האנרגיות בחודש אוגוסט 2014

ג׳ניפר הופמן

מאנגלית: סמדר ברגמן

 

אוגוסט מביא איתו הקלה מבורכת לאינטנסיביות של יולי, שהוא תמיד חודש קשה עבורי. בין אם זה מזל סרטן בעל אנרגיית המים שמכבה את אנרגיות הטלה שלי, או חום הקיץ שאני לא ממש אוהבת, מעולם לא חשתי בנוח ביולי. אני אשת פעולה ואני צריכה לנוע, לברוא, לעשות משהו ולהרגיש מועילה ויולי אף פעם לא מאפשר לי זאת. ובכן, אנחנו מקבלים הזדמנות לקצת פעולה באוגוסט, יחד עם כוחות שיבטיחו שננקוט בפעולה בדרך מחושבת, תוך זכירה שמה שאנו עושים חייב לשרת אותנו בדרך הטובה ביותר. פעולה ללא תוכנית או תוצאה פוטנציאלית היא מתכון לציפיות נכזבות. וכדי לוודא שאתם משתמשים באנרגיות של אוגוסט בדרך הטובה ביותר, בחנו את העבר רק כדי לגלות את השיעורים שהוא מכיל, ותכננו מסלול לעתיד החדש שלכם, שהיא רק מילה אחרת לפוטנציאל שלא התגשם או שלא הופעל.

אם קיוויתם שמתישהו השנה תרגישו שקיבלתם ״אור ירוק״ לפרוץ קדימה, יכול להיות שתהיו מעט מאוכזבים באוגוסט. אני אומרת ״מעט״ כיוון שאתם עשויים להרגיש מוטיבציה רבה יותר החודש, ברגע שנעבד את המהלומות שקיבלנו לקראת סוף יולי, שאמורות להיפתר לגמרי עד הירח המלא שיחול ב-10 באוגוסט. יש לנו תמיכה רבה לבריאה החודש, עם כמה מגבלות משום שמאדים ושבתאי במזל עקרב לוחצים על הבלמים, יחד עם האנרגיה של נפטון שמבטיחה שנשתמש ביכולות הרוחניות, בהדרכה ובאינטואיציה שלנו בתהליך זה.

כן, אנו צריכים לקחת בחשבון את הבלמים הללו, כיוון שמאדים ושבתאי יחד הם דוגמה ל״כוח שאין לעמוד בפניו הפוגש בחפץ שלא ניתן להזיזו״. במקרה הטוב ביותר אנו יכולים להשתמש באנרגיה הזאת כדי לשקול בקפידה כל צעד ולנקוט בפעולה מכוונת, מודרכת ומחושבת. במקרה הגרוע, האנרגיה הזאת דומה לניסיון להתקדם עם רגל אחת על הגז ורגל שניה על הבלם; איננו מתקדמים לשום מקום אבל עושים הרבה רעש, שורפים צמיגים ומעלים עשן רב. יחד הם מצמצמים את האנרגיה היצירתית העצומה שיש לנו באוגוסט, עם השמש, מרקורי, נגה וצדק במזל אריה האמיץ והאדיר, עניין שהוא לא בהכרח דבר רע.

לדעתי מעניין שהזווית הריבועית בין מזל עקרב למזל אריה היא כה בולטת החודש, כיוון שמזל עקרב מסמל את העולם הפנימי שלנו, את המקומות העמוקים ביותר, החשוכים ביותר ואילו מזל אריה הוא סימן השמש, אמיץ, יצירתי, ישיר, חברותי, מוחצן ומוכן לקחת סיכונים. אולם עם מזל עקרב אנו מתבקשים לנקוט בפעולה שבאמת משרתת אתנו, לקחת סיכונים במסגרת המגבלות שלנו ו״להסתכל לפני שאנו קופצים״, לפעול על פי ההדרכה הפנימית ולהיות ברורים לגבי התוצאה שלנו, במקום לקוות לטוב ביותר תוך התעלמות ממה שאנו יודעים שלא יתממש.

עבדתי לאחרונה עם לקוחה שמזה שנתיים מנסה לבצע שינוי משמעותי בחיים ונותרה תקועה בצעד הראשון. היא ידעה מה היא רוצה לעשות אבל פחדה, וזה בסדר. הבעיה הייתה שהיא ניסתה להעמיד פנים שהיא אינה מפחדת, היא לא כיבדה את הפחדים שלה ולא טיפלה בהם בהקשר לפעולות שלה, ולכן בכל פעם שהיא נעה קדימה, הפחדים שלה צצו ועלו. הם יעלמו אם היא תתייחס אליהם, אבל היא רואה זאת כסימן לכישלון – עליה להיות חזקה יותר מפחדיה, הם לא אמורים להציק לה, היא עוצמתית יותר מכך והיא יכולה להעלים אותם בעזרת הרצון שלה. ואף על פי כן, הפחדים שלה נותרים במקומם. עד שהיא תהיה מסוגלת לכבד את הפחדים שלה ולספק את דרישותיהם, היא תמשיך להיות תקועה בתחילת התהליך ולא תנוע קדימה.

הפחדים מאפשרים לנו לדעת היכן דרושים לנו ביטחון, מתן תוקף ונחמה. ואם איכויות אלה חסרות בחלק כלשהו של חיינו, הצורך בהן יצוץ בכל פעם שננסה לחולל שינוי. הפחד אינו סימן לחולשה, אבל לא ננהג בחוכמה אם נעמיד פנים שהפחדים הללו אינם קיימים. הימצאות מאדים ושבתאי במזל עקרב מאתגרת את הדחף היצירתי ואת הפעולות האמיצות שלנו, כדי שנוכל להתמודד עם הפחדים שלנו, להכיר אותם, למצוא את מקורם, ואז לתכנן סביבם. האם אתם מפחדים מהחשכה? הביאו פנס וסוללות נוספות. האם אתם חושבים שלא יהיה לכם די לאכול? ארזו ארוחת צהריים. האם אתם חושבים שמישהו לא אוהב אתכם? לבשו את הבגדים האהובים עליכם, היו זקופים וגאים וזיכרו שאינכם יכולים להשביע את רצון כל האנשים, אבל אם אתם מאושרים, הרי שניצחתם הן את הקרב והן את המלחמה. למדו לערוך מסיבות משלכם והזמינו אליהן אנשים שבאמת אוהבים אתכם ומהדהדים איתכם.

זהו חודש שיש לנקוט בו פעולות אם אתם מרגישים שזה הדבר הנכון והטוב ביותר, וחשוב מכול, שהוא משרת אתכם ואת התוצאה המבוקשת שלכם. עלינו להפסיק לצפות לאישור ולמתן תוקף מאנשים שלא חולקים את החזון שלנו. בדרך כלל אנשים שופטים את המטרות שלנו על פי היכולת שלהם לראות את עצמכם נוהגים באותו אופן. אם הם אינם מסוגלים לבצע חיבור זה, הם יחשבו שגם אתם אינכם יכולים ואין זה משנה עד כמה נכונה או מושלמת הפעולה הזאת עבורכם. אל תבקשו עצה לגבי ציוד מחנאות ממישהו שלא אוהב מחנאות. זו לא השוואה מטופשת, אנו עושים זאת כל הזמן. היוועצו עם עצמכם, שתפו כאשר אתם מרגישים שהדבר נכון ושאתם מדברים לקהל הנכון.

ומעל לכול, וודאו שכל צעד משרת אתכם – את הכוונה שלכם, את התוצאה שלכם, את השמחה והשלווה שלכם, ושהוא מעניק לכם את התקפות העצמית שמאפשרת לכם לדעת שאתם בנתיב הנכון, כיוון שאתם מרגישים טוב. החודש השתמשו באנרגיות היצירתיות של מזל אריה כדי לחקור את הפוטנציאל שלכם ובאנרגיה המגבילה של מאדים ועקרב כדי לבדוק שוב את התוכניות שלכם, כדי שתדעו שאתם מבצעים את המהלכים שיבראו את מה שאתם רוצים. אם אינכם סבורים שזה הזמן המתאים לפעול, אל תפעלו. תהיינה לכם הזדמנויות נוספות בחודש הבא. והשתמשו במילות המפתח של החודש הזה, הירגעו, התרעננו, התחדשו ובחנו (וזה אפילו לא חודש של נסיגת מרקורי – זה יקרה בחודש הבא) כדי לשקול את האופציות שלכם ולהותיר מעט מקום לנסים ולברכות מהיקום הנדיב שממתין לכם שתפרסמו ברבים את חלומותיכם. העתיד מייצג את כל שלא עשיתם עד כה – זו מילה נוספת לפוטנציאל בלתי ממומש. ממשו את הפוטנציאל שלכם באמצעות פעולה מודרכת, נשמתית ומחושבת שמשרתת אתכם.

שיהיה לכם חודש נהדר!