האיכות השלישית של הרצון האלוהי

הרצון להתפתח ~ הופכים לחכמים

הרצון להתפתח הוא היבט של רצון האל/האלה/כל-היש כשהוא קורן דרך ישות דגולה שמגלמת תבונה אלוהית, יצירתיות אלוהית ופעילות תבונית. היבט הרצון של אותה הוויה דגולה מבוטא כרצון להתפתח, המוביל לחכמה ובסופו של דבר לידיעה-חובקת-כל, מצב אינסופי של ידע, מודעות והבנה.

ישות דגולה זו, שלעתים מכונה אדון הקרן השלישית, מוכרת גם כשכל האוניברסאלי. ישות דגולה זו מגלמת שדה של תודעה בתוך השכל של אלוהים, היכן כל הרעיונות והתבניות עבור העולם הגשמי קיימות, אותם רעיונות שכבר ידועים ואותם אלו שעדיין יש לגלות. היא בלתי מוגבלת, בעלת תבונה אינסופית, יצירתית ומכילה בתוכה את כל האפשרויות. האנרגיה שלה נוזלית, דינמית, משתנה, נמצאת בתנועה אך גם דוממת, נצחית, שלווה ושקטה. היא מביאה את כל החי לכדי היערכות גדולה יותר עם התכנית האלוהית.

התבונה המופלאה של ישות דגולה זו נמצאת בכל חלקיק של החומר, החל מאטום ועד גלקסיה. היא חלק מכל אורגניזם חי. ישות דגולה זו מביאה תבונה אל תוך החומר. היא הכוח שמונח ביסוד האפשרות של החומר להגיב לחשיבה. היא מאפשרת למחשבות שלכם לעצב את המציאות שלכם. מסיבה זו, ישות דגולה זו גם נקראת האדריכל הגדול ~ המתכנן והמעצב שיוצר את האפשרות עבור הרעיונות להתגשם כצורות חומריות, מבנים וארגונים. ישות דגולה זו מדריכה את היצירה של החברה והציביליזציות, היא בונה ולבסוף גם תגשים את השלמות של התכנית האלוהית בעולם של צורה וחומר.

הרצון להתפתח משפיע על מרכז הגרון שלכם. זהו מרכז אנרגיה הממוקם באזור שמסביב לגרון שלכם, עם "עלי כותרת" או מערבולות אנרגטיות שיוצאות ממנו. העין השלישית שלכם משדרת את התכלית הגבוהה של הנשמה שלכם למרכז הגרון שלכם, כך שתוכלו לבטא תכלית זו בחיי היום-יום שלכם, החיים החיצוניים. מרכז הגרון שלכם מביא לידי ביטוי את התודעה שאתם מקבלים מהרצון ליזום והחזון שאתם הופכים מודעים לו בעזרת הרצון לאחד. הוא נמצא בהשפעת הרצון להתפתח כדי שתלמדו איך להגשים וליצור בעולם הצורה, עד שתהיו בוראים שותפים עם האל/האלה/כל היש.

בשלבים מוקדמים יותר, לפני שיצרתם חיבור עם הנשמה, עלי הכותרת של מרכז הגרון שלכם פנו מטה אל עבר הריאות שלכם. בשלב זה הרצון להתפתח דרבן אתכם ליצור צורות, מבנים, מצבים, נסיבות וארגונים שמונחים על-ידי האישיות שלכם. בהשפעת הרצון להתפתח, תפיסות הופכות לידע, והאישיות הופכת לכלי מעודן יותר עבור האנרגיות של הנשמה.

האישיות ממשיכה להתפתח בעזרת ידע, חינוך וניסיון עד שהיא מפתחת מודעות לנשמה שנמצאת מעליה. עלי הכותרת של מרכז הגרון מתחילים לפנות כלפי מעלה לעבר מרכז הראש. ככל שהקשר עם הנשמה מעמיק, הוא יוצר הרחבה של תודעה, והידע הופך לחכמה. בעזרת החכמה, האישיות יוצרת צורות, מבנים, ארגונים, פעילויות ונסיבות שמבצעות את המטרות של הנשמה.

ככל שאתם ממשיכים להתפתח מבחינה רוחנית, עלי הכותרת של מרכז הגרון שלכם פונים מעלה, והטבע האומנותי, רב התושייה והחדשני שלכם מתעורר. אתם מתחילים לבטא את היצירתיות של הנשמה שלכם. אתם מתחילים להעיר את היצירתיות האלוהית שלכם, מתחזק הדחף לעשות משהו אמנותי, ספרותי או רוחני, ליצור או לפעול עם קבוצה או ארגון שעוזרים להביא לידי מימוש היבט כלשהו של התכנית האלוהית עבור האנושות.

אתם יכולים לעבוד עם הרצון להתפתח על מנת להאיץ את היכולת שלכם לזהות וליצור צורות, מבנים, ארגונים, נסיבות, מערכות יחסים, מאמצים יצירתיים ופעילויות שתואמים למטרה של הנשמה שלכם ולתבנית האלוהית עבור חייכם.

ככל שאתם מתחברים עם הרצון להתפתח ומעירים את מרכז הגרון שלכם, אתם סופגים אנרגיה שמחזקת את היכולת שלכם להתחבר לעולם הרעיונות והאפשרויות הבלתי מוגבלות, ואשר מעודדת חדשנות במחשבה ובמעשה. הרצון להתפתח הוא כמו אור שזורח עליכם, מאיר את התבנית האלוהית עבור החיים שלכם, הנתיב הגבוה שלכם, הפוטנציאל שלכם ואפשרויות גבוהות יותר עבור החיים שלכם. הוא מעודד אתכם ליצור מטרות שתואמות לתבנית האלוהית עבור החיים שלכם, ולפתח את התכניות ודרכי הפעולה כדי להגשים מטרות אלו.

בהשפעת הרצון להתפתח, העצמי ממשיך להתקדם. העצמי מתרחק מחיי הצורה, כשהוא מכיר בכך שהוא יותר מהגוף, מהרגשות ומהשכל שדרכם הוא מבטא את עצמו על פני האדמה. העצמי מזהה שהוא חיים, אור, אנרגיה ותודעה של האל/האלה. העצמי פונה מעלה כלפי מישור הרוח. לבסוף, העצמי מכיר את עצמו כחלק מהאחד, חלק מהחיים האלוהיים שהם בלתי מוגבלים, ניצוץ של האל/האלה עצמם. לבסוף העצמי הופך "יודע-כל".

הישות הדגולה הזו משדרת באופן פעיל את האנרגיה שלה למישור האדמה ללא הגבלה. כאשר יותר אנשים יהיו מסוגלים ליצור מתוך תיאום עם הרצון האלוהי, כאשר האנשים יתבגרו אל ידיעת עצמם כנשמות, כאור, כרוח וכמהות האל, החברה תתחיל לשקף את הדפוסים האלוהיים בצורה שלמה יותר. יהיו אהבה וכבוד אחד כלפי השני וכלפי כל החי, סביבה נקייה, אחדות בשונות, והנסיבות האפשריות הטובות ביותר שמייצגות את ההגשמה של התכלית האלוהית על פני האדמה.

מידע נוסף אודות הרצון להתפתח

איכות זו של הרצון להתפתח כוללת גם את הרצון לפתח תודעה וגם את הרצון לפתח צורה. זהו היבט של הרצון האלוהי שעוזר לפתח תפיסה חושית לכדי ידע, ידע לכדי חכמה וחכמה לידיעת-כל. זהו הרצון ליצור במישור הארצי את מה שמבטא אלוהות. זה הכוח שמונח ביסוד היכולת של החומר להגיב למחשבה. זוהי ההגשמה של תכנית מוגדרת עם מטרה שמוגדרת בצורה תבונית. זהו הרצון היצירתי שהוא הגורם להגשמה והערב להשגתה. היום, ביחס לאנושות, הביטוי הגבוה ביותר שלו הוא החינוך, או התפתחות הדרגתית באמצעות ניסיון, המובילה לידע, המשתנה לכדי חכמה ולבסוף לידי ידיעת-כל.

כאנרגיה של אינטליגנציה יצירתית, רצון זה מתחבר לשכל של אלוהים, המוכר גם כשכל האוניברסאלי. הרצון להתפתח מעורר את חיפוש התשובות לשאלות כגון: "מה המהות של המציאות", "כיצד פועל היקום?" ושאלות פילוסופיות, דתיות ומופשטות מטבע גבוה. הוא מסוגל לפתוח אתכם לרעיונות שמראים לכם את התמונה הרחבה יותר, נקודת מבט רחבה יותר, ומבט-על של החיים והמטרות שלכם והדרך שבהם הם מתאימים ליקום הגדול יותר. בניגוד לכך, הרצון לפעול מעורר רעיונות שמתייחסים יותר למציאות הפיזית, צעדים שצריך לבצע ונושאים של חיי היום-יום.

הרצון להתפתח הוא אחת מההשפעות המעוררות ביותר שנוגעות באנושות בזמן זה. עד שלאנשים לא תהיה רמה מסוימת של מודעות לנשמה, ההשפעה של הרצון מעוררת אותם לפתח את הצורות בחיים שלהם כשהם מונחים על-ידי האישיות שלהם ולא על-ידי הנשמה. כאשר האישיות מתפתחת ויוצרת קשר עם הנשמה, הדחף להתפתח הוא ליצור צורות ופעילויות שנובעות מהנשמה, כיוון שאנשים יכולים לראות יותר מהתמונה הרחבה של חייהם ושל היקום. כאשר הקשר עם הנשמה מעמיק, קיים דחף להרחיב את התודעה הזו ונוצרת חכמה. לבסוף מושגת מטרה, כאשר העצמי מכיר את עצמו לא כצורה ולא כתודעה אלא כרוח, כאחד שהוא גדול יותר מהצורה והתודעה גם יחד.

יצירת קשר עם הרצון להתפתח

תוכלו להיעזר בתהליך המוצע כאן כדי להתחבר לרצון להתפתח, לצעוד צעד נוסף בנתיב הצמיחה הרוחנית שלכם. התכוננו לקבל את הרצון הזה בכך שתשאלו: "האם אני מוכן לעבור לשלב הבא בהתפתחות שלי?" אם אתם מוכנים, הביעו את הכוונה שלכם והמשיכו.

  • התבוננו בנשימה שלכם, ואפשרו לה להפוך חלקה, עמוקה, שלווה ורגועה יותר. אפשרו למחשבות שלכם להפוך שקטות יותר; המשיכו לעקוב אחר הנשימה שלכם. הניחו לה להנחות אתכם למקום של דממה פנימית שעשויה להידמות למצב של התבוננות שקטה.

  • בקשו מהנשמה שלכם להצטרף אליכם. הרגישו בנוכחות שלה, והתמזגו עמה. כאשר אתם מתמזגים עמה, הפכו לאור, לאהבה ולתבונה של הנשמה שלכם.

  • חושו בחיבור שלכם לנשמות של קבוצת הנשמה אליה אתם שייכים, שמקבלת ומפיצה את התשדורות העוצמתיות והעצומות של הרצון האלוהי.

  • פנו אל הישות הדגולה המשדרת את הרצון להתפתח כדי לקבל את האנרגיה שלה, אנרגיה של תבונה אלוהית, יצירתיות אלוהית ופעולה תבונית. הרצון האלוהי תמיד מגיב לקריאה שלכם אליו.

  • היפתחו לקבל את האנרגיה היצירתית והתכליתית של הרצון להתפתח שנשלחת בתגובה לקריאה שלכם. הרשו לאנרגיה הזו להיכנס אל מרכז הגרון שלכם. ייתכן ותחושו בצבע, בצליל, באור או באיכות מסוימת של אנרגיה או שלא תרגישו דבר כאשר האנרגיה משודרת אליכם.

  • הרשו לאנרגיה של הרצון להתפתח לשנות אתכם, כשאתם מזמנים אותה ונפתחים לקבל את כל מתנות התודעה שיש לה עבורכם. אשרו שאתם מתכוונים לנוע אל השלב הבא בצמיחה שלכם.  אתם פתוחים למחשבות ולרעיונות חדשים ומקוריים. אתם מוכנים לקבל צורות, מצבים ונסיבות חדשים שמייצגים תודעה מורחבת. אתם מוכנים לשחרר כל דבר שמייצג תודעה מוגבלת יותר. הקרינו את האנרגיה הזו לשתי המטרות שלכם.

  • אתם יכולים לבקש אנרגיה מהרצון להתפתח כל אימת שתרצו להגשים יותר מהתבנית האלוהית בכל תחום של חייכם. קבלו אותה אל תוך מרכז הגרון שלכם, כדי להכיר טוב יותר ולבצע טוב יותר את המטרות של נשמתכם. אין צורך שתהיה לכם מודעות כלשהי לאנרגיה הזו או תחושה מסוימת שלה כדי שהיא תיצור שינויים בחיים שלכם. הכוונה שלכם לפתח תחום מסוים בחייכם, ובקשת אנרגיה מהרצון להתפתח הן כל שדרוש.

האם אתם עסוקים מדי?

ישות דגולה זו מדרבנת את האישיות לפעול. היא אוהבת ליצור, לתכנן, לארגן ולעשות דברים רבים. האישיות לא רוצה להיות נייחת. ועדיין אתם עשויים לבזבז אנרגיה רבה ביצירת צורות על המבוססות על רצונות האישיות, על שחרור צורות אלו, יצירת צורות חדשות, תכנון והקפת עצמכם בכל הצורות שאישיות שאינה מחוברת לנשמה רוצה. השאיפה ליצור צורות, להיראות יצרנית ושתמיד יהיה לה מה לעשות, קוסמת מאד לאישיות. התעסקות תמידית מעניקה לאנשים רבים תחושה של ערך. יש אנשים שנהפכים מכורים לעבודה. פרודוקטיביות יתר עשויה במקרים כאלו להפוך לבעיה. אנשים רבים שמדורבנים על-ידי אנרגיה זו מוצאים את עצמם מייחלים שיהיה להם יותר זמן או פחות דברים לעשות, בפרט כאשר הם לא יוצרים את אותם הדברים שספוגים באור הנשמה שלהם.

אנשים מסוימים מגיבים לגירוי של הרצון הזה ולשפע הרעיונות הנחשף בפניהם על ידי כך שהם מנסים ליצור את כולם. הם רצים הלוך ושוב כשהם יוצרים דבר אחד אחרי השני, מקדישים את רוב הזמן שלהם לבניית דבר זה או אחר. הם עשויים להתחיל דברים רבים ולא לסיים אותם ואז להמשיך לדבר הבא. במהרה הם מוצאים את עצמם "מפוזרים" על פני כל-כך הרבה דברים, עד אשר הם אינם מצליחים לעשות עבודה טובה באף אחד מהתחומים.

התחברות עם השכל האוניברסלי יכולה לעורר שפע של רעיונות שכזה שיש אנשים שמרגישים מוצפים ולא יודעים על סמך אילו רעיונות לפעול. הם הופכים משותקים כמעט מהבחירות והאפשרויות שהם רואים, ומתקשים לקבל החלטות. או שהם מפחדים להתחייב לנתיב אחד כלשהו, כיוון שהם חוששים שהוא יתברר כנתיב שגוי. רצון זה, בשילוב עם הרצון ליזום, הרצון לפעול והרצון לבטא, יכול לעזור לכם לבחור מכל האפשרויות את האפשרויות ליצירה שטומנות בחובן את מרב האור ושעוזרות להגשים את התכנית האלוהית עבור היקום.

אם אתם מבינים שאתם תמיד ממהרים, מנסים לעשות דברים רבים מדי, לעשות הכל בו-זמנית, עבדו עם רצון זה כדי לראות אילו פעילויות הן חלק מהתכלית העליונה שלכם ואילו פעילויות יש  לשחרר. אם אתם יוצרים מנקודת ראות אישיותית מוגבלת, מה שאתם יוצרים לא קרוב ביופיו למה שאתם מסוגלים ליצור כאשר אתם מתחברים עם נשמתכם ומגשימים את המטרות והתכניות שלה. רצון זה יכול לסייע לכם להביא פעילות מוגזמת למידה המדויקת של פעילות שמשיגה את היעדים של הנשמה שלכם והמטרות הגבוהות יותר של חייכם.

היו שקטים ולימדו להאזין

כדי ליצור את הצורות שמייצגות את המטרות של הנשמה עבור החיים שלכם, אתם צריכים להיות שקטים. אין זה השקט של המדיטציה, אלא דרך חיים שמשקפת את ההתאמה שבין הנשמה והאישיות. חדלו מעסקיכם לדי זמן על מנת לבחון את הסיבות שלכם לעיסוק בפעילויות מסוימות. בחנו כל אחת מהפעילויות ושאלו, "האם ההשגה של דבר זה בעלת ערך מבחינת הנשמה שלי?" או "האם הפעילות בעלת ערך רק לאישיות שאוהבת להיות עסוקה, להרגיש מועילה ושיהיה לה מה לעשות כל הזמן?"

מעמדה של שקט פנימי, קשר נשמתי וקשר עם הרצון האלוהי, אתם יכולים לראות מה אתם צריכים ליצור שיהיה בעל ערך עבור הנשמה שלכם ואשר ישקף את התכלית האמיתית שלכם. כדי לעשות זאת אתם צריכים להיות פתוחים לחדש ולהיות מוכנים לשחרר את התוכניות שהאישיות שלכם תכננה. אתם יכולים לזהות תחומים שבהם אתם יוצרים צורות שאינן מתואמות עם התכלית של הנשמה באמצעות בחינת המקומות בחיים שלכם שאינם מתפקדים היטב כפי שאתם מרגישים שהם יכולים. ייתכן שקיבלתם לחישות, או אפילו צעקות, ששינויים חייבים להיעשות. בחנו את הנושאים שנמצאים ממש למולכם כדי למצוא פתרון למקומות הראשונים שאליהם יש לכוון את הרצון הזה, גם כדי לפתח את הצורות שיצרתם וגם כדי לפתח את התודעה שיש לכם בתחום הזה.

פנו לעצמכם זמן בו תהיו שקטים ותוכלו לחשוב אודות הצורות והפעילויות שאתם מעורבים בהן. האם חלק מהצורות שיצרתם כולאות אתכם בתוכן? האם הפכתם עבדים להן? האם החיים שלכם מנהלים אתכם, או האם אתם (הנשמה, העצמי הגבוה) מדריכים את החיים שלכם? אנשים רבים מתחילים כשהם מלאי השראה לגבי הצורות שהם רוצים ליצור, מצליחים ליצור אותן ואז מגלים שצורות אלו דורשות אנרגיה רבה כדי לתחזק אותן, עד שאותן צורות מרוקנות אותם מאנרגיית החיים שלהם. למשל, קניית בית גדול שדורש כסף לתחזוקה ולתיקון, משכנתה גדולה ואנרגיה רבה כדי לשמור עליו. במקרה כזה אתם עשויים לגלות שהבית מנהל את חייכם במקום לשרת אתכם. או, אתם עשויים להקים עסק, ולגלות שאתם עובדים בשביל העסק במקום שהעסק ישרת אתכם ואת המטרות שלכם.

אם אתם מרגישים לכודים או שמוטל עליכם עומס לקיים את הצורות שיצרתם, זה הזמן להיכנס למצב שקט ולהתחבר עם הנשמה שלכם ועם הרצון להתפתח. בקשו רעיונות כדי שתוכלו לפתח את הצורות האלו ולהביא אותן לידי היערכות עם הדפוס האלוהי שניסיתם, אך לא הצלחתם, ליצור. כדי ליצור צורות שמתואמות עם הרצון האלוהי והדפוסים הגבוהים יותר שלו, התחברו עם המהות של מה שאתם רוצים ליצור לפני שאתם מגשימים דבר כלשהו. עבדו עם הרצון להתפתח כדי למצוא דרכים יצירתיות חדשות במטרה לגרום למהות הזו להתקיים וכדי לבטא אותה ביתר בהירות בצורות ובדפוסים החדשים שאתם מגשימים.

לחוות את הריק

אחד האתגרים של משיכת הרצון הזה הוא שהאישיות עשויה לחוש עצמה מוטרדת כאשר היא מגלה שחלק מהפעילויות שהיא יחסה להן חשיבות עצומה אינן חשובות באמת מנקודת הראות של הנשמה. דבר כלשהו שהאישיות עבדה בשבילו עשוי להתגלות כחסר תועלת. קשה להפסיק לעשות דברים שעשיתם במשך שנים. בעוד שהשיטות הישנות נראות כעת כשיטות שיש לשנותן או להפסיקן, רעיונות חדשים עדיין לא עלו. האישיות עשויה להרגיש כאילו היא נמצאת בחלל הריק כשהיא משחררת את מה שעכשיו היא תופסת כפעילות מיותרת, אבל עדיין לא מצאה דבר חדש לעשותו. התחושה של ההימצאות בריק עשויה להימשך שעות, ימים או אפילו חודשים.

הזמינו אליכם את הרצון להתפתח והשקיטו את עצמכם על מנת להרחיב את הראייה שלכם לגבי החיים שלכם, היקום, הקשר שלכם עם הנשמה, הרצון האלוהי ונשמות של אחרים. ממקום של הקשבה ותשומת לב אתם יכולים לשמוע את הכיוונים החדשים שמבקשים לצמוח או לחוש בהם. אתם לא חייבים לשחרר הכל בבת אחת. הצעד הראשון שלכם הוא הקשבה ותשומת לב. ככל שתקראו יותר לרצון האלוהי, תיערכו עם הנשמה שלכם ותרחיבו את החשיבה שלכם, כך מה שתיצרו יהיה מותאם יותר עם התכלית האמיתית שלכם ויעזור להביא לידי ביטוי את התכנית האלוהית עבור החיים שלכם.

גם אם הריק עשוי להיות לא נוח, חשוב להשתמש בזמן הזה כדי ליצור חיבור חזק יותר לנשמה שלכם ולרצון האלוהי, על פני הניסיון ליצור משהו, כל דבר, העיקר להיות עסוקים שוב. תנו אמון בכך שיש תכנית אלוהית ושהיא מתפרשת באופן מושלם. תנו לה להתפתח בקצב שלה ובדרך שלה. לימדו להיות סבלניים והמתינו להופעת החדש במקום לכפות כיוון של פעולה.

כאשר אתם כופים על משהו להתרחש, במקום לחכות להזדמנויות להופיע, אתם יכולים לעכב ממש את ההתפתחות של התכנית האלוהית עבור החיים שלכם. פרשו את מה שנראה כזמן של היעדר פעילות חיצונית, כזמן של פעילות פנימית של פיתוח התודעה שלכם. היו סבלנים, וסרבו לנקוט פעולה בתכניות נמוכות יותר שעשויות לעכב אתכם ואשר יהיה צורך לבטל אותן מאוחר יותר. ככל שאתם מרחיבים את התודעה שלכם, מה שתצרו לאחר מכן יהיה מספק יותר לאין שיעור.

חיו בהווה ולא בראשכם

בהשפעת ישות דגולה זו, אנשים מסוימים שהאישיות שלהם עדיין אינה ספוגת נשמה, נמשכים מאוד אל עולם הרעיונות, המושגים והמחשבות, עד שהם מוצאים שהעיסוק במציאות הפיזית הופך למעמסה. הם חיים בתוך הראש, בעולם של רעיונות. אלה הם בדרך כלל אנשים אשר קראו הרבה, אנשים אינטליגנטים, שאוהבים ללמוד מחשבות חדשות, לחשוב על רעיונות, להגיע לפתרונות וכן הלאה. עם זאת, החיים שלהם והסביבה הפיזית שלהם עשויים להתאפיין ב"בלגן" של עניינים לא מסודרים, כיוון שהם אינם רוצים לטרוח ולנקוט בפעולות.

לעתים תכופות, אנשים כה ממוקדים במטרות רחוקות עד שהם מתעלמים מכך שהחיים שהם מנהלים בהווה אינם מספקים. בעוד שזה טוב לתכנן לעתיד, חשוב לחיות חיים שעובדים בהווה. אם אתם תמיד עובדים למען העתיד, אתם עשויים לגלות שהרבה ממה שעשיתם יש לעשות מחדש אם הרצונות שלכם משתנים. אפילו התכנית המוצעת הטובה ביותר יכולה להיעשות מחדש אם יש שינוי בנסיבות. עבדו עם הרצון להתפתח כדי לחיות בהווה, עם תודעה שמודעת לישות דגולה זו ולנשמה שלכם, כדי שתוכלו לקבל בחירות מרגע לרגע אשר מגשימות את התכניות הגבוהות ביותר שלכם.

ישנם אנשים שהם כה מעורבים ברעיונות מופשטים בעולם המחשבה שלהם שהם מרחיקים מעצמם מערכות יחסים וקשר אינטימי עם אחרים. הם יכולים להיות כה מהופנטים מהאינטלקט שלהם, לחשוב שזו התודעה הגבוהה ביותר שקיימת, שהם אינם מאמינים ודוחים קשר עם הנשמה שלהם ועם האנרגיות האלוהיות. האינטלקט עשוי להפוך כה טרוד בפרטים ובבלבול עד אשר קשה להם לראות את הדרך בבהירות. האינטלקט יכול לקחת נושאים פשוטים ולהפוך אותם למורכבים.

ככל שאתם עובדים עם הרצון להתפתח, שימו לב אם אתם הופכים להיות אינטלקטואליים מידי בנושא מסוים, כשאתם מנסים לפתור את כל הבעיות שלכם בעזרת השכל במקום לשאוף כלפי מעלה וליצור קשר עם הנשמה שלכם ואנרגיות גבוהות יותר. האם אתם חושבים שאתם חייבים לעשות כל זאת בעצמכם, או האם אתם מוכנים להתפתח דרך הרחבה של התודעה שלכם והתחברות עם המישורים המעודנים של האנרגיה וההוויות שיכולות לסייע לכם?

פתחו את התודעה שלכם

הרצון להתפתח יכול לסייע לפתח את התודעה שלכם כך שתוכלו למקם רעיונות בתוך ההקשר המתאים שלהם וגם לגלם תודעה נרחבת יותר של אהבה ורצון. הרצון מסייע לכם להרחיק לכת אל מעבר לאינטלקט אל ידיעת העצמי כתודעה, והערכת הרחבת התודעה אל תוך המישורים המעודנים באותה מידה כמו הרחבת האינטלקט. בסופו של דבר, העצמי יודע את עצמו לא כצורה ולא כתודעה, אלא כרוח, האחד שהוא גדול מהצורה (גוף, אישיות) וכן מהתודעה.

הרצון להתפתח מקושר עם מרכז הגרון, עם תקשורת, ועם מילים ורעיונות. הוא עשוי לעורר את הרצון לחקור רעיונות, מופשטים ומוחשיים. אתם עשויים להרגיש משיכה לתקשר עם אחרים בכתיבה או בתקשורת מילולית. בחנו דרכים בהן תוכלו לבטא את הרעיונות שלכם בבהירות ובדיוק כאשר אתם עובדים עם הרצון הזה.

בשעה שאתם מתפתחים בעזרת רצון זה, אתם תרכשו את היכולת לקחת רעיונות מורכבים ובלבול ולהפוך אותם לחשיבה בהירה ולביטוים של אמת. בחנו את התקשורת שלכם, ושימו לב אם אתם מדברים בצורה מדויקת ומבטאים את האמת. האם אתם מגזימים כדי ליצור אפקט מסוים? האם אתם מונעים אינפורמציה, או מעניקים לסיפור גוון מסוים, כדי שהדברים יראו כפי שאתם רוצים? עבדו עם הרצון להתפתח כדי לדבר בבהירות, מתוך אהבה ואמת.

הגשמה בעזרת הרצון להתפתח

רצון זה מעניק לכם את היכולת לזהות את התבנית של התכנית האלוהית ולחשוב במסגרתה. הוא יכול להרחיב את השכל שלכם כך שתוכלו לראות נושאים בהקשר לנושאים רבים אחרים, כשהוא מאפשר לכם להתחבר לדרכים יצירתיות להגשים את התכנית האלוהית. בעזרת הראייה הרחבה יותר, אתם יכולים לראות שמה שאתם רוצים להגשים, מתגשם על ידי היכולת שלכם לארגן נסיבות אשר תומכות במה שאתם יוצרים.

הרצון להתפתח מקרין אנרגיה שמסייעת לכם להרגיש דרכים חדשות ליצור חיים של שמחה ואהבה. הוא מסייע לכם להגשים תכניות וכיווני חיים שהינם התכנית האלוהית עבור החיים שלכם. זהו הרצון של האורג. הוא יכול לסייע לכם להרכיב את התמונה השלמה. הוא מסייע ליצור יופי באמצעות השימוש במוכר והמיקום שלו בדפוסים חדשים ומעניינים יותר, ובכך הוא יוצר אפשרויות חדשות.

הוא מאפשר לכם לראות את דרך הפעולה הטובה ביותר, כדי להפגיש בין כל המרכיבים, ולדעת כמה אנרגיה להשקיע כדי לקבל את התוצאה שאתם רוצים. רצון זה מפתח את התודעה שלכם כך שתוכלו להתנסות ברעיונות חדשים, ביצירתיות, ביכולת לראות דפוסים, ליצור חיבורים, להפגיש מרכיבים שונים, לתכנן ולבנות תכניות פעולה ובכך לארוג דפוסים חדשים ויפים אל תוך חייכם.

הגשמה ויצירה בעזרת רצון זה יכולות להיות ספונטניות ויצירתיות מאד. הדברים עשויים לצוץ כשאתם זקוקים להם. תכניות עשויות להשתנות כדי להתאים לנסיבות המתפתחות. ההגשמה בעזרת הרצון לבטא (רצון 7) נוטה להיות מסודרת, מדויקת, הגיונית והדרגתית יותר.

מכיוון שרצון זה מביא ראייה של התמונה הרחבה, וכל הפיסות שצריכות להיות במקום כדי להרכיב אותה, יכולה להיות גם נטייה לנסות לגרום לדברים לקרות, במקום להגיב להזדמנויות כאשר הן שם. אתגרו את עצמכם להניח לדברים להיות כפי שהם, בלי לנסות לשלוט בדרך שהם קורים. החליטו שזה בסדר שהחיים יהיו גם ספונטניים ובלתי צפויים. שחררו את הניסיון לגרום למשהו לקרות (במיוחד אם אתם מרגיש שאתם דוחפים ומתאמצים כדי לגרום לכך להתרחש) והאמינו שדברים שאמורים להתרחש, יתרחשו כאשר אתם נרגעים וזורמים עם היקום. ביטחו בכך שהיקום תמיד עובד איתכם ועבורכם.

הצעות אודות הדברים בהם ניתן להתבונן

התנסו ברצון להתפתח בצורה מלאה ככל האפשר, ושדרו אותו לשתי המטרות עליהן אתם עובדים. בקשו שהנשמה שלכם תראה לכם, באמצעות המחשבות והחלומות שלכם ובדרכים אחרות, אילו מטרות להטעין באנרגיה. כשאתם משחררים את התכניות של האישיות, היו פתוחים לגלות ולבטא את התכלית האמיתית והתבונה היוצרת של הנשמה. היו פתוחים למטרות חדשות שיופיעו, או אפשר שתגלו שאכן בחרתם במטרות שמשקפות את פעילות נשמתכם. שימו לב אילו מטרות אתם רוצים עדיין ליצור, ואילו נדמה שמאבדות את כוח המשיכה שלהן עבורכם.

כשאתם מחזיקים במחשבתכם בתחומים האלו ועובדים עם הרצון להתפתח, דמיינו משהו גדול אף יותר, יפה אף יותר ממה שדמיינתם מתבטא בתחום זה של חייכם. הרשו למטרות חדשות לצוץ או להרחבה של המטרות שכבר יש לכם. הנשמה תראה לכם איך לפתח את הצורה של מה שאתם רוצים ליצור, וכיצד לפתח את התודעה שלכם כדי ליצור את הצורה הזאת. תוכלו לראות יותר אודות הצעדים, השלבים והמרכיבים של המטרה שלכם, מה אתם צריכים לעשות כדי להתחיל וכדי להמשיך, ואלו חלקים של התודעה שלכם צריכים להתפתח כדי שתשיגו את המטרה שלכם.

התבוננו והיו מודעים למה שאתם חווים. שימו לב לכל מיומנות חדשה, תחום ידע או עיסוק אינטלקטואלי שאתם חשים משיכה ללמוד, כיוון שאיכות רצון זו רוכשת תודעה באמצעות רכישת ידע, אשר מתפתח לחכמה ובסופו של דבר, לכלל ידיעת-הכול.