתחיל, או האם אתם מרשים לעצמכם להתרחב לגמרי אל תוך הפוטנציאל האישי שלכם ולהתחיל מתי שתרצו?

בפברואר 2015 חלה צמידות מדויקת של ונוס ומאדים במעלה אחת במזל טלה, תחילת גלגל המזלות, שהייתה סמליות אנרגטית חשובה לשנה זו, החיבור מחדש של האנרגיה הגברית האלוהית והאנרגיה הנשית האלוהית, העובדות בהרמוניה לטובת בריאה (ונוס) ופעולה (מאדים) מאוזנות. בריאה רבה מדי, ובכלל זה ריפוי, מבלי לנקוט בפעולה, היא תוצאה של אנרגיה נשית אלוהית לא מאוזנת. חשבו על ״האם החונקת״ שמנסה להכריח אתכם לאכול כדי לשפר את הרגשתכם ולהעריך את הבישולים שלה, גם כאשר אינכם רעבים. פעולה רבה מדי, ללא חמלה ומחשבה מקדימה, מייצגת אנרגיה גברית אלוהית לא מאוזנת. חשבו על מישהו שפועל ללא הרף לטובת הצלחתו האישית, מבלי לקחת בחשבון את ההשלכות שיש לכך על אנשים אחרים.

אנו חיים עם התוצאות של אנרגיה גברית לא מאוזנת בעולם היום, עם דוגמאות רבות כל כך של עוצמה ושליטה, תאוות בצע ששמה פוליטיקאים לפני אנשים ועניינים אישיים לפני תועלת חברתית. ובכל ההגינות, אנרגיה נשית לא מאוזנת, שמאפשרת לנו להיות פסיביים בבריאה שלנו, שגורמת לנו לפחד לצעוד קדימה ולפעול באופן שמשרת אותנו, כך שלא נהפוך לאחד מאותם שתלטנים אותם אנו מאשימים בבעיות העולם. אנו חושבים שפסיביות היא רוחנית’ אבל אין שום דבר פסיבי ביחס לאנרגיה רוחנית, שממנה עשויים הנסים ושהיא הכוח העוצמתי ביותר ביקום.

מאי מתחיל עם חיבור מתמשך בין ונוס למאדים, כאשר ונוס נמצאת במזל תאומים ומאדים נמצא במזל שור. ונוס חלפה עתה על פני מאדים והיא נמצאת בראש, מעודדת אותנו לאזן פעולה עם חמלה, אהבה, מודעות חברתית ונדיבות. תנועה זו תמשך עד אוגוסט, כאשר ונוס תהיה בנסיגה ביולי ומאדים ינוע קדימה. אז ונוס ומאדים יצרו צמידות מדויקת נוספת, במעלה 14 במזל אריה, ב-1 בספטמבר. הם נשארים קרובים יחסית למשך שאר השנה ויוצרים צמידות מדויקת שלישית, במעלה 22 במזל בתולה, ב-1 בנובמבר. מוטיב חוזר זה נמשך כל השנה והוא הזדמנות עבורנו לאזן את האנרגיה הגברית האלוהית והאנרגיה הנשית האלוהית שלנו, מעודד אותנו לאזן את מה שאנו עושים עם מי שאנחנו, לבצע משימות רבות באופן פעיל כדי שנזכה בהשראה יצירתית בעודנו נוקטים בפעולה רחומה.

לאן הדמיון והאנרגיה היצירתית שלכם מובילים אתכם (ונוס) אבל מנוע הפעולה שלכם (מאדים) משועמם וחסר השראה? האם אתם באמת עושים את מה שאתם רוצים או האם יש משהו אחר שיהיה מעניין ומספק יותר? הדבר זוכה לדגש רב אף יותר על ידי הירח המלא במזל עקרב, המכונה גם ״ירח בודהה״, ב-3 במאי. בנוסף להשלמה מהירח המלא של ה-18 באפריל, ירח זה נמצא במעלה ה-13 הקריטית, כמעט נקודת האמצע וכמו כן, נוגע במעלה של הריבוע המוקדם והאחרון של אורנוס ופלוטו. אם אתם רוצים לעשות משהו אחר, שקלו זאת, כיוון שהתחושה התקועה והמשעממת הזאת היא סימן שיש באופק משהו מעניין יותר עבורכם.

במאי יהיו חמש פלנטות שנוגעות במזל תאומים, כאשר מרקורי נסוג בתאומים ב-19 לחודש. זה מזל הבית שלו, ולכן הנסיגה תהיה אנרגטית יותר, תעלה נושאים סביב כל נושאי התקשורת, ובכלל זה כיצד אנו מדברים אל עצמנו. עם שבתאי שניצב מנגד ונפטון בזווית ריבועית בתאומים, זה זמן טוב לוודא שאנו זוכרים שכל המחשבות שלנו מתגשמות ולא להשלות את עצמנו. קו דק מאוד עובר בין תקוות לב וכוונה עוצמתית, ומרכיב המפתח הוא אמונה, בראש ובראשונה אמונה בעצמנו וביכולות ובעוצמות הבריאה שלנו.

זה חודש לפעולה אבל זה לא תמיד אומר שיש לעשות משהו, היא מתחילה ב״הוויה״ שלנו. האם אנו חושבים על היערכות לפני שאנחנו פועלים? האם אנו מבקשים את מה שאנו רוצים, או את מה שאנו חושבים שאנו יכולים לקבל? האם הביטחון העצמי שלנו תואם לתוצאות המבוקשות, כיוון שאם לא, אנו נבקש רשות במקום להצהיר בעוצמה על כוונתנו.

כאן צצה הדואליות האישית שלנו, המקום שבו אנו ניצבים בין שני עולמות, העולם שבו אנו חיים והעולם שבו אנו רוצים לחיות. הגיע הזמן לאחד את שני העולמות הללו לכדי מציאות מאוזנת, מוחלמת (מלשון החלמה) ושלמה שמגשימה את התשוקות העמוקות ביותר שלנו לשמחה, לחיבור, למודעות, לשלווה ולאהבה, שתואמת לכוונות הגבוהות ביותר ולתוצאות העוצמתיות ביותר שלנו.

איננו זקוקים לרשות כדי לפעול, היא כבר שייכת לנו. אף אחד לא יכול לומר לנו מה לעשות או מתי לעשות זאת, בייחוד כאשר אנו מבקשים מהם עידוד ותוקף, מקווים שהם ימלאו את פערי הביטחון העצמי שלנו כדי שנוכל לקבל את ההחלטות הנכונות. תמיד נוכל לחשב מסלול מחדש בשלב מאוחר יותר, אבל חשוב שננקוט בפעולה מסוימת עכשיו. הגיע הזמן שנאמץ את הבוגר הפנימי שלנו ונצעד קדימה בביטחון עם כוונה החלטית, ערוכה ובטוחה לגשר על פערי האנרגיה שלנו ולהשתמש בעוצמה הפנימית ובאור שלנו כדי להאיר את הנתיב שיהפוך את החלומות, התקוות והתשוקות שלנו למציאות הנוכחית.

שיהיה לכם חודש נהדר.