האנרגיות בחודש דצמבר 2015

ג׳ניפר הופמן
מאנגלית: סמדר ברגמן

 

דצמבר מביא פעילות רבה למדי בחודש שבאופן טיפוסי הוא זמן להירגע ולהתמקד במתנות, בחגיגות החג ובהכנה לשנה החדשה. אך בשעה שאנו מקשטים את עץ חג המולד ושרים שירי חג, הרבה מתרחש מתחת לפני השטח. החודש האחרון של שנת 2015 יכול להיות ״סוף״ לדברים רבים, רגע מכריע בין עבר ועתיד, כיוון שאנו מקבלים אפשרות לבחון את החיים החודש גם כן, בעת שעשורים רבים של מחזורים סוגרים מעגל, פשוט כדי לוודא שקיבלנו החלטה שאנו מרוצים ממנה ומאושרים בגינה. האנרגיה של דצמבר יכולה להיות ״סקרוג׳״* טוב או ״סקרוג׳״ רע, אבל היא ללא ספק תהיה מרגשת.

החודש מתחיל עם הפעלה של הזווית הריבועית בין אורנוס לפלוטו שהחלה ללחוש לנו לראשונה בשנת 2009 ושמסתיימת בשנת 2016. והחודש מסתיים עם פלנטות רבות במעלות האחרונות של המזלות ובשבוע האחרון, כל פלנטה נמצאת בהילוך ישר, ודבר זה לא אירע כל השנה. כמו כן, יש לנו זווית ריבועית בין שבתאי לנפטון כל החודש ועלינו להתרגל לכך, כיוון שזה היבט קבוע לשנת 2016. למעשה, רבים מהיבטי האנרגיה של חודש זה הם טעימה למה שמצפה לנו בשנת 2016.

החודש האחרון של השנה עלול להוות אכזבה אדירה אם לא הגשמנו את הדברים שבחודש ינואר חשבנו שנגשים, כאשר הבענו את הכוונות וההחלטות שלנו. אבל זרעי ההצלחה גדלים בקלות ובמהירות רבות יותר אם הם נזרעים בקרקע נקייה מעשבים ומסלעים, ושנת 2015 הייתה שנה שבה היה עלינו להיפטר מהעשבים ומהסלעים ומכל דבר אחר שלא היה דרוש לנו כדי להצליח, אפילו אם חשבנו שהוא דרוש. כאשר אנו מביעים כוונות, העניינים הראשונים שבהם אנו מטפלים הם אלה שחוסמים את הצלחת הכוונות שלנו. אין זה משנה עד כמה ברצוננו לדלג על השלבים הללו, הם חייבים להתבצע בראש ובראשונה. וזה מה שעשינו כל השנה. אין זה משנה היכן אנו נמצאים עכשיו, לכל צעד בנתיב ברכות משלו וכל דבר בחיינו משרת מטרה. כאשר הוא מגיע לסוף תכליתו, הגיע הזמן לשחרר אותו ולהחליפו במשהו אחר, או להעלות את דרגתו בכמה שנתות על ידי העלאת הרטטים שלנו והפניית מבטנו לאופקים חדשים. סוף השנה הוא זמן טוב לבצע קצת ניקוי בית רגשי ולהחליט מה הדבר הבא שאנו רוצים.

האם כבר סיימנו? הדבר תלוי בנו, במה שאנו מוכנים לשחרר ולהשיג. כפי שנגלה בשנת 2016, הקבלה תהיה גורם עיקרי במה שנגשים. ניקינו את הנתיב ובנינו את היסודות, עכשיו עלינו להתמודד עם נושאים הקשורים לערך עצמי ולהיותנו ראויים. האם אנו ראויים לקבל את מה שביקשנו, האם אנו מאמינים שהדבר ״מגיע״ לנו, ושצמוד לכך ערך? השאלה הגדולה עכשיו היא האם נבקש למען עצמנו ואת מה שאנו באמת רוצים או האם נהסס, נקווה שהדברים יסתדרו באופן כלשהו ושלא נתאכזב יותר מדי מהתוצאות?

רבות דובר על ״כניסה אל תוך עוצמתנו״ בעשור האחרון, עכשיו אנו ניצבים בשער העוצמה ועלינו להחליט מתי, והאם, נפתח את הדלת הזו. זו הדרך היחידה שבאמצעותה נצא מההיסוס ומהקיפאון של 2015, ושל שנים רבות קודם לה, ונהפוך את שנת 2016 לשנה שמחה, שופעת, משגשגת ומבורכת. דצמבר מכין את הקרקע לכך ובשבוע האחרון אנו זוכים בהזדמנות לנסות את הכנפיים שלנו. עם כל פלנטה במהלך ישיר וללא נסיגות, לבד ממרקורי הערמומי שבצל הנסיגה ב-21, זו ברכה מהיקום שהכול נע קדימה. השאלה היא האם גם אנו ננוע קדימה?

עם ירח חדש ב-11 לחודש במעלה 19 במזל קשת, וירח מלא בחג המולד במעלה 3 במזל סרטן, אנו מקבלים החודש את מלוא רוח עונת החגים, עם דגש על אמונה, בית, משפחה וביטחון. איך נראה חופש רחב ידיים (מזל קשת) ואיך נגדיר בית, משפחה וביטחון? אם המשפחה הביולוגית שלכם שוב אכזבה אתכם, אולי הגיע הזמן לחפש ולמצוא את המשפחה האנרגטית שלכם. תוויות מגדירות כיצד אנו מצפים מאנשים להתנהג ואם האנשים לא מקיימים את התוויות שלהם, אולי הגיע הזמן להציב גבולות חדשים בכל הקשור לאהבה, לכבוד וליחס, ולהזמין אנשים חדשים לחיינו.

היבט מסקרן של דצמבר קשור למיקומו של מאדים. הוא נמצא בדיוק באותה מעלה בה שהה בינואר 2014, לכן קראו את דוח האנרגיה של אותו חודש (קישור), אפשר שתהיה לו משמעות נוספת כלשהי לדצמבר. לדצמבר פוטנציאל להיות חודש נהדר, לכן קשרו את הקצוות הפרומים והתחילו לחשוב מה אתם רוצים להגשים בשנת 2016, כיוון שהיא כמעט כאן. שיהיה לכם חודש נפלא ושתיהנו מעונת החגים.

~~~

* מזמור חג המולד (באנגלית: A Christmas Carol) הוא נובלה מאת הסופר האנגלי צ'ארלס דיקנס. זהו סיפורו של אבנעזר סקרוג' הקמצן, והמהפך הרוחני והרגשי שהוא עובר. [מתוך ״ויקיפדיה״]