האנרגיות בחודש אפריל 2016

ג׳ניפר הופמן

מאנגלית: סמדר ברגמן

 

אם הצלחתם לעבור את שלושת החודשים הראשונים של השנה שלמים פחות או יותר, ברכות. זו הייתה דרך קשה. החלק הראשון של שנת 2016 קבע את הטון האנרגטי לשאר השנה, ולכן אם חוויתם כמה שינויים קשים או בלתי צפויים, תנתן לכם ההזדמנות לפתרון, עכשיו ובחודשים הבאים. אני חושבת שהקושי של החודשים האחרונים מאחורינו, אבל גם דבר זה הוא יחסי, תלוי באופן שבו אתם מסתגלים לשינוי, במה שקורה בחייכם, ובמקום שממנו תרצו ללכת מכאן. זהו ״אפריל של פעולה״ וזמן לתנועה, אבל לפני שתזנקו ותתחילו במרוץ, היו מודעים שלא מדובר בפעולה של ״קחו את הדבר הראשון שמגיע״. אנו נמצאים ברטט חדש עכשיו וזו ״פעולה מתואמת״, תנועה ממוקדת בכיוון ברור. לפני שתצעקו: ״למקומות, היכון, צא״, חשבו יותר במונחים של: ״העריכו, היערכו, ואז תפעלו״.

יש לנו כמה נסיגות החודש שיכולות לגרום לנו לחשוב שזה עוד חודש שבו יהיה עלינו לשבת ולחכות, אבל הנסיגות הללו מוסיפות למעשה לפוטנציאל הפעולה, הן לא פוגעות בו. הסוד טמון באופן שבו נשתמש בהן – באמצעות פעולה חיובית ועוצמתית הממוקדת בעצמי שלנו, תוך כדי היערכות עם מה שמשרת אותנו, במקום הדרך השלילית והמוגבלת שנובעת מחוסר הסבלנות ומהרצון שלנו להיות במקום אחר חוץ מהמקום שבו אנו נמצאים, או מהאשמה שאנו חשים בגלל השמחה וההצלחה שלנו.

הנסיגות מוסיפות להזדמנות לאסוף את האנרגיה המפוזרת שלנו, למקד את הכוונה, להיערך עם העוצמה שלנו ואז, עם גישה לכל המשאבים האנרגטיים שלנו, לשקול מחדש את האפשרויות, הפוטנציאלים והכיוונים שלנו. או אנו יכולים להשתמש בהן כדי להימנע מפעולה, וזו אינה באמת הדרך הטובה ביותר להשתמש באנרגיה זו כלל. על אף הנאמר, כאשר אינכם מוכנים באמת לשינוי, אתם פשוט לא מוכנים. וזה בסדר, תהיה לכם עוד הזדמנות. מדובר בתהליך מתמשך, והפעם הבאה עשויה להיות שלכם או זו שתמצא חן בעיניכם.

שבתאי וצדק נסוגים שניהם בתחילת אפריל, ופלוטו נסוג באמצע החודש, וזה גם הזמן שבו מרקורי ומאדים נכנסים לצל הנסיגה כהכנה לנסיגה שלהם בסוף החודש. למעשה, מאדים חולף רק על פני מעלה אחת במשך חודש אפריל כולו. אם לא היו דברים רבים נוספים מתרחשים, התחושה הייתה קפואה מאוד. אבל יש לנו תנועה ותוהו ובוהו נוספים רבים כל כך שהדבר דומה לקונצרט שיש בו במות רבות, והופעות רבות בו-זמנית, לכן הנסיגות יכולות להיות היבט זניח לפעילויות של החודש, כמו הופעה משעממת שאנו מחליטים שלא להאזין לה משום שהנגנים מזייפים או מנגנים מוזיקה שאנו לא אוהבים.

למרות הדגש על פעולת הנסיגה החודש, מעניין יותר לראות אילו פלנטות לא נסוגות – נגה, אורנוס ונפטון. נגה חולפת במזל דגים, המזל בו היא מתפקדת באופן הטוב ביותר, ונכנסת למזל טלה ב-7 לאפריל, היום שבו חל הירח החדש במזל טלה. נפטון, גם הוא במזל דגים (המזל הנשלט על ידו) נע גם הוא קדימה בעת שהוא עוזב סוף סוף את צל הנסיגה שלו. בא למישהו להתפכח מאשליות? אבל החזיקו בחלומות שלכם, בייחוד באלה שבהם אתם מאמינים באמת. השאר עשויים להיעלם בענן עשן או שהמסך יוסט ונראה את ״הקוסם״ כפי שהוא באמת.

ואורנוס נמצא במזל טלה, מחזור חדש בן 84 שנים שהחל בשנים 2010-2011. אורנוס היה במזל טלה בפעם האחרונה בשנת 1926, תקופה של שינוי עצום ותהפוכות חברתיות עבור חלק מהאוכלוסיה. עבור החלק האחר, היה זה פער הולך וגדל בין עשירים לעניים שהפך ברור יותר ויותר (נשמע מוכר?). הוא גם היה צמוד לאריס, הפלנטה שמייצגת סכסוכים, תוהו ובוהו ופעולות תגמול, המוסוות לעתים כנקמה.

השנה חוזר היבט זה של שנות העשרים, בעת שאורנוס צמוד שוב לאריס, הפעם במעלה שונה במזל טלה, מזל ההתחלות, ולא במעלה האחרונה של מזל דגים, בסוף גלגל המזלות. עם זמן הקפה של 560 שנים, אריס היה במזל טלה מאז אמצע שנות העשרים ויהיה שם עוד זמן רב, בשעה שאורנוס ביצע את מסע 84 השנים שלו בגלגל המזלות. עכשיו הם שוב יחד, שותפי השינוי המהפכני הקוסמי, והדבר מעצים אלפי מונים את כוח הטרנספורמציה של אורנוס, ולכך ניתן לצפות כאשר מצרפים יחד את פלנטת המהפכה עם פלנטת הסכסוך. ללא השגחה וניהול הולמים, הדבר דומה למצב שבו אתם נותנים את מפתחות הרכב שלכם לפעוט בן שנתיים, כפי שראינו בשנות העשרים. אבל בניהול הולם, הזוג יכול לחולל שינוי עצום בדרך מאוזנת ובוגרת יותר, שדואגת לנמצאים בעמדה נחותה כמו גם לאדונים.

הירח החדש שחל ב-7 לאפריל במזל טלה משקף גם הוא את עוצמת הצמידות בין אורנוס לאריס, עם זווית ריבועית לפלוטו, שזהה לקבלת אזהרה במקום קנס על מהירות מופרזת שלו ציפיתם. אף על פי שהיו לנו כמה ירחים מלאים וחדשים שייצגו כל פלנטה אפשרית לאחרונה, ירח זה פועל לבדו אך בדרך עוצמתית פחות. אני חושבת שהיעדר פעילות פלנטרית אחרת מסיר את הסחות הדעת ומוסיף לנושא ההתחלות החדשות של כל הירחים החדשים, אבל בייחוד זה שבמזל טלה, והוא מכיל את הכוח המהפכני והטרנספורמטיבי של אורנוס/אריס. אין פטפוטים שיסיחו את דעתנו מהמיקוד היחיד בבחירות הבאות שלנו, לאן אנו רוצים ללכת, מה הדחף הדוחק ביותר שלנו ברגע זה, ומה ניצב בדרכנו.

הירח המלא באפריל חל בתחילת מזל שור, שנגה שליטתו תהיה במזל טלה, תנוע לה בעת ששאר הפלנטות חורקות בעת הנסיגה שלהן, וזה יכול להיות זמן טוב לקבוע יום בספא, לקחת יום חופש או להתפנק. גם דבר זה תואם לנושא של ״אפריל חודש הפעולה״ וכן, קצת זמן פנוי לעצמנו הוא חלק מהתהליך הפעולה, כיוון שאנו חייבים לפעול עכשיו מתוך ״ההוויה״ שלנו במקום מתוך ״העשייה״ שלנו. אנחנו לא ממש יעילים כשאנו עייפים, עובדים יותר מדי וזקוקים למנוחה. עלינו לעבוד מתוך האנרגיה עכשיו, מהאופן שבו אנו רוצים לחוות את התוצאה ואת האנרגיה שהיא מרחיבה בחיינו, במקום ממה שאנו עומדים לעשות ואז לנסות לגרום לאנרגיה לזרום בכיוון זה, להתאים את האנרגיה לאחר מעשה, במקום לברוא אותה למן ההתחלה. זכרו, מדובר בהולמות אנרגטית השנה, התאמה וזרימה בהרמוניה, בחן ובקלות.

הדרך הטובה ביותר להשתמש באנרגיה פעלתנית זו היא על ידי ביצוע שלושת השלבים הבאים:

  1. העריכו את האפשרויות שלמולכם מבלי להתחייב לדבר, חשבו על כך כעל הסתכלות בחלונות ראווה אנרגטיים. לפעמים טוב להרהר באפשרויות תחילה, לפני שאתם מחליטים. אתם לא בוחנים את כל הפריטים בתפריט המסעדה לפני שאתם מזמינים?
  2. בדקו איזו אפשרות תואמת באופן הטוב ביותר לכוונה שלכם – איזו ״מרגישה״ הכי טוב, מהנה יותר ויש לה את הפוטנציאל הגדול ביותר עבורכם? לשם כך עליכם לשים את עצמכם במקום הראשון, להיות אנוכיים ולראות מה מתאים לכם. אתם יכולים תמיד להתחשב בצרכים של אנשים אחרים בשלב מאוחר יותר, לאחר שהצרכים שלכם נענו.
  3. נקטו בפעולה המבוססת על שני הסעיפים הראשונים. מגיע רגע שבו עלינו לקפוץ מהצוק ולפרוש כנפיים והוא הגיע. תמיד אפשר לתקן מסלול בשלב מאוחר יותר, אבל הדבר חייב להתרחש לאחר שהתחלנו במסע ונכנסנו לשדה הפוטנציאלים. יש גבול לכמות התכנון וההכנות שאנו יכולים לעשות – בסופו של דבר עלינו להיכנס למכונית ולהתחיל במסע.

כפי שאמרתי בעבר, עלינו להסיר את ״המשקפיים הוורודים״ הרוחניים שלנו ולאמץ את הצד העוצמתי של חיינו הרוחניים. תקופה זו פותחת את שער ההגשמה המיידית, השינוי העוצמתי, ואת התמריץ שידחוף אותנו לממד הבא. אנו עומדים על קצה הצוק כבר זמן רב. האם אנו מוכנים לגלות עד כמה רחבות באמת הן הכנפיים שלנו ולאיזה מרחק הן מסוגלות לשאת אותנו? זה הזמן להתחיל ואנו יכולים לגלות לאיזה גובה ולאיזה מרחק אנו יכולים לעוף, אבל איננו יכולים לעשות זאת אם לא ניתן זינוק גדול אל הבלתי ידוע, שמייצג הן את הפחד הגדול ביותר שלנו והן את הברכה הגדולה ביותר שלנו. תנו זינוק גדול כדי שתוכלו לעוף למרחקים.

שיהיה לכם חודש נהדר.

ג׳ניפר הופמן