האנרגיות בחודש אוקטובר 2015

ג׳ניפר הופמן

מאנגלית: סמדר ברגמן

סוף סוף עברנו לחודש חדש ולאנרגיה חדשה. הימים האחרונים הללו של ספטמבר היו ממש קשים, בשעה שעיבדנו את האנרגיה של הליקויים, הנסיגות וההיבטים האסטרולוגיים וראינו אותם משתקפים על במת העולם. כמו כן, גם קיבלנו ״הורדה״ גדולה מאוד של אנרגיה בימים האחרונים של ספטמבר, שבתחילה הורגשה כדבר נפלא ואז כולנו סבלנו מ״האנגאובר״ אנרגטי, כשהתאמצנו לעבד את התדרים הגבוהים החדשים הללו ולהיערך עמם. אנחנו נמצאים במקום הנכון בנתיב הפרטי והקולקטיבי שלנו, אל תניחו לאף אחד לומר לכם אחרת.

ולכן, עם כל הדברים הללו שנמצאים כבר מאחורינו, ניתן היה לחשוב שאוקטובר יהיה ״אור ירוק״ וזה נכון, פחות או יותר. אוקטובר יהיה חודש של למידת היערכות ותהודה, שבו עלינו תחילה לנקוט בפעולה ברמות הפנימיות כדי שנוכל לראות את התוצאות החיצוניות שברצוננו לראות. לא מדובר בסבלנות, מדובר בכוונה, בהשלמת התהליך מתחילתו ועד סופו ובשמירת התוצאה בחזית הבמה. ועליכם גם לזכור מדוע עשיתם זאת.

האנרגיות של אוקטובר יהיו דומות מאוד בתחושתן למה שאתם מרגישים כאשר אתם קונים רהיטים ועליכם להרכיב אותם בעצמכם. אף על פי שאני נוהגת לקנות הרבה רהיטים באיקאה, אני עדיין חרדה מעט בכל פעם שעליי להרכיב פריט ריהוט חדש. מה יהיה אם אוציא את כל החלקים מהאריזה וכמה ברגים יחסרו, או שהחלקים לא יתאימו אלה לאלה? מה יהיה אם לא אוהב את הרהיט לאחר שאסיים להרכיבו? והשאלה הגדולה ביותר: כמה זמן זה ייקח? כיוון שכבר עשיתי זאת כמה וכמה פעמים, יש לי תהליך. אני אוספת את הכלים הדרושים, אז מוציאה את כל החלקים מהאריזה, מסדרת אותם על פי סדר הרכבתם, מניחה את ההוראות במקום בולט ומתחילה.

אני יודעת שאני יכולה לבחון את תמונת התוצאה הסופית אם יש לי שאלות. ישנם רגעים שבהם אני מטילה ספק בשפיותי על שקניתי עוד פיסת ריהוט שעליי להרכיב, אבל כאשר הפרוייקט מושלם, בדרך כלל אני מרוצה מהתוצאה. וזה יהיה הסיפור של אוקטובר. יש לנו את כל הכלים והמשאבים, את כל החלקים ואת ההוראות להרכיב את התוצאות החדשות שלנו. זה זמן של ״עשה זאת בעצמך״, כפי שתמיד היה. ועלינו להוסיף מעט כיף לתהליך – החיים יכולים להיות מטלה או הרפתקה, הם עניין של נקודת מבט, כוונה והיערכות.

תכופות אנו נתקעים או הולכים לאיבוד, כיוון שאנו רגילים לנתיב התלת ממדי הדחוס יותר, כאשר הכול פרוש לפנינו. זהו נתיב הקרמה והשיעורים, עליו ניסינו להתגבר במשך תקופות חיים רבות. גם אם איננו אוהבים את הנתיב הזה, יש מידה מסוימת של נחמה בדברים מוכרים. אבל כאשר אנו עוזבים את הנתיב הידוע לטובת הלא ידוע, אנו הופכים לחוצים ולא בטוחים בעצמנו, אנחנו מפחדים לעשות משהו מוטעה או לברוא תוצאה שאיננו אוהבים. ההוראות נמצאות בידינו, והן הטרנספורמציה שאנו רוצים, המבוססת על הכוונה שלנו. ויש לנו את הכלים והחלקים, שהם כל שלמדנו במסענו. איך נרכיב כל זאת תלוי בנו. כמו כן יש לנו גם פוטנציאל לשהות בשמחה, שהיא אנרגיה, לא רגש. כוונתנו להיות שמחים, פעולה פנימית, היא שיוצרת חיים מלאים בשמחה.

אוקטובר מתחיל עם שאריות הליקויים של ספטמבר, כמו גם עם נסיגה מתמשכת של מרקורי, שמסתיימת ב-7 באוקטובר, אבל הצל ממשיך למשך שבועיים נוספים. במזל מאזניים, היא מעלה נושאים של מערכות יחסים, עם אחרים ועם עצמנו, וכמו כן היא מצביעה על המקומות שבהם אנו מחבלים בעצמנו, מגבילים את התוצאות שלנו ועוצרים לפני שבכלל התחלנו. זוכרים את מחזור צדק החדש שהחל בספטמבר (שהיה סופו של המחזור שהחל בשנת 2003)? הוא מקבל זריקת עידוד באוקטובר מתמיכה נוספת במזל בתולה שמגיעה מנגה וממאדים, וב-24, כאשר השמש נכנסת למזל בתולה, הירח יהיה במזל דגים, עוד רגע של אלפא ואומגה, כפי שהיה לנו במארס 2015. זה המקום שבו החניך הופך למאסטר, המקום בו אנו מכירים בפרדיגמות האלוהיות שלנו ומקבלים אותן, כדי לשלב אותן באנושיות שלנו. זהו רגע נוסף של ״גן עדן עליי אדמות״, אם נפסיק להאמין ב״ישועה הגדולה״ ונחליט כיצד אנו מרכיבים את הרהיט (ואת התוצאות שלנו).

אוקטובר מסתיים עם הצמידות השלישית בין נגה ומאדים לשנת 2015, וזו מתרחשת במעלה 20 במזל בתולה, אותה דרגה של הליקוי שחל ב-13 בספטבמר. צמידויות בין נגה למאדים הן נדירות למדי, ושלוש מהן בשנה אחת עניין נדיר אף יותר. זהו האיחוד של האנרגיה הגברית האלוהית עם האנרגיה הנשית האלוהית שאנו יכולים לאמץ – כיצד אנו יכולים להימצא באופן מוחלט בכל היבט של האנרגיה שלנו ולהיות בשמחה. אוקטובר עלול להרגיש כמו חודש שבו שולטים התחלות מזויפות, צורך לבצע שוב פעולות ותסכולים, אבל זו לא הסיבה לעיכובים כלשהם אותם נחווה. עלינו ללמוד שהפעולות הפנימיות שאנו מבצעים הן שבוראות את המציאויות החיצוניות. ככל שנהיה ברורים יותר לגבי התוצאות שברצוננו לראות וככל שנביע בעוצמה רבה יותר את הכוונות שלנו, יחד עם האמונות, המחשבות והפעולות שתומכות בכוונות שלנו, כך המציאות הסופית תדמה יותר לחזון שלנו. אנו נוטים להאשים את המציאות כאשר היא רק משקפת לנו את הכוונה שלנו ואת האמונות שתומכות או שלא תומכות בה. אם ברצוננו להיות מאסטרים, עלינו לקבל באופן מלא את המאסטריות שלנו. יש לנו את כל הכלים והחלקים הדרושים לנו, היצירתיות יכולה לזרום החודש בעת שאנו משחררים את הספקות והפחדים ומאפשרים לדמיון שלנו להשתולל.

ועלינו להשאיר קצת מקום לנסים, כיוון שברגע שאנו מתחילים לצעוד בנתיב הבריאה (בניגוד לנתיב הקרמה), יש לנו גישה לאפשרויות ולפוטנציאלים חדשים שלא ידענו על קיומם. כוונות שמחות בוראות תוצאות מלאות בשמחה. זו עבודה רצינית אבל איננו חייבים לקחת אותה ברצינות רבה מדי. אנו יכולים ליהנות בעת שאנו צועדים בנתיב ההתעלות; ולמעשה, הוא מתממש בחינניות רבה יותר אם אנו זוכרים לקחת עמנו את חוש ההומור שלנו. אוקטובר עשוי להיראות כחודש שמתחיל לאט, אבל הוא יקבל תנופה ככל שהחודש מתקדם ובנובמבר נוכל להתחיל לראות את תוצאות הדברים עליהם עבדנו במשך השנה כולה, כך שנוכל לסיים את שנת 2015 על הצד הטוב ביותר ולהתחיל את שנת 2016 עם כל זאת מאחורינו.

שיהיה לכם חודש נהדר.