דוח אנרגיה לחודש דצמבר 2018

ג׳ניפר הופמן

מאנגלית: סמדר ברגמן

אתם מאמינים שזה החודש האחרון של שנת 2018? איזו שנה זו הייתה והחודש הזה הוא חודש סיכום בעת שאנו מעניקים נגיעות אחרוות לשנה של כוונה רוחנית (שנת 11) ומתכוננים לשנה שבה אנרגיה יצירתית, כוונה והגשמה – כולן אנרגיות של הממד החמישי – תהיינה האנרגיות הדומיננטיות. האם אתם מוכנים לבריאה בממד החמישי? אם אינכם יודעים בדיוק מה משמעות הדבר, אסביר זאת במאמר זה ולשם התחלה אומר שמדובר בהיותכם המנכ״לים של האנרגיה שלכם, משמע, ניהול מיכל האנרגיה שלכם, הצבת גבולות טובים ובריאה של נתיב האנרגיה כדי להגשים את כוונתכם. כדי להתכונן לכך, הנושא של דצמבר הוא יעילות וכיצד אנו מנהלים את השימוש באנרגיה שלנו.

דצמבר מתחיל עם סיום של מחזור שהוא מושלם לחודש האחרון של השנה. חשבו על ״קשירת כל הקצוות האחרונים״, סיום הדברים שהתחלתם, טיפול בענייני חייכם וארגון מחדש של סדרי העדיפויות שלכם. האם לקחתם על עצמכם יותר מדי? אולי זה זמן טוב להעריך מחדש את ההתחייבויות שלכם ולשחרר כמה מהן. זה בסדר לומר למישהו שאינכם יכולים לעמוד בהתחייבות ולשחרר אותה. למעשה, טוב הרבה יותר לעשות זאת מאשר לנסות לאלץ את עצמכם לכבד התחייבות הכרוכה באנרגיה או בזמן שאתם מצטערים שהסכמתם לה ושאתם מאפשרים לה לרוקן את האנרגיה שלכם באמצעות חרטה, שיפוט עצמי וכעס.

לכן אמרתי שהנושא לחודש דצמבר הוא יעילות, כיוון שאנו צריכים ללמוד כיצד להיות יעילים באופן שבו אנו משתמשים באנרגיה שלנו. יעילות משמעותה ביצוע בדרך הטובה ביותר האפשרית, עם כמה שפחות בזבוז זמן, אנרגיה ומאמץ. החודש אנו יכולים לבדוק את יעילות האנרגיה שלנו ולשאול את השאלות הבאות:

  1. האם מצב זה מהווה את השימוש הטוב ביותר לאנרגיה שלי?
  2. האם אני עושה דברים שאני נהנה לעשות אותם ולקחת חלק בהם?
  3. האם העמסתי התחייבויות רבות מדי על משאבי האנרגיה שלי, האם אני נותן ולא מקבל דבר בתמורה?
  4. האם יש פוטנציאל אחר לאנרגיה שלי שלא שקלתי עדיין?

אין משמעות השאלות הללו שאתם מפסיקים לעשות דברים עבור אנשים אחרים, שאתם לא נוהגים בחביבות ובחמלה, ושאתם מסירים את האנרגיה שלכם מכל הדברים. הן כן נותנות לכם את ההזדמנות לשקול מחדש את האופציות שלכם לפני שאתם מעניקים לאחרים, ולוודא שאינכם עמוסים מדי, מרוקנים, עייפים, תשושים ולא מסוגלים לתת לעצמכם את צרכי האנרגיה האישיים שלכם.

כדי לבחון את מלוא הפוטנציאל של האפשרויות היצירתיות של שנת 2019, נצטרך לשלוט באופן מלא באנרגיה שלנו, כך שיעמדו לרשותנו המשאבים האנרגטיים כדי להתרחב אל תוך ההזדמנויות והפוטנציאלים החדשים שלנו, ללא נזילות אנרגיה שמרוקנות את המשאבים שלנו. כדי לעשות זאת, יהיה עלינו ללמוד לומר ״לא״ לאנשים ולמצבים שאינם מהווים שימוש יעיל במשאבים האנרגטיים שלנו. אפשר ויקשה עליכם לעשות זאת בתחילה, אך זכרו שתכופות לא מדובר באכזבה עבור האנשים להם סירבתם, אלא רק באי נוחות, משום שיהיה עליהם לבקש זאת ממישהו אחר (ראו את המאמר שלי על ״אכזבה או אי נוחות״ (באנגלית).

אז מה צפוי לנו בדצמבר? ראשית, החודש נפתח עם נסיגת מרקורי שמסתיימת ב-6 בדצמבר, כאשר מרקורי נמצא במעלה 29 במזל עקרב, מזכיר את הנסיגה הארוכה של שבתאי במעלה זו שהתרחשה מיוני עד ספטמבר 2015. בנוסף לכך, עוד ארבע פלנטות נמצאות במעלה 29 במזל שלהן. זוהי המעלה של הסיום שמכילה את כל האנרגיה של אותו מעבר כדי שנוכל לשקול מחדש, להעריך מחדש ולשחרר, לפני שנצעד את הצעד הבא. איזה מסר מעולה עבור דצמבר.

מולד הירח מתרחש ב-6 בדצמבר, במעלה 15 במזל קשת והירח המלא חל ב-22 בדצמבר, יום ההיפוך (היום הקצר/הארוך ביותר), במעלה אפס במזל סרטן. כפי שכתבתי בדוח האנרגיה של חודש נובמבר – מנובמבר ועד אפריל 2019, כל הירחים החדשים חלים ב-15 מעלות, המעלה של האלכימיה, והירחים המלאים במעלה אפס, המעלה של הפוטנציאל המוחלט. האפס הוא שום דבר, מקום שבו קיים פוטנציאל אין-סופי, כיוון שזו אנרגיה שעדיין לא לבשה צורה, דבר שאנו עושים באמצעות הכוונה שלנו. זו תמיכה אדירה לנתיב היצירתי שלנו בשנת 2019. בכל חודש נקבל תמיכה לבריאה, לטרנספורמציה ולפוטנציאל בלתי-מוגבל.

נקודה אסטרולוגית מעניינת אחת – מאדים נמצא במזל דגים כל החודש ועובר למזל טלה ב-1 לינואר. מאדים מושל במזל טלה, המזל הראשון בגלגל המזלות, ולכן במעברו במזל דגים בחודש דצמבר הוא מביא אותנו לכדי מעגל שלם, האלפא הופך לאומגה, החניך משלים את נתיבו ומשיג מאסטריות. כתבתי על כך לראשונה בדוח האנרגיה של חודש מארס 2015, אותו תוכלו לקרוא בקישור הזה (בעברית).

מעניין לראות שהשנה החדשה תתחיל עם מאדים במזל שלו – מזל טלה – מזל החלוץ, מראה הדרך וההתחלות החדשות, בנקודת האפס הקריטית, במעלה הראשונה של גלגל המזלות. דוגמה נוספת לכך שהאלפא הופך לאומגה, משלים מעגל לכדי אנרגיה הולמת, סוגר 360 מעלות עם השילוש האלוהי שלנו, ועורך את האנושיות שלנו עם האלוהות שלנו בזרם של הרמוניה הולמת.

האם אנו זקוקים לעוד הוכחות לפוטנציאל היצירתי העוצמתי שאליו אנו נכנסים עכשיו?

יום (נקודת) ההיפוך (היום הקצר/הארוך ביותר) חל ב-22 בדצמבר ולאחריו מגיע הירח החדש במעלה אפס במזל סרטן, המייצג את הבית, המשפחה, האם והרגשות. אנו מקבלים גם פעילות רבה של כירון החודש, ולכן בחנו את פרדיגמת המרפא-הקדוש-המעונה שבה אתם עשויים לעסוק והתחילו לחשוב על מעבר אל המאסטריות העוצמתית שלכם. רגשות משפיעים על שדה האנרגיה, הבריאות והמצב המנטלי שלנו, כמו גם על כל היבט של חיינו. שימו לב לאנרגיה הרגשית שלכם החודש, וראו כיצד הרגשות שלכם או שמרוקנים את האנרגיה שלכם או שמרחיבים אותה.

נובמבר הסתיים עם ההודעה המפתיעה על מותו של ג׳ורג׳ בוש האב, הנשיא לשעבר של ארצות הברית. מותו מסמל שחרור חשוב של כמות משמעותית של דחיסות תלת-ממדית, כיוון שהוא היה אבן פינה עיקרית והתגלמות של אותה פרדיגמה של שליטה, פיקוח, כוח ותאוות בצע. עם לכתו, חלה התרוממות ברורה של אנרגיה ואנו נהיה עדים להמשך התפוררות זו של מבנה הכוח התלת-ממדי בדצמבר ובשנת 2019. כניסתו של צדק למזל קשת תומכת באמת, בצדק, במחשבות ובפעולות הנעלות. כל דבר שלא עומד בתנאים הללו לא יזכה עוד לתמיכה מצד האנרגיה הקולקטיבית.

ולבסוף, לדצמבר 2018 יש אנרגיה של המספר ״חמש״, מספר המעבר מהחומרי לרוחני. ראו כיצד מספר זה נכתב (5), הוא יכול להפוך למספר שמונה (8) או לשש (6). המספר שש הוא מזל בתולה, מייצג פרטים, שיפוט ושירות, והמספר שמונה מייצג את האין-סוף, ההתעצמות והלידה מחדש או החורבן. מזל בתולה עוסק בשירות – כמשרת – או נמצא בשירות – כמשואת אור או מאסטר.

המזל השמיני בגלגל המזלות הוא מזל עקרב, שיש לו שלושה ייצוגים – עוף החול (הפיניקס) שקם מאפר חורבנו ונולד מחדש, חזק ועוצמתי יותר מאי פעם; העקרב אשר עוקץ את עצמו באמצעות זנבו שלו; או העיט, שנוסק למרומי השמים, שיש לו נקודת מבט ברורה מאוד שמתמקדת בפרטי הפרטים או שצופה רחוק אל האופק. אלה הם נושאי מפתח החודש, הם מיוצגים באופן בולט באופן שבו נשתמש באנרגיה היצירתית של שנת 2019 – כדי להתרחב אל פוטנציאלים חדשים ונפלאים, והם גם מתוארים בספר שאני כותבת עתה, שיפורסם החודש.

זהו חודש עוצמתי, אז בצעו השלמות והעניקו לעצמכם סגירת מעגל, למדו לנהל את משאבי האנרגיה שלכם, הפכו למנכ״לים של עצמכם והתחילו לחשוב על מה שאתם רוצים לברוא בשנת 2019.

******

קוראים יקרים, אני מזכירה לכם שכדי להמשיך להעניק לכם שירות זה, אני זקוקה לתמיכה ולעזרה שלכם.

לתשלום בקבוצה ייעודת בPayBox – לחצו על התמונה. 

לאופציות נוספות – לחצו על הלב.