האנרגיות בחודש אוגוסט

ג׳ניפר הופמן

מאנגלית: סמדר ברגמן

 

בכל חודש כאשר אני מתחילה לכתוב את דוח האנרגיה, אני רואה תמונה שמתארת את האנרגיה של החודש והתמונה של אוגוסט היא חיתול לבן כשלג התלוי על חבל הכביסה. אם השתמשתם בחיתולי בד עבור התינוקות שלכם, כפי שאני עשיתי, אתם יודעים שהם לא צחים כשלג כשאתם תולים אותם על החבל, הם מוכתמים, אך לאחר כמה שעות בשמש, הם הופכים לבנים בוהקים. בשל כך, אין זה משנה מה הביא חודש יולי, האנרגיה של אוגוסט יכולה להפוך הכול לבהיר ולנקי להפליא, אבל אפשר שיהיה עליכם לשבת קצת בשמש ולא כדי להשתזף, אלא כדי להקדיש קצת זמן ולהאיר באורכם. חודש אוגוסט הוא החודש של מזל אריה, האריה והלביאה הידועים באומץ לבם. יהיו הזדמנויות רבות להגשמה יצירתית, לאהבה, לפתיחת הלב ולפוטנציאלים חדשים, אם יהיה לכם אומץ להאיר באורכם. הנושאים של החודש הם אומץ, יצירתיות, בהירות, אהבה (בצורתה האנרגטית) ואינטגרציה.

מקור המילה אומץ (באנגלית) הוא במילה הצרפתית ״coeur״ שמשמעותה ״לב״. ״אומץ אינו היעדר פחד, הוא נוכחות הלב. איננו צריכים להיפטר מהפחדים שלנו כדי להיות אמיצים, עלינו להיות בעלי אומץ (או לב) לפעול למרות הפחדים שלנו״. אם בחודש יולי כל הפחדים שלכם צצו ועלו, אוגוסט מבקש מכם לפעול ללא הצורך לחכות עד אשר הם יעלמו. אתם חושבים אולי שאתם צריכים לחכות לרגע הנכון או להיות בטוחים שאתם מוכנים, אבל הדרך היחידה ליצור תנועה היא לצעוד קדימה. הצעד לא חייב להיות גדול, הוא רק חייב להיות צעד. אנו נוטים להשתמש במילה ״אהבה״ במובנה הרומנטי, אבל אהבה היא קודם כל אנרגיה, ורק אחר כך רגש.

האהבה דרושה כדי להניע את האנרגיה היצירתית שלנו ומשמעות הדבר להיות פתוחים לקבל את האנרגיה הנחוצה להגשמת חלומותינו. הגשמה היא גם הרסנית וגם יצירתית, כאשר אנו הורסים את הישן כדי לאפשר למשהו חדש להיכנס. היא יכולה להתרחש בקצב ובתזמון מושלמים, כמו דלת מסתובבת שבה האנרגיה שעוזבת מוחלפת מיידית על ידי זו שנכנסת. אבל עלינו להימצא באנרגיית אהבה זו, וברטט ובתדר שלה, ולהיות מיכל גדול דיו כדי לקבל את התדרים הגבוהים יותר. לכן ״המשיכו להאיר״ היא המנטרה החדשה שלנו, כיוון שככל שנאיר באור בהיר יותר, כך נוכל למשוך אלינו אנרגיית אהבה רבה יותר ולעבוד עמה.

מקור האנרגיה היצירתית הוא במרחב הלב שלנו והמרחב שלכם עשוי להיות חבול ושותת דם לאחר ההיבטים המאתגרים של חודש יולי (וכל שעברנו בשנה האחרונה או יותר), אבל הדרך היחידה לרפא פצעים אלה היא לפרק את הכאב ולשלב אנרגיה חדשה. ייתכן ולא נוכל להתרחק לגמרי מהדברים שגורמים לנו כאב, אבל נוכל להפסיק לאפשר לכאב שלנו להניע אותנו ולבחור דרך התייחסות שונה לאנרגיה בחיינו. אנו חייבים לראות את הכאב כאופציה אחת מיני רבות ולבחור באופציה שמשרתת אותנו באופן הטוב ביותר. דרך אחת לעשות זאת היא להביע כוונות ברורות ביותר לחיינו אשר בוראות מיכל אליו האנרגיה יכולה לזרום.

אנו עוסקים באנרגיה ״יצירתית״ מאוד החודש ואף על פי שהדבר עשוי להתגשם אצלכם כרצון ללמוד ציור או תכשיטנות, יש לה שורשים אנרגטיים חזקים. המציאות שלנו היא תהליך מתמשך של הגשמה יצירתית. המקום שבו אנו מרגישים תקועים הוא המקום שבו שוב איננו משלבים באופן פעיל את האנרגיה היצירתית שלנו. עם האנרגיה הכבדה של כירון, שבתאי ונפטון החודש, כמו גם הצמידות של אורנוס ואריס וההדים המתמשכים של הזווית הריבועית שבין פלוטו לאורנוס מהשנים 2012 עד 2015, הרצון לצאת מהשגרה עשוי להיות חזק.

היו ערים לנטיה לנכש דברים מחייכם באוגוסט, והדבר עלול להתרחש באופן אכזרי למדי. האם יש עשבים לא רצויים שחונקים את הצמחים שאתם רוצים שישגשגו? האם הם תופסים יותר מדי מקום או משתמשים באנרגיה שיכולה להעצים את חלומותיכם?

זה יהיה חודש שבו נזכה לתרגל דואליות, בהיותנו רב-ממדיים בצורתנו האנושית כדי שנוכל ללמוד לתפקד כאנושיים וכאלוהיים כאחד – האחד אינו טוב או נחות מן האחר. ההתעלות היא אינטגרציה, לא השתלטות. אנו לא משמידים את הממד השלישי כדי שהממד החמישי יוכל לתפוס את מקומו; אנו משלבים ממדים גבוהים יותר אל תוך הפרדיגמות התלת-ממדיות שלנו כדי שהן תאמצנה היבטים גבוהים יותר. בימים אלה אנו רואים לכך דוגמאות בכל מקום סביבנו בעת שאנשים מודעים יותר חברתית, מוכנים פחות לסבול חוסר צדק, הפרדה, אפליה וכל צורה אחרת של פגיעה בזכויות האזרח. אלה הן דוגמאות למעבר שלנו אל תוך הדואליות וזה יהיה נושא שיחזור על עצמו עד שנת 2020.

יש לנו כמה היבטים אסטרולוגיים באוגוסט, שהראשון שבהם הוא מולד הירח ב-2, לחודש שהוא גם הזמן שבו מאדים יוצא (סוף סוף) ממזל עקרב ונכנס למזל קשת. הירח החדש כולל חיבורים קרובים לנפטון ולשבתאי, מדגיש את הזווית הריבועית המתמשכת שלו. האם קיים איזון בין המציאות והאשליות שלנו? האם יש משהו שכבר לא משרת אותנו בחיינו, אך שאנו נאחזים בו בגלל סיבות אישיות שלנו והאם הסיבות הללו תקפות עדיין? האם הסיבות הללו הן אמת מבחינתנו או אשליה נוספת?

הבחירות לנשיאות ארצות הברית המתקרבות הן נושא לא נוח – מי יתמודד ומי ינצח? לאור כל האנרגיה הלא יציבה עכשיו, קשה לדעת ויהיה עלינו לחכות עד אשר נתקרב ליום ההצבעה כדי לראות מי יוותר. הכול אפשרי עכשיו, והדבר הטוב ביותר שנוכל לעשות הוא להחזיק בכוונה שלנו לתוצאה הגבוהה ביותר עבור כולם והמצב. טוב אם נזכור שהאור תמיד מנצח בסוף.

הירח המלא ב-18 באוגוסט הוא כמעט ליקוי והוא יהיה במעלה 25 במזל דלי שזו חזרה על המצב בחודשים האחרונים של ירחים מלאים במעלה זו. זו גם המעלה של רבות מהפלנטות הגדולות יותר עתה, כך שהן פועלות עכשיו יחד, תומכות בטרנספורמציה שלנו. הוא מתחבר עם הצמידות המתמשכת של אורנוס ואריס וכיוון שאורנוס הוא שליטו של מזל דלי, הירח המלא הזה עוצמתי במיוחד. היינו עדים לעוצמה של הצמידות של אורנוס ואריס בעזיבת בריטניה את האיחוד האירופי, באירועים שסביב הבחירות לנשיאות בארצות הברית, במחאות בצרפת, ובחלקים אחרים בעולם שבהם ה״סטטוס קוו״ הפך ל״סטטוס לא״. נוכל לצפות לעוד דברים שכאלה בשנים הבאות בעת שאנו מבקשים לכייל מחדש את העולם שגלש עמוק מדי לכיוון האליטות, רודפי הכוח ואלה שרוצים לשלוט, לא להנהיג.

ובזמן הירח המלא אנו מקבלים את מרקורי וצדק המתחברים במזל בתולה, ומתחברים עם כירון, המרפא הפצוע. כירון מילא תפקיד גדול במחזורי הריפוי המתמשכים והתבלט, מאז היותו במזל דגים, מזה כמה שנים. הדבר מסייע להתפתחות שלנו, כיוון שכירון ממשיך להעיר את הפצעים שלנו, את המקומות הפגועים שלנו, מזכיר לנו שכל עוד זה כואב – זה לא נרפא עדיין. אלה מכם שנולדו בין 1964 ל-1968 חווים את שובו של כירון, משבר אמצע החיים מציק למדי שבו כל הבחירות, ההחלטות והנסיבות שלכם צצות ועולות לבחינה חוזרת. הוא נמשך כשנתיים.

וב-11 לחודש, מרקורי נכנס לצל שלו כהכנה לנסיגה שלו בספטמבר. הוא נמצא במזל בתולה, מזל שבו מרקורי מושל (אף על פי שכירון גם אמור למשול במזל בתולה), ולכן זו תהיה נסיגה עוצמתית ונקודת הנסיגה היא במעלה 29 במזל בתולה, נקודה עוצמתית. יחד עם תקופות הצל של לפני ואחרי הנסיגה, הנסיגה של מרקורי נמשכת כתשעה שבועות. אף על פי שישנם אנשים שאומרים לכם להימנע מלעשות דברים חדשים בתקופה זו, זה זמן רב לחכות לנוכח הקצב המהיר של העולם כיום. בדרך כלל, יש לעשות שוב, באופן כלשהו, דברים חדשים שהחלו בעת נסיגת מרקורי, ומפספסים דברים, מתעלמים מפרטים ויש עיכובים. קחו בחשבון עיכובים בנסיעות והוסיפו זמן, ואם התקשורת חשובה, בדקו שנית כדי לוודא שהמסר עבר.

בשלב מאוחר יותר החודש, ב-23 לאוגוסט, מאדים מצטרף לשבתאי וזה עלול להיות יום סוער למדי. כאשר פלנטת ההגבלה (שבתאי) פוגשת בפלנטת הפעולה (מאדים), יכולים לעוף ניצוצות. שבתאי גם יוצא מהנסיגה שלו, ולכן הוא יהיה מוכן לפעולה. אתם יכולים לצפות להתרחשות אירועים על במת העולם שיהיו נפיצים למדי, משום שאנו נמצאים עדיין באנרגיה הכבדה של הריבוע של אורנוס ואריס ושל שבתאי ונפטון. אם אתם תוהים מדוע אני כוללת אזכורים אסטרולוגים רבים כל כך, הסיבה היא שהפלנטות הן חלק ממערכת האנרגיה שלנו והן משקפות את מה שקורה לנו.

נגה עוברת בשלושה מזלות החודש, מזל אריה, מזל בתולה ומזל מאזנים. אנו מקבלים שלושה היבטים שונים של האנרגיה של נגה החודש גם כן, דבר שהוא בלתי רגיל למדי. על אף שהיא אינה חשה בנוח במזל בתולה, היא בצמידות לצדק ולדרקון במזל בתולה, ואלה אמורות להיות אנרגיות נעימות ביותר. 

ולקראת סוף החודש אנו נחווה את הדואליות האנרגטית ברמה הקולקטיבית שאנו חווים גם כן בחיינו. מדובר בשילוב של הקל והמאתגר, החיובי והשלילי, עם כמה אנרגיות קשות שמצטרפות, כמו גם אנרגיות שזורמות בחופשיות רבה ושיוסיפו קלילות למצב. זה המקום שבו עלינו ללמוד להפיק את המירב מהאנרגיות החיוביות ולהשתמש בהן כדי לעזור לנו להתגבר על האתגרים. חיים רוחניים אינם חסרי אתגרים, הם חופשיים בכל היבט, ובכלל זה לנוכח אתגרים. ואנו מסיימים את השלב הראשון של מחזור ההתעוררות הרוחנית החדש שלנו, משום שצדק מבלה את ימיו האחרונים במזל בתולה החודש ובחודש הבא הוא נכנס למזל מאזניים למשך שנים עשר חודשים. מה עשיתם בספטמבר 1991 עד אוקטובר 1993 ובספטמבר 2004 עד אוקטובר 2005 שעשוי לצוץ עכשיו שוב לבחינה מחודשת?

אם אתם מוכנים להאיר, אוגוסט יהיה הקלה מבורכת מהאנרגיות שחווינו עד כה השנה. אז בואו נמשיך להאיר, נעלה שוב על הסוס ושיהיה לכם חודש נפלא.