האנרגיות בחודש אפריל 2014

ג׳ניפר הופמן

מאנגלית: סמדר ברגמן

 

אני רואה את פוטנציאל האנרגיות של אפריל כדומה לחיתוך אבוקדו. לפעמים הוא מושלם, כמו זה שאכלתי אתמול לארוחת הערב, ולפעמים הוא מאכזב ומה שנראה כאבוקדו מושלם מבחוץ הוא בלגן שחור ורך מבפנים. זהו אחד מהחודשים העוצמתיים ביותר שהיו לנו מזה זמן רב מאוד, עם צלב קרדינלי, שני ליקויי מאורות, זווית ריבועית בין אורנוס לפלוטו, זווית טי-סקוור מתמשכת של צדק ופלוטו, וכמה היבטים חזקים אחרים שמתחילים בראשון באפריל. באופן אינדבידואלי, אלה הן אנרגיות עוצמתיות ביותר, יחד הן יוצרות חודש בעל השפעה חזקה.

אנו חלק מהמנוע האנרגטי של היקום, המצוי בכל מקום סביבנו, ובכלל זה בפלנטות של מערכת השמש שלנו. הכול חלק מאותו שלם, שכולל גם אותנו. לא ניתן להכחיש שהעולם משתנה, שהממשלות והמבנים הכלכליים נמצאים במשבר, החברות שלנו עוברות שלבי שינוי עמוקים, התעייפנו, אישית וקולקטיבית, מהדרכים ״הישנות״ ומחיפוש אחר תשובות חדשות לחולי הקולקטיבי שלנו. כפי שהמדריכים שלי הזכירו לי: ״חבלי לידה מכינים את הגוף ללידה; מכינים אותו כדי שהתינוק יוכל לצאת״. עד כה הרגשנו בחבלי לידה, אני חושבת שהתינוק כמעט מוכן להיוולד, וזה החלק הקשה, או שלא?

אני מאמינה שקולקטיבית אנו מוכנים לשינוי, אף על פי שאיננו יודעים מה כרוך בשינוי זה. כל היבט שנחווה באפריל הוא שער לשינוי, או מדויק יותר לומר, לטרנספורמציה עמוקה. שינוי יכול להיות פשוט כלבישת בגד חדש; טרנספורמציה היא מייק-אובר מלא. אם אתם חושבים שתחוו את האנרגיה של אפריל כהחלפת זוג גרביים – יכול להיות שכך יהיה, אבל אני מטילה בכך ספק. היבט מעניין נוסף של הצלב הקרדינלי של אפריל הוא העובדה שהוא מתקיים במפה של ארצות הברית ופלוטו שוב נמצא במזל גדי, בפעם הראשונה מאז 1776, תאריך הלידה של ארצות הברית, שעשויה לחוות לידה מחדש משמעותית.

המזלות הקרדינליים מייצגים את ארבעת האלמנטים, אש, מים, אוויר ואדמה, והם אבני הפינה של הטבע. כל אחד מהם יכול להזין או להרוס. לדוגמה, אש יכולה להרוס יער אקליפטוסים באוסטרליה אבל זרעי האקליפטוס זקוקים לאש כדי להתפזר ולאחר שריפה גדולה, יער גדול יותר יכול לצמוח. מים יכולים להיות פלג עדין ומבעבע או שיטפון זועם שמוחק הכול בנתיבו. האוויר יכול להיות משב רוח עדין או רוח עזה. כדור הארץ הוא הפלנטה שמזינה אותנו על ידי כך שהיא מצמיחה את המזון שאנו צריכים לאכול ואת החמצן שאנו צריכים לנשום, אבל בצד האחר של הספקטרום, נמצאים רעידות אדמה, ערבות ומדבר, בצורת, חום נורא וקור מקפיא. השאלה שאנו נאלצים לשאול עכשיו, אישית וקולקטיבית, היא באיזה אופן החיים והעולם שלנו יצאו כל כך מאיזון שטרנספורמציה משמעותית נחוצה?

ניתן לענות בקלות על שאלה זו כיוון שאנו רואים דוגמאות לכך בכל מקום. מהממשלות שעוסקות בפעילויות סודיות ולא חוקיות כנגד האזרחים שלהן, המשך בבנקים שהורסים שוקים כלכליים, ובאמצעי התקשורת לא מדווחים חשדות, תאגידים שמחוקקים חוקים לתועלתם, אספקת מזון רעיל ופוגע, החזק שמנצל את החלש, ותאוות בצע שמעוורת את האנושות לאמיתות הפשוטות של חמלה, אמון ואהבה. בשנים האחרונות גילינו שהנחנו לשועל ללהתרוצץ בלול התרנגולות, דבר שאפשרנו לו להתרחש מתוך אמונה שהוא נעשה לטובתנו ושידאגו לאינטרסים שלנו. ועכשיו עלינו ליטול בחזרה את עוצמתנו, אך יש לכך מחיר: עלינו לבחור בין נוחות להתעצמות.

גורם הנוחות הוא המקום שבו אנו חושבים שחיים של חסד וקלות נגישים אם נוותר על עוצמתנו. למדנו שלא כך קורה. האמונה שלנו שהתעצמות מחייבת אותנו לעבוד קשה, להיאבק, לקחת פיקוד ולוותר על הנוחות, גם היא אינה נכונה. אז מה נכון? אנו יכולים לזכות בשניהם, בהתעצמות ובנוחות ובקלות, בשלום עלי אדמות, באהבה אלה לאלה, בחיבור, בשיתוף פעולה ובחמלה. והתשלום היחיד כפרטים הוא שנאמץ את עוצמתנו ונהפוך למאסטרים של האנרגיה שלנו. אם אנו רוצים לאמץ את הטרנספורמציה שאפריל מספק, אנו חייבים להראות נכונות להיות בעוצמתנו, על ידי כך שנאמץ את השינוי והטרנספורמציה, ולא נתנגד להם, שנברר מה משרת אותנו בכל הקשור לכוונתנו לחיינו, לרצון שלנו בשמחה, ונהיה מוכנים לשחרר הכול מבלי לדעת מה יתפוס את מקומו, רק שנגשים את מה שכן משרת את הכוונות הגבוהות ביותר שלנו כאשר יש לנו את האומץ לאמץ אותן. לשם כך אנו חייבים להבין את תפיסת הוויתור, שאין משמעותה כניעה, משמעותה להפסיק להילחם. איננו מובסים כאשר אנו מוותרים, אנו המנצחים משום שהאדם היחיד שבו אנו יכולים להילחם הוא אנחנו ובמקרה כזה, אין מנצחים.

רוחות השינוי נושבות עכשיו ואנו נדחפנו לקצה הצוק. האם ניפול ממנו ונהפוך לגוש מוכה, חבוט וכואב או נפרוש את כנפינו וננסוק לגבהים חדשים – הדבר תלוי בנו. למעשה, אף פעם לא היינו בעמדה עוצמתית יותר ממנה יכולנו לברוא טרנספורמציה משמעותית, עוצמתית ומתמשכת בחיינו ובעולם, כפי שיש לנו עכשיו. השאלה היא, האם יש לנו את האומץ לפתוח את הדלת ולאפשר לכל מבני הכוח הישנים שלנו לצאת, מתוך ידיעה שהם יוחלפו במשהו חדש ונפלא (שעלינו לברוא, כמובן)? האם אנו אומרים שאנו רוצים שינוי ומקווים שמשמעות הדבר היא פשוט קניה של כובע חדש שיתווסף למלבושים הישנים שלנו או האם ברצוננו מייק-אובר שלם? די לישן, ברוך הבא החדש, הוא נושא החודש הזה. האם אתם מוכנים?

בכל יום בחודש אפריל נתמודד עם האפשרות להישתנות ואנו יכולים להגיב בחיוב או בשלילה. תשובה חיובית תזמין טרנספורמציה בקלות, משמעות תשובה שלילית היא שאנו עדיין משתנים, אך לא בקלות ועם התנגדות. ממה התעייפתם, מה אינכם רוצים עוד, לאיזה שינוי חיכיתם, קיוותם, יחלתם שיסתיים? הביטו ואל תרצו עוד, כיוון שתמצאו את התשובות שלכם באפריל. כדי לנהל באופן הטוב ביותר את האנרגיה של חודש זה, התייצבו במאסטריות שלכם באופן אותנטי, היו ברורים בנוגע לכוונה שלכם, המועצמת על ידי החזון של מה שאתם רוצים למען החיים שלכם ולמען העולם, וצעדו צעד אחד בכל פעם. החיים מתנהלים מנשימה אחת לשניה וזו המהירות העומדת לרשותנו. ואם אינכם חשים שדבר מכל אלה קשור אליכם, אל תשבו בנוחות רבה מדי כיוון שהצד האחר של אנרגיה זו מתחולל באוקטובר 2014. זה חודש עוצמתי, מלא בפוטנציאל לברוא את כל שאתם רוצים. האנרגיה מגיבה לרצון שלנו, היא אינה שופטת כלל ולא אכפת לה איך נשתמש בה, או לשם מה. השתמשו בה בעוצמה ושיהיה לכם חודש נהדר.