האנרגיות בחודש דצמבר

ג׳ניפר הופמן

מאנגלית: סמדר ברגמן

 

דצמבר יהיה חודש עמוס נוסף, מלא פעילויות שיניעו אותנו קדימה ואחורה, יזמינו אותנו להיכנס פנימה, גם כן, ולהתרחב כלפי חוץ, תוך שימוש במה שלמדנו בשנה זו, כדי ליצור סיום ובהירות מתוך התוהו ובוהו. זו הזמנה אלוהית לנוע מריפוי לשלמות (מלשון שלם), אם נוכל, כמו במילות התפילה: ״… לקבל את הדברים שאיננו יכולים לשנות, לשנות את הדברים שביכולתנו לשנות…״. איננו יכולים לשנות אנשים אחרים; אנו יכולים לשנות את האנרגיה שבה אנו משתמשים כדי לברוא את חיינו. עכשיו יותר מתמיד עומדת לרשותנו ההזדמנות לברוא את פוטנציאל החיים שתמיד רצינו. השאלה היא זו: האם יש לנו את האומץ לאמץ את השמחה, השלווה, האהבה והשפע שאנו אומרים שאנחנו רוצים? דרושה רק מחשבה לבקשת נס, אבל דרוש אומץ כדי לאפשר לנס להתגשם ולהתמודד עם גלי השינוי שהוא יברא. הקפאון הפך לנקודת מפנה ואנו יכולים לבחור להתמודד עם כיוונים חדשים.

חמש פלנטות משנות מזל בדצמבר, השמש, מרקורי, נגה, מאדים ושבתאי, צדק מתחיל בנסיגה, אורנוס מתיישר, אנו עדים לזווית הריבועית השישית בין אורנוס לפלוטו, ומרקורי נכנס לצל הנסיגה. פלנטות שמחליפות מזל מחוללות שינויים אנרגטיים שפותחים שערי פוטנציאל חדשים. הפלנטות האישיות משנות מזלות פעמים רבות במשך השנה, מזמינות אותנו לצאת לסיבוב נוסף על גלגל התנסויות החיים. זו ספירלת ההתפתחות העולה, המצויינת על ידי הפלנטות החיצוניות הנעות לאט יותר, וההתרחבות הכללית של התודעה שלנו, שמזמינות אותנו להתרחב ולהתעלות באמצעות השערים ולברוא נקודות מבט חדשות לחיינו. אנו סובבים את גלגל החיים פעמים רבות, מסיימים מעגל, או מגיעים לסמן 360 המעלות, שבו עלינו לבחור – האם נעלה שוב על אותו גלגל או נבצע שינוי אנרגיה – נעלה את הרטטים שלנו – והדבר יוציא אותנו מהמחזור של אותו גלגל ואל גלגל אחר? דרוש רק שינוי קטן וכל תנועה קטנה מחוללת תמורה גדולה.

אבל עלינו להיות מוכנים ליישם את השינוי, כמו גם לאזור אומץ ולאמץ את הטרנספורמציה המתלווה לשינוי זה, להיערך עמה ולשלבה, וזאת לטווח הארוך. כאשר אנו נמצאים במקום שבו כל שינוי מתקבל בברכה, משום שאנו עייפים, מיואשים, מפוקחים ואומללים, אנו מוכנים לקחת את הדבר הראשון שמגיע. בנקודה זו, כל דבר יהיה טוב יותר מהמצב הנוכחי שלנו ואנו נעים הצדה, זזים מהמחבת הלוהטת הישר אל האש. אם ברצוננו לבצע תזוזה אמיתית, עלינו להיות מוכנים לשנות את התדר והרטט האנרגטיים שלנו, להחריב מכל מה שאנו עתה ושהיינו עד ליסוד, ולבנות מחדש. הדבר מחייב שנשחרר את התוהו ובוהו ושנעניק לעצמנו סגירת מעגל, שננתק את החיבורים שלנו למה שאנו יודעים שלא משרת אותנו ושנזמין אפשרויות חדשות בעלות פוטנציאלים ותוצאות לא ידועים.

לאחר שנתיים במזל עקרב, שם הוא לקח אותנו לעומקי הלא-מודע, שבתאי עובר למזל קשת, מזל הפילוסוף, הדת, הלמידה הגבוהה יותר, וכל דבר זר. הגיע זמננו לגדול (שיעור של שבתאי) ולהפוך לחסידי הלמידה, משימת הנשמה, נתיב החיים, ההתרחבות, ההתפתחות וההתעלות שלנו. שבתאי מלמד אותנו משמעת ומיקוד, מראה לנו היכן חייבים להתחולל שינויים ואז ניצב לצדנו, כתזכורת קבועה לעבודה שיש לעשות, עד אשר נסיים. בדומה להורה שאומר לילדיו שהם יכולים לצאת לשחק בחוץ לאחר שיסדרו את החדר, ואז ניצב בפתח ומוודא שכך הם עושים.

הזווית הריבועית בין אורנוס לפלוטו מתרחשת ב-6 וב-7 לדצמבר, מושלת בעין השלישית, על פי הקשר שבין שבעת ההיבטים הללו ושבע הצ׳אקרות, שהוזכר לראשונה על ידי האסטרולוגית קארול אן צ׳וקו. אלה התרחשו מאז יוני 2012, התרחבות של הצמידות של פלוטו ואורנוס משנות השישים המוקדמות. אנו מתפתחים מילדי הפרחים לזרעי השינוי הבוגרים. הצ׳אקרה השישית היא המקום שבו נפגשים השכל והרוח, האלוהי והאנושי יכולים לראות עין בעין, והיכן שאנו משלבים את אור הנשמה אל החשכה האנושית. זו ההזדמנות שלנו לשחרר מטען רגשי וליצור את השותפות הרוחנית/אנושית שלנו לפני שנגיע להיבט הצ׳אקרה השביעית, בחודש מארס 2015, אז נתבע לעצמנו את ״הכתר״ ונסיים את מסענו חזרה אל חיבור המקור.

חיכינו שהעולם ישתנה, שעה שהעולם העניק לנו הזדמנויות רבות להשתנות – הקפאון הגיע לנקודת מפנה. עכשיו הגיע זמן ״הסוף״. לא במובן של סוף העולם, אלא במובן של סגירת מעגל ,השלמה וסוף לכל מה שאין לו עוד אנרגיה עבורנו. זו ההזדמנות שלנו לסיים את השנה באופן מוצלח ולהיכנס לשנה החדשה על גבי תדר גבוה. למה אתם מוכנים עתה, בהתחשב בכל שחוויתם בשנה האחרונה או יותר? סיומות מפנות את הדרך להתחלות ואיננו יכולים לנוע קדימה עמוסים במטען שלנו – משהו חייב להשתחרר. איזה מטען אתם משחררים, או איזה מטען משחרר אתכם, עכשיו?

מה שאתם עשויים לראות החודש, ובחייכם, הוא את הסוף, הסיום, ההשלמה ופרפורי המוות האחרונים של משהו שגסס זמן רב, אבל שאתם החייתם אותו בכל פעם שהוא התקרב לסופו ,משום שפחדתם לראותו עוזב את חייכם. חשבו על סוף של נישואים, משרה, מערכת יחסים קרובה, דרך חיים. כאשר אלה מסתלקים, מסתלקים גם הביטחון, היציבות והנוחות היחסית שלכם. אפילו אם אינכם מאושרים, זו עדיין כמות ידועה. בלעדיה, עליכם להגדיר את חייכם מחדש, ועליכם לאפשר לעצמכם לחוות שמחה, שלווה, אהבה ושפע בזרם בלתי מוגבל, ללא פחד כלל. האם אתם מכורים לתוהו ובוהו? תדעו את התשובה כאשר יהיה עליכם לחיות בלעדיו. האם אנו יכולים לחוש תכליתיים אם איננו פותרים בעיה, מרגיעים תוהו ובוהו, מרפאים מישהו, או מתמודדים עם אתגר? עכשיו יש לנו הזדמנות להתמודד עם השאלה הזאת בכנות רבה מאוד ולדעת האם אנו באמת רוצים ״שלום עליי אדמות ושלום על בני האדם״ ומוכנים לו.

מה שהגיע לסוף דרכו האנרגטית מגיע עתה לקצו, ללא עוד מצבי התאוששות או החייאות שפשוט אין בהם עוד אנרגיה עבורכם, ואין זה משנה עד כמה אתם רוצים שישארו בחייכם. ואם אינכם מוכנים לקצם, האדם האחר כן מוכן והוא יידע אתכם שמבחינתו תם ונשלם. או המצב יסתיים לפתע או יהפוך בלתי נסבל כל כך שאתם תהיו חייבים להסתלק. נתיבים חדשים קוראים לנו שעה שנתיבים ישנים מגיעים לסופם ההכרחי ואנו חייבים לצעוד בהם משום שזוהי הבטחת ההתפתחות וההתעלות שהבטחנו.

מילת המפתח או הנושא העיקרי בדצמבר הוא שלווה, ואין הכוונה להיעדר צליל או תנועה, אלא לנוכחות של רוגע, שקט וריחוק. אתם יכולים לחוש רוגע בכל סערה כאשר אתם מסרבים להשתתף בתוהו ובוהו, ובמקום זאת, להימצא באנרגיה של שלווה. התרחקו והתנתקו מהתוהו ובוהו והכירו רק במה שבאמת שלכם, קבלו אותו וקחו עליו אחריות. היו אנוכיים, מודעים לעצמכם וממוקדים בעצמכם כדי שתוכלו להשתמש באנרגיות של החודש הזה כדי ללמוד מה חשוב לכם, והשתמשו בדברים אלה כדי לברוא יסוד חדש לחייכם. הביעו כוונות עוצמתיות לתוצאות חדשות שאתם רוצים, כדי שתדעו מה לשחרר. היו ברורים לגבי הדברים להם אתם ראויים ושאותם אתם מוכנים לקבל בחייכם, משום שאתם היחידים שמגבילים את עצמכם ואת זרם האנרגיה.

ובימי החג, העריכו את כל השיעורים שלמדתם השנה והודו להם, כיוון שהם מכינים את הקרקע לשנת 2015 ולשלב ההתפתחות הבא שלנו, שאני מאמינה שיהיה שמח ורגוע הרבה יותר, ושהנתיב להגשמה יהיה ברור וקל הרבה יותר.

שיהיה לכם חודש נהדר.