האנרגיות בחודש ינואר 2014

ג'ניפר הופמן

מאנגלית: סמדר ברגמן

 

ינואר התחיל ב"בום", כביכול, עם הירח החדש והעוצמתי של ה-1 בחודש, אירוע שלא התרחש מזה 19 שנים. אירוע זה, יחד עם הנסיגה המתמשכת של נגה, שלוקח אותנו חזרה לשלהי 2005 ולתחילת 2006, עשוי לגרום לנו להרגיש כאילו אנו הולכים אחורה במקום קדימה, בוחנים עבר שצריך להישכח. אך אף על פי שקיימים אנרגיה ופוטנציאלים רבים הנגישים לנו, עלינו לצעוד אל תוכו, לאמץ את הפוטנציאל, להיערך עמו, ולשלב אותו אל תוך חיינו, כולם תחומים גדולים בשנת 2014. אם שמעתם אותי אומרת את זה 100 פעמים, היו מוכנים לשמוע אותי אומרת את זה עוד 1000 פעמים, כיוון שאין זה משנה כמה אנו רוצים בדבר מה, עלינו להיערך עמו ואנו זקוקים ליכולת לשלב אותו בחיינו. האנרגיות של ינואר עוסקות במה שאנו מאמינים וחושבים שמגיע לנו.

נגה מתוארת כמי שמושלת בכסף, ביופי ובאהבה, אבל לאמיתו של דבר היא עוסקת בערך. וערך קשור לתחושת היותנו ראויים. אנו כה נכונים להעניק מזמננו, מהמחשבות ומהאנרגיה שלנו למה שאנו מעריכים, אך לעתים קרובות מאוד, אנו מעניקים תשומת לב למה שאיננו מעריכים, למה שלא משרת את השמחה שלנו או שמביא לנו שלווה, אהבה ושפע. עם נסיגת נגה, שתמשך כל החודש, אנו יכולים לבחון מקרוב מה בעל ערך עבורנו, ולהתחיל בעצמנו. האם אנו מעריכים את עצמנו, את הנתיב שלנו, את חיינו ואת המסע שלנו? כל דבר בחיינו משקף אלינו את הדברים שאנו רוצים, אבל האם אנו מעריכים אותם? האם אנו אוהבים אותם? דרך טובה לענות על השאלה הזאת היא לשאול את עצמנו האם אנו רוצים עוד מדבר כלשהו, ובכמויות בלתי מוגבלות? אם לא, הגיע הזמן לשנות את המערכת הערכית שלנו ולהתחיל לבחון מה אנו חושבים שמגיע לנו.

כולם שואלים את השאלה: "מה אתם רוצים?" וקשה מאוד לענות כיוון שאיננו יודעים. בדרך כלל ברור לנו יותר מה איננו רוצים, כיוון שאלה הם הדברים השכיחים מאוד בחיינו. דרך טובה לנסח שאלה זו היא לשאול: "למה אני ראוי?" היא עובדת כך – חשבו על מצב מאתגר בחייכם, אולי הגבלה כלכלית, או בדידות או תחושת חוסר סיפוק. כעת נסחו זאת כך: "מגיע לי לחוות הגבלה כלכלית", "מגיע לי להיות בודד", או "מגיע לי לחוש חוסר סיפוק". כאשר אתם מנסחים זאת כך, זה נשמע מטופש, אך עתה קל לראות את ההבדל בין המקום בו אתם נמצאים לבין המקום שבו אתם רוצים להיות.

כעת שנו זאת ל"אני ראוי לשפע כלכלי", "אני ראוי למערכת יחסים אוהבת", או "אני ראוי להיות מסופק בכל תחומי חיי עכשיו". כעת יש לכם נקודת מוצא טובה יותר להתחיל בתהליך ההחלטה כיצד להגיע למקום שבו אתם רוצים להיות. וכיוון שאתם (כך אני מקווה) לא באמת מאמינים שמגיע לכם להיות מוגבלים, בודדים וחסרי סיפוק, אתם תהיו מסוגלים לברוא אמונות מעצימות יותר לגבי הדברים להם אתם ראויים, שיביאו אתכם לאן שאתם רוצים להיות. התעלות קורית לכל אחד מאיתנו, כמו גם לעולם. אנו מתעלים, או מעלים את הרטטים שלנו כחלק מהתהליך. ותחושת היותנו ראויים ובעלי ערך היא חלק מהתהליך הזה.

לפני שאתם מקבלים החלטה, בחנו את האפשרויות שלכם ואת התוצאות שלהן מנקודת מבט של היותכם ראויים. בדרך זו אתם מתחברים עם הבחירה בדרך מעצימה ויוצרים מערכת ערכים חזקה בתהליך. אני חושבת שדרך זו עובדת טוב יותר מהצהרות חיוביות, אותן קל לעתים קרובות לומר מבלי לברוא היערכות ואינטגרציה הולמות כדי להפוך אותן לאמינות, לאפשריות ולנגישות.

הירח החדש של ינואר מאיר את הזווית הריבועית שבין אורנוס לפלוטו, עכשיו בשנת הפעילות השלישית שלה. יש לנו שני היבטים נוספים השנה, באפריל ובנובמבר, והאחרון במארס 2015. היה זה תהליך ארוך, איטי ומתמשך. אם אינכם חושבים שמשהו מתרחש, חשבו כיצד הקרחונים נעים וחוצבים בקרקע. מאדים במזל מאזנים מוסיף דלק לאש הטרנספורמציה, כביכול, מעכשיו ועד יולי, אז הוא יוצא ממזל מאזנים. הוא יזכיר לנו להמשיך לפעול, להיות ברורים לגבי הדברים להם אנו ראויים, להיות באנרגיית האהבה ולהשתמש בתמריצים שלנו כדי לתדלק את השינוי שאנו רוצים לראות בעולם. אם אפשרנו היווצרות של עולם הכולל חוסר אנושיות, חוסר צדק חברתי, פערים כלכליים, אכזריות, חוסר סובלנות, אפלייה ואפתיה, יהיה עלינו לקבל השראה (רוחנית), לדרוש צדק חברתי, שוויון כלכלי, חמלה וחביבות, סובלנות, להתמקד באחדות שלנו, לקחת בעלות על התפקיד שלנו כבוראי מציאות העולם ולברוא את השינויים "מלמטה" שיהפכו לפרדיגמה של כדור הארץ החדש.

הכול מתחיל בנו, אנו המאסטרים של האנרגיה התלת ממדית וכל מה שאנו מחליטים לעשות עם האנרגיה הזאת הוא שיתרחש. הפרדיגמות התלת ממדיות שסיסמתן "לשלוט באחרים" מתמוטטות, אבל אינן רוצות לעשות זאת ללא מאבק. הפרדיגמות הממדיות הגבוהות יותר הדוגלות ב"שליטה משותפת" ממתינות בצד, אך עלינו לברוא עבורן מרחב. התעצמו, היו ברורים והחלטיים, דעו שאתם בעלי ערך ויקרים ואלה הדברים שיאפשרו לנו, באופן אישי וקולקטיבי, להיות משואות השינוי שמבקש העולם.

ה-31 בינואר הוא ראש השנה הסיני וזוהי שנת הסוס, שנה מבשרת טובות ביותר. חשבו על כל היופי, החן, המהירות והעוצמה של הסוס – דברים אלה טומנת בחובה שנה זו עבורנו. זהו גם היום שבו נגה מתיישרת, ממש בשעה שמרקורי מתכונן לסגת ב-1 בפברואר, הצל שלו מתחיל ב-23 בינואר. כל הפעילות הזאת החודש מעוררת בי מחשבות על צומת עמוס מאוד,שהדבר היחיד שמונע מהמכוניות להתנגש זו בזו הוא תזמון של שבריר שניה. מפתח לניווט בחודש עמוס זה (והעומס ימשך עד מאי) הוא להימנע מהסחות דעת ולהישאר ממוקדים בנתיב שלכם. זכרו, כל דבר שאתם עושים נפרש אל העולם. אתם יכולים לחולל שינוי משום שאתם השינוי.

שיהיה לכם חודש נהדר.