דוח האנרגיה לחודש דצמבר 2016

ג׳ניפר הופמן

מאנגלית: סמדר ברגמן

 

כל שנה מגיעה אל סופה וזהו החודש האחרון בשנת 2016, שנה של ניקוי וטרנספורמציה מאתגרים, אך הגענו לנקודת הסיום. התחלתי לכתוב דוח זה כמה פעמים ולא יכולת לסיימו מסיבות שהיו קשורות לכוונה הקולקטיבית להילחם על האמת, וראינו הרבה מכך בימים האחרונים. אם מוכרת לכם המחאה של שמורת האינדיאנים ״Standing Rock״ כנגד מדינת דקוטה, בשל התכנון להניח צינור נפט דרך מקורות המים שלהם, הרי שהחלטה זו בוטלה היום לאחר מחאה כבדה ונוכחות של 2,000 יוצאי צבא ארצות הברית. זהו רגע משמעותי עבורנו והוא משנה את הנוף עבור שנת 2017. נדחפנו להילחם על מה שאנו מאמינים ולמען רווחת הקולקטיב. להתייצבות שכזו יכולות להיות תוצאות שונות, אבל דבר אחד שלמדנו ממצב זה הוא שהעוצמה נמצאת בידינו, העם, ושבפרדיגמת הממד החמישי, הכוח לא משחית, הוא מאחד.

האנרגיה של מולד הירח ב-29 בנובמבר ממשיכה להדהד, אנרגיה שהייתה לה זווית ריבועית מדויקת לנפטון, הפלנטה שמושלת בנפט ובגז, כמו גם באשליה וברמיה. כמו כן, בזמן הזה, אנו חווים לחץ כבד ממאדים, שיהיה פעיל מאוד בשבועיים הבאים ושמקיים היבטים, בדרכים עוצמתיות וחיוביות, עם כל הפלנטות הגדולות, בייחוד עם פלוטו (טרנספורמציה), אורנוס (מהפכה), אריס (לוחם הצדק), שבתאי (הגיון, משמעת, שיעורים ומציאות), וצדק (התרחבות, חשיבה גבוהה), כדי להילחם על הדברים שאנו מאמינים בהם, רוצים בהם, עכשיו ובהמשך הדרך.

הפעולה של מאדים סמלית מאוד, כיוון שהוא מושל במזל טלה, המזל של החלוצים והמזל הראשון בגלגל המזלות. במזל דלי הוא נמצא בקבלה הדדית עם אורנוס, שמושל בקהילה ובקולקטיב, שישאר במזל טלה עד מאי 2018. קבלה הדדית משמעותה שמאדים ואורנוס נמצאים זה במזלו של זה והדבר הופך את השבוע הראשון של דצמבר, כאשר מאדים מתחבר במדויק לאורנוס, לעוצמתי במיוחד. פלנטת הפעולה נפגשת עם פלנטת המהפכה ואל לנו לשכוח את אריס, האנרגיה הנשית הלוחמת, שנמצא בצמידות לאורנוס גם כן. החיבור מאדים/אורנוס הוא יותר מסתם פעולה, הם מתאחדים, מאחדים את החלוץ עם הקולקטיב, מזמינים את הפרט להצטרף לקהילה. זוהי אינטליגנציה אלוהית בפעולה ואנו מוזמנים להצטרף למסיבה על ידי הכרה באלוהות ובאנושיות שלנו גם יחד, באינדיבידואליות שלנו כמו גם בחברות שלנו בקולקטיב.

האם תהיה הקלה כלשהי החודש? כן תהיה, אבל הקלה לא מגיעה עם עיסוי, תה חם וכרית רכה לכפות הרגלים שלנו. תכופות היא נובעת מהבנות, מתפיסות ומאמיתות חדשות, ומתשוקה לשינוי שהיא כה עזה שאנו חייבים לברוא שינוי זה, בדרך כלל לאחר שחווינו בלבול, כאב וסבל. דצמבר הוא חודש שמחזיק בפוטנציאל להשלמה ולסגירת מעגל, שמולידים טרנספורמציה, אם נהיה מוכנים לנקוט בפעולה ולאפשר לה להתרחש.

התאחדות האנשים באמצעות מטרה משותפת אינה נושא חדש, אבל היום היא משמעותית יותר מאי פעם. עלינו להבין שאנו הבוראים, אנו העוצמתיים והכוונה הקולקטיבית שלנו היא המפתח לעולם שבו שלום, שמחה, אהבה ושפע נגישים לכול. חווינו מחזור עוצמתי שהחל בשנת 2007 ובשנת 2016 אנו חווים את השנה האחרונה במחזור זה; בשנת 2017 יחל מחזור אנרגיה חדש.

שנת 2016 הייתה שנת ״תשע״ (9) שמסמלת השלמה וסיומות. שנת התשע שקדמה לה הייתה 2007, וההתחלה החדשה שבאה בעקבותיה בשנת 2008, שנת ״אחד״ (1), הוכתמה על ידי משבר בנקאות וכלכלה גלובלי. כעת אנו ניצבים על סף שנת ״אחד״ חדשה, מחזור נוסף מתחיל ומחזור זה זקוק לכוונה הקולקטיבית כדי להיות מחזור מעצים לכלל האוכלוסיה. חווינו את עומק הייאוש, עכשיו אנו מוכנים לשמחה, אך בדרך מאוזנת ובדרך שאנו בוראים עבור עצמנו. מה אנו יודעים היום שלא ידענו בשנת 2008? באיזו מידה אנו מחוברים הרבה יותר ומסוגלים לעשות שימוש בכלי החיבור, כגון האינטרנט, הסמארטפונים והרשתות החברתיות?

מודל החיים ש״נתפר בדיוק למידותינו״ היה אופציה מפתה ואנו הפכנו לעצלנים, לרובוטים ואיבדנו את היצירתיות שלנו. הוא מחייב שנחיה כקורבנות חסרי אונים, ששוב לא נהיה ריבונים במציאויות האינדיבידואליות והקולקטיביות שלנו. עכשיו אנו נעים אל תוך מחזור אנרגיה חדש ומתפכחים לנוכח האמת הניצבת למולנו, שאם אנו רוצים במשתה, עלינו להיות מוכנים לבלות זמן בישול במטבח.

מחזור חדש זה ישגשג בכוונות, בהיערכות ובחשיבה הממוקדת שלנו. ולכן, אם אנחנו מוכנים לבחון את התועלת שברטטים גבוהים יותר, תדרים חדשים ופוטנציאלים חדשים, נקבל את התמיכה הדרושה לנו והם ממתינים לנו שננקוט בפעולה. זה ההבדל שבין לשיר ״א-קפלה״ לבין שירה עם תזמורת מלאה. השיר הוא אותו שיר, אבל הוא נשמע עשיר ומלא יותר כאשר כל חברי התזמורת תומכים בנו.

נקבל תמיכה רבה יותר ב-14 לדצמבר עם הירח המלא במזל תאומים, ששוב מקיים היבטים עם כל הפלנטות הגדולות (חוץ מנפטון), ויום השוויון שחל ב-21 בדצמבר, שמשנה את איזון האור והחושך ונרגיש בכך גם מבחינה אנרגטית. נקבל את מתנת נסיגת מרקורי שמתחילה ב-19 לחודש במזל גדי, הנשלט על ידי שבתאי ומזל התאגידים וה״עסקים גדולים״. יותר מאשר היותו מטרד והפרעה לנסיעות ולתקשורות שלנו, מרקורי מושל בקרמה ובחיבור שלנו אליה. נסיגה זו במזל גדי תעלה לפני השטח נושאים הקשורים לקרמה תאגידית ולסוף ההשפעות התאגידיות שמילאו מזה זמן רב תפקידים עוצמתיים יתר על המידה בחברה שלנו.

האם ברצוננו להמשיך לאפשר להם להנהיג את העולם ולמשול בו או האם אנו מוכנים לקום אנרגטית ולהשיב לעצמנו את ריבונותנו, ממנה התעלמנו ושאותה הקרבנו במשך זמן רב כל כך?

אני מאמינה שמשפחת האנושות מבינה סוף סוף את ערך החיבור ועד כמה עוצמתיים אנו יכולים להיות כאשר אנו מתאחדים וחולקים כוונה שכוללת את התשוקה שלנו למה שאנו רוצים בעולם שלנו ומרחיבים אותה לשאר האנושות. כיוון שכל אחד מאיתנו נמצא כאן למען הריפוי האישי שלו, כאשר אנו מרחיבים את שאנו מרפאים לשאר האנושות, אנו משלימים את מחזור הריפוי האוניברסלי והדבר מאיץ את תהליך ההתעלות.

החודש נגלה שאיננו חייבים לעבוד קשה כל כך כדי לשנות את העולם ושהדבר לא יתרחש באמצעות הסבל שלנו – פרדיגמת המרפא המעונה הסתיימה. מה שכן משנה את העולם היא הכוונה שלנו לעולם של איזון, שיוויון, הולמות, חמלה וצדק. הכוונה שלנו לחיות חיים עוצמתיים בוראת התעצמות עבורנו ובעולם. לכן איננו יכולים להרשות לעצמנו להתמקד בבעיות שאנו רואים בעולם. הסיבה היחידה בשלה אנו רואים את הבעיות היא שיש לנו עכשיו גישה לפתרון, כיוון שהתעלנו מעל לתדר הבעיה. אנו ״הנבחרים״ והאירועים החודש יגלו זאת לנו. כל שעלינו לעשות הוא לאמץ הבנה זו ולהשתמש בה כדי לנקוט בפעולה.

הרגעים הגדולים החודש (כן, יש עוד כאלה) יתרחשו סביב חג המולד וחנוכה, שחלים באותו יום השנה. זה גם זמן שבו אחוז גדול מאוכלוסיית העולם יחשוב על אותם דברים. אני מאמינה ש״רוח החגים״ תהיה חזקה באנשים רבים והיא תקבל תמיכה מהיבטים פלנטריים בלתי רגילים נוספים, בעת שכל הפלנטות הגדולות (חוץ מנפטון) נמצאות באותה מעלה או קרוב מאוד לכך ומקיימות היבטים אלה עם אלה בדרכים חיוביות. אם תחשבו באיזו איטיות הן נעות ועל הנסיגות השנתיות הארוכות שלהן, תבינו שזהו דבר בלתי רגיל ביותר.

אבל הוא מדגיש משהו שאמרתי מזה חודשים רבים, שיש לנו את התמיכה שאנו צריכים כדי להעצים את השינויים שברצוננו לבצע, עלינו רק לדעת שהעוצמה נמצאת שם, ושהיא שם כדי שנאמץ אותה וכדי שנשתמש בה.

ואנו חיים במערכת סינרגטית מבחינה אנרגטית, שבה הכול עובד יחד כדי לתמוך בהגשמה, בבריאה ובטרנספורמציה. לכן הפעולות של הפלנטות בוראות תהודה בה אנו יכולים להשתמש כדי להעצים את הטרנספורמציה האישית שלנו. כאשר אנו מאמינים שאנו פועלים לבד ונושאים בנטל העולם, אנו מתעלמים מכל הפתרונות והתמיכה הנגישים לנו. אנו יכולים לקחת קדימה את תהודת האנרגיה והפעילות האוניברסליות ולהגשים טרנספורמציה עוצמתית.

בעת שאנו מסיימים חודש זה ושנה זו, אנו יכולים להביט לאחור ולראות מה השגנו במונחים של למידה, ריפוי, צמיחה וטרנספורמציה. אף על פי שייתכן והחיים שלכם לא נראים שונים מבחוץ ויכול להיות שאתם מתמודדים עדיין עם כמה מהאתגרים האישיים שהיו לכם מוקדם יותר השנה, האם אתם מרגישים עוצמתיים יותר לבצע את השינויים שיקחו אתכם לפרדיגמה חדשה בחייכם?