האנרגיות בחודש דצמבר 2013

ג’ניפר הופמן

מאנגלית: סמדר ברגמן

 

הנה הגענו לחודש האחרון של שנת 2013 ואיזו נסיעה מטורפת זו הייתה. אם אינכם יכולים לזכור את תחילת השנה, אל תרגישו רע, כיוון שקשה לזכור את כל מה שאירע מאז. ואף על פי שמפתה להזכיר לעצמנו את כל האתגרים עמם התמודדנו בנתיב זה, עדיף ומשחרר יותר יהיה לחגוג את האדם שהפכנו להיות עתה. נפטרנו מהרבה מטען בשנה הזאת ואנו יכולים עכשיו להתקדם חופשיים מעול ולהתהלך קלילים יותר, אולי קלילים מכפי שתכננו, אך כל דבר שאי פעם עזב אותנו לא נועד להישאר איתנו מלכתחילה. לפעמים, וזה הנושא של חודש דצמבר, עלינו להיות מוכנים לגזום את הענפים כדי לעודד צמיחה נוספת.

אף על פי שדצמבר אינו כה פתאומי, עז, קשה ותובעני כחודשים שקדמו לו, אין זה הזמן לנוח ולהירגע ולהרגיש שהמסע הסתיים. החודש עלינו להתכונן לשנה החדשה, שאני מאמינה שתהיה קלה הרבה יותר מבחינה אנרגטית לרובנו, עם כמה יוצאים מן הכלל, ופחות מבלבלת ומאתגרת מהחודשים שחלפו. אנו יכולים לנשום עכשיו ולהירגע מעט, ויחד עם זאת, לקבל כמה החלטות לגבי הדברים שאנו רוצים לעצמנו. כל דבר חייב עכשיו לעבור את מבחן ההיערכות והתהודה ודצמבר הוא החודש הראשון שבו נוכל לתרגל את מה שנחווה בתחילת שנת 2014 והלאה.

כאשר אנו לומדים לחיות באמצעות כוח הכוונה שלנו, משתמשים בו כדי לקבוע את הפרדיגמות, הפרמטרים והגבולות האנרגטיים (נושא גדול נוסף של שנת 2014), אנו מכווננים כיוונון עדין את נקודות החיבור שלנו, כך שאנו מנהלים ללא הרף את זרמי האנרגיה שנכנסים אל המציאות שלנו ושיוצאים ממנה. משמעות הדבר היא שכל דבר שנכנס לחיינו ערוך ומהדהד עם הכוונה שלנו, וכל דבר שלא נכנס לחיינו או שעוזב אותנו אינו ערוך ואינו מהדהד עם הכוונה שלנו. אם אינכם חשים עדיין בנוח עם פרדיגמת "הדלת המסתובבת" של חייכם, ייתכן שהדבר יקרה עד יוני 2014, כיוון שהיא תתממש עבורכם. אינכם יכולים לברוא את החיים שאתם רוצים מבלי להציב גבולות אנרגטיים איתנים שינהלו את זרימת האנרגיה הנכנסת והיוצאת. גבולות אלה נוצרים על ידי הכוונה שלכם ומנוהלים על ידי היערכות ותהודה, בתהליך של איזון עצמי.

חודש דצמבר עשוי להידמות לדלת מסתובבת שדרכה אנשים, אמונות, הלכי רוח, מחשבות ותחושות אצים פנימה והחוצה, נעים סביב, מובנים ומאורגנים מחדש, נסקרים, משתחררים ונבחנים מחדש החודש. הכול ערוך עם כוונתכם ולכן אם אתם תוהים מדוע יש פעילות רבה כל כך בחייכם, מדוע אתם כה רגשניים, מדוע אנשים רבים כל כך עוזבים את חייכם או נכנסים אליהם, הביטו בכוונתכם ובמה שאתם מבקשים לעצמכם או מנסים להגשים. נסו להתנתק מהרגשות הקשורים לתהליך, כיוון שהם חלק מחוויה אנרגטית שתסייע לכם להשלים למידה וריפוי כלשהם שנותרו לכם. כאשר הם צצים ועולים, בחנו אותם וראו מה הם. זכרו שעליכם להתלכלך כאשר אתם חופרים ומחפשים אחר יהלומים.

פרץ הניקיון וארגון הבית שרבים מאיתנו חוו בנובמבר (אני פיניתי כמעט כל ארון ומגירה בביתי), נעשה כהכנה לאנרגיה של דצמבר, אך לא בהכרח כדי לנקוט בפעולה, אלא כדי שנוכל להתרגל להתנהל ללא כל המטען והדברים העודפים שהפכו לחלק גדול כל כך של חיינו. מה אנו מרגישים כאשר אנו נפטרים מדברים הספוגים באנרגיית העבר? כמה קל לנו לשחרר מרצון ובשמחה דברים ששוב לא משרתים אותנו? הכל חלק מתהליך גדול יותר אליו אנו מתכוננים עתה, כדי שנלמד לדעת מה ההבדל בין מה שמשרת אותנו ומה שלא, וכדי שנדע מה ומתי לשחרר בזמן הנכון. לנוכח כל השחרורים הללו, אל תתעצבו אם אינכם יודעים בברור לאן ברצונכם ללכת או מה ברצונכם לעשות בשלב הבא, כיוון שייתכן שזמן הפעולה עדיין לא הגיע. אם אינכם בטוחים לגבי הכיוון שלכם, אל תדאגו, פשוט המשיכו לנקות את האנרגיה הישנה ולהוציאה מחייכם.

אם אתם מוכנים לפעול כיוון שהתעייפתם מהדחיות שחוויתם מאז תחילת השנה, יכול להיות שתצליחו להתחיל החודש. אך היו מודעים לכך שפעולה ללא כוונה תגרום לכם להסתובב במעגלים. אנו יכולים לפעול אבל הפעולה חייבת להיות ערוכה, מכוונת, שקולה, ממוקדת ומודעת – כל דבר אחר יגרום לנו להסתובב כשבשבת רוח, יגרום לנו להרגיש כאילו אנו עושים משהו יעיל ומועיל רק משום שאנו נמצאים בתנועה. אך במציאות, שום דבר לא יקרה, כיוון שאנו רק מבצעים תנועות ישנות שהמטרה והפוטנציאל שלהם שוב אינם קיימים. על אף התסכול הכרוך בכך, ייתכן שתרצו להמשיך לנקות את הארונות שלכם, לארגן את חייכם ואת המרחב שלכם, לברר מה ברצונכם לשחרר ולעשות זאת, כדי שתוכלו להיות מוכנים לגמרי לתזוזה כאשר תדעו שהגיע הזמן, ואתם אכן תדעו.

הוסיפו לתבשיל ירחים חדשים ומלאים (האם שמתם לב לכך שכל הירחים החדשים לאחרונה מתרחשים סביב 10-12 מעלות, שהיא המעלה הנוכחית של הריבוע של אורנוס ופלוטו?), את היום הקצר/הארוך ביותר, חג המולד, השנה החדשה, פעילות רצינית של מאדים סביב ה-25 לחודש, יחד עם הריבוע הקרדינלי שיתרחש אף הוא באותו זמן, כך שדצמבר הולך להיות חודש עמוס. משום שזו גם תקופה שבה מעניקים מתנות, שיכולה להיות תקופה חגים מלחיצה במקום חגיגית, זכרו שהמתנות היקרות ביותר הן אלה שניתנות ושמתקבלות בחינם ושהמתנות שנובעות מהלב הן תשורות שלא יסולאו בפז. היערכו, שלבו והגשימו, כוונו גבוה, זה המסר שלכם לדצמבר. שיהיה לכם חודש נהדר.