האנרגיות בחודש אוקטובר

האנרגיות בחודש אוקטובר 2013

מאת ג'ניפר הופמן

מאנגלית: סמדר ברגמן

 

חודש נוסף חלף בשנה זו שהייתה מקור להזדמנויות כה רבות לריפוי, לניקוי ולשחרור. ספטמבר היה חודש שלא נשכח במהרה ועכשיו אנחנו נכנסים לחודש חדש שמתחיל בצל נסיגת מרקורי ופעילות נוספת שתוביל אותנו לליקויים הקרובים ולזווית המרובעת בין אורנוס לפלוטו, שתחול בנובמבר. יכול להיות שאתם שואלים: "זה ייגמר מתישהו?" והתשובה היא: "כן ולא". המחזורים מסתיימים פחות או יותר, כיוון שבעודם נגמרים הם הופכים לשערים נפתחים עבור המחזור הבא. לכן אין טעם לחפש אחר סיום; עלינו לראות כיצד הסיום בורא התחלה חדשה.

 בתחזיות שלי לשנת 2013, כתבתי על הצורך שלנו לשחרר את פרדיגמות המרפא המעונה, כתבתי זאת גם במאמר "להתעלות אל הניסים" בשנת 2011, וכתבתי על כך במאמרים אחרים מאז שנת 2009. זמן זה הגיע, ואם התגובות הזועמות המבוססות על פחד שקיבלתי בעקבות הודעה בפייסבוק שכתבתי על נושא סיום חוזי הנשמה ושחרור עצמנו מהצורך לרפא אחרים מצביעות על תחושות האנשים, הרי שאגו רב מעורב עדיין בהיותם כוח מרפא בחיי אחרים. אבל, הזמן הגיע ואנו נקבל הזדמנויות נוספות לשחרר זאת החל מה-1 באוקטובר ועד סוף השנה.

 באוקטובר נגישים לנו נתיבים שונים, בהתחשב בבחירת השלב הבא שלנו. אנו עשויים לבחון כמה נתיבים אם לא החלטנו עדיין מה חשוב לנו ומה באמת אנו רוצים. האם הגיע הזמן לשחרר פרדיגמות ודרכי הוויה ישנות? האם אנו בוטחים בעצמנו, באחרים, וביקום בכל הקשור לתהליך? האם הכול יתמוטט ואיך זה יראה? כיצד יראו הדברים אם הכול לא יתמוטט? אני חושבת שכולנו מתוסכלים, כיוון שאיננו יודעים מה הן התשובות לשאלות חשובות אלה ואנו ניצבים על גבי חול טובעני שעה שהפרדיגמות של הממד השלישי מתנקות ונעלמות, מנסים לשמר אחיזת רגל שעה שאנו מנסים להחליט היכן נמצא המקום הבטוח הבא עליו נוכל לעמוד.

 לכן ההזדמנויות והנתיבים הרבים של אוקטובר יהיו מקור של שמחה או אתגר אמיתי (שגם הוא ברכה). הם יהיו מקור של שמחה אם נשתמש באופציות השונות הללו כדי לקבל החלטות מנקודת מבט מועצמת שמשרתת את העצמי. אבל הם יהיו אתגר, אם ננסה להיצמד למה שלדעתנו יהיה קבוע או יגן עלינו מהצורך לבצע שינויים. דרך טובה לראות היכן הדבר קורה אצלכם היא לבחון את הדברים אליהם אתם מתנגדים, מה מעצבן אתכם, מרגיז אתכם, או גורם לכם לחוש שאתם צריכים להתגונן. קשה מאוד לאגו לקלוט את תפיסת האלוהות, המודעות העצמית וההתעצמות העצמית ואנו נמצאים עכשיו בין שני עולמות, שעה שאנו רוצים בעולם של תדר גבוה ומפותח אבל איננו רוצים לוותר על מה שמונע מאיתנו את הגישה אליו. תנועת הלוך ושוב זו מתסכלת מאוד וחלק מהתסכול נובע מההתעקשות שלנו להיאחז בפרדיגמות המרפא המעונה שלנו, שאותן איננו יכולים להביא אל הממדים הגבוהים יותר, כיוון שהאנרגיה שלהם קובעת שעלינו להיות "בריאים ושלמים" ושכל אחד אחראי לריפוי שלו עצמו.

 החודש אנחנו חווים, בפעם הראשונה, דחיפה חזקה לשחרר אנרגיה דחוסה "ישנה" שלא נכפית עלינו, היא תוצאה של הצטברות אנרגיה מרטט גבוה יותר שאנו משלבים מזה חודשים. הרטטים הנרחבים, הקלים והגבוהים יותר מצופפים את האנרגיה הדחוסה שאנו נושאים גם כן, מרכזים אותה כך שאנו הופכים מודעים אליה, אל הנוכחות שלה בשדה האנרגטי שלנו ולאופן שבו היא מתגשמת בחיינו. דבר זה יכול לברוא בעיות רגשיות, פיזיות ומנטליות פתאומיות שעולות כדי להסב את תשומת הלב שלנו לדפוסים, לפרדיגמות, למחשבות ולאמונות שניצבות בינינו לבין השלב הבא שלנו. ברגע שנביע כוונה, כל שחוסם אותה עולה לשם בחינה ושחרור, ואם לא נפעל, הדברים רק יצטברו עד שלא תהיה לנו ברירה אלא לפעול. אנרגיית האור תזיז את האנרגיה הדחוסה מדרכה, בדרך זו או אחרת.

 צל הנסיגה של מרקורי מתחיל ב-2 לאוקטובר, הנסיגה המלאה חלה ב-18 לאוקטובר והצל מסתיים ב-27 בנובמבר. מרקורי חולף שלוש פעמים מעל הצמידות של שבתאי/נגה במעלה 8 בעקרב, מציע סיכוי לחוות מחדש ולבטא מחדש אנרגיה זו. דבר זה מוביל אותנו לזווית הריבועית של אורנוס ופלוטו ב-1 בנובמבר, שמתרחשת בין שני ליקויים, הראשון יחול ב-18 באוקטובר. ריבוע זה מוצא את אורנוס בנסיגה ואת פלוטו בתנועה קדימה. דבר אחד ששמתי לב אליו לגבי שבעת הריבועים הללו הוא שתנועה של כל פלנטה מתחלפת מנסיגה לתנועה קדימה עד לריבוע האחרון, ב-17 במארס, 2015, כאשר שתי הפלנטות נמצאות בתנועה קדימה.

 אנו מתקדמים בנתיב ההתפתחות יותר מבעבר ואין יותר דרך חזרה. החל באוקטובר נקבל הזדמנויות רבות לתמוך בשינוי ברמה עמוקה, בהן נוכל להשתמש ברצון ולנהל את השינוי בקלות ובחן או אנו יכולים להזמין תוהו ובוהו ודרמה, בהתחשב במידת הפחד וההתנגדות שלנו. זה הזמן הנכון, עלינו רק להעז ולחולל את השינויים וללמוד לחוש בנוח עם הטרנספורמציה שמוציאה אותנו מאזור הנוחות שלנו ומביאה אותנו אל אזור אי הנוחות. המבנים שמחזיקים את המציאות שלנו מתפוררים, כאשר אנו משנים את הטווח וההתרחבות של המציאות שלנו. מה שאנו חושבים שהוא "אמיתי" – אמיתי רק עבורנו; הכול אשליה. כאשר אנו משנים את המציאות שלנו, אנו מזמינים אשליה אחרת לתפוס את מקומה. כל שאנו עושים הוא לנוע מבעד לאשליות שונות, שכל אחת מהן נבראה וקיבלה את עוצמתה מהכוונות, מהאמונות ומהמחשבות שלנו.

 שאלת המפתח באוקטובר היא: "האם אתם מפותחים או מעורבים?" כדי להיות מפותחים עליכם להיות מרוחקים, לא לשפוט ולקבל. כאשר אנו מעורבים, אנו מנהלים מקרוב את עצמנו ואת האחרים, מפחדים מפני התוצאה, מתנגדים לשינוי וחוששים לבטוח בעצמנו וביקום. אנו כבר יודעים את כל שעלינו לדעת כדי לברוא את מה שאנו רוצים, כל שעלינו לעשות הוא להתחבר לדברים הללו ממקום של התעצמות ומודעות לעצמי שלנו כאלוהי ושלם.

 באוקטובר אנו יכולים להתחיל לחוות חיים של "קלות" בעודנו משחררים שיפוטים ופחד ובעת שאנו ממתינים קודם שנחליט האם משהו הוא טוב או רע, נכון או לא נכון, עד שנראה את התמונה השלמה, הגדולה. וקלות מגיעה באמצעות כוונה, כאשר אנו זוכרים שאנו נמצאים עכשיו במוד מלא של בריאה משותפת, כך שכל כוונה הופכת למציאות. עם סוף חוזי הנשמה והקרמה, עידן המרפא המעונה והתחייבויות הריפוי שלקחנו על עצמנו, אנו חופשיים להיות מלאי שמחה, רבי עוצמה ומאושרים. איך זה נשמע לכם? יש לכם את העוצמה לברוא זאת עכשיו ולהיות דוגמה לאדם שחי חיים קלים, מספקים ושלמים. בחרו את מה שמשרת אתכם באופן הטוב ביותר ואם הדבר לא מוצא חן בעיניכם, בחרו אשליה אחרת. אנו יכולים להפוך אותן עוצמתיות כרצוננו, הגיע הזמן לחלום בגדול.

 שיהיה לכם חודש נפלא.