האנרגיות בחודש יולי 2016

ג׳ניפר הופמן

מאנגלית: סמדר ברגמן

 

כשאני חושבת על האנרגיה של חודש יולי, אני נזכרת במה שאירע כאשר קבלן ניסה לבנות מגרש חניה ובטעות חשף עיר עתיקה. כל העבודה על מגרש החניה נעצרה בזמן שארכיאולוגים הגיעו והסירו בעדינות את החפצים מעשה ידי אדם מתרבות שנשכחה זה מכבר. תהליך החפירה שבו נפגוש החודש יחשוף היבטים רבים ושונים של ההיסטוריה הרגשית שלנו, בשעה שאנו נכנסים לחודש שמוטיב הניקוי הרגשי שלו עשוי לקחת אותנו לעומקים אותם לא חווינו מעולם, זאת כדי שנוכל להתעלות לגבהים שלא שיערנו שאפשריים כלל. יולי עומד להיות חודש עמוס מאוד מבחינה אנרגטית ונהיה עדים לכך בכמות האנרגיה הרגשית שנעבד. אך הכול לטובה, משום שאנו נמצאים עכשיו במחצית השניה של שנת 2016 ומתכוננים להתחלות חדשות בשנת 2017. איננו יכולים להיכנס לממדים גבוהים יותר עם מטעני העבר שלנו והמטען הגדול ביותר שלנו מושרש ברגשות שלנו. הניחו לניקוי להתחיל!

ביום הראשון של יולי, הירח (הברומטר הרגשי שלנו) כמעט ולא נראה, ומשמעות הדבר היא שלא היו לו כלל היבטים ביחס לפלנטות כלשהן. היה זה מרחב של ״שום דבר״, שהוא לא ״שום דבר״, הוא מרחב של פוטנציאל בלתי מוגבל, אנרגיה יצירתית טהורה הממתינה לעטות צורה. זו הערה משמעותית לאנרגיה הכללית של יולי – כיצד להשתמש באנרגיה היצירתית של הרגשות שלנו כדי לעבד אנרגיה. אז, ב-4 ביולי חל מולד הירח שכלל משולש גדול במזלות המים, המצביע על כך שיולי עומד להיות חודש שיעסוק ברגשות ובאנרגיה רגשית. וזהו בהחלט המצב בעת שנתמקד במודעות רגשית, בניקוי רגשי ובהתקדמות אל תוך פרדיגמות, ממדים, תדרים ורטטים חדשים.

החודש יהיו לנו הרבה הזדמנויות לגלות כיצד אנו משתמשים ברגש שלנו כדי לברוא את המציאות שלנו, על ידי כך שנבחן תחילה את הכלי שבאמצעותו אנו מבטאים בדרך כלל את הרגשות שלנו – הפצעים שלנו. קיימים שלושה פצעי ליבה שיודגשו החודש: ההיסטוריה הקרמתית שלנו, ״פצע האם״ והכאב שאנו חווים בתקופת החיים הנוכחית, שהוא באופן כללי התגשמות של שני הפצעים האחרים. האנרגיה של יולי מהווה הזמנה לנוע אל מעבר לריפוי ואל שלמות והולמות, מקום שבו אנו משתמשים בהיסטוריה הרגשית שלנו כדי להגיע לסגירת מעגל, כדי שנוכל להתקדם לכדי פעולה בכיוונים חדשים, שהם מספקים, חיוביים ונרחבים יותר.

הפצעים שלנו מותירים אותנו במעגלי ריפוי כאשר אנו מחפשים תשובה לשאלה הדחופה ביותר שלנו – איך אנשים יכולים להיות כה רעים, ביקורתיים, אכזריים או כל כך חסרי התחשבות? אין תשובה לשאלה זו אלא אם נבין את מעגלי הריפוי ואת התן וקח של ההיסטוריה הקרמתית שלנו. סגירת מעגל היא המתנה הגדולה ביותר שלנו, אבל היא מתנה שאנו מעניקים לעצמנו כאשר אנו מאמינים שאנו ראויים לשמחה, לאהבה, לשלווה ולשפע ואנו בוראים דברים אלה מתוך אפר פצעינו, ברגע שאנו חדלים להשתמש באנרגיה שלהם כדי לברוא את המציאות שלנו. זוהי מתנתו של חודש יולי, אם נהיה מסוגלים להתרחק לגמרי מן העבר שלנו ולברוא עתיד זוהר, אמיץ ונטול פצעים.

מבחינה נומרולוגית, יולי הוא חודש שבו מופיעה הספרה שבע פעמיים – זהו החודש השביעי של השנה, וכמו כן, 7 + 2016 = 7. חוץ מהיותו מספר מיסטי, הספרה שבע היא גשר בין העולם החומרי של שש, לבין האינסוף, המיוצג על ידי שמונה. כאשר אנו נמצאים ברטט הספרה שבע, אנו נמצאים בין העולמות, עם גישה הן לממלכה החומרית והן לממלכה הרוחנית. אך אף על פי שאנו מודעים לשתיהן, הממלכה שבה אנו ניצבים למעשה תלויה ברגשות שלנו, משום שהם השער שדרכו אנו מקבלים ומעבדים אנרגיה אוניברסלית. בקלפי הטארוט, הקלף השביעי הוא קלף המרכבה, שמתאר היטב את האנרגיה של החודש בעת שהיא מזמינה אותנו להיכנס פנימה ולראות האם אנו נהג המרכבה, נעים קדימה בעזרת מיקוד מכוון, או המרכבה, מונהגים על ידי כוחות רגשיים שמחוץ לשליטתנו. 

מולד הירח של ה-4 ביולי כולל משולש (היבט מסייע) בין השמש, הירח, נגה, מרקורי, מאדים וכירון – המרפא הפצוע. כל הפלנטות האישיות, אלה שמושלות ב״אישיות״ שלנו, מעורבות, כל אחת מהן מייצגת תחום שבו איננו שלמים בשל פצע כלשהו שמונע מאיתנו להרגיש שלמים, נקיים, חסרי פחד ובטוחים. זה המקום שבו אנו מרגישים לא ראויים לאהבה ולקבלה, והמקום שבו אנו מחפשים שלמות באמצעות אנשים אחרים. אבל הדגש של כירון דורש ריפוי עצמי וחיפוש פנימי במטרה למצוא אותו. בחודש יולי עלינו להחליט האם נצא לסיבוב נוסף בסחרחרת הריפוי, או נרד ממנה.

חתימה אנרגטית זו פותחת בפנינו שער חדש בחודש יולי, שיכולה להביא לעלייתם לפני השטח של פצעים ישנים רבים, מגלגולים קודמים של מחזורי קרמה ונשמה. אולם החודש הפצעים חוזרים בדרך שתואמת לסגירת המעגל ולהשלמה שבראנו מאז ינואר ואשר קשורה למחזור שבתאי של שנת 1985 שאנו מסיימים עתה, עם סופו של מחזור נסיגת מאדים הנוכחי. בכל פעם שמתקיים היבט חזק עם כירון, פצעים ישנים רבים יכולים לשוב ולעלות לפני השטח. ובשילוב מאדים החזק הנסוג במזל עקרב מאז ה-19 באפריל, פצעים אלה עלולים להיות תזכורות כואבות למצבים שמעולם לא היינו מסוגלים ליישב. סגירת מעגל היא הפתרון שלנו אבל זה משהו שעלינו להעניק לעצמנו – עלינו להגיע למקום של רגיעה ושלווה, עלינו לסגור את המעגל ולא לחכות שאחרים יעניקו לנו את מה שאנו צריכים כדי להרגיש טוב יותר ביחס לכאב שלנו.

מולד הירח מתחבר גם לאנרגיה של מחזור הזווית הריבועית בין אורנוס לפלוטו, שהחל בשנת 2012 ושהסתיים בשנת 2015, הביא את מהפכת הטרנספורמציה שמחזור זה הוליד. אך לא מדובר ביצירת שינוי משום שעייפנו מהסטטוס-קוו; עם פלוטו הדבר כרוך בחפירה ובחשיפת ליבת הכאב שלנו, ובהסרת כל האנרגיה שתומכת בו. הדבר יחשוף את הרגשות הכואבים ביותר שלנו, אך רק משום שעלינו להתחיל עכשיו מחדש, עם דף רגשי חלק ונקי, כדי שנוכל להתחיל לנהוג במרכבה במקום להיטלטל על ידי כוחות שאיננו מסוגלים לזהות.

ועלינו לקחת בחשבון את הזווית הריבועית בין שבתאי לנפטון, המדויקת כעת, שמבקשת מאיתנו לבחון את המציאות שאנו בוראים לעצמנו. כל העולם הוא אשליה, אך הדבר הוא הגשמה מכוונת של הכוח היצירתי שלנו או משאלת לב העושה שימוש ברמייה ובמניפולציה עצמית. נפטון מחזיק בעוצמת החלומות שלנו, בעוד ששבתאי דורש את המשמעת, המיקוד וההיערכות כדי לקרקע חלומות אלה אל תוך המציאות שלנו. זהו זמן שבו רוחניות רבה מדי תגרום לנו לבזבז זמן, בעוד שחומריות רבה מדי תיצור תסכול ופחד. עלינו למצוא את נקודת האיזון עבור עצמנו, כדי שנוכל להשתמש בעוצמת הבריאה שלנו, כערוצים וכשערים של האנרגיה האוניברסלית, כדי לברוא את החלומות ולוודא שהם מקורקעים, אמיתיים ורלוונטים.

מאדים התיישר סוף סוף, לאחר חודשים של נסיגה במזל עקרב, שהוא שליטו האסטרולוגי המסורתי, ושבו הוא חזק במיוחד. פלנטת הפעולה שקעה בבור הריפוי חסר התחתית וזה לא היה כיף. שבתאי היה כאן בחודשים האחרונים של 2015, בנסיגה הארוכה שלו במזל עקרב. הוא היה כאן גם בשנת 1985, כאשר ניצב באותה נקודה. האם יש משהו משנת 1985 שחוזר ועולה אצלכם עכשיו לבחינה סופית? האם אירועים משנת 2015 חוזרים וצצים עתה גם כן, מזכירים לכם דברים שלא סגורים לגמרי ושלגביהם עליכם לבחור את נתיבכם? האם אתם מוכנים להחליף את חשיבת 1985 שלכם בפעולת 2016? יולי הוא החודש המתאים לכך.

עליי גם להזכיר את צמידות אורנוס ואריס, שפעילה מאוד עדיין, וכך גם ההשפעה הכללית שלה על העולם. בריטניה החליטה לעזוב את האיחוד האירופי בחודש יוני, בעת שהיבט זה היה מדויק, ומדינות אחרות עשויות לבוא בעקבותיה בחודשים הבאים. בעוד שיהיו אלה שיטענו שזו החלטה גרועה, זה סימן להתמוטטות הפרדיגמות התלת-ממדיות של הריבונות והשליטה. חברות באיחוד האירופי מחייבת את הקרבת הריבונות הלאומית, דוגמה נהדרת למבני הכוח התלת-ממדים שדורשים ציות לסטטוס-קוו בשעה שהם מבטלים עוצמה ושליטה אינדיבידואליות. במבני הכוח הללו אין מקום למודעות עצמית, להגדרה עצמית או לריבונות עצמית.

אנו יכולים להיות בעלי ריבונות עצמית ומחוברים ולחיות בעולם שלא מנוהל על ידי תאוות בצע תאגידית, שאיפות פוליטיות ואינטרסים אישיים. זה עולם הממד החמישי שאנו מולידים עתה והצעד הראשון שלנו הוא לא לדרוש שינוי בעולם, אלא להתחיל לחיות את חיינו ממקום של ריבונות אנרגטית ורגשית. איננו יכולים לדרוש רמת טרנספורמציה בעולם, רמה שאיננו מסוגלים לברוא בחיינו שלנו.

הכיף ממשיך כל החודש עם ירח מלא ב-19 ביולי, במעלה 27 במזל גדי שמעורר שוב את הצמידות של אורנוס ואריס. אנרגיה זו תישאר בתוקף עד 2020 ותהיה פעילה מאוד במשך כל השנה הנוכחית. היא תביא לנו תזכורות לא נעימות של השינוי שאנו רוצים לחולל בתוכנו, לא כדי להרגיז או לתסכל אותנו, אלא כדי להראות לנו לאן אנו הולכים עם הזרם הכואב, ולמצוא את העוצמה והרצון הפנימיים לאפשר טרנספורמציה. אנו מחוללים שינויים כאשר כאב ההישארות במקומנו גדול יותר מהפחד שלנו מפני השינוי. לפעמים אנו מוכנים להשלים עם כאב רב כדי להימנע משינוי. יולי גורם לנו לומר ״די״, מביא אותנו למקום שבו אנו מחליטים ששוב איננו רוצים לכאוב, מוכנים להתגבר על הפחדים שלנו ולאפשר לשינוי להתרחש.

יש לנו פעילות רבה במזל סרטן החודש, שהוא השולט בירח וגם אנרגיית ״האם״. הדבר מעלה אצלנו את ״פצע האם״, אותו מקום שבו לא זכינו לדי הזנה אימהית, או במידה שחשבנו שהיא צריכה להיות. זהו אחד מפצעי הליבה שלנו ותכופות הוא המקור לספק, לחוסר הביטחון, לפחד, לבדידות ולהיעדר אהבה עצמית שלנו. החיבור בין ההיסטוריה הקרמתית ופצע האם הוא חיבור חזק והוא אחד מהעוגנים האנרגטים שאנו חייבים להרים אם ברצוננו לחקור את הימים הנרחבים של הפוטנציאל שלנו.

החודש תהיינה הזדמנויות רבות למודעות עצמית רבה יותר, ולפעמים המסע שלנו עלול להיות מפחיד וכואב מאוד. אך כאשר אנו חופרים וחושפים את העבר שלנו ורואים מה לא תואם לכוונה שלנו להווה ולעתיד, אנו יכולים לראות אילו התחלות חדשות אפשריות. זכרונות, אמונות ומצבים מאתגרים מאוד עשויים לעלות לפני השטח החודש ועלינו לנהל אותם בזהירות, כדי שלא ניתקע ברגש ונשכח שהמטרה היא סגירת מעגל רגשית ולא תזכורת למשהו שאנו מעדיפים לשכוח. התשובה לשאלה כיצד אנו רוצים ״להרגיש״ במציאויות החדשות שלנו תנחה אותנו לאנרגיה הרגשית שעלינו ליצור עכשיו. וכערוצים ושערים לאנרגיה, אנו משמשים מכלי אנרגיה. כאשר ברור לנו איזה סוג אנרגיה אנו רוצים להכיל במכל שלנו, יש לנו שליטה רבה יותר על האנרגיה שאנו מקבלים, ואי לכך, על המציאות שאנו בוראים.

אנו נמצאים עתה במחצית השניה של שנת 2016 וכל המיקוד שלנו להמשך השנה יוקדש לבריאת הבסיס האנרגטי להתחלות חדשות בשנת 2017. ליבת הבסיס הזה היא הרגשות שלנו, לכן אפשרו לניקוי להתחיל ואנו נגיע לסוף החודש עם תדרים ורטטים אנרגטים גבוהים יותר, כדי שנוכל להפוך למכלי ולשערי אנרגיה עבור התדרים הגבוהים ביותר האפשריים.

שיהיה לכם חודש נהדר.