האיכות החמישית של הרצון האלוהי

הרצון לפעול ~ השגת שחרור

מידע כללי אודות הרצון לפעול

הרצון לפעול, האיכות החמישית של הרצון האלוהי, מעורר את פעילות יצירתו של שכל מואר, הנושא מחשבות שיכולות לפרש נכונה מודעות אינטואיטיבית ולבצעה, ולהדריך אתכם לפעולה נכונה ולשחרור מעולם הצורה. אתם יכולים ליצור את המציאות שאתם רוצים, במקום להיות תחת השפעה של תודעת המונים, מחשבות לא מתאימות ואשליות.

נסחו מחשבות בהירות מלאות באור

אתם יכולים לזמן את הרצון הזה, שידוע גם כ"דלת לשכל של אלוהים", ליצירה של מחשבות בהירות ותמציתיות מלאות באור, ספוגות בכוונה ואשר משקפות מטרה אלוהית, אהבה אלוהית ורעיונות אלוהיים. אלו הם רעיונות שעוזרים לכם לגלם את התבנית האלוהית של חייכם ואשר מובילים אתכם גבוה יותר בנתיב ההתפתחות שלכם. מחשבות מוארות פועלות כשליחים של אור, מביאות אור לכל אחד, לכל החיים וכמובן גם לכם.

חברו את השכל שלכם עם השכל הגבוה יותר שלכם ועם השכל האוניברסלי

הישות הדגולה שמשדרת את הרצון לפעול מקלה על חיבורם של השכל האוניברסלי, השכל המופשט שלכם והשכל הרציונלי שלכם. מסיבה זו ישות דגולה זו גם מכונה "החושב בשלושה שכלים". בעזרת רצון זה, "שלושת השכלים מתאחדים". אני אתייחס לשכל המופשט שלכם גם כאל "השכל הגבוה שלכם" או "השכל של הנשמה" שלכם. אני אתייחס לשכל הרציונלי שלכם גם כשכל שלכם, "השכל הלוגי והמוחשי", או ה"אינטלקט". אני אתייחס לשלושת השכלים המאוחדים כ"שכל המואר" ולמחשבות המגיעות משלושת השכלים המאוחדים כמחשבות "מוארות". כאשר אתם מחברים את השכל המוחשי שלכם, את השכל המופשט שלכם ואת השכל האוניברסלי, השכל שלכם מגשים את המטרה שלו להפוך לצינור לזרימה פנימה טהורה של אנרגיה מנטלית, והוא מאפשר לאישיות שלכם להיות צינור בהיר לרצון האלוהי.

הניחו לשכל שלכם להפוך לצינור ולמשדר בהירים עבור השכל האוניברסלי

כששלושת השכלים האלו מתאחדים, אתם יכולים לחשוב ביתר צלילות ואובייקטיביות אודות הנושאים שבחייכם. אתם לא מושפעים מערפל של שאיפות, רגשות חזקים ואשליות חשיבתיות. שכל מואר מייצר מחשבות שלמות, כיוון שהוא מסוגל להתחבר לרעיון כפי שהוא קיים בשלמות בשכל האוניברסלי. ככל שאתם הופכים אחד עם השכל האוניברסלי באמצעות הכוונה שלכם לאחד את שלושת המוחות, אתם יכולים לחוות מחשבות שמעצימות אתכם ואשר מדריכות אתכם ליצור את החיים שאתם חפצים בהם, ואשר מראות לכם את הנתיב לבריאות, למערכות יחסים אוהבות ולשפע.

תבעו לעצמכם את האספקה הבלתי נדלית של כל שהוא טוב

היקום שופע, ומכיל אספקה בלתי נדלית של כל שאתם צריכים, אשר מחכה רק שתדרשו אותה. אתם לא צריכים להיאבק ולהתאמץ כדי להתחבר אל זרם האספקה. מה שאתם צריכים כבר נמצא, שלם ומושלם, מוכן שתדרשו אותו כשלכם. השכל האוניברסלי יודע רק שלמות אינסופית. כאשר תשחררו את האמונות שיוצרות את מראית העין של החוסר או המגבלה, תהיו מסוגלים להגשים ולחוות את האמת של האספקה הבלתי נדלית של היקום, ולתבוע אותה כשלכם.

לימדו להישאר יציבים באור האמת והמציאות: שחררו מחשבות ואמונות מגבילות

הרצון לפעול מוקרן באמצעות ישות דגולה אשר מקרינה את אור ההארה על המישור המנטלי. אתם יכולים "לעמוד" באור האמת והמציאות, ולשחרר את כל העיוותים שמנעו מכם לממש את  מלוא הפוטנציאל של טוב, שפע והרמוניה אינסופיים. אתם יכולים לשחרר ספק, חרדה וחוסר ודאות, כמו גם מחשבות ואמונות שאפשר שיוצרות מחלה, כאב, סבל, מחסור, מגבלה או חוסר הרמוניה בכל תחום של חייכם. ברגע שתשחררו אמונות אלה, הן יחדלו להופיע.

שחררו את עצמכם ממחשבות כובלות, שחררו כאב וסבל

זה הרצון שמשחרר אתכם מכלא המחשבות הנמוכות יותר שלכם, מתודעת ההמונים ומאשליות שמנעו מכם להגשים את הפוטנציאל שלכם או להיתקע בתדרים נמוכים יותר, כבולים לסבל ולכאב. סוגים אלו של מחשבות ואמונות אינם שלכם, הם אנרגיה שלקחתם עליכם מתודעת ההמונים, באמצעות התניה תרבותית, מהמשפחה שלכם, מאמצעי התקשורת ומהקשר שלכם עם אחרים. אתם תלמדו כיצד לזהות ולשחרר אמונות שקריות ובלתי-הולמות.

כשאתם מבינים באופן מלא את האחדות שלכם עם השכל האוניברסלי, אתם יודעים שאתם בטוחים ומבינים את הפוטנציאל הלא-מוגבל שלכם להגשים את כל מה שאתם ראויים לו. אתם יכולים לפרק מחשבות דחוסות יותר שיוצרות חומה ביניכם לבין הטוב האינסופי והשפע של היקום. אתם יכולים לשנות מחשבות שמגבילות אתכם וששומרות אתכם בעולם קטן מזה שאתם מסוגלים ליצור.

חוו רעיונות רעננים, יצירתיים ומקוריים

אתם יכולים להפוך רגישים לרעיונות שמגיעים מהשכל האוניברסלי ולזהותם, כאשר אתם משיגים גישה לכל הדברים הידועים לשכל של כל היש. אתם יכולים לחוות רעיונות מקוריים, רעננים ויצירתיים שמביאים שלמות גדולה יותר ומראים לכם את התכלית הגבוהה יותר שלכם ואת הצעדים הבאים שלכם. אתם יכולים לחוות רעיונות פורצי דרך בכל נושא שאתם מתמקדים בו.

פתחו דלתות למציאויות גבוהות יותר

השכל שלכם וההבנה של הפוטנציאל שלו הם מהנכסים הגדולים ביותר שלכם, כיוון שהם מחזיקים במפתחות שיכולים לפתוח דלתות למציאויות גבוהות יותר. השכל שלכם יכול להפוך לכלי דרכו הנשמה שלכם יכולה לבטא את החכמה שלה ודרכו אתם יכולים לחוות מישורים חדשים, מצבי תודעה חדשים, וטווח רחב יותר של מודעות וידע רוחניים מאשר אי פעם בעבר.

חוו ראיה רוחנית שאינה יכולה לטעות

אתם יכולים להשתמש בשכל המואר שלכם כדי לדעת ולהגשים את הטבע האלוהי שלכם. באמצעות שכל מואר אתם יכולים להפוך לבוראים מודעים, לשתף פעולה עם מישורי ההתפתחות ועם המישורים של האל/האלה/כל היש. אתם זוכים בתפיסה טהורה ובראיה רוחנית שאינה יכולה לטעות. השכל המואר שלכם בוטח ופועל על פי האינטואיציה שלכם וידיעה פנימית.

דעו להגשים את הנמצא בהתאמה עם התבנית האלוהית של חייכם

השכל המואר שלכם יוצר מחשבות שלמות אשר מראות לכם את התשובות והפתרונות ואשר חושפות את הנתיב והצעדים הבאים שלכם. אתם יכולים לדעת מה תוכלו להגשים, אשר תואם לעצמי האלוהי שלכם ולתבנית האלוהית של חייכם. מחשבות מוארות הן שליחים של אור, מביאות אור לכל החי.

חוו חשיבה בהירה, שחררו ספק ובלבול

בעזרת שכל מואר, אתם יכולים להבין את טבע האנרגיה שעמה אתם מתעסקים ולדעת אלו פעולות לעשות כדי להשיג את התוצאות הגבוהות והטובות ביותר. מחשבות מוארות הן נוזליות וזורמות אחת אל תוך השניה מבלי להסתבך ברגשות או להסתובב במעגלים. אתם מסוגלים לחשוב לעומק על נושאים בחייכם בצורה הגיונית ורגועה, ולזהות את דרך הפעולה הטובה ביותר בנסיבות כלשהן, כדי להשיג את הטוב המרבי. השכל שלכם ספוג בחכמה, באהבה ובהבנה גבוהות יותר. יש לו את היכולת לנתח, לחקור דברים בצורה מדעית, לגלות ידע אמיתי ולראות את התמונה הרחבה יותר. חשיבה בהירה זו מסלקת ספקות, דו-משמעות ובלבול. היכולת לחשוב בצורה זו מביאה תשובות ופתרונות ומגלה את הנתיב שלכם ואת הצעדים הבאים. מחשבות מוארות מאפשרות זיהוי פעולה נכונה ועשייתה.

אתם יכולים לשחרר מחשבות או אמונות שגורמות לכם להרגיש כקורבן ולדעת את הכוח האמיתי שלכם ליצור את המציאות שאתם רוצים.

ככל שתעבדו עם הרצון לפעול ותאחדו את שלושת השכלים, תחדלו להרגיש קורבן של עולם שאתם לא יכולים לשלוט בו. לא תרגישו מותקפים או מאוימים על-ידי אחרים, כיוון שתזהו שהמסנן של ה"התקפה" או לקיחת דברים בצורה אישית הוא פשוט תפיסה לקויה שנוצרת על-ידי השכל המוחשי שלכם, שעדיין לא ספוג באנרגיה שכלית גבוהה. אתם מזהים שכל מחשבות הקורבן או מחשבות על "היותכם מותקפים" לא משקפות את הטבע האמיתי של מה שקורה. אתם מבינים שאף אחד לא יכול להתקיף אתכם או לפגוע בכם, אלא אם אתם מפרשים את הפעולות שלהם באופן זה. אתם יודעים בוודאות שהיקום תמיד עובד עבורכם ואיתכם ושכל מה שקורה מובא לכם על-ידי הנשמה שלכם כדי לחזק אתכם ולסייע לכם לגדול מבחינה רוחנית.

שחררו מגבלות ששמתם על עצמכם

בעזרת שכל מואר, תוכלו לזהות שהמצאתם את העולם אותו אתם חווים באמצעות הפירוש שלכם אותו, ושכל מגבלה היא מגבלה שאתם הצבתם. עם המודעות שהמחשבות ושהאמונות שלכם הן היוצרות את העולם שאתם רואים, אתם יכולים לשחרר את עצמכם מכל "כלא" אל תוכו הכנסתם את עצמכם. אתם תבינו שאינכם חייבים להיות קורבן של העולם, שאתם יכולים עכשיו לחוות את העולם כמקום שבו אתם יכולים לחיות בחופש. לא תרגישו חסרי אונים למול אירועים שאינכם יכולים לשנות כגון זקנה, כאב, אבדן ומוות, כיוון שתדעו שאתם ישות נצחית וחלק מהאל/האלה/כל היש. אתם תדעו שאתם האל שבפנים. עם הבנה זו, אתם תדעו שאף אדם ואף מצב לא יכולים להרחיק אתכם מהאור והיופי הפנימיים שלכם, כיוון שאתם, כחלק מהאל/האלה/כל היש, בלתי-פגיעים, לא ניתן לגעת בכם ושאתם טהורים ושלמים. זה רק השכל שלכם שעדיין לא ספוג באנרגיות שכליות גבוהות שאומר לכם דברים אחרים.

הרצון לפעול חושף אהבה אלוהית שמרפאה ומחדשת את כל החי

מטרת הישות הדגולה שמשדרת את הרצון לפעול היא גילוי השכל של אלוהים, והאיכות של אהבה שמרפאה ומחדשת את כל החי. ככל שתתחברו עם הישות הדגולה ותחברו את שלושת השכלים, אתם תעירו את היכולת שלכם לדעת את עצמכם כאור, ותוכלו לזהות את האור ולהזדהות עם האור שבכל הצורות. עם היכולת לחוש או לראות את האור שבכל דבר בעולם המוגשם, תהפכו מודעים למציאות הפנימית של האור והאנרגיה המעודנת שנמצאת מאחורי הצורות המוגשמות ומהווה להן סיבה. ככל שתחושו שאתם מתחברים אל המציאות הפנימית, כל השוני החיצוני מתפוגג. כאשר תתמקדו באור הפנימי שבתוך כל החי, תוכלו לדעת את האחדות שלכם עם כל הישויות, כיוון שהשתחררתם מהדואליות ומהנפרדות של העולם החיצוני ונכנסתם אל האהבה, האור והאיחוד של העולם הפנימי.

הרצון לפעול הוא "מקבל אמת"

ככל שאתם עובדים עם הרצון לפעול, השכל שלכם נטען בידע של המישורים הגבוהים יותר, כיוון שישות דגולה זו מוכרת גם כמגלה של האמת ומשחררת הידע. איכות זו של אנרגיה מאפשרת לכם להתרחק מהשפעת העולם הפיזי, כשאתם מתבוננים בכל ובכולם בצורה שלווה, מתוך אהבה והבנה. ישות זו מוכרת גם כמלאך של חרב האמת הבוערת.

אתם יכולים להגביר את היכולת שלכם לעבוד עם אנרגיות מעודנות

ככל שמציאות העולם הפנימי והמישורים הבלתי נראים הופכת מוחשית יותר, כך גוברת היכולת שלכם לעבוד עם אנרגיות מעודנות על מנת ליצור תוצאות בעולם הפיזי. אתם תוכלו לזהות את הסיבה הפנימית שמאחורי האירועים החיצוניים, ולא תאשימו עוד את עצמכם או אחרים. אתם תתבוננו פנימה כדי לראות מה אתם יכולים לשנות ביחס למחשבות ולאמונות שלכם, כדי שתוכלו לשנות את הדרך שבה אתם מפרשים וחווים את האירועים בחייכם.

המחשבות שלכם יתמכו באינטואיציה שלכם

כשאתם עובדים עם הרצון לפעול ומאחדים את שלושת השכלים, אתם מסוגלים לגבות את האינטואיציה שלכם עם המחשבות אודותיה. השכל שלכם כבר לא מטיל ספק או שולל את התקפות של המודעות האינטואיטיבית שלכם, אלא מזהה אותה ומפתח אותה אף יותר בעזרת חשיבה בהירה ובעלת תבונה. השכל שלכם לומד לסמוך על האינטואיציה ולפעול על פיה, במקום להתעלם ממנה ולהטיל בה ספק.

האנרגיה שמגיעה מהישות הדגולה הזאת העניקה לאנושות את היכולת לחשוב. בעזרת יכולת החשיבה, האנושות הייתה מסוגלת לפתח מודעות להיותה בעלת נשמה, ומודעות זו הכינה את האנושות לכניסתה ל"עולם הנשמות" שמייצגות את הצעד האבולוציוני הבא. כיום, ביחס לאנושות, הביטוי הגבוה ביותר של הרצון לפעול הוא השחרור של הרוח מהצורה באמצעות חניכה או מוות.

התחברות לרצון לפעול

היעזרו בתהליך זה כדי להתחבר לרצון לפעול, כך שתוכלו להתקדם ולהפוך חופשיים.

  1.  הרגיעו את גופכם ונשמו כמה נשימות עמוקות.
  2. התכוננו לקבל את הרצון לפעול בכך שתשאלו: "האם אני מוכן לחיות חיים מנטליים יותר, משוחרר מהמשיכה של תשוקה ורגשות חזקים? האם אני מוכן לשחרר אשליות, תפיסות שגויות ואמונות שכבר לא משרתות אותי? האם אני מוכן להשתמש ביכולת המלאה של השכל שלי להנחות אותי בנתיב שלי בעזרת מחשבות בהירות שמובילות לשחרור שלי?"
  3. אם אתם מרגישים מוכנים, קראו לנשמתכם והתמזגו איתה כשאתם חשים בנוכחות האוהבת שלה.
  4. בעזרת השימוש בדמיון, חושו בנשמות של האחרים שמתחברים עם הישויות הדגולות שמשדרות את הרצון האלוהי. אם תרצו, הצטרפו לקריאה הקבוצתית לישות הדגולה שמשדרת את הרצון לפעול.
  5. הישות הדגולה שמגלמת את הרצון לפעול תמיד מגיבה לקריאה שלכם ועושה זאת כעת.
  6. דמיינו את התגובה של ישות דגולה זו כאור שנשלח אל השכל שלכם, מרחיב את יכולת השכל שלכם להתחבר עם השכל המופשט ועם השכל האוניברסלי.
  7. בכל פעם שאתם קוראים לו, קבלו את הרצון לפעול אל תוך השכל שלכם והביעו את הכוונה שלכם באמצעות שלוש מילות העוצמה האלה: "שלושת השכלים התאחדו".
  8. כשאתם קובעים את הכוונה שלכם לקשר את שלושת השכלים ולקרוא לרצון לפעול על מנת לסייע לכם, אתם פותחים תעלה אל השכל הגבוה יותר שלכם ואל שכל האוניברסלי. אתם מפתחים שכל מעודן יותר שיכול לקבל מידע וחכמה מהנשמה שלכם ומהיקום בדיוק ובבהירות. אתם תהיו מסוגלים בצורה טובה יותר לחשוב ולפעול בדרכים שמביאות לכם חופש ושמשחררות אתכם מעולם הצורה והחומר.

התחלתם את המסע שלכם לשינוי השכל עם הרצון לפעול. למשך חודש זה, זמנו את הרצון לפעול בתדירות רבה ככל שתוכלו, כדי להתחיל את תהליך חיבור שלושת השכלים. אתם יכולים לעשות זאת כל אימת שתרצו בבהירות, להבין סיטואציה בצורה טובה יותר, לשחרר מחשבות שליליות או מחשבות טורדניות, ליצור מחשבות חדשות ומוארות ובכל מקום אחר שבו תרצו לשנות או לרומם את המחשבות שלכם.

בכל פעם שאתם מתחברים עם הרצון לפעול, הביאו את האור שלו אל השכל שלכם ואמרו את מילות העוצמה: "שלושת השכלים התאחדו". הדבר קובע את הכוונה שלכם לשינוי העצום שעומד לפניכם, כאשר עבודת מיזוג שלושת השכלים מתרחשת.

הרצון לפעול ~ מידע נוסף 

איכות זו של הרצון האלוהי קרויה הרצון לפעול. הפעולה היא פיתוח מחשבות בהירות ומדויקות בנושאים של חייכם, כך שתוכלו לראות ולדעת בוודאות מה לעשות. החיבור לרצון לפעול יכול להוציא אתכם מבלבול ואל תוך אור הידיעה באמצעות היכולת שלכם לחקור, לחשוב ביסודיות על דברים, להבין דברים ולהשתמש בהגיון בריא. זהו הרצון שאתם יכולים לקבל כדי לשנות תחושות של ספק, בלבול וחוסר וודאות באמצעות השימוש בשכל שלכם, המחובר לשכל הגבוה יותר שלכם, כדי לדעת מה לעשות. הפעולה היא פעולה של חשיבה בהירה.

לשכל שלכם יש פוטנציאל עצום וחלק משמעותי בהתפתחות האנושות כעת הוא להעיר את השכל (באמצעות החיבור לשכלים גבוהים ונמוכים יותר) ולהשתמש במשאבים של אינטלקט מואר. חשוב שתהיו מחוברים לשכל הגבוה שלכם, כך שהשכל המוחשי וההגיוני שלכם יואר באורו של שכל נשמתכם, ויוכל לנסח מחשבות מדויקות ובהירות שיוכלו להצביע על הפעולות שיש לבצע כדי לשחרר את הרוח שלכם מכבלי החומר.

קרן זאת והאיכות הרצון שלה מתפוגגת, אך היא עדיין רבת השפעה. גירוי הקרן הזאת אפשר לאנושות לפתח את היכולת לחשוב. בעזרת היכולת לחשוב, האנושות הייתה מסוגלת להגיע למודעות של היותה בעלת נשמה, ומודעות זו מכינה את האנושות לכניסה שלה אל "עולם הנשמות" שמייצג את השלב ההתפתחותי הבא.

שכל מואר יוצר מחשבות שלמות, מחשבות שמראות לכם תשובות ופתרונות, ושחושפות את הנתיב שלכם ואת הצעדים הבאים. השכל שלכם הוא נוזלי: מחשבות זורמות אחת אל תוך השניה מבלי להיתקע. המחשבות שלכם לא מסתבכות ברגשות שלכם; אינן מסתובבות במעגלים, אלא מובילות אתכם לאור של חשיבה בהירה. יש לכם מחשבות חדשות, מחשבות מרחיבות ומחשבות אוהבות ועדינות כלפיכם וכלפי אחרים. אתם מתחילים לזהות ולשחרר אמונות אודות טבע המציאות שתקעו אתכם, ולשחרר את עצמכם באמצעות השכל שלכם מהאשליות שמונעות מכם לדעת אמת.

עם הרצון להתפתח, האיכות השלישית של הרצון, פיתחתם את היכולת שלכם לחשוב בצורה מופשטת, בשלמות, לראות את התמונה הרחבה יותר וליחס היבטים רבים של השלם אחד אל השני. הרצון לפעול מפתח את השכל המוחשי ביכולת שלו לנתח, לחשוב, להסביר, להבחין ולמצוא ידע מוחשי. היכולת לחשוב באופן זה מאפשרת לכם לזהות את הפעולה הנכונה ואחר כך גם לבצעה.

כיום, ביחס לאנושות, הביטוי הגבוה ביותר של הרצון לפעול הוא שחרור הרוח מהצורה ~ באמצעות התעלות, חניכה או מוות.

הצעות אודות הדברים בהם ניתן להתבונן

איכות זו של הרצון מחברת את השכלים הגבוהים והנמוכים יותר שלכם. אתם תעבדו תחילה עם המלאך הסולרי של השכל כדי ליצור תעלה בין השכל הגבוה שלכם לנמוך (כשתקשיבו לקלטות הרצון האלוהי של אורין) ואז משכו את האיכות של הרצון לפעול אל השכל והמחשבות שלכם. דמיינו שהשכל והמחשבות היומיומיות וההגיוניות שלכם מתמלאים במחשבות בהירות ומוארות בכל נושא שעליו אתם חושבים.

המטרה היא ידע מוחשי, ל"דעת" את הדרך. בעזרת ידע מדויק, מדעי וחקירה בהירה של טבע הבעיה ובאמצעות חשיבה בהירה, אתם יכולים להתעלות מעל למישורים רגשיים ולבטל ספק, דו-משמעות ובלבול. זהו הרצון שעובד עם השכל שלכם כדי לסייע לכם לחשוב באובייקטיביות בהירה ובצורה מדויקת. זה הרצון שמפתח שכל אשר יכול למצוא תשובות באמצעות חקירה ומחקר של בעיה. השתמשו ברצון זה כדי לפתח את יכולות האינטלקט שלכם והשכל שלכם לדעת.

כאשר אתם רוצים מחשבות בהירות יותר, או לדעת מה לעשות בתחום מסוים, הכריזו (בעת שאתם מדמיינים התקשרות עם הרצון לפעול) "אני רוצה לדעת אודות…" דמיינו שאתם קוראים לרצון זה אליכם בעזרת הצהרה זו.

כוונו את הרצון לדעת לשתי המטרות שלכם, ואז חשבו ביסודיות על המטרות שלכם, כשאתם מנתחים היכן אתם אמורים להיות ברורים יותר, ולנסח את המטרות בצורה מעודנת יותר בהתאם לכך. אתם מוזמנים לגשת אל המטרות הראשונות שלכם שרשמתם בעבר ולעדכן אותן. אתם תתבקשו גם לגשת אל המטרות הראשונות שלכם ולהצהיר עליהן כפי שהן כעת ולעשות זאת לפני שאתם מגיעים למסע של הגשמה בעזרת הרצון האלוהי.

כשאתם עובדים עם הרצון לפעול, אתם עשויים להבחין שאתם הופכים לפחות סובלניים לתחומים של בלבול, ספק, חוסר ודאות ומקומות שבהם אתם מרגישים תקועים. התשוקה שלכם לשנות תחומים אלו עשויה להתחזק. זהו הרצון שמביא חשיבה בהירה, שמובילה אתכם אל מחוץ לחשכה של "חוסר הידיעה" ואל אור הידיעה.

כוונו את הרצון לדעת אל תחומים בחייכם בהם אתם מרגישים תקועים, לכודים או קשורים אל העבר. מקדו את האיכות הזו של הרצון בתחומים אלו של חייכם שבהם אתם רוצים לשחרר את עצמכם מדפוסים ישנים, צורות שכבר לא משרתות אתכם ובכל אימת שתרצו לשחרר את הרוח שלכם מהכבלים של עולם החומר. אז השתמשו בשכל שלכם כדי ליצור מחשבות בהירות אודות תחום זה, נתחו מדוע אתם מרגישים תקועים ואפשרו למחשבות ולתובנות חדשות אודות טבע הבעיה והפעולות שאתם יכולים לבצע להגיע אליכם.

כוונו את הרצון לדעת לתחומים שבהם אתם חשים שאינכם מסוגלים להתקדם בגלל חוסר וודאות, ספק, היעדר כיוון ברור או חוסר יכולת ל"ראות" או לדעת מה לעשות. זה יכול להיות פשוט כמו פעולה שאתם יכולים לעשות עם מישהו אחר, או מאתגר כמו לדעת יותר אודות התכלית של החיים שלכם ומהם הצעדים הבאים שלכם. פנו לכם זמן להסתכל על המצב בצורה רציונאלית, ואפשרו למחשבות אודות הדרכים בהן אתם יכולים לפעול ומה אתם יכולים לעשות כדי להשיג בהירות, וודאות וכיוון ברור להגיע אליכם.

כוונו את הרצון לדעת לתחושות של בלבול או לתחושות שאתם נמצאים בתוך הריק. בלבול הוא לעתים קרובות מצב שבו דברים שחשבתם שידעתם כבר לא נראים כל-כך ודאיים; יש אמת גבוהה יותר שמופיעה, אמת שתתגלה רק כאשר תמשיכו.

זה הרצון שמאיר את השכל שלכם, כך שאתם יכולים לקבל ידע ולראות בבהירות מה לעשות. ידע הוא אור! דמיינו שהשכל שלכם מוצף באור, כך שאתם יכולים לחשוב בבהירות ולמצוא פתרונות לאותו תחום שאתם זקוקים לבהירות ולכיוון לגביו. רשמו את המחשבות והפעולות שנובעות מהן שעולות במוחכם. יהיו אלה פעולות אשר ישחררו את הרוח שלכם ויביאו לכם תחושה של חיות. יהיו אלה פעולות שיסייעו לכם לפעול בדרכים שתואמות לתכנית האלוהית עבור חייכם, גם אם אינכם יודעים מהי התוכנית (אנו לא נדע מהי התכנית בפרטי פרטים ובצורתה העתידית, כיוון שהיא מתהווה צעד אחר צעד כאשר אנו הולכים בעקבות הלב הער והשכל המואר שלנו).

שימו לב לכל חוויה שאתם חווים החודש, וראו אם אתם יכולים לייחס אותה לאיכות זו של הרצון האלוהי ולהשפעה האפשרית שלה על השכל ועל המחשבות שלכם.

הרצון לפעול – השגת שחרור – תרגילים

 יצירת הילה מנטלית יפה

סאנאיה: לסיבוב זה, בתרגילים הבאים, אתם תתכוננו לעבודת האיחוד של שלושת השכלים באמצעות הבאה של אנרגית הרצון לפעול אל השכל ההגיוני המוחשי. אתם תעבדו כדי להכין את השכל ההגיוני והאינטלקטואלי שלכם לבניית הגשר לשכל המופשט שלכם.

המטרה של התרגילים הבאים והמיקוד של החודש הזה הם להתבונן באיכות המחשבות שלכם, כשאתם שמים לב אם המחשבות שלכם מובילות אתכם גבוה יותר אל תוך שמחה, אהבה ואור ולעבר השחרור שלכם מעולם הצורות, או האם הן עוצרות אתכם, מובילות אתכם לעבר כאב וסבל ומחברות אתכם אף יותר אל עולם הצורות. אתם תחברו את השכל ההגיוני שלכם עם הרצון לפעול במטרה לבנות הילה מנטלית יפה יותר וכדי לחשוב מחשבות מוארות.

אורין: שיחקתם עם ההתמקדות במחשבה של "שלושת השכלים התאחדו" במשך החודש. כשאתם עושים זאת, אתם משתמשים בשכל שלכם כדי ליצור חזון, לקבוע כוונה ולהתחיל תהליך של קישור השכל המוחשי, השכל המופשט שלכם והשכל האוניברסלי. ייתכן שהבחנתם בשינוי כלשהו לאחר שהבעתם כוונה זו וייתכן שלא, כיוון שהתנועה באנרגיה מתרחשת קודם כל בשכל הגבוה שלכם ועשויה להיתרגם או שלא להיתרגם למחשבות או לתובנות מסוימות.

בעזרת המחשבה: "שלושת השכלים התאחדו", אתם מניעים תהליך של בניית גשר אור בין השכל הנמוך שלכם לשכל הגבוה ואל השכל האוניברסלי. אתם משתמשים באינטלקט שלכם כדי להתחיל לבנות את הגשר באמצעות הצהרת הכוונה שלכם וכאשר אתם מדמיינים שהוא נוצר. כך נוצרים חוטים של אנרגיה מנטלית מוארת שיוצרים ערוץ הפונה כלפי מעלה. הגשר נקרא גם "גשר הקשת בענן", "גשר של אור" ה"ערוץ מעלה" וה"אנתאקאראנה". זה הגשר לחופש ולשחרור מעולם הצורה. הוא מביא עימו מאסטריות של החיים בצורה, פותח את הדלת למצבי מודעות מורחבים ולהשתתפות בחניכות גבוהות יותר. בניית גשר הקשת בענן היא פרויקט לכל החיים, למעשה היא עשויה להיות עבודה שאורכת תקופות חיים רבות. אתם כבר יצרתם את הגשר שבין השכל המוחשי שלכם לבין השכל המופשט, אחרת לא הייתם נמשכים לעבודה עם הרצון האלוהי. בניתם ערוץ מעלה, אל השכל האוניברסלי כאשר עבדתם עם הרצון להתפתח.

הרצון לפעול מאיר את מישור המחשבה, בדיוק כפי שהרצון ליצירת הרמוניה מאיר את מישור האינטואיציה. מישור המחשבה מצוי מתחת למישור האינטואיציה. מחשבות אינטואיטיביות יורדות אל עולם הצורה דרך מישור המחשבה, שם הן מתכסות בחומר מנטלי, במחשבות, ברעיונות ובדימויים מנטליים (מאוחר יותר הן יורדות דרך מישור התשוקה, שמכונה המישור "האסטרלי" או הרגשי, מכסות את עצמן בחומר רגשי, שאותו נחקור במחזורים הבאים כאשר נחקור את הרצון ליצור באופן מעמיק יותר). היכולת שלכם למקם את המחשבות והפירושים הנכונים לאינטואיציה שלכם חשובה מאוד, כמו גם הרגשות שגורמים לכם לבצע את הפעולה הנכונה. בנושא זה אגיש מידע ספציפי ותרגילים מיוחדים ב"סיבוב" הבא של לימוד הרצון האלוהי.

אתם עשויים לדמיין שמישור המחשבה מורכב משבעה זרמים של תודעה, שאותם חייבים לחצות על מנת להשתחרר מעולם הצורה. לא אדון בזרמים אלו בצורה מפורטת, כיוון שרבים מהם מייצגים רמות תודעה שהמוארים עובדים בהן. כדי לחצות זרמים אלו של חומר מנטלי, עליכם להיות כמו העכביש ששולח החוצה את הקורים שלו ואז נע עליהם. אתם קובעים את הכוונה שלכם, מכנסים את האנרגיה שלכם, מדמיינים את מראה המטרה שלכם, מקרינים את האנרגיה שלכם אל מעבר לזרם תודעה ואז בונים גשר של קשת בענן. הנשמה שלכם לא יכולה לבנות את הגשר הזה עבורכם, הוא חייב להיבנות על-ידי עצמי האישיות שלכם, כשהוא ספוג באנרגיה של הנשמה שלכם ותוך כדי שימוש בשכל המוחשי שלכם. בסופו של דבר השכל המוחשי והשכל המופשט הגבוה יותר מתחברים וניתן להתקרב אל הזרם הבא של התודעה ולחצות אותו. עם כל צעד אתם צוברים תודעה רבה יותר ומרחיבים את המודעות שלכם, כשאתם מתקרבים אל העצמי העתידי המואר שלכם.

אתם יכולים לקרוא לישות הדגולה שמשדרת את הרצון לפעול כדי להאיר את השכל ההגיוני והמוחשי שלכם ואת המחשבות שלכם ולבנות הילה מנטלית יפה יותר, הילה שמוכנה לקבל אנרגיות מנטליות גבוהות יותר ולחצות את הזרמים של המודעות החשיבתית במישור המחשבה. כדי לבנות גשר של אור לרמות חשיבתיות גבוהות יותר, אחד הצעדים הראשונים הוא שימוש בשכל שלכם כדי לבטא אהבה וחכמה בחיי היום-יום.

השכל ההגיוני והמוחשי שלכם הוא החלק במוחכם שעוסק בעולם הצורה, השכל האינטלקטואלי שחושב במילים ובתמונות ושהופך את האנרגיות של המישורים הגבוהים למוחשיות באמצעות ראיית האנרגיות האלו בעזרת מחשבות, תמונות, דימויים וסמלים. השכל המוחשי שלכם הוא השכל שמנתח, שחושב בבהירות, שמקבל החלטות ושמחליט אילו פעולות לבצע. אני אכנה את השכל שלכם ואת המחשבות שלכם בשם ה"הילה המנטלית" שלכם.

השכל המוחשי יוצר מחשבות שיש להן תדר, צבע ודפוס. מחשבות של אהבה, חמלה, הכלה, הבנה, חכמה וחסד שהינן מוארות ומאד יפות. מחשבות יפות ואכפתיות נעות כלפי אחרים ומקיפות אותם באור מגן. כאשר קבוצה מתפללת או מודטת ביחד, תצורות מחשבה יפהפיות נוצרות שיכולות לנוע כלפי חוץ ולהניע כלפי מעלה אחרים הרגישים לאותו תדר.

מחשבות נמוכות יותר הן לא הרמוניות וצורמות. מחשבות כעוסות, למשל, מופיעות בהילה המנטלית שלכם כקווים אדומים, וכאשר הן נשלחות לאחרים, הן יכולות להופיע כחצים אדומים מאירים. מחשבות מדכאות, מלאות פחד או מחשבות של חוסר ערך עצמי נראות אפורות ובוציות. מחשבות העוסקות בנפרדות, בביקורתיות ובשיפוטיות נראות כדפוסים נוקשים שאינם זזים ואשר יוצרים קליפה או מחסום סביב אנשים, כך שהאור מתקשה להיכנס או לצאת. מחשבות נוקשות ובלתי מתפשרות נראות כמחשבות שהתגבשו בצורה קריסטלית, כאנרגיה תקועה במקום בו יש מעט מאד זרימה של מחשבות.

הישויות המוארות יכולות לראות את רמת ההתפתחות של הנשמה אצל אנשים, כאשר הן בוחנות את יופי ההילה שלהם. ההילה של אנשים שיש להן מחשבות אוהבות, יפות למראה במישורים הפנימיים. אתם בעצמכם יכולים להרגיש או לחוש ביופי ההילה המנטלית של בני האדם. אתם מרגישים מרוממים בדרך כלשהי כאשר אתם ליד אנשים שהמחשבות שלהם מלאות בטוב לב אוהב. כאשר אנשים חושבים מחשבות של כעס או פחד, אנשים אחרים נסוגים ומתרחקים מהם באופן אינסטינקטיבי. בין אם יש לכם יכולת של ראייה על-חושית לא, יש לכם את היכולת לחוש את איכות המחשבות של בני האדם, באמצעות המשיכה האינסטינקטיבית שלכם אליהם או הרצון שלכם שלא להיות לידם.

שימו לב לכמה אנשים השבוע, גם לזרים וגם לאנשים המוכרים לכם, ונסו ל הרגיש את איכות המחשבות שמקיפות אותם. יש לכם את היכולת לחוש באיכות המחשבות, פשוט על-ידי כך שתשימו לב. ייתכן שתתחילו בכך שתבחינו איך אתם מרגישים לידם, ועל-ידי כך שתשתמשו בדמיון שלכם כדי לחוש באיכות הכוללת וביופי של ההילה והמחשבות שלהם.

לכל מחשבה יש תדר ייחודי. דומה מושך דומה. למשל, אם אתם מתמלאים באהבה, אתם ממגנטים אליכם מחשבות אוהבות נוספות. אם אתם כועסים או עצובים, אתם מושכים סוג זה של מחשבות אל עצמכם. אם אתם מתעמקים בסוג מסוים של מחשבות, אתם ממגנטים אליכם סוג זה.

חשוב שתקיפו את עצמכם באנשים החושבים מחשבות יפות ואוהבות. אם אתם בונים מחשבות מסדר גבוה אל תוך ההילה שלכם, לא תושפעו מהמחשבות הדחוסות והקשוחות יותר שמגיעות מאנשים אחרים. אנשים ששולחים מחשבות כועסות ופוגעות, לא יכולים להשפיע עליכם אם אתם חושבים מחשבות גבוהות ואוהבות, כיוון שמחשבות תמיד מחפשות תדר דומה. למעשה, מחשבות שליליות הנשלחות אליכם על-ידי אחרים, "יקפצו" החוצה מההילה שלכם באותה עוצמה שבה נשלחו, ובחיפוש אחר נתיב ההתנגדות הנמוכה ביותר, יחזרו אל השולח. אדם השולח מחשבות שליליות, יסבול במקרה כזה מתוצאות המחשבות שהוא או היא שלחו. אותו הדבר חל עליכם, אם אתם שולחים מחשבות שליליות לאחרים.

אתם יכולים לשלוח לאנשים מחשבות אוהבות, חיוביות ומעודדות. מחשבות אלה יצאו מכם כשליחים של אור, כשהן מקיפות את האחרים באור שהם יכולים למשוך לעצמם למען טובתם הגבוהה. הורים המתפללים למען ילדיהם ומקיפים אותם באור, מחזקים את היכולת של הילדים שלהם למשוך מחשבות חיוביות ואירועים חיוביים לעצמם. אתם לא יכולים לקחת מאנשים את השיעורים שלהם, עם זאת, אתם יכולים לחזק אחרים להתמודד עם האתגרים שלהם בעזרת המחשבות האוהבות שלכם.

ידידים וחברי משפחה ששולחים אלה לאלה מחשבות אוהבות, חיוביות ותומכות, יכולים ליצור מידה עצומה של תועלת אלא עבור אלה. עם זאת, חשוב לשחרר כל ציפייה לגבי האופן שבו המחשבות הללו יתממשו והאם הן יתממשו, ולא לצפות לתוצאה מסוימת. אין ביקום אנרגיה מבוזבזת והמחשבות האוהבות שלכם, שהן חופשיות מציפיות, תמיד יועילו לאנשים שאליהם אתם שולחים אותן, במידה והם יבחרו להשתמש בהן. שליחת מחשבות אוהבות לאנשים שנפטרו, מחשבות של הכרת תודה, הערכה, סליחה ומחשבות טובות אחרות, יעזרו להם להתעלות גבוה יותר, היכן שלא יהיו.

חשוב להימנע משליחת מחשבות לא אוהבות לאנשים, ללא קשר לדרך שבה הם נהגו בכם. מחשבות לא אוהבות יושבות בהילה שלכם ומושכות תדר נמוך זה אליכם. כאשר אתם שולחים החוצה מחשבות לא אוהבות, או כאשר אתם מקיפים את עצמכם במחשבות של חרדה, פחד או ביקורת, אתם מושכים מחשבות דומות אל עצמכם.

מעבר לעובדה שמחשבות לא אוהבות חוזרות לשולח, מחשבות שליליות יכולות גם לגרום נזק לאדם האחר. אם מישהו מגיב למחשבות בעלות תדר נמוך, כל מחשבה שלילית אודותיו או אודותיה יגרמו נזק ויפגעו באדם זה בדרך כלשהי. למשל, אם אתם שולחים מחשבה ביקורתית או כועסת לאדם בעל דימוי עצמי נמוך והערכה עצמית נמוכה (אפילו אם ההופעה החיצונית שלהם היא שחצנית ומרוכזת בעצמה), סביר להניח שהם יטו לקבל את המחשבות שלכם, דבר שיכרסם עוד יותר בדימוי העצמי שלהם. אתם פגעתם במישהו אחר והמחשבות השליליות ששלחתם יחזרו אליכם. אתם תמלאו את ההילה שלכם במחשבות שימשכו אתכם כלפי מטה, הרחק מהשחרור, לעבר כאב וסבל נוספים לעצמכם. אתם עשויים גם לגלות שהאדם נוטה יותר להתנהג בדרך שאינכם אוהבים, כיוון שהוא מתמלא במחשבות שלכם והתמונות של ההתנהגות שאינכם אוהבים התעצמו בהם כעת.

חשוב לשלוח מחשבות אוהבות לאחרים ולשמור על דימוי חיובי של הפוטנציאל שלהם להתנהגות אוהבת, ללא כל קשר לדרך שבה הם נוהגים בהווה. זכרו שכולם מסוגלים להשתנות, ושמחשבות אוהבות מאפשרות שינוי רב עוצמה. כל מחשבה של אהבה וחמלה שאתם שולחים תחזור אליכם כשהיא מוכפלת. שליחת מחשבות של טוב לב והבנה לאחרים יוצרת הילה יפה סביבכם, שהופכת אתכם בלתי פגיעים למחשבות קשוחות ונמוכות שמגיעות מאנשים אחרים.

חשוב מאוד שתתבוננו במחשבות שלכם ושתשימו לב אליהן, אפילו רק לכמה דקות, או במשך כל היום. לאדם הממוצע יש 40,000 עד 50,000 מחשבות ביום. אם הייתם אמורים לדרג את האיכות של המחשבות שלכם בסולם שבין 1 ל-10, כאשר 1 מתאר מחשבות שליליות ו-10 מתאר את המחשבות החכמות, הרחומות והאוהבות ביותר, איזה דירוג הייתם נותנים לעצמכם ברגע זה?

אם ברצונכם לשפר את איכות המחשבות שלכם ולהגביר את יופי ההילה המנטלית שלכם, התחילו בכך שתתבוננו במחשבות שלכם ללא שיפוט. שימו לב למחשבות אוהבות, שלוות, בוטחות, אופטימיות, סובלניות וטובות לב. מחשבות שמעצימות את ההילה שלכם, שהן בעלות רטט גבוה, הן גם מחשבות של התחשבות וחוסר אנוכיות ביחס לאחרים, הערכה והוקרת תודה; זיהוי של יופי; מחשבות של טוב לב, סליחה והבנה; עבודה מנטלית ממוקדת מכל סוג שמשרתת טוב גבוה יותר, מתן ברכות ומחשבות רבות אחרות. הכירו במחשבות הגבוהות והאוהבות שיש לכם כמחשבות אשר מוסיפות ליופי של ההילה המנטלית שלכם. ללא רגש או ביקורתיות כלפי עצמכם, שימו לב מתי המחשבות שלכם הן בעלות טבע דחוס יותר, מחשבות שמעוררות תחושות של חרדה, דאגה, פחד או רגשות שליליים אחרים. לשם השעשוע, עצרו מידי פעם וקבעו בסולם שבין 1 ל-10 את איכותה של מחשבה כלשהי או של רצף מחשבות מסוים.

אתם יכולים לבנות הילה מנטלית מוארת, יפה וקורנת יותר בעזרת העבודה עם הרצון לפעול. מאחר וההתנסויות שלכם נוצרות על-ידי המחשבות שלכם ובאמצעות האופן שבו אתם מפרשים את האירועים בחייכם בעזרת השכל שלכם, ככל שאתם מפתחים את השכל שלכם ואת המחשבות שלכם, אתם משנים את החיים שלכם. ככל שאתם מעלים את איכות המחשבות שלכם, הדבר ישתקף בנסיבות חדשות ומשופרות, במערכות יחסים חדשות ומשופרות ובאירועים אחרים.

זה עשוי להיות מאתגר לשנות מחשבות מסוימות לרטט גבוה יותר על בסיס יציב רק על סמך השימוש ברצון האישי שלכם, בהתמדה ובנחישות, אם כי אילו הן תכונות בעלות ערך. אתם יכולים לשנות את המחשבות שמגיעות לראשכם באמצעות העבודה עם הרצון לפעול, ובאמצעות הכוונה להביא לחשיבה שלכם מחשבות גבוהות ומעודנות יותר. העבודה עם הרצון לפעול יכולה לפתוח תחומים תקועים, לשחרר מחשבות ישנות ולהפוך אתכם למגנטיים למחשבות חדשות וגבוהות יותר.

זמנו את הרצון לפעול, ואשרו שאתם רוצים לבנות הילה מנטלית יפה וזוהרת המלאה במחשבות אוהבות, רחומות וחכמות. חושו את הישות הדגולה כישות זוהרת שמגיבה לקריאה שלכם בכך שהיא שולחת אור לגוף המנטלי שלכם, כמו קרני של זריחה הזורמות אליו.

באופן סמלי, אתם יכולים לדמיין את החדר של השכל שלכם. איך הוא נראה? פיתחו את החלונות, הזיזו את הוילונות, תנו לאוויר טרי להיכנס, נקו את קורי העכביש, ואפשרו ליותר אור להיכנס! אתם עשויים לשחק עם הדרך שבה השכל שלכם נראה ומה שעליכם לעשות כדי לפתוח אותו, כיוון שעבודה סמלית מעין זו היא דרך רבת עוצמה לשנות את השכל והמחשבות שלכם.

הצהרות פעולה: המחשבות שלי אוהבות וטובות לב. אני שולח מחשבות גבוהות ואוהבות לעצמי ולאחרים. אני בונה הילה מנטלית יפה שהיא מגנטית לכל הדברים הטובים.

מהן חלק מהמחשבות שהייתם רוצים לשנות? ייתכן שהן מחשבות של ביקורת עצמית, דאגה, פחד או מחשבות אחרות. רשמו אותן.

התבוננו במה שמתרחש כאשר אתם מביאים את הרצון לפעול, מרעיפים אור על המחשבות הללו ומאפשרים להן להשתנות.

הוצאת רגשות מתוך המחשבות

בתרגיל הזה, אתם תנסו לעשות משהו שנראה על פניו פשוט מאד לעשייה ועדיין ייתכן וזה אחד התרגילים המאתגרים ביותר שעשיתם מעודכם.

המחשבות שמגיעות מרוב האנושות צומחות מתוך הרגשות, או שמקושרים להן רגשות חזקים. מחשבות עבור רוב האנושות הן רגשיות עם קצת חומר מנטלי שאתם מכנים מחשבות מקושר אליהן. רוב המחשבות שיש לאנשים אינן מחשבות צלולות שהגיעו מהנשמה שלהן ומהמישורים המנטליים הגבוהים יותר, אלא "מחשבות רגשיות" שצמחו מהרצונות, מהמשאלות ומהרגשות שלהם. תזוזה אדירה תתרחש כאשר האנושות תהיה מסוגלת לפעול במישורי המחשבה, היכן שמחשבות הן המחשבות אשר מגיעות מלמעלה ומחשבות אשר ספוגות בתכלית אלוהית, בהבנה אלוהית ובתבונה אלוהית. כאשר דבר זה יקרה, אנשים יהיו מסוגלים להכיר בתכנית האלוהית לחייהם ולחיות לפיה, וכל החי יהיה בהרמוניה אחד עם השני.

בתחילה אתם עשויים לחשוב שלרוב המחשבות שלכם אין מרכיב רגשי, ושאתם אנשי מחשבה בהירים ורציונאליים. עשו ניסוי: למשך הדקות הבאות, עצמו את העיניים ואפשרו לכמה מהמחשבות שכרגע דורשות מכם תשומת לב לעלות במוחכם. כשאתם בוחנים כל מחשבה שעולה, שימו לב אם יש איזו שהיא תחושה רגשית או שאיפה שקשורה בה. למשל, אתם עשויים לחשוב: "אני צריך לאכול אוכל בריא יותר" או "אני רוצה להתעמל היום", "אני צריכה להתקשר", לטפל בנושא הזה, לנקות את הבית, לבשל ולטפל בגינה, ללכת לחנות וכן הלאה. או, ייתכן שאתם חושבים על אירועים עתידיים או אירועים מן העבר, מה אתם רוצים לעשות, מה הייתם צריכים לעשות, או משהו שאתם או מישהו אחר אמרתם או עשיתם. כאשר מחשבה מסוג זה עולה, האם אתם מסוגלים לחוש ברגשות שהמחשבה כרוכה בהם?

אם אתם מסוגלים לזהות רגש במחשבה, לכו אפילו עמוק יותר. מהם הרגשות שעולים עם המחשבה או שיוצרים את המחשבה? האם המחשבות שלכן נובעות מבושה, מאשמה, ממחויבות, מפחד או מרגשות שליליים אחרים? האם היא נובעת מהתרגשות, משמחה, מרצון במשהו או מרגשות חיוביים אחרים? אין הבדל אם הרגש הוא חיובי או שלילי. פשוט שימו לב למרכיב הרגשי של המחשבות שלכם.

כעת הוציאו את הרגש מתוך המחשבה ועבדו עם הרצון לפעול, שימו לב מה קורה. באופן אוטומטי אתם מתחילים להתעלות מעל למישור הרגשי ולמישור של החשיבה. אתם מסוגלים לחשוב בדרכים חדשות אודות הנסיבות המעורבות, יהיו אשר יהיו. מחשבות מקוריות על המצב עשויות לעלות בראשכם, נקודות ראות חדשות ופתרונות חדשניים. ככל שאתם משחררים את הרגשות שלכם, אתם עשויים גם לפתוח את הדרך לקבלת הדרכה אינטואיטיבית ברורה. הבנה גדולה יותר ותמונה מקיפה יותר של המצב עשויה להגיע אליכם, פתרונות ותשובות שלא הייתם מסוגלים לראות קודם לכן. אתם עשויים לזכור לפתע להתחבר לנשמה שלכם ולבחון את המצב מנקודת הראות של הנשמה. משהו שחמק מכם כאשר המחשבה הייתה מכוסה ברגש חזק. אתם עשויים לגלות שדרך פעולה אחרת מתבקשת לפי ההבנה החדשה שלכם. אתם עשויים עכשיו לראות את הפעולה שהיא הברורה מאליה מנקודת הראות החדשה והגבוהה יותר שלכם.

אתם עשויים לנסות את התהליך הזה כדי לשנות שיפוט שלילי שהיה לכם לגבי עצמכם. חישבו על משהו שלילי שאתם אומרים לעצמכם שהייתם רוצים לשנות למחשבה חיובית יותר. חושו ברגשות הקיימים במחשבה הזו ביחס לעצמכם. אז, קראו לרצון לפעול, תנו לו להאיר את המחשבה הנמוכה והפחות אוהבת הזו. אתם עשויים לשים לב שלמחשבה הזו יש צורה וצבע. דמיינו שאתם מוציאים את הצבע כדי לראות אם נוצר שינוי, כשאתם נותנים לצבע לייצג את הרגש שהמחשבה הזו טבולה בו.

כעת הרימו את המחשבה מעלה לכיוון האור של הרצון לפעול. רצון זה קרוי גם "מגלה האמת". כשאתם מוציאים את הרגש מתוך המחשבה הזו, אמת גבוהה ואוהבת יותר מתגלה. בלי הרגש המעורב, מהי האמת? איזו מחשבה חיובית היא אמת גדולה יותר מהמחשבה השלילית שהחזקתם בה? איזו תפיסה רחבה יותר של העולם הופכת לאפשרית כאשר אתם מוציאים את הרגש מהמחשבה הזו? בקשו מהרצון לפעול לסייע לכם להמשיך לחקור, לקיים ולהרחיב את המחשבה החדשה שהיא אמיתית ואוהבת יותר ומבטאת טוב לב שיצרתם כעת.

אל תופתעו אם תגלו שכמעט כל המחשבות שלכם מכילות מרכיב רגשי. אין בכך כל פסול. עם זאת, כדי לפעול במישורים של החשיבה, כדי ליצור גשר קשת בענן לתודעות גבוהות יותר, וכדי להבין נכונה אינפורמציה אינטואיטיבית ולפרש אותה נכון, אתם תצטרכו ללמוד ליצור מחשבות שאין להן כל מעטפת או צבע רגשיים.

אין הכוונה שרגשות אינם חשובים, ואין זו הצעה שתכחישו, שתדחיקו או שתשללו את תוקף הרגשות שלכם. כוונת התרגיל הזה להפריד את הרגשות שלכם מהמחשבות שהם מקושרים אליהן, כך שתוכלו לבחון מצבים בחייכם בבהירות ולראות יותר מהאמת של התמונה הרחבה שמעורבת במצבים אלו.

כאשר אתם מתחילים לעבוד עם תרגיל זה לראשונה ושואלים את עצמכם שאלות כגון: "מהן מחשבות שאינן צמודות לרגשות?" או "איך אזהה ואצור סוג זה של מחשבות?", אתם עשויים לעבור תקופה של בלבול. התרגיל עשוי להיראות קשה מאוד, אלא אם אתם מדענים או אנשים הנהנים מחקירה מדעית ומחקר מדעי, מהיכולת לזהות כיצד לחשוב ללא רגשות.

אתם לא חייבים לקחת כל מחשבה ולשחרר את כל הרגשות כדי להפוך לבעלי מחשבות לא רגשיות. כאשר אתם מתנסים עם מספר מחשבות, היכולת שלכם לזהות ולהפסיק לחשוב בצורה רגשית תתרחב לשאר המחשבות שלכם. בתחילה יידרשו מיקוד, כוונה ומוכנות פנימית לחקור את התחום הזה. בכל פעם שאתם מזהים רגשות המקושרים למחשבה ומשחררים אותם ומטעינים את המחשבה שלכם באנרגיה מנטלית גבוהה יותר, אתם בונים גשר לשכל הגבוה יותר שלכם. בשלב מאוחר יותר, כאשר אתם ממשיכים לספוג את האנרגיה המוצעת על-ידי הרצון לפעול, הצינור לשכל הגבוה יותר שלכם ולשכל האוניברסלי יתחזק, וכבר לא תצטרכו לעבוד כה קשה כדי לשנות את המחשבות שלכם. אתם תגלו שאתם אוהבים את הבהירות שהחשיבה הלא רגשית שלכם מביאה לכם ואת הדלתות שהיא פותחת בפניכם לתובנות חדשות ולבהירות שאתם מחפשים אחריה.

אתם מכינים את השכל שלכם לעבודה עצומה כאשר אתם לומדים כיצד לחשוב ללא רגשות. אתם מכינים את השכל שלכם לפעול כשותף עם האינטואיציה שלכם, כך שתוכלו לתפוס בצורה אינטואיטיבית את התכלית שלכם, התכנית האלוהית של היקום ושל חייכם ולגרום להן להופיע בעולם הפיזי בעזרת המחשבות הבהירות והממוקדות שאתם מחזיקים. אתם לומדים את הבהירות הדרושה כדי לחשוב בדרך שתוביל לחופש שלכם ולשחרור מעולם הצורה. אתם לומדים את הצעד הראשון בבניית צורות מחשבה, כך שתוכלו לחוש ברעיונות אלוהיים, למקם אותם במחשבות מוחשיות ולהתחיל לממש אותן כחלק מהתכלית שלכם. אתם מתכוננים לעבוד ברמה גבוהה מאד במישור החשיבה, כך שתוכלו לראות את נתיב ההתפתחות הגבוה יותר שלכם ולזהות אותו, ולדעת מהם הצעדים הבאים שיש לבצע על מנת להגשים את התבנית האלוהית עבור חייכם.

הצהרות פעולה: יש לי מחשבות מוארות, יפות ובהירות שספוגות בתכלית אלוהית, בהבנה אלוהית ואשר משקפות רעיונות אלוהיים.

על השינוי של איזו מחשבה שלילית אודות עצמכם עבדתם? כיצד היא השתנתה אל אמת גדולה ואוהבת יותר כאשר שחררתם ממנה את המרכיב הרגשי? רשמו את המחשבה החדשה שלכם אודות עצמכם, אותה תרצו לקיים ולהטעין באנרגיה.

האמת, כל האמת ושום דבר פרט לאמת

תרגלתם יצירה של הילה מנטלית יפה, תוך כדי אישור הכוונה שלכם ליצור מחשבות אוהבות וחיוביות. תרגלתם הוצאה של רגשות מהמחשבה. חלק מהמטרה של תרגולים אלו הוא להכיר בכך שלמחשבה שלכם יש מרכיב רגשי כמו גם מרכיב מנטלי. מחשבות שמסתבכות במעגל ולא מביאות עימן בהירות, הבנה ותשובות, הן בדרך כלל מחשבות שמעורבות ברגשות חזקים. באמצעות הזיהוי של הרגשות הללו וההפרדה שלהם מהמחשבה, אתם פותחים את הפתח למחשבות חדשות ובהירות, מחשבות אשר יביאו לכם תשובות ודרכים רחבות יותר לחשוב על מצב כלשהו.

לרצון לפעול הייתה השפעה מרכזית על האנושות במהלך מאות השנים האחרונות, כשהוא פועל כדי לפתח את היכולת של האנושות לחשוב. המטרה שניצבת בפני האנושות היא לגשת לכל המצבים בעזרת חשיבה בהירה כדי שהאמת הגבוהה יותר של כל מצב תוכל להתגלות, כך שניתן יהיה לזהות אותה ולפעול לפיה.

מה פירוש הדבר "לחשוב"? פירוש הדבר הוא שאתם משתמשים בשכל שלכם כדי לגלות את האמת ביחס למצב כלשהו. אתם יוצאים אל מחוץ למצבים הרגשיים שמערפלים את הראיה שלכם. אתם בוחנים ומנתחים את כל המצבים בעזרת שכל ישר, חופשי ממחשבות ודעות של אחרים, מתודעת ההמונים ומכל תגובה אישית מוגזמת. השכל שלכם הוא כלי מעודן שיכול להיות אמצעי הביטוי של הנשמה שלכם במישור הארצי. שכל צלול ומפותח כהלכה הוא חיוני ליישום האינטואיציה שלכם, לפירושה ולביצועה.

הישות שמגלמת את הרצון לפעול מוכרת גם כ"מגלת האמת". השכל שלכם, המחובר לרצון לפעול, הוא בעל היכולת להאיר באור האמת על כל מצב באמצעות היכולת שלו לחשוב, לנתח ולחקור בצורה מדעית את כל הנושאים. אתם יכולים לזמן את הרצון לפעול כדי לסייע לכם להתבונן בצורה הגיונית ולוגית על כל המצבים.

לתרגיל זה בחרו נושא עכשווי בחיים שלכם, משהו שמעורר רגשות כאשר אתם חושבים עליו. בחרו מצב או נסיבות שאתם רוצים לעבוד עליהם על מנת להשיג בהירות ולראות אותם באור חדש. אתם יכולים להשתמש ביכולת המתפתחת שלכם להתבונן במחשבות שלכם, ולעבוד עם הרצון לפעול, כדי למצוא מחשבות חדשות ביחס לכל אתגר או נסיבות שאתם רוצים לשנות.

כאשר אתם חושבים על המצב הזה, קראו לאנרגיה של הרצון לפעול. תנו לה לזרום אל תוך השכל שלכם. אמרו לעצמכם: "הניחי לשלושת השכלים להתאחד". בעזרת קרן אור יפה זו שזורחת על השכל הרציונלי והאינטלקטואלי שלכם ואשר מחברת אותו לשכל הגבוה יותר ולשכל האוניברסלי, התבוננו בנושא.

בחנו את הנושא שבחרתם לעבוד עליו. דמיינו שאתם בוחנים את הנושא הזה מבלי להיות מושפעים מרגשות כלשהם או ממחשבות קודמות. אם רגשות צפים, תנו להם לזרום דרכם מבלי להקדיש להם יותר מדי תשומת לב או לאפשר להם למשוך אתכם לסחרור מטה. הכירו בכך שהרגשות נמצאים שם, ואפשרו להם ללכת.

הכריזו על הבעיה או הנושא בצורה ברורה לעצמכם. אתם עשויים אפילו לדמיין את עצמכם כמשקיף חיצוני חסר פניות. מהי האמת של מצב זה? עד כמה הוא באמת גרוע? אל תגזימו בתיאור המצב לשום כיוון, אל תהפכו אותו לטוב יותר ואל תהפכו אותו לגרוע יותר ממה שהוא באמת. מהן העובדות? באמצעות שימוש בשכל הישר והאנליטי שלכם, פרקו את המצב לחלקים קטנים יותר. בחנו את המרכיבים הפרטיים של המצב. מהו לב האתגר או הבעיה? אם אינכם יודעים, איזה מידע נוסף יעזור לכם להבין את המצב בצורה טובה יותר, וכיצד תוכלו לפעול כדי להשיג עוד מידע?

אם אדם אחר, עסק או ישות חיצונית כלשהם מעורבים, האם אתם יכולים לשים את עצמכם בנעליים של האדם האחר כדי להבין טוב יותר מדוע הוא פועל כפי שהוא פועל או מה הוא רוצה מכם ומדוע? האם אתם מסוגלים לשנות נקודת ראות, ולראות את המצב מנקודת הראות של האדם האחר? ראיית המצב מנקודות ראות אחרות מעניקה לכם דרכים רבות נוספות להתמודד איתו ולמצוא פתרונות שעובדים. אפילו אם אתם עדיין מרגישים שאתם צודקים ושהאדם האחר טועה, ההתבוננות בדברים מנקודת הראות של האדם האחר עוזרת לכם להבין טוב יותר את הבעיה ולהגיע לוודאות ביחס לאילו פעולות יש לבצע על מנת להשיג את התוצאה שאתם מבקשים.

אם אתם מלקים את עצמכם ביחס למצב כלשהו, לועגים לעצמכם או מרגישים רע ביחס למצב זה, הפסיקו! הביאו את הרצון לפעול ותנו לו להאיר את השכל הבהיר שלכם, כדי שיכול להראות לכם אמת גבוהה יותר, טובה יותר וחיובית יותר לגבי עצמכם. מחשבות שליליות ושיפוטיות ביחס לעצמכם לא מייצגות אמת אלא מהוות עיוות של האמת. האמת היא שאתם אנשים נפלאים אשר עושים את הטוב ביותר שביכולתכם בכל מצב.

אם מצב עכשווי מציף אתכם מחשבות שסובבות סחור סחור, או מעורר רגשות של רחמים עצמיים, של היותכם קורבן של אחרים או רגשות של חוסר אונים, הפסיקו! חברו את שלושת השכלים, התחברו עם הרצון לפעול ואמרו לעצמכם את האמת. אתם לא קורבן ואין שום מצב שהוא חסר תקווה. כאשר אתם עובדים עם הרצון האלוהי יש לכם את כל הכוח שאתם צריכים כדי לשנות את החיים שלכם ולחיות את התבנית האלוהית שלכם. בחנו את המצב העכשווי בעזרת חשיבה בהירה וחסרת פניות, נתחו את האפשרויות שלכם והאמינו בעצמכם ובכוח שלכם ליצור חיים נפלאים. אתם לא יכולים לשנות אנשים אחרים, אבל אתם יכולים לשפר את עצמכם ואת המחשבות שלכם, ובכך לשנות את החוויה שלכם בכל נושא.

כדי לראות כל מצב בצורה מדויקת, ייתכן שתצטרכו לשחרר את העבר שמערפל את היכולת שלכם לחשוב בבהירות אודות המצב העכשווי. השתמשו בכל רגש חזק כסימן לכך שיש משהו לא פתור מהעבר שהמצב הזה מספק לכם את האפשרות ללמוד ממנו ולסגור אותו. הנשמה שלכם היא המורה הפנימי שלכם שמביאה לכם מצבים שוב ושוב, כשהם לבושים בצורה חדשה, ולעתים קרובות כשהם מערבים אנשים חדשים, עד אשר אתם לומדים את כל השיעורים שמצבים מסוג זה אוצרים עבורכם. למשל, אתם עשויים למשוך שותפים וחברים שלא מעריכים או מכבדים אתכם. כאשר אתם מתפתחים מבחינה רוחנית, אתם מכירים בכך שאנשים אלו משקפים את חוסר הכבוד וההערכה שלכם לעצמכם. אתם כבר לא מאשימים אותם, אלא פונים פנימה ועובדים על עצמכם. כאשר אתם מתחילים להעניק תוקף לערך העצמי שלכם, לאהוב ולהזין את עצמכם, אתם מזמינים לחייכם אנשים שגם הם מעריכים ומכבדים אתכם. הנשמה שלכם תמיד מביאה לכם אתגרים כדי לחזק אתכם ואשר מאפשרים לכם להכיר יותר מהיופי הפנימי ומהעוצמה הרוחנית שלכם.

לעתים רגשות חזקים מעידים על חלק בכם, תת-אישיות, שלא מגיב למצב הנוכחי, אלא למשהו שקרה בעבר. המצב הנוכחי עשוי רק להוות תזכורת לאותה תת-אישיות לכך שיש דבר-מה לא פתור מהעבר. אתם עשויים לזמן חלק זה שלכם ולעבוד איתו, את תת-האישיות המעורבת, כדי לרפא ולפתח את העצמי הזה. לאחר שתוציאו את העבר מהמצב הזה, תוכלו להסתכל על האתגרים בעיניים חדשות ורעננות.

אף-על-פי שעשוי להיות מועיל לבחון מה עבד עבורכם בעבר, עדיף לא לזכור מדוע מצב דומה הסתיים בצורה גרועה. מחשבות על זמנים שבהם הרגשתם חסרי אונים, לא הייתם מסוגלים לשנות דברים והרגשתם שהיקום לא עובד עבורכם, מקשות עליכם להגיע לפתרונות מנצחים. במקום זאת, התחברו לרצון לפעול, הצהירו ש"שלושת השכלים מתאחדים" והצהירו שאתם משחררים את כל האמונות והמחשבות השליליות מהעבר, סלקו מחשבות שליליות מותנות מראש לגבי התוצאה. דמיינו שמה שלא יקרה מודרך על-ידי הנשמה שלכם, ורק הטוב ביותר והגבוה ביותר יתרחש, ללא קשר לדרך שבה הדברים נראים או הצורה שתהיה לפתרון.

אם זו בעיה רגשית מאד או מצב שאתם עדיין מתקשים לחשוב עליו בצורה בהירה ולא רגשנית, דמיינו שיש לכם רק זמן קצר לחיות. האם עדיין הייתם מודאגים מהמצב הזה, או האם הייתם פשוט משחררים אותו ומתמקדים בדברים בעלי משמעות רבה יותר עבורכם ועבור הנשמה שלכם?

כאשר אתם מחברים את שלושת השכלים, אתם יכולים להתעלות מעל לזמן ולמרחב, ולהתבונן במצבים מנקודת ראות עתידית. דמיינו שמדובר בחודש אחד, שנה אחת או חמש שנים מהיום. מה החשיבות שעשויה להיות למצב הזה על חייכם מנקודת הראות העתידית? האם אתם עדיין מוטרדים מהמצב בעתיד? מנקודת הראות העתידית האם אתם מסוגלים להבין יותר אודות המצב?

דמיינו שאתם העצמי העתידי המואר שלכם ואתם מתבוננים במצב, מודעים לגמרי, אוהבים, ערים, סולחים ומסוגלים למקם דברים בפרספקטיבה הנכונה שלהם. קבלו עצה מהעצמי המואר שלכם, דמיינו שהוא שולח לכם אנרגיה, מידע או הנחיה כך שתוכלו למצוא את הנתיב הגבוה ביותר שלכם ביחס למצב.

המשיכו לשאוב אור אל השכל שלכם מהרצון לפעול, בזמן שאתם בוחנים את המצב הזה. שאלו את עצמכם האם אתם מושפעים מדעות, ממחשבות ומרעיונות של אנשים אחרים אודות מה שאתם אמורים לעשות או מה שאתם אמורים לחשוב על המצב הזה. מהי האמת שלכם ביחס למצב זה? אילו צעדים הייתם נוקטים אילו לא הייתם מנסים לרצות אף אחד או לעשות את מה שהם רוצים שתעשו או שתחשבו שנכון? מה לדעתכם היא הפעולה הנכונה, כולל האפשרות של שום פעולה? האם אתם מושפעים מהחברה, מהחשיבה של ההורים שלכם, מהמשפחה שלכם, מהחברים או מאחרים? האם אתם מנסים להסתגל למה שמקובל ולמה שמצופה מכם? האם אתם פועלים בדרכים מסוימות כדי שאחרים יאהבו ויקבלו אתכם?

חשוב לבחון מצבים שלא מתוך תודעת ההמונים ולבחון אותם באמצעות הראיה שלכם, כשאתם מודעים לאמת שלכם. הפכו את עצמכם, את האינטואיציה שלכם, ואת החשיבה הבהירה שלכם לסמכות ביחס לפעולות ולמחשבות שהן נכונות עבורכם. ייתכן שתרצו להתחשב במה האחרים אומרים, אולם אם הם מדריכים אתכם בכיוון שהוא שונה מהאמת שלכם, או מדריכים אתכם לחשוב ולפעול בדרכים שאינן כה גבוהות כפי שאתם מדמים לעצמכם, הפסיקו לקבל את עצותיהם. הקשיבו לעצמכם. הקשר שלכם עם הנשמה שלכם והכוחות הגבוהים יותר ביקום יביא אליכם את התשובות שאתם מחפשים.

הרצון לפעול מאיר את השכל שלכם כך שתוכלו להביא אליו ידע, ולראות בבהירות מה לעשות. ידע הוא אור! דמיינו שהשכל שלכם מוצף באור כאשר אתם מתחברים עם הרצון לפעול, כך שתוכלו לחשוב בבהירות ולמצוא פתרונות לכל תחום הזקוק לבהירות או לכיוון ביחס אליו. המחשבות שמגיעות אליכם והפעולות שנובעות מהן יהיו אלה אשר ישחררו את הרוח שלכם ויביאו לכם תחושה של חיות. יהיו אלה פעולות שיסייעו לכם לפעול בדרכים אשר מתואמות עם התכנית האלוהית לחייכם, גם אם אינכם יודעים מהי תכנית זו. אינכם יכולים לדעת בפרטים מדויקים ומראש מהי התכנית האלוהית לחייכם, כיוון שהתכנית האלוהית הופכת גלויה צעד אחר צעד כאשר אתם הולכים בעקבות הלב הער והשכל המואר שלכם.

כאשר אתם עובדים עם הרצון לפעול, אתם עשויים להבחין שאתם הופכים חסרי סובלנות כלפי בלבול, ספק, חוסר ודאות וחשיבה לא בהירה. השאיפה שלכם להגיע לפתרון, לצאת ממצבים מטרידים ולבחון דברים בצורה שלווה תתגבר. השתמשו באור של הרצון לפעול כדי לראות דרכים חדשות לנוע קדימה, לשחרר חוסר ודאות, ספק וחוסר כיוון, או חוסר יכולת לדעת אילו פעולות לבצע. הקדישו זמן ובחנו בצורה הגיונית את כל המצבים ואפשרו למחשבות אודות הדרכים בהן אתם יכולים לפעול ומה אתם יכולים לעשות כדי להשיג בהירות, ודאות וכיוון ברור להגיע אליכם.

עבדו עם הרצון לפעול כל אימת שאתם מרגישים תקועים, לכודים, או כבולים לעבר. התמקדו באיכות זו של הרצון כדי לבחון בעזרת מחשבות חדשות ובהירות את אותם תחומים בחייכם שהייתם רוצים לשחרר בהם דפוסים ישנים וצורות שכבר לא משרתות אתכם. חברו את שלושת השכלים כדי ליצור מחשבות בהירות אודות התחום הזה, כדי לנתח מדוע אתם מרגישים תקועים, וכדי לאפשר למחשבות ולתובנות חדשות להגיע אליכם בכל הקשור לטבע הבעיה וכדי לדעת אילו פעולות לבצע.

השתמשתם בשכל שלכם, כשהוא מקושר לרצון לפעול, כדי לבחון מצב בצורה בהירה ושלווה. כעת השתמשו בדמיון היוצר שלכם כדי לדמיין משהו נפלא שקורה, פתרון חדש אשר מופיע שהוא טוב אף יותר מכל מה שחשבתם או דמיינתם קודם לכן. אתם לא חייבים לדעת מה זה עשוי להיות; עם זאת, כאשר אתם מצפים שמה שיקרה יהיה הטוב ביותר, כך יהיה, כיוון שהמחשבות שלכם יוצרות את המציאות שלכם.

הצהרות פעולה: אני חושב בבהירות על כל מצב בחיי. אני יודע את האמת, כל האמת ושום דבר פרט לאמת.

עם אילו מצבים עבדתם? איזה מחשבות חדשות יש לכם ביחס אליהם?

יצירה של מחשבה משחררת ושמירה עליה

התחלתם להתבונן ולשים לב למחשבות שלכם ולאיכות המחשבות שחולפות בראשכם. ייתכן שתרצו לפתח היבט אחר של החשיבה שלכם שהוא היבט נדרש אם ברצונכם שהשכל שלכם יהיה צינור נקי יותר לאנרגיה מנטלית גבוהה, ובעל יכולת ליצור ולשמר חשיבה משחררת, חשיבה שתוביל לשחרור שלכם מעולם הצורה ומכל הכוחות והאנרגיות המגבילות. אלו הן המחשבות של הנשמה שלכם ומחשבות שנובעות מהשכל האוניברסלי, אשר משתקפות בטבע ובאיכות של המחשבות האינטלקטואליות והרציונליות שלכם. איך היו חייכם נראים אם כל המחשבות שלכם היו מביאות לכם שמחה, מראות לכם את האמת שבכל מצב, אם כולן היו חיוביות ואוהבות ואתם הייתם מסוגלים לשמר מחשבות שכאלה ללא קשר למצב הרגשי שלכם או לאנרגיה המקיפה אתכם?

בתרגיל זה, אתם תצרו מחשבות משחררות או דימויים מנטליים, תשמרו ותתמקדו בהם לפרק זמן מסוים. התחילו בכך שתתמזגו עם הנשמה שלכם, כשאתם מרגישים את האור היפה שלכם מקיף אתכם מכל עבר. קראו לרצון לפעול ובקשו את "איחוד שלושת השכלים". אפשרו לעצמכם להפוך שקטים יותר ובקשו שמחשבה רבת עוצמה תגיע לראשכם, מחשבה אשר תשחרר אתכם בדרך כלשהי. אתם עשויים לרצות להזמין גם את הרצון ליצירת הרמוניה, כדי לבקש עזרה להביא רעיון אינטואיטיבי אותו תוכלו לנסח לכדי מחשבה צלולה. התגובה של הרצונות האלו היא מיידית, עם זאת, ייתכן ויעבור זמן מה לפני שתוכלו לזהות את המחשבות שהגיעו בתגובה לבקשה שלכם. כמו כן, אתם עשויים לקבל את המחשבות החדשות הללו באופן מיידי. שימו לב למחשבות שלכם, כיוון שלאחר שביקשתם זאת ~ מחשבה חדשה, מחשבה בעלת יופי ועוצמה, תצוץ בראשכם. האתגר הראשון שלכם הוא לזהות את המחשבה או המחשבות הללו ולטפח אותן.

כיצד תוכלו לזהות את המחשבה העוצמתית הזו, שנשלחה אליכם מהנשמה שלכם ואשר מכילה בתוכה את החומר של רעיונות חשיבתיים גבוהים? המחשבה עשויה לעורר תחושה מיוחדת, אפילו תחושה פיזית, כאשר אתם אומרים אותה לעצמכם או מהרהרים בה. היא עשויה להיות דרך חדשה לחשוב על משהו או להתבונן בו. מחשבה מוארת זו יכולה להיות כה בהירה, ברורה מאליה ומנוסחת היטב שתרגישו מעבר למישור גבוה יותר פשוט בכך שתחשבו עליה. היא עשויה להיות אודות משהו בעולם הפיזי, או היא עשויה להיות מחשבה רוחנית. היא עשויה להכיל מערכת שלמה של הנחיות, דימויים וסוגי תקשורת אחרים שיוצרים מחשבה. המחשבה יכולה להיות איכות מסוימת שבה תוכלו להתמקד, משהו מוגדר או מסר מהנשמה שלכם.

פנו לכם זמן כדי לקרוא למחשבות חדשות ומשנות חיים אל תוך חייכם. עבדו עם הרצון לפעול וצרו חיבור בין שלושת השכלים. אתם יכולים לקבל רעיונות חדשים ומחשבות אודות כל דבר שתיגשו אליו בדרך זו. תנו לעצמכם זמן לקבל את המחשבה החדשה הזו, לזהות אותה ולנסח מילים ברורות ביחס אליה. אתם מזמנים רעיון ממישור האינטואיציה, ומתחילים את התהליך של הכללת רעיון רחב יותר זה בתוך המחשבה העוצמתית שתיצור שינוי בחיים שלכם. אתם עשויים לקבל מספר מחשבות, זה בסדר. רשמו אותן והרהרו בהן. אתם עשויים לגלות שמחשבות קיימות עולות במוחכם עם תחושה שאתם צריכים להקדיש להן יותר תשומת לב. אל תדאגו אם אינכם יכולים עדיין למצוא את המילים המדויקות לבטא את המחשבות הללו, תנו להן להתגבש ולצמוח בתוככם עד אשר הן תופענה עם תחושה גדולה יותר של בהירות ואנרגיה.

התחברו אל הרצון לפעול, אל הנשמה שלכם ואחדו את שלושת השכלים כדי לקבל ניסוח ברור של המחשבה. שחקו כבלשים במציאת מילים עבור מחשבה חדשה כלשהי, מילים שתרגישו שהן נכונות, מילים אשר מכילות עוצמה, בהירות ואשר מתארות את המחשבה בצורה מדויקת. אתם עשויים לחוש את "נכונות" המילים כאשר משהו בכם יחוש ברור יותר, או שיהיה בכם שינוי פנימי כאשר תעבדו עם המחשבות האלו. נסחו את המחשבות החדשות הללו במילים בצורה הכי בהירה ותמציתית שתוכלו. המשיכו להרהר במחשבות החדשות ולבחון אותן, תנו להן לצבור כוח ועוצמה נוספים כאשר אתם עוטפים אותן בחומר המנטלי של המחשבות שלכם.

כאשר אתם מוכנים, בחרו מחשבה אחת לה תוסיפו אנרגיה ושאותה תטעינו באנרגיה, מחשבה שמעלה אתכם למישור גבוה יותר ואשר מקרבת אתכם לנשמה שלכם, נוגעת בלבכם ומחשבה שלתחושתכם חשוב להעלותה לעתים קרובות בראשכם ולהטעין אותה במחשבות שלכם. הניסוח לא חייב להיות מושלם, אתם עשויים למצוא דרכים חדשות ומשופרות לבטא את המחשבה הזו כאשר אתם עובדים איתה.

כאשר המחשבה הזו בראשכם, מנוסחת בבהירות ובצורה מדויקת, אתם יכולים להביא אותה אל תוך המציאות שלכם באמצעות שימור המיקוד שלכם בה. אתם עשויים לרצות לרשום אותה ולתלות אותה בכמה מקומות לתזכורת. התאמנו בהתמקדות במחשבה הזו תכופות ככל שתוכלו לזכור. שימו לב לזמנים שבהם החשיבה שלכם נודדת או ממוקדת במחשבות נמוכות יותר ופחות שמחות, ואז החליפו מחשבות אלו במחשבה חדשה זו. אתם יוצרים "תלם" חדש בשכל שלכם, כך שתוכלו לעבור כ"ברירת מחדל" למחשבה הזו במקום למחשבות אחרות פחות חשובות או מעשירות.

למשל, המחשבה החדשה שיצרתם עשויה להיות משהו כגון "אני נמצא בדרך קבע בתודעת האל", "אני הוא אלוהים המתגשם כאישיות", "אני הוויה אינסופית של יופי, אהבה ואור". חזרו על ההצהרה שלכם לעצמכם מספר פעמים, הטעינו אותה באור של הרצון לפעול. הפכו להיות המחשבה הזו. תנו לה לגדול מבחינת היופי והעוצמה שלה. כל פעם שאתם חושבים אותה אתם מטעינים את המחשבה הזו באנרגיה כך שהיא תוכל להפוך למציאות שלכם, כיוון שהאנרגיה נעה בעקבות המחשבה.

התאמנו בהטענת המחשבה הזו באנרגיה בימים הבאים או אפילו במשך פרק זמן ארוך יותר אם מדובר במחשבה שמשנה חיים. בכל פעם שאתם חושבים אותה, היבט חדש שלה עשוי להפוך גלוי. זו מחשבת "זרע" שתהפוך מגנטית למחשבות אחרות בעלות אותו טבע. מתוך מחשבה זו, מחשבות חדשות מטבע גבוה יותר צומחות בנושאים אחרים. צעד אחר צעד, מחשבה אחר מחשבה, אתם משדרגים את השכל שלכם ואת חומר המחשבות שלכם ושאותו אתם מטעינים באנרגיה. אתם בונים מרכז מגנטי למחשבות גבוהות יותר, והדבר יביא אליכם מחשבות שיאירו את הדרך עבורכם מהחשכה אל האור.

שימו לב באיזו תכיפות אתם יכולים לזכור את המחשבה הזו. הכירו בכל פעם שאתם חושבים עליה, בידיעה שאתם נעים לעבר מציאות גבוהה יותר. התאמנו בשימור המחשבה הזו לעתים קרובות ככל שתוכלו. לא אורך הזמן שאתם חושבים את המחשבה הוא שחשוב, אלא התכיפות שבה אתם חוזרים אליה ומידת תשומת הלב והמודעות שאתם מקדישים למחשבה כאשר אתם חושבים אותה. התאמנו כמה פעמים ביום, או לעתים קרובות יותר אם תוכלו. כתבו את המחשבה ושימו את הפתק במקום שתראו אותו לעתים קרובות. אל תשפטו את עצמכם אם אתם שוכחים להתמקד במחשבה הזו! צחקו והשתמשו בחוש ההומור שלכם כדי לאהוב ולהעריך את עצמכם כמי שאתם, ואת המאמצים שלכם להרים את עצמכם גבוה יותר. אפשרו לחוש של משחק וגילוי להתקיים בעבודה שלכם עם המחשבות שלכם, כיוון שהיכולת להתבונן בעצמכם באהבה, בחיוך ובהיעדר שיפוט, תהפוך את עבודת שינוי החשיבה שלכם לקלה יותר ולעבודה אשר שתחזיק מעמד זמן ארוך יותר.

הצהרות פעולה: אני חושב מחשבות גבוהות יותר כל הזמן. אני יכול להתמקד בקלות בכל מחשבה ולשמר כל מחשבה שאני בוחר. אני יוצר מחשבות מלאות אור ועוצמתיות אשר מרוממות אותי.

רשמו את המחשבה/המחשבות שאתם עובדים עמה/עמן, אלו שתרצו לשמר.

התחברות לשכל האוניברסלי – מדיטציה

לביצוע מדיטציה הזו, אתם עשויים לבחור לשבת או לשכב בתנוחה נוחה. הרגיעו את גופכם על-ידי כך שתנשמו נשימה עמוקה, כשאתם מרגישים אור זורם לגוף שלכם. הניחו לנשימה להגיע כל הדרך עד לבטן שלכם, שחררו אותה לגמרי ומיד נשמו נשימה נוספת. שאפו ונשפו, הגדילו את כמות החמצן, את כמות האנרגיה שאתם מכניסים לגוף שלכם. נושפים ושואפים, שוב ושוב, עד אשר אתם מרגישים שאתם צפים, מרגישים שהאנרגיה שלכם הופכת הרמונית יותר ובעלת סדר גבוה יותר, ככל שאתם מאפשרים לנשימה שלכם לקחת אתכם גבוה יותר.

אתם מרגישים שלווים עכשיו, תחושה של רגיעה ושלווה פנימיות מתפשטת בגוף שלכם. בעזרת כל שאיפה אתם מוסיפים עוד אור, קווי אור מתפשטים בכל הגוף שלכם. אתם מרגישים טוב יותר ויותר כשאתם עולים גבוה יותר ויותר. דמיינו שאתם בונים גשר של אור, מעלה אל הממדים הגבוהים יותר ואור זורם דרך הגשר הזה אל כל תא בגוף שלכם ואתם מתמלאים באור. בעזרת הראיה הפנימית שלכם, העמידו פנים שאתם מצליחים לראות את ההילה המנטלית שלכם. היא נראית כרשת, יש שמדמיינים אותה כמסך או כסבכה או אפילו כאבן טובה. יש הרואים אותה כאריג של אור רקום. ככל שהיא מגיעה גבוה יותר, כך היא הופכת מעודנת יותר ואתם מתואמים  יותר עם הממדים הגבוהים. הפכו את רשת האור הזו, שהיא ההילה המנטלית שלכם, למעודנת, למסודרת וליפה ככל שתוכלו לדמותה. בעשותכם זאת אתם הופכים את הדבר לאפשרי, לקבל את הממדים הגבוהים עם השכל שלכם ולהפוך לחלק מהם.

דמיינו עכשיו שההילה המנטלית שלכם, הרשת הזאת, מתרחבת הישר כלפי מעלה אל הממדים הגבוהים, וככל שהיא מגיעה מעלה יותר, כך הרשת הופכת מעודנת ויפה יותר. בעשותכם זאת אתם מהדהדים עם ההיבט הגבוה של השכל האוניברסלי, בו כל הידע קיים. חשבו על דבר שהייתם רוצים לדעתו. דמיינו שאתם מתחברים עם המקום והחלק בשכל האוניברסלי שבו הידע הזה קיים. כיוון שאתם חושבים על כך, אתם הופכים אוטומטית לחלק מהמקום שבו הידע נמצא, ואתם מהדהדים איתו. עכשיו באמצעות רשת האור, שהיא ההילה המנטלית שלכם, דמיינו שכל הרעיונות שאתם צריכים נעים לעבר השכל המודע שלכם. אתם לא צריכים לדעת מהם כעת. הרעיונות הללו יהפכו גלויים בזמן המושלם ובדרך המושלמת. אתם מתחברים עם חומר האנרגיה הגולמי, עם בסיס כל היצירתיות והרעיונות בשכל האוניברסלי. הרגישו ברעיונות זורמים אל תוך המחשבה שלכם, כיצד היצירתיות שלכם מתחזקת. רעיונות אלו מגיעים לתודעה המודעת שלכם כאשר אתם רגועים, נמצאים בזרימה, הולכים אחר לבכם וזורמים עם הזרמים הגבוהים יותר.

דמיינו שאתם מתחברים כרגע לכל הרעיונות ולכל הידע, כל שעליכם לעשות הוא לחשוב על משהו. דמיינו שההילה המנטלית שלכם נמתחת כלפי מעלה והופכת ליפה ולמעודנת יותר ותנו למידע לזרום אליכם. ככל שתתכווננו בצורה מדויקת יותר למה שאתם רוצים לדעת, כך תביאו חזרה במהירות גדולה יותר מידע רב יותר. השכל האוניברסלי הוא חומר אנרגטי גולמי, הוא החומר שממנו כל הצורות נוצרות. הוא אנרגיה טהורה. כשאתם עובדים עם מה שאתם רוצים בצורה של אנרגיה, אתם יכולים לשנות כל דבר שתרצו לצורתו הגבוהה ביותר.

כשתרצו להגשים משהו, תוכלו לעשות זאת על-ידי כך שתשחקו איתו כאנרגיה ואז תביאו אותו אל תוך צורה. התחילו בכך שתחשבו על משהו שאתם רוצים ליצור בחייכם, משהו מוגדר, לא מופשט כמו תכונה, ולצורך התרגיל אל תתמקדו באדם, התמקדו במשהו שאתם עומדים "ללדת" אותו מאנרגיה אל חומר, תוך שאתם משתמשים בתהליך שמתואר בהמשך, צורת הגשמה מתקדמת.

עכשיו דמיינו שוב את רשת האור האנרגטית המורכבת שהיא ההילה המנטלית שלכם, רשת אור יפה העולה הישר למעלה עד לאינסוף. אתם נעים מעלה כשאתם שולחים את המודעות שלכם מעלה על גבי רשת אור זו, גבוה יותר ויותר, כאילו שאתם נעים אל הממדים הגבוהים יותר. אתם נעים כעת אל עולם המהות, אתם עומדים לפגוש את המהות הגולמית של הדבר שאתם עומדים ליצור. דמיינו שאתם נעים לעבר מה שאתם רוצים. אתם רואים זאת מולכם כאנרגיה טהורה, אנרגיה זו נמצאת במרחק ומתקדמת אליכם. הסתכלו על האנרגיה. יש הרואים זאת כאור, או כדפוסי צבע או תחושה או הרגשה של אנרגיה. זו האנרגיה של הדבר שאתם רוצים בצורתו היפה והעוצמתית ביותר. אתם יכולים להפוך אותו ליפה אף יותר, דמיינו שהוא הופך לעוצמתי יותר. שחקו עם האנרגיה וכשאתם משחקים איתו כאנרגיה אתם הופכים אותו גבוה אף יותר כאשר הוא מגיע לחומר בתור צורה. אם זה אור, ייתכן שתרצו לדמיין שאתם נותנים לו יותר מקום, ברק, שאתם מוסיפים לו צבע, או הופכים אותו לגדול או לקטן יותר. אם זו תבנית, הפכו את התבנית ליפה יותר. אתם עשויים לרצות להפוך אותו לסמל ואז להיות באינטראקציה עם הסמל. דמיינו שיש לו חיים משלו. תנו לו לתקשר אתכם, דרך כל סוגי התמונות, הדימויים או המחשבות שעולים בכם כרגע כשאתם משחקים עם האנרגיה של מה שאתם רוצים, כדי להפוך אותו ליפה ביותר ולגבוה ביותר שתוכלו לדמות.

כשהוא מרגיש יפה ונכון כאנרגיה אתם מוכנים ללדת אותו כחומר. המשחק איתו כאנרגיה הוא אחד הדברים החשובים ביותר שתוכלו לעשות בדרך להגשמה. ככל שתעבדו עם מה שאתם רוצים כאנרגיה, כך תיצרו אותו במציאות בצורה מהירה יותר, עוצמתית יותר ומדויקת יותר, ומה שאתם יוצרים יגיע אליכם בצורתו הגבוהה ביותר. כעת דמיינו שאנרגיה זו מתחילה להפוך לחלקיקים קוסמיים תת-אטומיים, זו ההופעה הראשונה של מה שאתם רוצים בעולם הפיזי. אלה חלקיקים תת-אטומיים והם עוברים מעולם המהות אל עולם הצורה. הפכו חלקיקים אלו ליפים ולבעלי התדר הגבוה ביותר שתוכלו לדמיין, אתם הופכים אותם לחומר מואר. אתם עוזרים לחלקיקים להיוולד בעולם החומר כשהם שומרים על הרוח הטהורה והאור של עולם המהות. כעת ראו את החלקיקים האלו מתמזגים כשהם מתחילים ליצור את מה שאתם רוצים. הם עדיין אנרגיה, אנרגיה במובן זה שהם עדיין לא קיבלו את הצורה של מה שאתם רוצים, אבל הם עברו מעולם המהות לעולם החומר. עכשיו תפעלו אותם והביאו אותם למרכז אנרגיית החיים שלכם, לדנ"א. הדנ"א שלכם נמצא במרכז כל התאים שלכם והוא מכיל את הקודים של החיים שלכם. דמיינו שאתם מביאים את החלקיקים התת-אטומיים האלו ויוצרים הרמוניה ביניהם לבין הקודים של החיים שלכם. האנרגיה של מה שאתם רוצים הנמצאת בשלבי ההתחלה של ההגשמה, מגיעה עכשיו אל הדנ"א. הדנ"א הוא המקום שבו אנרגיית החיים שלכם התחילה לראשונה, כך שכעת אתם ממזגים את כוח החיים שלכם עם החומר המואר שמייצג את מה שאתם רוצים, כדי שמה שתמשכו יהיה מושלם למי שאתם, בהרמוניה עם כל חלק של ההוויה שלכם וכאשר הוא יתגשם הוא יישא אתכם גבוה יותר ויתרום לצמיחה הרוחנית שלכם.

כעת, הכניסו את האנרגיה של מה שאתם יוצרים מעלה אל הגוף הרגשי שלכם, בכך שתדמיינו את האיכות שתהיה לכם כאשר תגשימו את הדבר הזה בחייכם. כשיהיה לכם את הדבר הזה, איזו איכות תהיה לכם, למשל שמחה, או שלווה, אהבה או אומץ, צמיחה רוחנית או התעוררות. חשבו על איכות זו כעת ודמיינו שכבר יש לכם אותה, בעשותכם זאת אתם יוצרים הרמוניה בין הרגשות שלכם לבין הדבר שאתם בוראים, והופכים מגנטיים אף יותר עבורו. דמיינו שאותו הדבר כעת מגיע למציאות שלכם טוב אף יותר מכל מה שדמיינתם שהוא יכול להיות, כיוון שהשכל האוניברסלי הוא בלתי מוגבל ונרחב, ועכשיו אתם יוצרים הרמוניה בינו לבין השכל הגבוה שלכם כשאתם רואים משהו טוב אף יותר ממה שביקשתם.

כעת דמיינו שאתם פותחים את הלב שלכם כדי לקבלו, הרשו לו לבוא אליכם והזמינו אותו אל תוך החיים שלכם. אתם עשויים לרצות לומר לעצמכם: "אני ראוי שיהיה לי הדבר הזה ואני מקבל אותו כעת". כעת הגיע זמנו של הדבר שאתם רוצים לעטות צורה. צרו מקום שבו יוכל להגיע אליכם במקום ובזמן. דמיינו פשוט שאתם עושים זאת.

עכשיו אם תרצו, אנחנו עומדים לשחק ולהצטרף אל השכל האוניברסלי ולעבוד עם אדם. אם יש אדם שתרצו להתחבר אליו, חשבו עליו כעת. החלו לדמיין את ההילה המנטלית שלכם מתמתחת הישר מעלה כשהיא הופכת ליפה מאד, קוראת לחכמה ולרעיונות הבלתי מוגבלים של היקום. ייתכן שתרצו לדעת דרך גבוהה יותר לחיות, תשובה או דרך לאהוב אדם זה או לקבל יותר אהבה. חשבו שוב על התוצאה שתרצו להשיג. הבינו שהתוצאה היחידה האמיתית היא זו של אהבה רבה יותר. המהות של מה שאתם רוצים היא ביטוי אהבה גדולה יותר ביניכם. פתחו את הלב שלכם כעת, החשיבה שלכם בהירה, תנו לאהבה זו לחבר את הלב שלכם עם לב האדם האחר ודמיינו שאור מגיע מהשכל האוניברסלי כשהוא מביא לשניכם רעיונות גבוהים יותר, דרכי הוויה יצירתיות, פתרונות חדשים, התנהגויות חדשות, מודעות חדשה לאלוהות שבכל אחד מכם.

אתם יכולים עכשיו להתחבר לשכל האוניברסלי ולקבל רעיונות לא מוגבלים בכל תחום בחייכם. חושו שהלב שלכם נפתח לקבל את כל שתרצו. יש לכם את היכולת ליצור כל מה שאתם רוצים. בכל פעם שאתם רוצים ליצור משהו, קחו רגע להתחבר אליו כאנרגיה וללדת אותו כחומר, כשאתם יוצרים הרמוניה בינו לבין הדנ"א שלכם, אנרגיית החיים שלכם. הרגישו את האיכות שתהיה לכם כאשר יופיע הדבר בחייכם, והרגישו זאת כאילו כבר קיים הדבר הזה בחייכם. היפתחו לקבל אותו בצורה טובה אף יותר מזו שביקשתם. שחקו איתו כאנרגיה, הולידו אותו כחומר, הביאו אותו לדנ"א, צרו הרמוניה בינו לבין הרגשות והחשיבה שלכם, פיתחו את הלב שלכם לקבל אותו, הודו לו מראש על בואו ואז התנתקו ושחררו ותנו לתהליך להתממש, כשאתם יודעים שהיקום ישלח לכם את מה שאתם מבקשים בזמן המושלם ובדרך המושלמת.

וכעת התעוררו. התחילו בכך שתמתחו את הגוף והחזירו את המודעות שלכם אל תוך הגוף. פיקחו את העיניים, התעוררו באמת והרגישו את האנרגיה שלכם ערנית לגמרי, כשאתם זוכרים בצורה מלאה את כל אשר עשיתם ויוצרים יום נפלא.