דוח אנרגיה לחודש אפריל 2018

ג׳ניפר הופמן

מאנגלית: סמדר ברגמן

סוף סוף יש לנו חודש ״נורמלי״ בכל הקשור לתנועת האנרגיה. מאז ינואר, היינו בחוסר איזון אנרגטי וחווינו זאת באירועים אישיים וגלובלים כרכבת הרים עולה ויורדת. הנושאים של אפריל הם סיפוק וריצוי עצמי ותחייה מחדש, ולכן יהיו לנו הזדמנויות לזמן שיוקדש לעצמי, כמו גם אפשרות להוציא את התקוות והחלומות שלנו מן הארונות החשוכים שבהם הנחנו אותם. זהו חודש שבו אנו חוגגים את האביב ומחזורי צמיחה חדשים, זו קריאה נוספת לזהור באור בהיר, ויש לנו תמיכה אנרגטית רבה לנקוט בפעולה הולמת ורבת השראה אשר מתחילה בנו. כל שנעשה בחודש אפריל חייב להיות ממוקד, בראש ובראשונה, בדאגה לצרכים האישיים שלנו, להיותנו נאמנים לעצמנו, למתן תמיכה לעצמנו, ובכך נעשה את השימוש הטוב ביותר באנרגיה הנרחבת של אפריל.

אפריל מתחיל עם שני אירועים גדולים, הירח המלא ב-31 במארס במזל טלה וחג הפסחא, ב-1 באפריל. לכן החודש מתחיל עם הירח הזוהר המלא המאיר את שמי הלילה החשוכים ואת חגיגת תחייתו מחדש של ישוע. משמעות מילה זו היא ״להחזיר לחיים״. את מה ניתן להחיות בחייכם עכשיו, החל בכמות האנרגיה שאתם משקיעים לבריאת החיים שלכם והמציאות שבה אתם חיים? אם אתם מציבים תמיד צרכים של אנשים אחרים בראש סדר העדיפויות שלכם והחלומות שלכם נותרים מאחור, החודש אתם יכולים להחיות אותם.

היבט גדול אחר באפריל הוא הכניסה של נגה למזל שור, המזל הראשון שבו היא מושלת. דבר זה מביא לקדמת הבמה את נושא הריצוי והסיפוק העצמי – כיצד אנו מטפלים בעצמנו ומעניקים לצרכים שלנו את תשומת הלב הדרושה. אם אתם עייפים, תשושים ושחוקים, האנרגיה של אפריל תעודד אתכם לנוח, להירגע, ולהעניק לעצמכם את אותה רמת דאגה ותשומת לב שאתם מעניקים לאנשים אחרים.

מה ההבדל בין ריצוי וסיפוק עצמי לבין בזבוז זמן ואנרגיה? האם אנו מבזבזים את הזמן כאשר אנו תופסים תנומה משום שאנו עייפים במקום לנקות את הבית, לרחוץ את הכלים או לבצע מטלה עבור מישהו? אנו יכולים לספק את הצורך שלנו בתנומה משום שאנו עייפים ואז לשקול האם ברצוננו לעשות את הדברים האחרים. יהיה עלינו להגדיר לעצמנו את ההבדל עתה, כיוון שמדובר ביצירת ערך עצמי, באיזון אנרגטי ובשימוש בחוכמה במשאבי האנרגיה שלנו, כדי להבטיח שאנו שייכים לקבוצה שנמצאת בצד המקבל של תשומת הלב האנרגטית שלנו.

נגה במזל שור מסמלת גם ערך – מה אתם מעריכים ומה בעל ערך עבורכם? כיצד אתם מציבים את סדר העדיפויות שלכם בנוגע לערך? האם אתם מוותרים על הדברים שהם בעלי ערך עבורכם כדי לזכות בהערכה ובחיבה של אנשים אחרים?

ועם נסיגת מרקורי הנמשכת עד ה-16 באפריל, תשומת הלב לסיפוק ולריצוי עצמי ולתחייה מחדש של דברים מן העבר תככב באופן דומיננטי. האם מיהרתם אי פעם עם רשימה מלאה של דברים לעשות וגיליתם ששכחתם את הארנק שלכם בבית או כפי שקרה לי פעם, גיליתם שיש לכם פנצ׳ר בגלגל ושעליכם לשנות את התוכניות? לפעמים היקום מזכיר לנו שאנו צריכים להאט, לטפל בעצמנו ולמלא את מיכל האנרגיה שלנו על בסיס קבוע. נסיגת מרקורי היא זמן טוב לשחרור, לבחינה מחדש, להתרעננות, לחשיבה חדשה, לשקילה חדשה, להתחדשות, לפתרונות ולמנוחה.

מחזורי התעלות רבים יסתיימו באפריל ובמאי, כדי שמחזורים חדשים יוכלו להתחיל. למרות שאנו מאמינים שההתעלות מתרחשת בקו ישר, מסע קצר מנקודה אל״ף לנקודה בי״ת, לא כך היא מתרחשת (ולכן אנו יכולים להרגיש שאיננו מתקדמים כלל). במקום זאת, אנו נעים דרך ההתעלות במחזורים אנרגטיים וברגע שהשלמנו וסיימנו מחזור אחד, המחזור הבא מתחיל. לכן אני מדגישה זאת, מציינת מתי הם יתרחשו בדוחות האנרגיה החודשיים, כותבת עליהם בעודם מתרחשים, ומעלה עליהם פוסטים ברשת החברתית –  כיוון שהמחזורים הללו באים זה אחר זה – כאשר האחד מסתיים, אנו נכנסים למחזור הבא.

בואו נבחן לרגע את המחזורים הנוכחיים. אורנוס נכנס למזל טלה במארס 2011, בשלב התעוררות גדול שהיה קריטי למחזור התעלות זה. אורנוס הוא המשבש הגדול ואנו יכולים להודות לו, ולמסעו הקרוב לאריס, עבור התפוררות פרדיגמות הממד השלישי של תאוות הבצע, השליטה והכוח. בעת שהוא מסיים את מעברו במזל טלה, המזל של החלוץ והמזל הראשון בגלגל המזלות, הוא יוצר התעוררות לתפיסה של מקומו של הפרט בקהילה (אורנוס מסמל את הקולקטיב).

המחזור הקודם של אורנוס במזל טלה החל בשנת 1934 – עליית גרמניה הנאצית והפאשיזם בעולם, כמו גם התרחשות של מלחמת עולם הרסנית ונוראה. למה אנו עדים היום? להתעוררות האנושות לסדרי היום הללו ולהתנגדות להרס של ריבונות אישית ולאומית. ושבע השנים של אורנוס במזל טלה קירבו אותנו כקהילה באמצעות הטכנולוגיה (אורנוס מושל הן בקהילה והן בטכנולוגיה) בדרכים שאותן לא ניתן היה לדמיין בשנת 1934.

היבט אנרגטי עוצמתי נוסף שחל החודש הוא הצמידות בין שבתאי למאדים, הפעילה בשבוע הראשון של אפריל. היא בונה את האנרגיה של הצמידות הגדולה של שבתאי ופלוטו בינואר 2020 במזל גדי – הקודמת התרחשה בשנת 1517. זוהי אנרגיה עוצמתית ביותר, דעו שהיא נגישה לכם ועשו בה שימוש טוב.

״כוח לעם״ הוא יותר משיר של ״החיפושיות״; זוהי פרדיגמה עבור כולנו.

כל אחד מאיתנו הוא ניצוץ ייחודי של אור אלוהי, אך אנו גם חברים בקהילת אור שכוללת את כל האנושות. את שאנו עושים בחיינו, אנו מוסיפים למשתה של טרנספורמציה פוטנציאלית שנגיש לכל האנושות. רוח הקהילה הזאת התגברה בשמונה השנים האחרונות והמודעות שלנו לחיבור זה גרמה לנו להבין שניתן להתגבר על כל רוע בעולם בעזרת רצון הקולקטיב לתדר גבוה יותר שכולל שלום, שמחה, אהבה ושפע לכול.

בחודשים האחרונים הללו של שהייתו של אורנוס במזל טלה, אנו יכולים להתמקד בהרחבת רוח הקהילה הזאת ובחיזוקה, כיוון שבמזל שור, אורנוס יראה לנו את ערך היותנו משפחת אנושות וכיצד אנו יכולים להשתמש בעוצמת הכוונה המשותפת כדי לשנות את העולם.

אמצע החודש עמוס מאוד גם כן, עם מולד ירח ב-15 שיבצע תחייה מחדש רבה של אנרגיה, כיוון שהוא מפעיל את אורנוס במזל טלה ואת אריס לתרועת פרידה אחרונה. לא הרבה נכתב על אריס, אלת הסכסוך והתוהו ובוהו, אבל היא ואורנוס היו צמד חמד בשלוש השנים האחרונות, כיוון שיצרו תוהו ובוהו רב. הם ממלאים תפקיד גדול בהתפוררות פרדיגמות הממד השלישי. אריס נכנסה למזל טלה במארס 1925, היא תעזוב במאי 2045, ולכן ההשפעה שלה לא תעלם במהרה.

ירח חדש זה הוא הדגש האחרון של אורנוס במזל טלה, שלא יחזור על עצמו 84 שנים. בשלושת השבועות הבאים נזכה לסגירת מעגל, בעת שאורנוס יוצא מצל הנסיגה שלו שהחל ביוני 2017 ומסיים את נוכחותו במזל טלה אשר החלה במארס 2011. אז הוא שוהה במעלות האחרונות של מזל טלה ונכנס למזל שור ב-15במאי.

בפעם הראשונה מאז דצמבר 2017, יש לנו חודש ירח נורמלי באפריל, עם ירח מלא אחד ומולד ירח אחד. מאז ינואר, הייתה לנו פעילות ירח בלתי רגילה, עם ירחים מלאים רבים או ללא ירחים מלאים כלל, והדבר גרם לנו להבנה אינטנסיבית של עוצמת האנרגיה הרגשית שלנו. אנו משתמשים ברגשות שלנו כדי לסנן אנרגיה. אז אם שמתם לב לאופן שבו הרגשות שלכם משפיעים על שדה האנרגיה שלכם, בעיקר רגשות דחוסים כגון כעס, אבל, עצב, טינה, חרטה, אשמה ובושה, הרי שהתרחשות זו עשתה את עבודתה.

להרחבה בנושא זה, ראו את סרטון הוידאו (קישור) לתובנות נוספות לגבי האנרגיה של אפריל. והדרך הטובה ביותר לעשות שימוש באנרגיה של החודש היא לרצות ולספק את עצמכם, להאט, לשים לב לגוף שלכם – הוא הכלי לאנרגיה רוחנית.

אתם מקבלים וחולקים אנרגיה באמצעות הגוף והוא חלק חשוב ממסע ההתעלות שלכם. העניקו לו את הטיפול ואת תשומת הלב הדרושים לו עתה. עברנו הרבה, והמסע עדיין לא הגיע אל סופו.

אפריל מתחיל בתחייה מחדש – מה אתם יכולים להחיות בחייכם עכשיו? בחנו את החלומות, התקוות והרצונות שלכם. אילו מהם עדיין תקפים עבורכם? האם הגיע הזמן לקצת ״סדר פסח״ אנרגטי כדי להסיר את הדחיסות שסותמת את צינורות חלומותיכם? לאפריל יש אנרגיה רבה שיכולה למלא את המיכל שלכם ולהפוך את החלומות שלכם למציאות.

שיהיה לכם חודש נהדר.

***

אתר זה קיים כבר כעשרים שנים. אין עוד כמוהו בארץ. הוא משמש כספריית עצומה של תרגומים וחומרים מקוריים, הנגישה לכל מי שמעוניין להיכנס ולקרוא. הכניסה חופשית. יכולתי לשים בכניסה עמדת תשלום, למכור מנויים… אבל זה לא מרגיש לי נכון. אולם, כדי להמשיך בעבודת התרגום אני זקוקה לתמיכה ולעזרה שלכם – הקוראים.
לחצו על הלב ותנו מהלב. ~ סמדר