האנרגיות בחודש אוקטובר 2016

ג׳ניפר הופמן

מאנגלית: סמדר ברגמן

 

יצאנו מאנרגיות המעבר הכבדות של סטפטמבר וזו הקלה. אך לפני שתזנקו משער היציאה של אוקטובר ותרוצו בכל נתיב אפשרי כיוון שאתם שמחים כל כך להשתחרר מהאנרגיות המאתגרות הללו, היו מודעים לכך שמרקורי נמצא עדיין בצל הנסיגה שלו, שיש לנו כמה היבטי אנרגיה שתומכים בשיקול דעת זהיר ובהערכה רגועה לפני נקיטת פעולה, ולכך שאף על פי שהתחלות חדשות הן אפשריות, חייבים לבצע אותן במסגרת ההקשר של דרישות האנרגיה של אוקטובר שהן איזון, שיווי משקל והולמות. ולנוכח המיקוד על מערכות יחסים ושותפויות החודש, זכרו שמערכת היחסים הראשונה והחשובה ביותר שלכם היא זו שיש לכם עם עצמכם, ושאותה משקפות כל שאר מערכות היחסים האחרות שלכם.

כמו ספטמבר, אוקטובר מתחיל עם ירח חדש אבל הוא נטול ליקוי ולא כולל כמה מההיבטים המאתגרים שהיו לירח של ספטמבר. אנו מתחילים אפוא את החודש עם תמיכה במאמצעים חדשים, אבל מרקורי נמצא עדיין בנסיגתו הקשה עד ה-7 באוקטובר, ולכן זיכרו את אזהרות הנסיגה, הן עדיין בתוקף. זהו חודש לפעולה שערוכה עם הכוונה והאנרגיה שלנו ושמאוזנת אנרגטית עם הצרכים שלנו, לטובת סדרי העדיפויות ששמים אותנו במקום הראשון ולטובת איזון בחיינו, כך שהאנרגיה תזרום בהרמוניה הולמת. אם אתם אומרים ״כן״ לכל הדברים הללו, בואו נבחן אותם מקרוב כדי שתדעו בדיוק מה משמעותם. האנרגיה של אוקטובר לא מגיעה עם מטה קסמים, אבל היא כן מציעה פוטנציאל משמעותי לטרנספורמציה, אם אנו מוכנים להיערך עמה, לעשות את העבודה הדרושה ולנקוט בפעולה.

מילות המפתח החודש הן איזון, שיווי משקל והולמות – כל המילים הללו קשורות לאופן שבו אנו מעניקים ומקבלים אנרגיה וזה יהיה האתגר שלנו, לשים לב לגבולות האנרגיה בכל מערכות היחסים שלנו. היכן אנו נותנים ולא מקבלים? היכן איננו נוהגים ביושרה ביחס לצרכים שלנו? למי או למה יש עדיפות בחיינו? שאלות אלה יעלו שוב ושוב החודש כדי שנוכל לראות בברור לאן האנרגיה שלנו הולכת וכיצד היא זורמת. והאם אנו עושים זאת בדרך מעצימה או לא מעצימה.

אנו גם נראה כיצד אנו תומכים בחיבורים עם ההשקעה האנרגטית שלנו ונאחזים באנשים ובמצבים שאנו צריכים לשחרר. אלה יותר ממרוקני אנרגיה, הם מייצגים את הפחדים, המחוייבויות וההתחייבויות שלנו, שמגבילים את נתיב חיינו וקרוב לוודאי שעשו זאת במשך תקופות חיים רבות. כיוון שהם קשורים לקרמה, למחזורי קרמה ולדינמיקות של קבוצות נשמה, נושא נוסף שמודגש החודש, הם השיעורים שבחרנו לרפא ולהשלים בתקופת החיים הנוכחית. עם הזווית הריבועית של שבתאי מול הדרקונים של הירח כל החודש (סמנים קרמתיים חזקים), האופן שבו אנו בוראים איזון אנרגטי במסגרת השיעורים הקרמתיים שלנו ינוע אף הוא לקדמת הבמה.

צדק יצא ממזל בתולה בספטמבר, סיים מחזור רוחני שהחל בשנת 2003 ועכשיו אנו יכולים לקחת את כל מה שלמדנו במחזור זה ולהעלותו לרמה הבאה, ומשמעות הדבר היא נקיטת פעולה כדי ליישם את מה שלמדנו בחיינו. ברגע שהריפוי שלנו הושלם וזכינו בסגירת מעגל, אנו נוקטים בפעולה על ידי חקירת אופציות חדשות. אם אנו ממתינים לזמן הנכון, המושלם או הטוב ביותר, אנו מפספסים הזדמנויות להתרחב אל ההזדמנויות והפוטנציאלים החדשים שלנו. ואנו יוצאים מאיזון משום שעכשיו יש לנו אפשרויות אנרגטיות חדשות שאיננו משתמשים בהן. גם נושא זה יעלה החודש עם צדק במזל מאזניים, מזל האיזון.

יש לנו גם כמה היבטים מעניינים החודש, מאדים נמצא בצמידות לפלוטו (דבר שמתרחש כל שנתיים), דוחף קדימה את סדר היום של הטרנספורמציה שהחלה בספטמבר עם הצמידות של מאדים ושבתאי. אם שבתאי הופך אותנו מודעים לשיעורים שלנו בדרכים שאיננו יכולים להתעלם מהן, הרי שפלוטו משליך אותנו מצוק הטרנספורמציה כדי שנוכל לגלות את כנפינו ולנסוק. ומאדים, פלנטת הפעולה, דוחפת אותנו לקצה אותו צוק. העובדה שהוא נמצא עכשיו במזל גדי, שהוא המזל של שבתאי, רק מעניקה לו עוד קצת עוצמה וממשיכה את האנרגיה של הצמידות של מאדים ושבתאי מספטמבר. יכול להיות שנרגיש מעט לחץ לנוכח כל ההתרחשויות הללו, הצורך בטרנספורמציה נמצא בהילוך גבוה בעת שעלינו לשלב את אנרגיות הממד החמישי אל מציאויות הממד השלישי. באחריותנו לבצע את השינויים בחיינו, שינויים שיתפשטו אז לעולם ולמציאות הקולקטיבית. כל אחד מאיתנו חשוב לתהליך זה, ואין שינוי – לא משנה כמה זעיר – שאינו בעל משמעות. אבל כל שינוי – בלי קשר לגודלו – הוא הכרחי.

ההיבט המעניין האחר מתרחש בזמן הירח המלא, ב-16 באוקטובר, בהיבט מדויק עם הצמידות של אורנוס ואריס במזל טלה שגרמה לכל כך הרבה ״בלגן״ השנה. אבל זה לא הכל, גם הצמידות של פלוטו ומאדים צוברת עוצמה, הזווית הריבועית של שבתאי והדרקון מדויקת, צדק נמצא במעלה של הירח החדש של ה-30 בספטמבר/ה-1 באוקטובר, מרקורי פעיל אף הוא, נגה נמצאת במעלה 27 במזל עקרב (המעלות האחרונות עדיין מהדהדות מהפעולה של שבתאי במזל עקרב מספטמבר 2015), ונפטון קרוב עדיין לריבוע של שבתאי שהפעיל את האינטגרציה של הממדים השלישי והחמישי כל השנה.

ודבר אחד נוסף, פלוטו נמצא במעלה 15 במזל גדי, המעלה בה היה בעת הריבוע השביעי והאחרון של אורנוס ופלוטו במארס 2015. הוא היה במעלה זו גם בראשון לינואר השנה. זו הפעם השלישית שהוא נמצא בדיוק במעלה זו, וזו תמיד הנקודה של העוצמה הרבה ביותר. אנו מקבלים אפוא כוח עוצמתי ביותר לטרנספורמציה. זה יהיה שבוע טרוד, יכול להיות שנרצה להכין קצת פופקורן, לשבת בנוח ולצפות בזיקוקים.

אני חושבת שנזכה לראות מגוון אמיתות מתגלות ונחשפות שיהיו מעט קשות לעיכול, אבל אנו התעוררנו די כדי לראות שאנו חיים באשליה מתופעלת היטב שאנו יכולים לבחור האם להאמין לה או לא. ברגע שנחליט ששוב איננו רוצים להאמין לה, שוב לא נוכל לחזור להשקפת העולם של ״עליזה בארץ הפלאות״. אנו מגיעים לנקודה זו מבחינה אישית וקולקטיבית, והאשליה מתנדנדת עתה. אני חושבת שאשליית העולם, שהממסד רוצה שנאמין בה, מוחזקת במקומה רק משום שאנו מאמינים בה, או האמנו בה בעבר. ברגע שנפסיק להאמין שאנו מוגבלים, חלשים וחסרי אונים, כל המבנים שהקיום שלהם תלוי באמונות הללו יתמוטטו. אז יהיה עלינו לברוא שוב עולם חדש ומועצם יותר, אבל אנו מסוגלים להתמודד עם זה ואנו מוכנים לכך, כיוון שעבדנו על כך במציאויות האישיות שלנו. הדבר נכון לגבי המציאות הקולקטיבית, אבל נכון גם לגבי המציאויות האישיות שלנו.

האנרגיה החודש עוסקת באיזון, כיצד אנו בוראים אותו בחיינו וכיצד אנו שומרים עליו במסגרת גבולות האנרגיה שלנו. אם אנו נמצאים ברמה של שיווי משקל מושלם, אנו נמצאים בנקודה ניטרלית שבה הנתינה והקבלה שלנו מאוזנות. זוהי נקודת העוצמה וההתרחבות הרבות ביותר שלנו. ברגע שנזוז מנקודה זו לאחד מהכיוונים, דבר שאנו עושים כאשר אנו נותנים יותר מכפי שאנו מקבלים, או מקבלים ולא מעניקים (דבר שכולל נקיטת פעולה), אנו לא נמצאים בשיווי משקל ולא מאוזנים. אין שיווי משקל ולא יכולה להיות הולמות, מצב שבו האנרגיה זורמת בהרמוניה. אנו מרגישים תקועים, המומים וחסרי עוצמה, אבל הסיבה לכך היא שאנו מנסים לנוע קדימה ללא השימוש המלא באנרגיה שלנו, מנסים כביכול לנהוג במכונית שחסרים לה כמה גלגלים.

הדבר גם נכון לגבי מערכות יחסים שהקיום שלהן תלוי בכך שאנו שופכים את האנרגיה שלנו אל תוכן כדי לשמר אותן. אם נפסיק לתת להן אנרגיה, שמשמרת את שיווי המשקל והאיזון, אך רק משום שאנו בוראים זאת באמצעות האנרגיה שלנו, האם מערכות היחסים יתפרקו? האם אנו מוכנים לקחת את הסיכון הזה או לא? זו החלטה שאולי לא נצטרך לקבל כיוון שבזמן שאנו בוראים איזון ואת הזרימה של הולמות אנרגטית בחיינו, כל דבר שמרוקן את האנרגיה שלנו יתנתק ממקור כוחו כמו הוצאת שקע מתקע, אם ניתן להתבטא כך. הכוונה שלנו להיות מאוזנים, בשיווי משקל ובעלי הולמות אנרגטית מהדהדת בעוצמה במציאות שלנו. והדהוד זה מתרחב למציאות הקולקטיבית.

הבחירה שלנו באיזון מחייבת שנציב את הדרישות האנרגטיות שלנו בראש סדר העדיפויות. האם אנו מאושרים ומסופקים, האם הצרכים שלנו נענים, האם אנו חיים במסגרת האפשרויות והפוטנציאלים הגדולים ביותר שלנו? אם התשובות לשאלות הללו אינן חיוביות, אזי אוקטובר יעניק לנו את הכלים שיסייעו לנו להיכנס לאיזון ולשיווי משקל עם עצמנו. ואם הקדשנו את כל המאמצים שלנו כדי להבטיח את האושר, הפוטנציאל, ההצלחה והשמחה של כל האנשים האחרים, נקבל את הדרוש לנו כדי לגרום לאנרגיה שלנו לזרום באיזון, כך שיתקיים שיווי משקל בנתינה ובקבלה שלנו.

איזון, שיווי משקל והולמות דרושים לנו כדי שנקבל גישה למשאבים האנרגטיים שלנו. ניקוזי עוצמה כגון הסחות דעת, מחוייבויות, התחייבויות ונתינה יותר ממה שאנו מקבלים או דחיית פעולה כיוון שאנו מפחדים, מבובלים או רוצים שהדברים יהיו נכונים או מושלמים, לא מאפשרים לנו גישה לשימוש המלא בעוצמה שלנו ובוראים חוסר שיווי משקל ומצב לא מאוזן. הדבר נכון גם לגבי שיפוט עצמי וביקורת עצמית, דאגה לגבי העתיד או חרטה בגלל העבר.

יש עוצמה בטרנספורמציה, היא תביא אותנו למציאויות החדשות שרצינו. ויש עוצמה עם טרנספורמציה, אבל היא דורשת שנהיה מוכנים לבצע את העבודה הפנימית שהטרנספורמציה מחייבת. איננו יכולים לשלב אנרגיה שאין לנו מקום עבורה – ולכן חלק מעבודת הטרנספורמציה מחייבת שנברא מרחב לאותה אנרגיה. איננו צריכים לדעת את הפרטים, כל מה שלא נמצא באיזון וחוסם את הטרנספורמציה שלנו יתגלה כדי שנוכל להחליט מה עלינו לעשות. 

אוקטובר הוא חודש לנקיטת פעולה, אבל היא חייבת להיות פעולה שאנו מוכנים לקראתה. אנו אומרים שאנו רוצים שינוי ואולי זה נכון, אבל האם אנו מוכנים ליישם את האנרגיה שלנו לטובתו? האם אנו מוכנים להיות ערוכים עמו לגמרי ולשלב את מלוא העוצמה והפוטנציאל שלנו במציאויות שלנו? וחשוב מכול, האם אנו מוכנים לנטוש את מחזורי הריפוי ולהתחיל לחיות את החיים לאור האפשרויות והפוטנציאלים שלנו בממד החמישי? הגיע הזמן לחקור קווי זמן אלה ולהביא אותם אל תוך המציאויות התלת ממדיות שלנו.

אנו מוכנים עתה לשלב את אנרגיית הממד החמישי, הגיע הזמן שנתחיל. כל הכלים לבריאת גן עדן עליי אדמות נמצאים ברשותנו, עלינו לברוא את האיזון, שיווי המשקל וההולמות בחיינו שלנו כדי לגרום לדבר להתרחש. הגיע הזמן להביא את האור הביתה עכשיו, הבית נמצא כאן. בואו נהפוך חודש זה לבלתי נשכח בזכות מה שהגשמנו והמציאויות השמחות שבראנו. שיהיה לכם חודש נפלא.