האנרגיות בחודש אוקטובר 2014

ג׳ניפר הופמן

מאנגלית: סמדר ברגמן

 

ברוכים הבאים לאוקטובר, שיהיה הקלה מבורכת מספטמבר אף על פי שיהיה עמוס עם נסיגת מרקורי, שני ליקויים, כל שלוש הפלנטות האישיות משנות מזל (מרקורי, נגה ומאדים), פלוטו נע קדימה, שבתאי סוף סוף יוצא מצל הנסיגה שלו, וקרוב לוודאי שעוד פעילות סולרית. אני מהססת לפנות לכיוון החיובי או השלילי כאשר אני מדברת על הפוטנציאלים, אף על פי ששני הצדדים סבירים במידה מסוימת, כיוון שהמשמעות יחסית לכל פרט בהתחשב בנתיבו האישי. אולם זהו זמן שבו מצבים ש״נגמר לנו הסוס״ ביחס אליהם, יקבלו קרוב לוודאי מיקוד חזק וכל שמרוקן אנרגיה יעשה זאת ביתר שאת. אם מתרחשת חבלה עצמית, אתם תדעו זאת, ויהיו לכם הזדמנויות לבצע תיקון מסלול.

אנו עדים לפעילות נסיגה רבה השנה, המזמינה אותנו לחפור עמוק אל תוך מצבורי האנרגיה האישיים והקולקטיביים שלנו ולהסיר את מה שאינו הכרחי עוד או את מה שלא משרת אותנו עוד. מרקורי חולף דרך רבות ממעלות הנסיגה של מאדים, ובכלל זה דרך סמן ה-16 מעלות החשוב כל כך. מה עיבדתם ממארס ועד יולי שעשוי לצוץ שוב לבחינתכם? מה לא השתנה אז שנושם עתה את נשימותיו האחרונות? אף על פי שאנו ״אומרים״ שאנו רוצים להניח לדברים ללכת, תכופות אנו מתמהמים ומהססים בנוגע לאותם נושאים, ואז סוחבים אותם זמן רב ככל האפשר, מקווים שהם ישתנו כדי שלא נאלץ לוותר עליהם. עכשיו יהיה ברור שאותם מצבים נמצאו ללא רוח חיים ולא ניתן להחיותם. כל שיש לשחרר מפנה מקום למשהו חדש. האם אנו מוכנים לפנות מקום בחיינו עבור החדש, על ידי שחרור כל דבר שתופס עכשיו את המקום ההוא?

אבל לפני שנוכל לדעת מה ישן או חדש, מה מביא לנו שמחה, מה אנו מהססים לשחרר, מה משרת או לא משרת אותנו, אנו חייבים לחשוב על תוצאה שתגדיר מה משמעות הדבר עבורנו. בין אם אלה אהבה, שלווה, שמחה ושפע, משהו שאנו רוצים לקבל או לעשות, מטרה או כיוון בחיינו, או אנרגיה שאנו רוצים לגלם, תוצאות יוצרות את המכל ומאפשרות לאנרגיה שלנו לזרום. אז השחרור הופך לתהליך של מעבר למרחב של אנרגיה חדשה, במקום להכרה מאולצת שלמרות מאמציכם הטובים ביותר, נכשלתם במשהו שבאמת רציתם להצליח לבצע.

מעבר מריפוי לשלמות, הפיכתנו לביטוי של 360 מעלות של הפוטנציאל האנרגטי שלנו, הימצאותנו בהיבטים הגבוהים ביותר של עוצמתנו, כל אלה הם דרכים שבהן אנו יכולים להציב כוונות שמגדירות את המקום שבו תזרום האנרגיה שלנו. והזמן הנכון לעשות זאת הוא אישי ויכול להיות מתחושת הכאב הראשונה והקלה ביותר ועד לכאב כרוני ואקוטי. לכל אחד יש רמה שונה של סבילות לכאב ומה שאדם אחד מסוגל לשאת יכול להיות בלתי אפשרי אצל אדם אחר. לעתים קרובות מדי אנו מחכים לרגע הנכון כדי לפעול, במקום לבצע פעולה אחת נכונה בכל רגע. אנו משתנים כאשר הכאב שלנו הופך גדול יותר מהפחד שלנו מפני השינוי ולפעמים חולף זמן עד שאנו מגיעים ל״תקרת הכאב״ שלנו. אולי החודש יהיה נקודת ההחלטה, הוא בהחלט מכיל את הפוטנציאל לכך.

בעת הנסיגות אנו יכולים לשחרר, לבחון, לגלות, לזכור, להתחבר מחדש, להחיות, להיערך מחדש, להתחיל מחדש, להתכוונן מחדש, להרהר מחדש ולחזור על דברים, אם נבחר בכך. אם לא נעשה דבר, גם זו בחירה. ליקויים הם נקודות מפנה וטרנספורמציה, שמעניקות הצצות לאפשרויות ולפוטנציאלים חדשים, תכופות על ידי העלאת העבר בדרכים חדשות, ובאוקטובר יש לנו הישנות של הליקויים שחלו באוקטובר 1995. מחזור ליקויים חוזר בנוסף לנסיגת מרקורי יכול להביא לכמה גילויים מעניינים ביחס למערכות יחסים ולקשרים, ולגבי מה שמסתיים, בפעם האחרונה, ומה שמוכן להתחלה חדשה (חדשה במובן של חדש לגמרי, שמעולם לא נראה קודם לכן, שמעולם לא נעשה בו שימוש קודם לכן, המגיע בעטיפה עם תגים מוצמדים).

אנו גם מתכוננים לזווית הריבועית שתחול בדצמבר בין אורנוס ופלוטו, השישית במספר (רק עוד אחת לאחריה) והיא תתמקד בחיבור של החומרי והרוחני. זה המקום שבו העולם החומרי והעולם הרוחני מתחברים, בכל הרמות, באופן אינדיבידואלי וקולקטיבי. מי יוצר את המציאות שלכם? אתם, העבר, העתיד הפוטנציאלי, אנשים אחרים או משהו אחר? למי אתם מעניקים סמכות, באופן מודע או לא מודע? אף על פי שאנו מאמינים שאנו חסרי אונים בכל הקשור לסמכות חיצונית, זוהי השתקפות של השאלה למי אנו מעניקים סמכות בחיינו. סיפור היותנו נרדפים על ידי ״סמכויות״ הוא סיפור גלגול קודם עוצמתי עבור רבים מאיתנו ותכופות השורש והגורם לחבלה העצמית שלנו. היו מודעים לכך באוקטובר, כיוון שהנושא עלול לצוץ פעמים רבות.

נסיגת מרקורי במזל מאזניים מהדהדת את נסיגת מאדים מדצמבר 2013 עד יולי 2014 וזהו גם סימן של אויבים גלויים, שכוללים אנשים שמתנגדים לכם והחבלה העצמית שלכם. הגבלה עצמית, חבלה עצמית ושיפוט עצמי עשויים להיות נושאים משמעותיים באוקטובר, כיוון שאנו מתבקשים להושיט יד ולחפור עמוק בתוך מצבורי האנרגיה שלנו ולשחרר את מה שלא משרת את תשוקתנו לשלווה, לאהבה, לשמחה ולשפע בחיינו ובעולם. או שאנו יכולים להשתמש באנרגיה הזאת כדי לראות היכן אנו חוסמים את ההתקדמות שלנו, מגבילים את ההגשמה שלנו, ומשמרים את רמות הכאב שלנו משום שאנו מפחדים משינוי יתר על המידה. אנו פרטים ומהווים חלק מהקולקטיב, והמציאויות שלנו שזורות עם כל שאר המציאויות של אנשי הפלנטה. אם אינכם יודעים כיצד הדבר עובד, העלו סרטון וידאו חמוד של חיית המחמד שלכם וראו תוך כמה זמן הוא צובר מיליון צפיות.

כאשר אנו צועדים קדימה במסע החיבור, ההתעלות וההתפתחות שלנו לחיים שלמים, מספקים, של 360 מעלות, בהם אנו מעצימים כל היבט של עצמנו ושל חיינו, אנו הופכים לכוח מאוחד לשלום, לאהבה ולשמחה בעולם. זה מה שבורא גן עדן עליי אדמות. הוא מתחיל בנו. היכן תתחילו בתהליך זה בחייכם? התחילו היום, היקום תמיד תומך בנו בכל דרך, העניקו לו משהו עוצמתי עמו יוכל לעבוד על ידי יצירת כוונות נשמתיות, עוצמתיות ומרחיבות חיים שיטלטלו את חייכם בדרכים בלתי רגילות ושישנו את העולם.

שיהיה לכם חודש נהדר.