האנרגיות בחודש דצמבר 2017

ג׳ניפר הופמן

מאנגלית: סמדר ברגמן

 

זה החודש האחרון לשנת 2017 ואם נסתכל לאחור על אחד-עשר החודשים שחלפו, יש לנו הרבה סיבות לחגוג, הייתה זו נסיעה פרועה למדי והתקדמנו במידה רבה. כאשר אני שומעת אלפי אנשים אומרים ״התעוררות המונית״ בבואם לתאר את מה שהם רואים שמתרחש בעולם, אני יודעת שהצלחנו בגדול. עכשיו אנחנו יכולים להשתמש באנרגיה של דצמבר כדי להתכונן לשנת 2018, המייצגת רמת מאסטר נוספת, משום שהיא שנת 11. אין פלא אפוא שנושאי האנרגיה של דצמבר הם קרקוע, שהוא התעלות, היערכות ושילוב, ושלווה, שהיא בהירות ומצב של רגיעה.

בואו נראה איך דצמבר מתחיל – עם נסיגה של מרקורי וירח מלא שהוא ״סופר-ירח״. ירחים מלאים מעלים לפני השטח אנרגיה רגשית רבה והם גם מאירים את השמים ואת הארץ. עם ירח מלא, השמש מאירה את השמש, הם משקפים זה את זה. והירח הזה מיוחד אף יותר, כאשר אנו בוחנים את החיבור שבין הירח המלא, נסיגת מרקורי ונפטון. הירח המלא מפעיל את נפטון (היבט ריבועי) בין המזלות תאומים וקשת. הגרסה הקצרה של סיפור אסטרולוגי ארוך זה היא: תאומים הוא השכל, קשת הוא המחשבה הגבוהה יותר ושניהם מופעלים על ידי נפטון, הפלנטה של האשליה, הרוחניות והעולם הרוחני. חשבו על כך כעל ההבדל שבין חשיבה נמוכה וחשיבה גבוהה, ידיעה וחכמה, המוח הקאוטי המפטפט, והמוח השליו והמודע.

ירח מלא זה שחל ב-3 בדצמבר הוא מעבר מהכחשה (שהיא חוסר היכולת וחוסר הנכונות גם יחד לראות פוטנציאלים אחרים) למודעות, למצב של ידיעה נרחבת, לשחרור מגבלות הפחד, הספק והבלבול, והתרחבות למצב של קבלה, מודעות עצמית, חכמה ואלוהות. זוהי נקודת המפגש בין האנושי לרוחני. זו הייתה משימת הנשמה שלנו במשך עידנים, שילוב הרוחניות אל תוך האנושיות שלנו לצורך הגשמת שלמות [מלשון, שלם] הולמת, לא קדושה, כפי שהכנסיה רוצה שתאמינו.

ואם אין די בכך, יש לנו עוד פעילות החודש (דצמבר הוא נקודת מפנה אדירה, הבאה כהכנה לשנת 2018). נגה, המייצגת שווי, ערך, אהבה, אהבה עצמית ואיזון, שוהה בשלושה מזלות החודש, מזל עקרב, מזל קשת ומזל גדי. אלה לא המזלות ״הטובים ביותר״ לנוכחותה של נגה ולכן הם מאתגרים את היכולת שלה לשמור על תחושת ערך עצמי ושלווה במצבים קשים (עוד אחד מנושאי האנרגיה של דצמבר). הם גם המזלות שעוסקים עם היותנו בעולם, בייחוד מזל גדי.

עד כמה אתם מרגישים בטוחים בעולם? האם הייתם רדומים, פחדתם להאיר באורכם? האם לתחושתכם העולם קר, אכזר ומסוכן לכם? הדבר מתחיל להשתנות בדצמבר, מהווה פתח לשינוי גדול בהרבה בשנת 2018. איננו יכולים לפתוח את לבנו עד אשר נרגיש שהמהות הרוחנית שלנו בטוחה ואינה נתונה לסכנת התקפה. דרך אחת באמצעותה אנו מגנים על עצמנו היא ״שנת חורף״, דרך אחרת היא היותנו שלווים ובטוחים בעצמנו.

אני חושבת שזו השתקפות של מה שאנו רואים בעולם, המאבק בין אנשים ו״ממשלת הצללים״, השלכת המדיניות של הממשלה והסוכנויות שבאה לשרת אותן לטובת האנושות. אם אינכם יודעים זאת עדיין, אנו נמצאים במאבק זה עכשיו ואף על פי שחלה התקדמות, עדיין לא ניצחנו במאבק, אך האור מופץ על ידי אנשים רבים יותר עתה, ולכן עבודת האור נעשית עכשיו על ידי הקולקטיב הגדול יותר בעוד שפעם היא הייתה משימתם הבלעדית של ״עובדי״ האור. זו הקלה. מאדים נכנס למזל עקרב ב-10 לחודש וזה יהיה מיקום מאתגר, משום שפלנטת המלחמה יכולה להפוך מעט בטוחה מדי בעצמה במזל הטרנספורמציה. אבל צדק, שנמצא גם הוא במזל עקרב, מאזן אותה. שבתאי מבצע סוף סוף את המעבר שלו למזל גדי ב-23 לחודש שם הוא יפגוש בפלוטו בתחילת שנת 2020.

צמידויות בין שבתאי לפלוטו הן נדירות והצמידות הזו מגיעה בזמן מכריע להתפתחות ולהתעלות הקולקטיבית שלנו. מה מתרחש כאשר הנוגש הפלנטרי פוגש בפלנטת הטרנספורמציה העמוקה? איננו צריכים לחכות עד שנת 2020, כיוון שהדבר מתחיל עכשיו. המשיכו להאיר, בשנים הבאות האור שלכם יהיה נחוץ ביותר כדי לשמר את ההתעלות שלנו ואת שילוב הממד החמישי.

הפעילות האנרגטית החשובה ביותר החודש היא ההיבט של פלוטו עם ראש הדרקון, במעלה 150, וזוהי זווית לא נוחה ביותר והיא מדויקת מה-25 לנובמבר עד ה-5 לדצמבר. ראו מה מתרחש בזירה הפוליטית, את ״התעוררות ההמונים״ לה אנו עדים בעולם, את שערוריות ההטרדות המיניות, הסקנדלים בממשלה, כל אלה הם תוצאה של היבט זה. הוא גם יכין את הקרקע למה שיחשף בדצמבר, לכן צפו לעוד דיווחים על מעשים מלוכלכים שיגיעו למודעות הציבור.

מולד הירח שיחול ב-18 לדצמבר מאיר את שבתאי ביומו האחרון במזל קשת, בעת שהוא מתכונן לעבור למזל גדי. זוהי תרועה אחרונה לפני שאנו מתחילים לעבוד. ירח חדש ולוהט זה כרוך גם בנגה, באריס ובאורנוס, תזכורת נוספת לעוצמת הטרנספורמציה שממשיכה להתקדם. דצמבר נושא הבטחה לטרנספורמציה, אבל עלינו לרתום את עגלתנו לכוכב זה ולהמשיך להניע את האנרגיה בכיוון שאליו אנו רוצים לנסוע.

הנושא הראשון של דצמבר הוא קרקוע, אבל לא מדובר כל כך בשמירה על היציבות הנוכחית של האנרגיה שלכם, אלא על הלמידה כיצד לשמר יציבות זו בזמן שאתם מרחיבים ומשלבים את האנרגיה שאתם רוצים בחייכם, נערכים עמה ומעגנים אותה. אם אתם רוצים רוצים שלווה, אהבה, שמחה ושגשוג, עליכם לברוא תדרים אנרגטיים אלה. הם אינם מתנה אקראית שמופיעה בדרך פלא בחייכם. הם פוטנציאל ופוטנציאל ללא כוונה הוא עלה נידף ברוח. את הפוטנציאל יש לקרקע במציאות שלנו באמצעות כוונה והעולם ישתנה באמצעות הכוונה הקולקטיבית שלנו לברוא את העולם שבו אנו רוצים לחיות.

הנושא השני של דצמבר הוא שלווה, שמשמעותה יותר מאשר שקט, רוגע ודממה. המשמעות היא בהירות נטולת ערפול. אם אנו רוצים שלווה, עלינו להסיר את הדברים שמערפלים את האנרגיה שלנו, משמע, הפחדים, הספק העצמי והשיפוט העצמי שלנו. כישויות בעלות ריבונות אנרגטית אנו מושלים במציאויות האינדיבידואליות והקולקטיביות שלנו. אנו כן ״מנהלים את העניינים״, אם ניתן להתבטא כך, אבל לא כאשר דעתנו מוסחת וכאשר איננו נאמנים לעוצמה שלנו. אף אחד לא לוקח מאיתנו את עוצמתנו, אנו מוותרים עליה מבלי לשים לב שבעשותנו זאת אנו גוזלים מעצמנו את השמחה, האהבה, השלווה והשגשוג שאנו רוצים.

שלווה משמעותה גם שחרור טראומות הנשמה שלנו, הזיכרון האנרגטי הכואב של תקופות חיים מלאות בטראומה שבראו את פצעי הנשמה שלנו, במטרה להזכיר לנו את הריפוי הקרמתי שהוא תכלית החיים שלנו, אך בנקודה מסוימת, הוא פשוט גורר אותנו מטה מבחינה אנרגטית. וכדי לנוע הלאה בנתיב שילוב הממד החמישי וההתעלות, אנו חייבים לקבל החלטה מודעת ומכוונת לשחרר את עצמנו ואת כל שאר המעורבים בקרמה הזו. הגיע הזמן לכך. שחררו את עצמכם על ידי כך שתדמיינו את התוצאות האנרגטיות שאתם רוצים בחייכם והניחו להן להתגשם במציאות שלכם.

דצמבר נושא הזדמנויות רבות לשחרור קרמתי ולהתקדמות. מתלווים לכך כמה אתגרים, משום ששחרור הקשרים הקרמתיים שלנו משנה גם את כל מערכות היחסים שלנו. במקרים מסוימים, אנו נעים לרמות חדשות יחדיו; במקרים אחרים, אנו נפרדים. אל תפחדו מהתוצאה, הניחו לאנרגיה לזרום לאן שעליה לזרום כדי להגשים את שמחתכם. כל שעוזב את חייכם מוחלף במשהו אחר. השתמשו בפוטנציאל האנרגטי של דצמבר כדי לנקות את הפינות החשוכות והמקומות המפחידים כהכנה למאסטריות של שנת 2018 ולרמה חדשה של שילוב הממד החמישי והתעלות לכולם.

אל תשכחו – תמכו בעבודת התרגום