האנרגיות בחודש מאי 2014

ג׳ניפר הופמן

מאנגלית: סמדר ברגמן

 

אם צלחתם את אפריל ואתם עדיין עומדים ונושמים – ברכות. עתה משחלפנו דרך האנרגיות הללו (והן היו עוצמתיות מאוד), החל בחודש מאי, יש לנו הזדמנות להיערך עמן וליישם אותן. תהליך הטרנספורמציה לעולם אינו מושלם בשלב אחד, זה מסע של שחרור, קבלה, היערכות ואינטגרציה. אנו משחררים את הישן כדי לפנות מקום למשהו חדש, אנו מסיטים את תשומת הלב שלנו שעה שאנו יוצרים כוונות חדשות, אנו משלבים אנרגיות חדשות כאשר הישנות שוב לא משרתות אותנו, וזוהי ספירלה מתמשכת של התפתחות והתעלות. אם חשבנו שברגע שאפריל יסתיים הדברים יחזרו למצבם הרגיל, אנו צודקים רק באופן חלקי. אבל המסע ביצע מעקף גדול והסטטוס קוו שוב לא ישים. הכול השתנה, עכשיו עלינו להחליט מה מקום כל דבר.

אפריל היה חודש בעל אנרגיות חזקות מאוד ובמאי אנו יכולים להתחיל ביישום המעשי של האנרגיות הללו. מנקודת מבט אחרת, אם מה שאירע באפריל גרם לכם לנקות את הארון הרגשי, נפשי ורוחני שלכם, אזי במאי אתם יכולים להחזיר הכול לארון, חוץ מהדברים שכעת אתם יודעים שאתם יכולים לחיות בלעדיהם, ששוב אינכם רוצים, או ששוב אינכם זקוקים להם. מה הם הדברים הללו? כל דבר שלא משרת את כוונתכם לחיים ברגע זה. כל דבר ששוב לא ערוך עם החזון שלכם לגבי עצמכם, הצעדים הבאים שלכם והעתיד שלכם בהקשר של מה שאתם רוצים עכשיו. כל דבר שלא נותן לכם או שלוקח מכם. כל דבר שגורם לכם לחוש עצובים, לא מאושרים, פחות עוצמתיים או לא מסופקים. במאי אנו מביטים בחיים מנקודת מבט של ערך.

הליקוי של ה-29 באפריל, במזל שור, מוסיף מרכיב חדש לטלטול שחווינו באפריל. לפני שנמהר ונתחיל להרכיב מחדש את חיינו, זה הזמן לבחון דברים מנקודת מבט ערכית. לעתים כה קרובות אנו מעריכים דברים על פי מה שאנשים אחרים חושבים עלינו – אם הם מחבבים אותנו, אזי אנו מרגישים בעלי ערך ומוערכים, ואם הם לא, אנו חושבים שאנו מקולקלים או שוגים. אנו שופטים את עצמנו בהתבסס על האופן שבו אחרים תופסים אותנו והאם הם מעריכים את מה שאנו מציעים להם. אבל ערך הוא דבר סובייקטיבי כל כך, כיוון שאנו מעריכים דברים שהם משמעותיים עבורנו. לדוגמה, אם הקשבתם לתוכנית הרדיו שלי, תכופות אני משתמשת במחנאות (קמפינג) כדוגמה לערך. אני לא אוהבת מחנאות ולא אצא לטיול קמפינג אם מישהו היה מזמין אותי, ואין זה משנה כמה נפלא הוא חושב שזה יהיה, כיוון שאני לא מעריכה מחנאות. אין לדבר מקום במערכת הערך שלי. חופשה נעימה לחוף הים או להרים, שהייה במלון יפה ואכילה במסעדות טובות הן דברים שאני מעריכה – לא לישון באוהל. מה אתם מעריכים?

ערך מרחיק לכת אל מעבר למה שחשוב לכם, הוא מתאר למה יש משמעות בחייכם או למה אתם מעניקים משמעות. האם אתם מעניקים ערך לאהבה, לשלווה ולשמחה? האם אתם מעריכים מצב שבו אנשים אחרים מכבדים ומוקירים אתכם? האם אתם מעריכים ביצוע עבודה משמעותית שאתם אוהבים, חיים במקום שבו אתם זוכים לתמיכת אנשים הדומים לכם אנרגטית ולהימצאות עמם באותה קהילה? אם חלף זמן רב מאז שחשבתם על הדברים הללו או אם הנחתם אותם בצד כיוון שאינכם סבורים שאתם יכולים לזכות בהערכה, מאי יביא נושאים אלה אל פני שטח המציאות שלכם.

אינכם יכולים לדרוש שאנשים אחרים יעריכו אתכם, אבל אתם יכולים להתחיל בכך שתעריכו את עצמכם, ודבר זה יציב את האנרגיה להבאת כל הדברים שתואמים לרמת הערך העצמי שלכם. יכול להיות שמשמעות הדבר תהיה שאנשים ומצבים שאינם יכולים להעריך אתכם, יצאו מחייכם. משמעות הדבר גם שהדברים שתואמים לערך שלכם, יצעדו פנימה. זוכרים את ״הדלת המסתובבת״, מה שיוצא מפנה מקום למה שמגיע ואם אנו משתמשים בכוונה שלנו בדרכים עוצמתיות, תהליך זה יכול להיות חלק והמשכי.

בנימה אחרת, אתם עשויים להרגיש מעט תקועים במאי (או להמשיך להרגיש תקועים אם כך הרגשתם בחודשים האחרונים), כיוון שאף על פי שמאדים כבר נע קדימה (סוף סוף!), הוא גם נשאר קרוב למעלת הליקוי במשך רוב החודש. הזווית שלו ביחס לליקוי היא 150 מעלות, ואם לקחתם קורס במושגים בסיסיים באסטרולוגיה, אתם יודעים שזו זווית לא נוחה, בדומה לניסיון להכנסת יתד מרובע אל תוך חור עגול. משהו חייב להשתנות כדי שהיתד יתאים, עלינו להשתמש ביתד אחר או למצוא חור אחר. כל זה חלק מתהליך טרנספורמציה מתמשך שאנו חווים מזה כמה שנים עתה ואשר משתנה במאי לבריאת יסוד למערכת הערך שלכם. כאשר תרגישו שהאנרגיה נעה שוב בחייכם, לחלוטין ללא הפרעות, דבר שעשוי להתרחש ביוני או ביולי, אתם תכוננו את הערך העצמי שלכם ותהיו מוכנים להיערך ולהשתלב עם אנשים ומצבים שמשקפים את הערך החדש שלכם חזרה אליכם.

האם נדמה לכם שבכל רגע משהו אחר צץ? האם אתם מייחלים ל״אור ירוק״ כדי שתוכלו להירגע? האם אתם מתגעגעים ל״ימים הטובים ההם״ כאשר כולנו חיינו בבורות נפלאה ביחס לדברים האלה והחיים היו צפויים יותר? הם לא באמת היו צפויים, הם רק היו נוחים והייתה כמות ״ידועה״. אנו צעדנו בנתיב הגורל, שבו הכול הונח לפנינו על פי הקרמה שלנו, והיו לנו הרבה פחות אפשרויות. עכשיו אנו צועדים בנתיב הבריאה, ובשעה שגורל וקרמה הם נתיב אחד, ישנם רבים אחרים מהם ניתן לבחור. זאת אומרת, אם אנו מוכנים לצאת מאזור הנוחות שלנו ולהיכנס לאזור אי הנוחות.

כיוון שאף על פי שהאפשרויות קיימות, עדיין עלינו לבחור בהן. כדי להקל על הבחירה, אזור הנוחות שלנו הופך מאוד לא נוח שעה שהנשמה שלנו מאיצה בנו להשתנות ואז, כאשר אנו מחליטים סוף סוף להשתחרר, אנו צועדים אל תוך הטריטוריה הלא ידועה של הבריאה, שהיא פוטנציאל בלתי מוגבל. זו הפרדיגמה החדשה שהגענו לכאן כדי להוליד, המשימה והמטרה שלנו לתקופת החיים הזאת והמורשת שנותיר לדורות הבאים. במקום לקוות ש״הימים הטובים ההם״ יחזרו (כיוון שהם לא יחזרו ואנחנו לא באמת רוצים שיחזרו), בואו במקום זאת נתמקד בשלום, באהבה, בשפע ובשמחה שיש לנו עכשיו את העוצמה לברוא. מה יכול כל אחד מכם לעשות כדי להיות הביטוי המלא של אור המקור שאתם? זו המתנה שלכם לעצמכם, למקור, לאנושות וליקום.