דוח אנרגיה לחודש יוני

ג׳ניפר הופמן

מאנגלית: סמדר ברגמן

 

במובן מסוים, הבלגן של חודש מאי הסתיים, אך ניתן יהיה עדיין להרגיש בשאריות שלו בחודש יוני ובשאר השנה. היבט גדול אחד של יוני יהיה שינויים וסיומים של קרמה, זאת בשל הכמות הגוברת של האנרגיה שקיבלנו ושקרקענו. הרצון שלנו בשינוי הנרטיב האנרגטי זוכה לתמיכה החודש, לכן המשיכו להאיר באור בהיר, כיוון שככל שתאירו באור גדול, כך אתם פתוחים לקבל אנרגיה רבה יותר. חודש יוני הוא זמן לשחרור אותן שאריות אחרונות של העבר ולשימוש בעוצמת הכוונה שלכם כדי לברוא את היסודות לחיים החדשים שלכם בממד החמישי כמשואות אור. אפשר ואנשים נוספים יעזבו את חייכם, אבל הם יוחלפו באחרים בשעה שאנו נפרדים לשלום מהמשפחות הקרמתיות שלנו ומקדמים בברכה את המשפחות האנרגטיות שלנו.

דבר אחד גדול שקורה ביוני הוא צדק, שהיה בנסיגה מאז פברואר ומתחיל סוף סוף להתיישר. צדק מושל בפילוסופיה, בחוסר, בברכות, בדת, בחוק, בפרסום ובחשיבה גבוהה יותר, ובשל כך הנסיגה שלו היוותה גורם גדול בהחלטות שהיה עלינו לקבל בחמשת החודשים האחרונים. הייתה גם פעילות נסיגה מרובה מאז ינואר ולכן אפשר שאתם מרגישים מוטיבציה רבה להתחיל לנוע קדימה עכשיו, ללא מטעני העבר.

יוני גם מתחיל כאשר כל המזלות מיוצגים, עם פלנטה בכל מזל, חוץ מאשר מזל בתולה. יש לנו ייצוג כפול במזל דגים, עם נפטון וכירון, אבל אני מאמינה שכירון צריך למשול במזל בתולה ובמזל דגים הוא המנוגד למזל בתולה ולכן, טכנית, עלינו להחשיב זאת למזל בתולה (סליחה, סטיתי לרגע מהנושא). שתי פלנטות, נגה ומרקורי, יהיו במזלות שבהם הן מושלות, מזל שור ומזל תאומים, דבר שהופך אותן לעוצמתיות ביותר ולמשמעותיות מאוד החודש. מאדים נכנס למזל סרטן, מזל שבו הוא לא פעיל כל כך (זוהי פלנטת אש במזל מים), אבל זה נפלא כיוון שכל החלקים נמצאים בתנועה כדי להפיץ את אור הממד החמישי. חשבו על תזמורת שבה כל כלי הנגינה מנגנים והכלי הרועם ביותר (מאדים) מנגן בקול שקט (לא מושתק לחלוטין), וכך הוא לא שולט בתזמורת.

בואו נדבר על סוף הקרמה, שזו אנרגיה משמעותית בחודש יוני. אם נדייק יותר, הרי שמדובר בסוף האנרגיה שתמכה בקרמה, במחזורים הקרמתיים ובדינמיקות הקבוצתיות הקרמתיות. הייתה זו משימת הנשמה שלנו לתקופת החיים הנוכחית, ועבדנו על משימה זו במשך זמן רב מאוד ובהצלחה מצומצמת. היה לנו דין ודברים עם המורים הקרמתיים שלנו (בעיקר אנרגיית האם) כדי לשכנע אותם שסוף הקרמה בינינו הוא דבר טוב.

איך זה עבד עבורנו? עבור רבים מאיתנו, הדבר הוביל למערכות יחסים כואבות, דרמתיות, מתוחות ולעתים מאתגרות מאוד. ניסינו לאלץ את השותפים הקרמתיים שלנו לשחרר את הקרמה באמצעות אהבתנו, צמצמנו את האור שלנו כדי שאורנו לא יגבר על שלהם, ניסינו לכלול אותם באנרגיה שלנו על ידי כך שהנמכנו את גבולות האנרגיה שלנו, אבל הדבר לא עבד כפי שחשבנו שיעבוד.

במקום לאהוב את העבודה שלנו, לקבל ולהוקיר אותה, הם התנגדו, דחו אותנו ותכופות התייחסו אלינו באופן גרוע מאוד. לא הפסדנו או נכשלנו, הגיע הזמן לשנות גישה ולעבור לגישה של ריבונות אנרגטית רבה יותר, להשקפה של העצמה עצמית. נעשה זאת באופן שונה מאוד החודש בגלל שני דברים חשובים.

ראשית, אנו נמצאים בנקודת מפנה בחיינו, מחליטים איזה סוג אנרגיה אנו רוצים לגלם ובנקודה אשר בה שוב לא נוכל להעדיף צרכים ורצונות של אנשים אחרים על פני הצרכים והרצונות שלנו.

שנית, פערי האנרגיה שבין אלה שרוצים להישאר בממד השלישי ובין אלה שרוצים להתקדם לממד החמישי הם כה גדולים ששוב איננו יכולים ליישב אותם על ידי כך שננמיך את גבולות האנרגיה שלנו למען אחרים. ברגע שאנו עולים על גשר הממד הרביעי, איננו יכולים לחזור לממד השלישי, אנו חייבים להמשיך לנוע קדימה. איננו מותירים אף אחד מאחור, אנו פשוט מסירים את עצמנו ואת האנרגיה שלנו משדות האנרגיה שלהם כדי שהם יוכלו לקבל החלטות בעצמם.

לא מדובר ב״עונש אכזרי ולא מידתי״, זו דרך אחרת שבה היקום עובד – לכל אדם יש ריבונות אנרגטית והוא יכול לקבל החלטות בעצמו. כאשר אנו מרימים או מזינים אחרים באמצעות האנרגיה שלנו, אנחנו הופכים ל״קביים״ שלהם. והם לא לומדים למצוא את משאבי האנרגיה האישיים שלהם. ברגע שאנו מסירים את התמיכה של האנרגיה שלנו, עליהם לחפש מקורות אנרגיה משלהם וכך עליהם לעשות, הדבר מהווה חלק מהריבונות האנרגטית שלהם.

אז מה קורה החודש? ראשית צדק מסיים לסגת, וזה עניין גדול. שנית, דרקוני הירח ממוקמים היטב במזל אריה ובמזל דלי, דבר שהחל במאי ושמהווה שלב נוסף במחזור שחל משנת 1997 ועד אפריל 2000. התחלנו את המילניום החדש עם תקוות וחלומות גדולים כל כך שלא התממשו עבורנו, אך היה עלינו לחוות את תקופת הגדילה בת 17 השנים כדי להגיע למקום שבו אנו נמצאים עכשיו. ודרקוני הירח היו במזל אריה ובמזל דלי בראשון לינואר, 2000. זהו צעד חזרה אל העבר כדי שנוכל לבצע קפיצה גדולה אל העתיד.

שבתאי, המורה והמחנך הקוסמי, מהווה את המיקוד הגדול החודש, כיוון שהוא יהיה פעיל מאוד בהיבטים מאתגרים עם כל הפלנטות האישיות במשך כל החודש. לכן צפו להתרחשות נוספת של איזון קרמתי כהכנה לפעילות הגדולה בחודש ספטמבר, כאשר כל הפלנטות האישיות, ובכלל זה השמש, ישהו במזל בתולה בסביבות ה-23 לחודש.

היבט חשוב החודש הוא מיקומו של מרקורי במזל תאומים, המזל שבו הוא מושל. אף על פי שזהו מזל שמושל במסעות קצרים, בתקשורת ובתחבורה, אני תמיד האמנתי שהחיבור של מרקורי לקרמה אינו זוכה לחשיבות לה הוא ראוי. הוא מושל בקרמה שעמה התחלנו את חיינו ואנו מיישבים אותה במזל בתולה (דבר שהופך את כירון למושל הטוב יותר של מזל בתולה). אבל השיעורים הקרמתיים שלנו, טבע הקרמה שלנו, האנשים עמם יש לנו קרמה, כולם ממוקמים בבית השלישי, במזל תאומים ובמרקורי.

במזל תאומים, מרקורי הולך להתנגש עם שבתאי, בעת שהוא מבלה עם שאר הפלנטות, אבל אל תלכו שולל. אני חושבת שהדבר דומה יותר לאנרגיה של ״מכייס״, כאשר אדם אחד מסיח את דעתכם בשעה שמישהו אחר מכייס את ארנקכם. מרקורי מרוויח את המוניטין שלו כתעלולן ובנוסף להתנגשות עם שבתאי, תהיה התנגשות גם עם פלוטו. מצד אחד, הדבר עשוי להשפיע עליכם אם אתם משתמשים ביותר מדי מהאנרגיה שלכם כדי ליישב את הקרמה על ידי כך שאתם ״נחמדים״ מדי. מצד שני, אלה שעוסקים בפעילויות היוצרות קרמה עשויים למצוא את עצמם בצד המקבל של הפעילויות שלהם. זהו ללא ספק זמן ״בומרנג״, כאשר האנרגיה שאתם שולחים חוזרת אליכם, ולכן וודאו שאתם שולחים משהו שאתם רוצים לקבל.

ועלינו לזכור שעדיין אנו חווים את הריבוע המתמשך בין שבתאי לנפטון, שמופעל שוב עם הנסיגה הנוכחית של שבתאי, כמו גם עם הריבוע של כירון ושבתאי, היבט קשה נוסף שנמשך כל השנה. הצמידות של אורנוס ואריס פעילה עדיין ומושפעת החודש על ידי היבטים מועילים, אבל משמעות הדבר היא רק שהפיצוץ לא יהיה רועם כל כך או יפגע באופן קשה כל כך (בהתחשב במעשים) – זהו מעבר נפיץ שהמהלומה שלו לא קלה. אריס מייצג את נשמת הלוחם המבקשת נקמה והוא קרוי על שמה של אלת אי־ההסכמה וחוסר ההרמוניה, אך הדבר לא ייצור תוהו ובוהו באופן מכוון, זהו תהליך של תיקון טעויות, החזרת כוח שנעשה בו שימוש לרעה ובריאת מגרש משחקים הוגן.

הנושא או מילת המפתח של חודש יוני הם אמת ומשמעות הדבר היא דברים רבים. ראשית, משמעותה אמת הקשורה לסדר היום האישי שלכם: מה אתם רוצים מאנשים ומדוע אתם עושים את מה שאתם עושים, למענם ולהם. האם אתם מבקשים תוקף ואישור? כיצד הדבר תואם לאמת של מי שאתם או מי שאתם רוצים להיות?

שנית, מדובר באמת שאנו רוצים להאמין בה או שתהיה נוכחת בעולם לעומת מה שאנו רואים בעולם, שהוא סוג אחר של אמת. מדובר כאן באמת הקולקטיבית, עם מה אנו חיים בעולם. עם סוגי אמת רבים כל כך, איך נדע מה נכון? הכול נכון כיוון שביקום בלתי מוגבל שבו הכול אמת, לא יכול להיות כלל שקר. הכול הוא ״אמת״ ועלינו להחליט מהי ה״אמת״ שלנו.

האמת היא נושא בעייתי, כיוון שלכל אדם אמת אישית משלו. הדרך הטובה ביותר להשתמש בנושא ״האמת״ של החודש היא להחליט מהי האמת שאנו רוצים בחיינו, להבהיר אמת זו במידה מדויקת ולהתמקד בה, ולא להניח לאף אחד להסיח את דעתנו ממנה. הרחיבו את האנרגיה לטובת האמת שאתם רוצים בחייכם כדי שתוכלו לקבל עוד ועוד ממנה, כמו גם אנשים ומצבים שמהדהדים עם האמת הזאת.

אם כולנו נסכים ששלום הוא האמת האישית שלנו, אז היא תוכל להתרחב, להפוך לאמת הקולקטיבית שלנו והמלחמה תיעלם.

אם כולנו נסכים לכבד את האמת האישית שלנו, אז היא תוכל להתרחב, להפוך לאמת קולקטיבית וחוסר הכבוד יעלם.

אם נאמין שריבונות אנרגטית היא האמת האישית שלנו, היא תוכל להתרחב, להפוך לאמת הקולקטיבית שלנו והשליטה, הפיקוח והמניפולציה יעלמו.

לא כולם חייבים להסכים עם האמת שלכם כדי שהיא תהיה אמת. אבל כאשר אנשים רבים מחזיקים באותה אמת, היא הופכת לחלק מהאמת הקולקטיבית. ולנוכח אמת זו, כאשר אנשים רבים מחזיקים בה, כל שלא תואם לה לא יכול להתקיים עמה.

אנו נעים מעלה אל ההתעלות, לא מדובר בזינוק גדול על פני תהום הפחד והבלבול אל ״הארץ המובטחת״. זהו תהליך של חציית גשר הממד הרביעי וככל שנמשיך לחצות אותו, כך נרחיק את עצמנו מהממד השלישי הטהור ויהיו לנו פחות דברים משותפים עמו – זו הסיבה שמערכות יחסים רבות כל כך שלנו מגיעות לסיומן עתה.

כדי להשתמש באופן הטוב ביותר באנרגיה של חודש יוני, אנו יכולים להחליט מה נכון עבורנו, לקבץ סביבנו את האמת שלנו ולהרחיב אנרגיה זו אל העולם. הדבר מחייב שנאיר בעוצמה באור שלנו – עלינו להפסיק לעמעם את האור שלנו. הדבר גם מחייב שנפסיק לחפש אישורים מאנשים אחרים עבור מה שאנו רוצים להיות ושנתחיל להאיר באור זה למען עצמנו. המשיכו להאיר! היא המנטרה שלנו ואהבה, שלווה, שמחה ושגשוג היא קריאת המלחמה שלנו. אף על פי שהחודש לא יתאפיין אולי בשייט חלק, אנו שולטים במפרשים ובהגה, כך שהספינה תיקח אותנו לאן שאנו רוצים ללכת.

שיהיה לכם חודש נפלא.